גולדמן סאקס הגדיל את בונוס המניות למנכ"ל בלנקפיין ב-90%

בכך עקף הבונוס ללויד בלנקפיין את זה של מנכ"ל ג'יי פי מורגן צ'ייס ג'יימי דיימון, לראשונה זה חמש שנים

לוגו בלומברג
בלומברג

בנק גולדמן סאקס הגדיל את בונוס המניות של המנכ"ל לויד בלנקפיין ב-90% ל-13.3 מיליון דולר, ובכך הוא עולה על זה של מנכ"ל ג'יי פי מורגן צ'ייס, ג'יימי דיימון, לראשונה זה חמש שנים.

אף שגולדמן לא פירט מהו הבונוס שניתן לבלנקפיין במזומן, מקור המקורב לעניין אמר לבלומברג כי חבילת הבונוסים הכוללת שלו מורכבת מ-70% במניות ו-30% במזומן, כמו בשנה שעברה. בהתבסס על נתון זה, הסכום הכולל של הבונוסים יסתכם ב-19 מיליון דולר, כולל 5.7 מיליון דולר במזומן.

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג

שכרו של בלנקפיין, אשר ב-2007 שבר שיא עם בונוס של 67.9 מיליון דולר, היה נמוך מזה של דיימון בשנים האחרונות, היות שרווחיותו של גולדמן סאקס היתה נמוכה מזו של ג'יי פי מורגן. ואולם בשבוע שעבר הודיע ג'יי פי מורגן כי הוא מוריד את חבילת השכר של דיימון במחצית ל-11.5 מיליון דולר, בעקבות הפסדי מסחר של יותר מ-6 מיליארד דולר בבנק.

הכנסותיו של גולדמן סאקס גדלו ב-19% ב-2012, עלייה ראשונה זה שלוש שנים, לאחר ששווי השקעות הבנק כמעט שולש ועמלות בנקאות ההשקעות גדלו. בלנקפיין הגדיל את רווחיו הבנק גם באמצעות קיצוץ הנתח מההכנסות המופרש לטובת בונוסים לעובדים ל-38% לעומת 42%.

מלבד בלנקפיין, העניק גולדמן מניות בשווי 12 מיליון דולר לנשיא גארי קוהן, אשר שכר הבסיס שלו הסתכם ב-1.85 מיליון דולר. סמנכ"ל הכספים דיוויד ויניאר, שפורש החודש לאחר 32 שנים בבנק, קיבל מניות בשווי 12 מיליון דולר, בנוסף לשכר של 1.85 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker