רווחי ג'נרל אלקטריק זינקו ב-77% ברבעון הראשון בהובלת החטיבה הפיננסית

החברה העלתה את הדיווידנד פעם שלישית בשנה האחרונה, לאחר גידול יציב בהכנסותיה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ג'נרל אלקטריק (GE) דיווחה על עלייה של 77% ברווח הנקי שלה ברבעון הראשון של 2011, בהובלת שיפור בזרוע הפיננסית - אותה זרוע של החברה שהובילה להפסדים גדולים ב-GE בתקופת המשבר. GE דיווחה על רווח נקי של 3.43 מיליארד דולר, או 31 סנט למניה - עלייה של 76% לעומת רווח נקי של 1.95 מיליארד דולר, או 17 סנט למניה, ברבעון המקביל.

הרווח התפעולי של החברה עלה ל-33 סנט למניה - לעומת 20 סנט למניה. הכנסות החברה עלו ב-6.2% ל-38.45 מיליארד דולר - גם כן מעל לתחזיות האנליסטים. עלויות החברה הצטמצמו ב-7.1%.

רווחי GE קפיטל, הזרוע הפיננסית של החברה, שולשו והגיעו ל-1.8 מיליארד דולר ברבעון הראשון. הכנסות החטיבה צמחו ב-3%, והחברה הפרישה סכום קטן יותר לצורך כיסוי הלוואות מסופקות. מרבית הזרועות הנוספות של GE רשמו אף הן גידול ברווחיהן, מלבד חטיבת תשתיות האנרגיה, שרווחיה ירדו ב-7% והסתכמו ב-1.38 מיליארד דולר.

החברה העלתה את הדיווידנד אותו היא תעניק לבעלי המניות בסנט אחד, ל-15 סנט למניה. מדובר בהעלאת הדיווידנד השלישית של החברה בשנה האחרונה, למרות שרמת הדיווידנד עדיין נמוכה באופן משמעותי מהרמה שלפני המשבר הכלכלי אז הגיע הדיווידנד ל-31 סנט למניה.

GE סיימה את הרבעון הראשון עם מצבור הזמנות של 177 מיליארד דולר עבור ציוד ושירותים - עלייה מ-175 מיליארד דולר שנרשמו בסוף הרבעון הרביעי של 2010. ההזמנות החדשות למוצרים ושירותים של החברה הגיעו ל-19 מיליארד דולר - עלייה לעומת 17.1 מיליארד ברבעון המקביל בשנה שעברה אך ירידה מנתוני הרבעון הרביעי שהגיעו ל-25 מיליארד דולר. ההזמנות החדשות נחשבות למדד לביצועים העתידיים של החברה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker