הפסד מפתיע ותחזית מאכזבת לגרופון; המניה ירדה ב-28%

חלוצת אתרי הקופונים היומיים צופה הכנסות של 610-560 מיליון דולר ברבעון הנוכחי - הרבה פחות מתחזית האנליסטים ל-647 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

גרופון, חלוצת אתרי הקופונים היומיים, דיווחה היום על הפסד מפתיע רבעון הרביעי של 2012 וסיפקה תחזית מכירות מאכזבת לרבעון הנוכחי, על רקע התרחבות פעילות הקופונים היומיים של ענקית האינטרנט גוגל.

ענקית הקופונים המקוונת רשמה ברבעון הרביעי הפסד של 81.1 מיליון דולר, או 12 סנט למניה, לעומת הפסד של 65.4 מיליון דולר, או 12 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

הנפקת גרופוןצילום: בלומברג

החברה ציינה כי התוצאות כוללות הפסד של שבעה סנט למניה בגין סעיף לא תפעולי. תחזית האנליסטים היתה לרווח של שלושה שני למניה ברבעון הרביעי, לעומת הפסד של שישה סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

גרופון, שבראשה עומד המנכ"ל והמייסד אנדרו מייסון, רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 638.3 מיליון דולר, גידול של 30% לעומת הכנסות של 492 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת ובהתאם לתחזיות האנליסטים. עם זאת, החברה סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי, וצופה הכנסות של 560-610 מיליון דולר ברבעון - הרבה פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 647 מיליון דולר.

מנכ"ל גרופון, אנדרו מייסוןצילום: רויטרס

מניית גרופון צוללת ב-28% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של כמעט 8% והשלימה בכך זינוק של כ-130% ממחיר שפל של 2.6 דולר אליו נפלה בנובמבר. עם זאת, מחיר סגירת המניה היום עודנו נמוך ב-70% מהמחיר בו ביצעה גרופון את הנפקתה ראשונה לציבור (IPO) בנובמבר 2011.

האנליסט ג'ין מאנסטר מבית ההשקעות פייפר ג'פרי העלה בשבוע שעבר את המלצתו למניית גרופון מ"נייטרלי" ל"משקל יתר", וקבע למניה מחיר יעד של שמונה דולרים. בדו"ח מחקר למשקיעים, העריך מאנסטר כי פעילות של החברה בצפון אמריקה תמשיך להשתפר, וכי צפויה גם התאוששות בפעילות הבינלאומית.

מניית גרופון בשנה האחרונה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker