חוזה מפולת 1987: "שוק המניות בארה"ב מעבר לשיא; לא צפויה מפולת"

המשקיע הנודע מארק פייבר העריך בראיון ל-CNBC כי צפויה התאוששות בשוק האג"ח; "כשכולם אומרים 'תמכרו אג"ח ותקנו מניות' - יש לנהוג בזהירות"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
סוכנויות הידיעות

המשקיע הנודע מארק פייבר, אשר חזה את המפולת בשווקים בשנת 1987, העריך כי שוק המניות המניות בארה"ב הגיע לשיא, וכי יתכן שהאג"ח נמצאות בדרכן להתאוששות.

"אני חושב שהגענו לשיא ביניים, ויתכן שזה יהיה השיא גם בטווח הארוך", אמר פייבר אתמול בראיון לערוץ CNBC. "אני לא חושב שהמחירים בשוק מוגזמים כפי שהיו בשנת 1987, אך אינני צופה מפולת. אני חושב שלעת עתה השוק כבר הגיע לשיא, ואני חושב שבינתיים, אג"ח, אשר נסחרות במחירים זולים ביותר, עשויות להתאושש".

מארק פייבר
מארק פייבר

"בראיונות קודמים טענתי שאו שיהיה תיקון בשווקים עכשיו ואז ימשיכו העליות, או שהשוק ימשיך לעלות ברצף עד לחודשים יולי-אוגוסט, ואז תהיה מפולת. כך שאני מקבל בברכה את התיקון הנוכחי", הוסיף פייבר. "השאלה היא, האם לאחר התיקון הנוכחי, כאשר השוק יתאושש, האם הוא יצליח להגיע לשיא חדש או לא".

"אני חושב שהשוק הפך כעת לדי מוערך ביתר, ויש סנטימנט מאוד אופטימי, באופן מופרז. כולם אומרים 'תמכרו אג"ח, תקנו מניות'. וכשכולם חושבים בצורה אחידה, יש לנהוג בזהירות", הוסיף. פייבר העריך עוד כי מדד המניות S&P 500, שנסגר ביום חמישי ברמה של 1,502.52 נקודות, עשוי להיתקל בהתנגדות ברמת 1,530 נקודות בטווח הארוך. עוד סיפר בריאיון כי החזקותיו הנוכחיות הן 25% זהב, 25% מניות, 25% אג"ח קונצרניות ומזומן, ו-25% נדל"ן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker