וול סטריט סגרה שבוע רביעי ברציפות של ירידות; דאו ג'ונס איבד 0.6% השבוע

הסוחרים יוצאים לסוף שבוע ארוך - ביום שני לא יתקיים מסחר לרגל יום הזיכרון בארה"ב

נמרוד הלפרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לקראת סוף השבוע הארוך של יום הזיכרון בארה"ב, לאחר שמנהיגי שמונה המדינות המתועשות (ג'י-8) העריכו כי התחזקות הכלכלה העולמית עתידה לסלול את הדרך לצמצום היקף החובות של מדינות. עם זאת, בסיכום שבועי ירדו המדדים והשלימו בכך שבוע שלילי רביעי ברציפות. ביום שני לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון האמריקאי.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3% אולם בסיכום שבועי ירד ב-0.6% - ירידה שבועית רביעית ברציפות; מדד S&P 500 טיפס ב-0.4%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.5%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה ללא שינוי ברמה של 3.06% - רמתה הנמוכה ביותר בשנת 2011.

המשך התאוששות הכלכלה העולמית יסלול את הדרך לצמצום היקף החובות של מדינות, אמרו מנהיגי מדינות G8 לקראת סיום פסגה בת יומיים בצרפת, לפי טיוטה של הודעת הסיכום, דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

נתוני מקרו כלכליים מעורבים פורסמו היום בארה"ב. מדד בטחון הצרכנים בארה"ב עלה החודש בשיעור חד מהצפוי, הצריכה הפרטית צמחה באפריל בשיעור המתון ביותר זה שלושה חודשים ובפחות שצפו הכלכלנים, ומספר החוזים למכירת בתים קיימים נפל בשיעור חד מהצפוי.

הצריכה הפרטית בארה"ב צמחה באפריל ב-0.4% - השיעור המתון ביותר זה שלושה חודשים - לאחר עלייה של 0.5% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.5% לאחר עלייה של 0.6% שעליה דווח במקור בחודש מארס. ההכנסה האישית גדלה ב-0.4% - בהתאם לתחזיות. העלייה בהכנסה האישית בחודש מארס תוקנה כלפי מטה ל-0.4% לעומת עלייה של 0.5% שעליה דווח במקור.

מדד המחירים לצרכן בארה"ב, המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) ללא מחירי המזון והאנרגיה - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - עלה באפריל ב-1% לעומת החודש המקביל בשנת 2010, העלייה החדה ביותר מאז ספטמבר ולעומת עלייה של 0.9% במארס.

עוד בחזית המקרו היום: מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס עלה בחודש מאי לרמה של 74.3 נקודות לעומת רמה של 69.8 נקודות באפריל, לפי נתוני הסקר שפורסמו היום. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 72.5 נקודות. נתונים ראשוניים של המדד שפורסמו מוקדם יותר החודש הצביעו אף הם על עלייה מתונה יותר לרמה של 72.4 נקודות. רמתו הממוצעת של המדד בחמש השנים שקדמו למיתון שהחל בדצמבר 2007 היתה 89 נקודות.

מספר החוזים למכירת בתים קיימים בארה"ב נפל בחודש אפריל ב-12% לאחר עלייה של 3.5% בחודש הקודם, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). כלכלנים צפו ירידה של 1% בלבד לאחר עלייה של 5.1% שעליה דווח במקור בחודש מארס.

משרד המסחר האמריקאי מסר אתמול כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הראשון של השנה בקצב שנתי של 1.8% לעומת צמיחה של 3.1% ברבעון הרביעי של שנת 2010. תחזית הכלכלנים היתה לצמיחה גבוהה יותר של 2.2%. נתוני התמ"ג שפורסמו אתמול היו נתוני ביניים, ונתונים סופיים יפורסמו רק בחודש יוני.

מארוול האמריקאית, יצרנית השבבים למחשבים אישיים וטלפונים סלולרים, המעסיקה כ-1,200 עובדים בישראל, סיפקה אמש לאחר סגירת המסחר בוול סטריט תחזית רבעונית טובה משצפו האנליסטים.

החברה, אשר מייצרת שבבים המיועדים לכוננים קשיחים וכן למכשירי בלקברי, צופה לרשום ברבעון הנוכחי הכנסות של 910-870 מיליון דולר. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 875 מיליון דולר. מארוול העריכה עוד כי תרשום ברבעון הנוכחי המסתיים בסוף יולי רווח לפני הוצאות חד פעמיות של 39-35 סנט למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 33 סנט למניה.

ברבעון האחרון, שהסתיים בסוף אפריל, רשמה החברה רווח נקי של 147 מיליון דולר, או 22 סנט למניה, לעומת רווח של 206 מיליון דולר, או 30 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בשורה העליונה דיווחה החברה על הכנסות רבעוניות של 802 מיליון דולר, ירידה של כ-6% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת.

מדד דאו ג'ונס
גרף נאסד"ק
S&P 500

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker