ברננקי: "יש לבנק הפדרלי כלים לצמצום התמריצים"

"איש לא צופה התפתחות של לחצים אינפלציוניים משמעותיים ■ אנחנו עוקבים אחרי המצב מקרוב", אמר יו"ר הבנק הפדרלי ביום השני של עדותו בקונגרס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב, בן ברננקי, אמר היום כי לבנק המרכזי יש את הכלים הנדרשים לצמצום היקף התמריצים בהם נקט לעידוד הכלכלה, במסגרת עדותו היום בפני ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים האמריקאי, אשר היתה זהה לעדותו אתמול בועדת הבנקאות של סנאט.

ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) "ממשיכה להיות בטוחה כי ברשותה הכלים הנדרשים להידוק המדיניות המוניטרית בבוא העת לעשות זאת", אמר היום ברננקי. "מדיניות מוניטרית מרחיבה ביותר טומנת בחובה מספר סיכונים ועלויות אפשריות, שאחריהם עוקבת הוועדה מקרוב", הוסיף יו"ר הבנק הפדרלי. "נכון לעכשיו האינפלציה מתונה, ונראה כי תחזיות האינפלציה יציבות; לא ועדת השוק הפתוח ולא כלכלנים פרטיים צופים את התפתחותם של לחצים אינפלציוניים משמעותיים".

בן ברננקיצילום: אי פי

אתמול, ביום הראשון מבין שני ימי עדותו, עוררו דבריו של ברננקי אופטימיות בקרב המשקיעים לאחר שאותת על כוונת הבנק המרכזי להתמיד ברכישות האג"ח שמבצע הבנק, בהיקף של 85 מיליארד דולר בחודש. "באקלים הכלכלי הנוכחי, היתרונות הטמונים ברכישות נכסים הם ברורים", אמר ברננקי אתמול בעדותו בפני ועדת הבנקאות של הסנאט.

המשקיעים עוקבים אחרי דבריו של ברננקי במטרה לדלות פרטים על שינויים אפשריים במדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי. הבנק הפדרלי שוקל להכניס שינויים משמעותיים במדיניות ההרחבה הכמותית (QE) המוניטרית בארה"ב בפגישתו הבאה שתתקיים ב-19 וב-20 במארס, לפי פרוטוקול ישיבת הריבית האחרונה של הבנק, שפורסם בשבוע שעבר.

לפי הפרוטוקול, התגלעה מחלוקת בין בכירי הבנק המרכזי לגבי עתיד רכישות האג"ח החודשיות שמבצע הבנק. משתתפי הישיבה "הדגישו כי הוועדה צריכה להיות מוכנה לגוון את קצב רכישות הנכסים, בין אם בתגובה לשינויים בתחזית הכלכלית ובין אם בשל הערכת התועלת והעלויות של הרכישות האמורות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker