מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות בוול סטריט; נאסד"ק נסוג ב-1.6%

מניית מפעילת בורסת ניו יורק צללה ב-13% עקב ביטול הצעת רכש מצד נאסד"ק; סלקום איבדה 2%

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה יום המסחר השני ברציפות על רקע חששות הנוגעים למשבר החוב באירופה ובעקבות ירידה חדה מהצפוי במדד פעילות הייצור באזור ניו יורק. מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות.

דאו ג'ונסנסגר בירידה של 0.4%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.6% - ירידה יומית שנייה ברציפות;  נאסד"ק ירד ב-1.6%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.03% לרמה של 3.15%.

בחזית המקרו כלכלית בארה"ב: מדד פעילות מגזר הייצור באזור ניו יורק נפל במאי לרמה של 11.9 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז דצמבר - לעומת רמה של 21.7 נקודות באפריל, בעקבות נסיקת מחירי חומרי הגלם, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 19.7 נקודות. מדד מעל לרמה של אפס נקודות משקף צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביע על התכווצות הפעילות.

ביטחון הקבלנים בארה"ב נותר החודש ללא שינוי. מדד הביטחון בענף הבנייה של איגוד קבלני הבתים הלאומי בארה"ב (NAHB) ושל בנק ההשקעות וולס פארגו נותר בחודש מאי ללא שינוי לעומת החודש הקודם ברמה של 16 נקודות . כלכלנים צפו עלייה קלה של המדד לרמה של 17 נקודות. מדד מתחת לרמה של 50 נקודות מצביע על כך שמרבית הקבלנים גורסים כי מצב ענף הבנייה הוא גרוע, ואילו מדד מעל לרמה זו משקף מצב שבו מרבית הקבלנים מעריכים כי מצב הענף הוא טוב. המדד לא היה מעל לרמה של 50 נקודות מאז חודש אפריל 2006.

מפעילות הבורסה נאסד"ק OMX ו-ICE נסוגו מהצעת הרכש שלהן למתחרה NYSE יורונקסט בסך 11 מיליארד דולר, לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי הבהיר לשתי החברות כי המיזוג לא יאושר על ידי הרגולטורים. בכך נסללת הדרך לרכישת NYSE על ידי דויטשה בורסה, מפעילת הבורסה בפרנקפורט. דויטשה בורסה הסכימה לרכוש את NYSE יורונקסט ב-15 בפברואר, במיזוג שייצור את מפעילת הבורסה הגדולה בעולם. הדירקטוריון של NYSE דחה פעמיים את הצעת הרכש של נאסד"ק ו-ICE, וסירבו לפגוש את המנכ"לים שלהן, משום שהעסקה היתה מובילה לחובות גדולים מדי והתנגדות הרגולטורים.

ענקית הפארמה הישראלית טבעהודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם לרכישת 57% מהמניות בחברת התרופות היפנית הפרטית, Taiyo Pharmaceutical Industry, חברת התרופות הגנריות השלישית בגודלה ביפן, תמורת 460 מיליון דולר במזומן, שישולמו לבעלי מניותיה הפרטיים. העסקה מתבצעת על פי שווי של 1.3 מיליארד דולר לחברה היפנית. זו עסקת הרכישה הגדולה השנייה תוך שבועיים, לאחר שטבע רכשה את חברת גנריקה ספלון על פי שווי של 6.8 מיליארד שקל.

עונת הדו"חות הכספיים הראשונה לשנת 2011 בעיצומה בישראל, והיום מפרסמות את תוצאותיהן הכספיות חברות דואליות מובילות במשק.

סלקום פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2011 - רבעון ראשון לירידת דמי הקישוריות. נראה כי החברה צולחת רבעון זה בהצלחה: ההכנסות משירותים אמנם נפגעו, וסלקום מדווחת על ירידה בהכנסות משירותים ב-14.8% ל-1.2 מיליארד שקל "כתוצאה מהשינויים הרגולטורים", לשון החברה, אך בשורות הרווח מצבה של סלקום טוב יותר. הרווח התפעולי של סלקום גדל ב- 3.1% ל-471 מיליון שקל. החברה מדווחת על רווח נקי של 306 מיליון שקל, ירידה של 2.5%, אותה מייחסת סלקום לגידול בהוצאות המימון. את רוב הרווח תחלק סלקום כדיבידנד - 291 מיליון שקל, או 2.93 שקל למניה. תזרים המזומנים הפנוי של סלקום גדל ב-3.6% ל-401 מיליון שקל.

הכנסותיה הרבעוניות של אלביט מערכות נותרו יציבות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והסתכמו ב-620 מיליון דולר - מתחת להערכות האנליסטים להכנסות רבעוניות של 700 מיליון דולר. בנוסף, הגדילה החברה את הוצאותיה בעיקר בסעיפי ההנהלה, כך שהרווח התפעולי ירד ב-17% לעומת הרבעון הראשון של 2010, ל-40.9 מיליון דולר. בחברה מסבירים כי הגידול בהוצאות נבע בעיקר מאיחוד הוצאות הנהלה וכלליות של החברות שנרכשו בעת האחרונה. גם הוצאות המימון הגדולות הכבידו על החברה ברבעון הנוכחי - כך שבשורה התחתונה נחתך הרווח הנקי של אלביט מערכות ב-44% ועמד על 27.9 מיליון דולר או רווח מתואם של 0.65 דולר למניה.

נייר חדרה הדואלית מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר פירסמה הבוקר את תוצאותיה העסקיות לרבעון הראשון 2011. החברה הכפילה את מכירותיה הרבעוניות בהשוואה לתקופה מקבילה לסך 517.6 מיליון שקל. יתרה מזאת, הרווח אשר נבע מפעילותה השוטפת של החברה זינק לכ-54 מיליון שקל לעומת רווח של 7.4 מיליון שקל בלבד ברבעון אשתקד. בשורה התחתונה, הרוויחו בעלי המניות של החברה כ-41.2 מיליון שקל בהשוואה ל-24.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

גרף נאסד"ק
מדד דאו ג'ונס
S&P 500

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום