אובמה עשוי למנות את רות פורת ממורגן סטנלי לסגנית שר האוצר

אובמה, שספג ביקורת על כך שלא מינה מספיק נשים לתפקידים בכירים, שוקל גם למנות את סילביה בורוול, נשיאת קרן וול-מארט, לתפקיד מנהלת התקציב, לפי מקורות מקורבים לבית הלבן

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שוקל למנות שתי נשים לתפקידים כלכליים בכירים בקדנציה השנייה שלו. רות פורת, סמנכ"לית הכספים של מורגן סטנלי, היא מועמדת מובילה לתפקיד סגנית שר האוצר, וסילביה מתיוס בורוול, נשיאת הקרן של וול-מארט, היא מועמדת מובילה לתפקיד מנהלת התקציב של הממשל, אמרו מקורות מקורבים לעניין לבלומברג.

בחירה בפורת, שמשמשת כסגנית נשיא וסמנכ"לית כספים במורגן סטנלי מאז ינואר 2010, לתפקיד סגנית שר האוצר תפתור לאובמה שתי בעיות: היעדרן הבולט של נשים ברשימת המינויים עד כה לתפקידים בכירים בממשל שלו, וחוסר הניסיון הכלכלי היחסי של שר האוצר המיועד, ג'ק לו.

בורוול היא מועמדת בולטת לעמוד בראש משרד המנהל והתקציבים של ממשל אובמה, תפקיד שמילא לו בעצמו בשנתיים האחרונות. היא שימשה כסגנית המשרד למנהל ותקציבים בתקופת ממשל קלינטון, ובחודש שעבר מינה אותה אובמה למועצת הפיתוח הגלובלית.

אובמה, שניצח בבחירות בנובמבר הודות לתמיכה גורפת מצד נשים ומיעוטים אתניים, ספג ביקורת לאחרונה על כך שבחר רק גברים לתפקידים בכירים בקבינט שלו, כמו למשל במשרדי האוצר, החוץ וההגנה. אתמול הוא הגן על בחירותיו, ואמר כי מבקריו צריכים להמתין עד שכל משרות הקבינט והבית הלבן ימולאו, "לפני שהם ממהרים לשפוט". הוא אמר כי צוות מגוון מקבל החלטות מדיניות טובות יותר.

פורת בת ה-55, בוגרת בית הספר למנהל עסקים וורטון באוניברסיטת פנסילבניה, מכירה מקרוב את משרד האוצר האמריקאי. בספטמבר 2008, שיאו של המשבר הכלכלי, שר האוצר דאז הנק פולסון גייס את מורגן סטנלי לייעץ לממשל לגבי מצבן של פאני מיי ופרדי מאק לפני שהממשל השתלט על ענקיות המשכנתאות שעמדו אז בפני קריסה. פורת, שהיתה אז ראש תחום הבנקאות המוסדית במורגן סטנלי, עמדה בראש צוות של 39 בנקאים שבחנו את האפשרויות שעמדו בפני שתי החברות.

פורת, שחבילת השכר שלה במורגן סטנלי הסתכמה ב-2011 ב-11.3 מיליון דולר, היתה בשנים האחרונות במגעים עם רגולטורים ובכירים בממשל, כאשר ניסתה להפעיל עליהם לחץ לשנות את הרפורמה במגזר הפיננסי.

בורוול, בוגרת אוקספורד, מכהנת בדירקטוריון חברת הביטוח מטלייף, תפקיד עבורו קיבלה 259 אלף דולר ב-2011. היא היתה חלק מהמועצה הכלכלית הלאומית בתקופת ממשל קלינטון ועבדה במשרד האוצר האמריקאי כשמחלוקת לגבי התקציב הובילה לשיתוק שירותי הממשל ב-1995. לאחר מכן היא עברה לעבוד בקרן ביל ומלינדה גייטס, ובינואר 2012 עברה לשמש כנשיאת קרן וול-מארט.

רות פורת. יכולה לחפות על חוסר הניסיון הכלכלי היחסי של שר האוצר המיועד, ג'ק לוצילום: באמצעות בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker