זראסאי גייסה 260 מיליון שקל במכרז המוסדי - 20% פחות מהתכנון

החברה, שפירסמה את תוצאות המכרז בשלוש וחצי לפנות בוקר, החליטה להפחית את הגיוס מ-400 ל-340 מיליון שקל ■ השלב הציבורי ייערך בשבוע הבא - 5 במארס

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

במשרדי חברת החיתום פועלים אי.בי.אי דלקו אמש האורות עד לשעות הלילה המאוחרות. חברת הנדל"ן האמריקאית, זראסאי גרופ, השלימה אתמול את השלב המוסדי בהנפקה של סדרת אג"ח חדשה. החברה, שפירסמה את תוצאות המכרז בשלוש וחצי לפנות בוקר, גייסה 260 מיליון שקל - כ-20% נמוך מהתכנון המקורי. על רקע ההיענות החלקית הפחיתה זראסאי את הגיוס מ-400 ל-340 מיליון שקל.

במכרז המוסדי נרשמו ביקושים של כ-300 מיליון שקל, וזאת על רקע הסנטימנט השלילי שאפיין את השווקים בשל זכייתו של סילביו ברלוסקוני בבחירות באיטליה. הריבית במכרז נסגרה על 5.3%, מעט נמוך מהריבית שבה הוצעו איגרות החוב (5.4%). החברה מסרה כי השלב הציבורי ייערך בשבוע הבא - 5 במארס. יועץ לחברה להנפקה הוא רפי ליפא, פעיל ותיק ומוכר בשוק ההון המקומי.

פרויקט של קבוצת זראסאי בניו יורק
פרויקט של קבוצת זראסאי בניו יורק

זראסאי, שנמצאת כיום בבעלותו של ג'ואל וינר, מחזיקה בתיק נכסים בשווי של כ-800 מיליון דולר בניו יורק. התיק כולל למעלה מ-8,000 דירות בכ-160 בנייני מגורים, הפזורים בין רבעיה השונים של ניו יורק: ברוקלין (34% מהדירות), קווינס (30%) מנהטן (20%), והברונקס (13%).

לחברה יש מודל עסקי ייחודי. כ-96% מהדירות שלה מושכרות לדיירים הזכאים לשכירות "מיוצבת", דמי שכירות המפוקחים על ידי המדינה, הגרסה האמריקאית ל"דיור בר-השגה". דירה מיוצבת נהנית מדמי שכירות נמוכים של עד 2,500 דולר. מדובר בשכר דירה הנחשב לנמוך במיוחד באזור ניו יורק, מה שמסייע לחברה לשמור על ביקושים גבוהים מצד אחד ומייצר תזרים יציב וקבוע יחסית מצד שני.

הנפקת החברה בוצעה ללא שעבודים, אך עם דירוג גבוה –בינוני מידי חברות הדירוג מעלות (A פלוס) ומידרוג (A1). במעלות ציינו כי הדירוג מושפע לטובה מהעובדה שרוב דירותיה של הקבוצה מושכרות בשכר דירה מפוקח, הכפוף למגבלות רגולטוריות עם ביקושים קשיחים לאורך השנים. בנוסף מזכירים שם לחיוב כי הקבוצה פועלת ברמות מינוף נמוכה יחסית של 44% חוב להון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker