סמסונג שוברת שיאים בהוצאה על פרסום: השקיעה ב-2012 פי 4 מאפל

מאבק האיתנים של סמסונג עם אפל גרם לה לשפוך בשנה שעברה סכום שיא של יותר מ-4 מיליארד דולר על תקציבי פרסום; אפל המשיכה להיות המפרסמת הצנועה ביותר, יחד עם דל ו-HP

Business Insider
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
Business Insider

אנליסט הטכנולוגיה הוראס דדיו פירסם את הנתונים המעודכנים ביותר לגבי תקציב הפרסום של חברות הטכנולוגיה הגדולות, ובראשן אפל וסמסונג.

לפי דדיו, תקציב הפרסום של סמסונג האמיר ב-2012 ליותר מ-4 מיליארד דולר - מעל פי 4 מתקציב הפרסום של אפל. דדיו טוען כי מעבר לכך סמסונג הוציאה עוד 5.3 מיליארד דולר על תקציבי שיווק אחרים באמצעות קידומי מכירות, אולם אין בידיו נתונים מקבילים של אפל.

הוצאות פרסום בענף הטכנולוגיה

לפי הגרף שפירסם דדיו, תקציב הפרסום של אפל הוא הקטן ביותר במגזר הטכנולוגיה בממוצע של ארבע השנים האחרונות, יחד עם HP ודל. היקף הפרסום הכולל של אפל בשנים 2009-2012 הסתכם בקצת יותר מ-3 מיליארד דולר - נמוך מהסכום אותו הוציאה סמסונג בשנה בודדת אחת - 2012.

מיקרוסופט הוציאה סכומים גדולים משמעותית מאפל, ובשנה שעברה הוציאה יותר ממיליארד וחצי דולר על פרסום. עם זאת, היא עדיין רחוקה מתקציבי הפרסום של סמסונג, שגם בשנה החלשה מבין הארבע האחרונות מבחינת תקציבי פרסום (2009) הוציאה יותר כסף ממיקרוסופט בשנתה החזקה ביותר (2011).

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגובות