קליפורניה שינתה את החוק - ומספר עיקולי הבתים בארה"ב צנח לשפל

ב-1 בינואר נכנס לתוקפו חוק בקליפורניה המגן על לווים מפני חדלות פירעון, ומספר ההודעות על עיקולי הבתים במדינה צנח ב-62% ■ מנגד, ב-26 מדינות הודעות העיקולים המשיכו לרשום עלייה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הודעות על עיקולי בתים בשל חוסר יכולת של לווים להחזיר תשלומי משכנתא והצטברות חובות אחרים ירד בינואר לרמה הנמוכה מאז אפריל 2007, לפי נתוני אתר ריאלטי-טראק.

מספר ההודעות עמד בחודש שעבר על 150,864 עיקולי בתים, ירידה של 7% מדצמבר ונפילה של 28% בהשוואה לינואר 2012. מספר ההודעות החדשות שפורסמו בינואר היה הנמוך ביותר מאז יוני 2006.

ארה"בצילום: בלומברג

הירידה החדה נבעה במידה רבה משינויים רגולטורים בקליפורניה, שבה נרשמו מאז פרוץ המשבר מספר העיקולים הגדול ביותר מבין מדינות ארה"ב. אולם ב-1 בינואר נכנס לתוקף חוק המגן על לווים מפני חדלות פירעון. כתוצאה מכך, מספר ההודעות על עיקולי בתים בקליפורניה צנח ב-62% בינואר.

ינואר היה גם החודש הראשון מאז ינואר 2007 שקליפורניה לא הובילה את מספר ההודעות על עיקולי בתים. מי שניצבת כעת בראש הרשימה היא פלורידה עם 29,800 הודעות על עיקולים - עיקול אחד על כל 300 בתים. אחריה ברשימה נבאדה, שנפגעה בצורה הקשה ביותר מקריסת שוק הנדל"ן, ואילינוי.

למרות השיפור, קצב העיקולים עדיין גבוה כפליים מכפי שנרשם ב-2005, לפני שבועת הסאבפריים התנפצה. בנוסף, מספר ההודעות על עיקולים המשיך לעלות בחודש שעבר ב-26 מדינות, כולל ארבע מרובות אוכלוסין: פלורידה, אילינוי, פנסילבניה וניו ג'רזי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker