מייסד ברנס אנד נובל רוצה לקנות חזרה את רשת חנויות הספרים

לאונרד ריג'יו, יו"ר ובעל המניות הגדול ביותר של רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב, יגיש הצעת רכש; לא מעוניין לרכוש את חטיבת קורא הספרים האלקטרוני נוק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ברנס אנד נובל, רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב, הודיעה כי יו"ר ומייסד החברה לאונרד ריג'יו, שהוא גם בעל המניות הגדול ביותר בחברה, מתכנן להגיש הצעה לרכישת כל רשת חנויות החברה, מהלך שעשוי להוביל לפיצול שתי חטיבות החברה לשתי חברות נפרדות: אחת הכוללת את רשת חנויות הספרים שאותה ירכוש ריג'יו, ושנייה הכוללת את חטיבת קורא הספרים האלקטרוני ועסקי ספרי הלימוד האקדמאים והדיגיטליים של החברה.

ריג'יו, אשר ייסד את רשת ברנס אנד נובל לפני 40 שנה, מחזיק בנתח של כמעט 30% ממניות החברה. "ריג'יו אוהב את עסקיה הקמעונאיים של החברה יותר מדי מכדי שיוכל לוותר עליהם", העריך האנליסט פיטר וולסטרום מחברת המחקר מורנינגסטאר, בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס. לדבריו, עסקי חנויות הספרים של הרשת אטרקטיביים מכיוון שהם בעלי שיעור צמיחה נמוך ולא זקוקים להון נוסף לצורך המשך תפעולם.

חנויות הספרים של ברנס אנד נובל סבלות בשנים האחרונות מירידה במכירות עקב המעבר המוגבר של קוראים לספרים דיגיטליים. אפילו מנכ"ל החברה, ויליאם לינץ', הודה בחודש נובמבר האחרון כי הפסיק לקרוא ספרי נייר מודפסים, וכי הוא קורא כעת ספרים רק בקורא הספרים האלקטרוני שלו, שהוא כמובן מדגם נוק (Nook) של ברנס אנד נובל.

חנות ברנס אנד נובל בניו יורקצילום: בלומברג

בחודש ינואר 2012 הודיעה ברנס אנד נובל כי תשקול לפצל את פעילות קוראי הספרים האלקטרוניים והספרים הדיגיטליים לחברה נפרדת, ובחודש אוקטובר יצרה חטיבה חדשה בשם נוק מדיה, שכוללת את עסקי קורא הספרים האלקטרוני ועסקי ספרי הלימוד האקדמאים והדיגיטליים של החברה. נוק מדיה אחראית על כמחצית ממכירות ברנס אנד נובל.

ברנס אנד נובל עתידה לפרסם את הדו"חות הכספיים הרבעוניים ביום חמישי הקרוב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker