אפקט אובמה בוול סטריט: המדדים המובילים איבדו מעל ל-2%

פיץ' מזהירה: ארה"ב עלולה לאבד את דירוג האשראי AAA אם לא תפתור את סוגיית ה"מצוק הפיסקלי" ■ לאחר פרסום הדו"חות כספיים: לייבפרסון איבדה 11.4% וגיוון התחזקה ב-5.7%; פריגו השילה 5%

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי

יום לאחר הבחירות בארה"ב, נסגר המסחר בוול סטריט בירידות שערים. זאת בתגובה לבחירתו המחודשת של ברק אובמה לנשיאות ארה"ב ומחשש מ"מצוק פיסקלי" ועל רקע ההצבעה הגורלית הנערכת הלילה על תקציב ביוון.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-2.35%, מדד S&P 500 השיל ב-2.4% ומדד נאסד"ק איבד 2.5% מערכו. בשוק הסולידי, תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים הסתכמה ברמה של 1.64%.

"אני מאמין שנוכל לשמור על החלום של המייסדים שלנו: אם אתה מוכן לעבוד קשה, לא משנה מי אתה או מאיפה הגעת, אם אתה שחור, לבן, היספני, הומו או סטרייט - אתה יכול להצליח בארה"ב", אמר אובמה בנאום הניצחון שלו.

"אני מאמין שאנחנו יכולים להצליח ביחד כי אנחנו לא מפולגים כמו שהפוליטיקה רומזת. אנחנו לא מדינות כחולות ואדומות. אנחנו ארה"ב של אמריקה. נזכיר לעולם שאנחנו האומה הגדולה בעולם".

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, עדיין חוגג את בחירתו לקדנציה שנייה, אך החגיגות לא צפויות להימשך זמן רב. סוכנות דירוג האשראי פיץ' הזהירה היום כי ארה"ב עלולה לאבד את דירוג האשראי המושלם שלה (AAA) אם לא תפתור את סוגיית ה"מצוק הפיסקלי".

במקרה שעד סוף השנה לא יושג הסכם ארוך טווח בין הרפובליקאים לדמוקרטים לגבי צמצום גירעון הממשל, יפקעו באופן אוטומטי תוקפן של הטבות מס לכל שכבות האוכלוסיה בארה"ב ויבוצעו קיצוצים בסעיפי תקציב רבים. מצב זה מכונה "מצוק פיסקלי".

מנגד, נרשמת התאוששות בשוק הנדל"ן האמריקאי. מחירי הבתים ב-81% מהערים האמריקאיות התאוששו ברבעון השלישי, לפי דו"ח של איגוד סוכני הנדל"ן הלאומי בארה"ב (NAR). המחירים עלו ב-120 מבין 149 הערים הנבדקות ברבעון. ברבעון השני נרשמו עליות מחירים ב-110 ערים. המחירים עלו ב-5% בספטמבר לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, העלייה החדה ביותר מאז יולי 2006. המחירים מטפסים משפל של 6 שנים, הודות להצטמצמות בהיצע הבתים למכירה.

ביוון תעמוד היום הצעת התקציב של הממשלה בפני הפרלמנט. במהלך הלילה יבקש ראש ממשלת יוון, אנטוניס סמאראס, לאשר את תוכנית הצנע בהיקף של 13.5 מיליארד יורו כדי שהמדינה תוכל לקבל סיוע מהאיחוד האירופי ותימנע מחדלות פירעון. עשרות אלפי יוונים מוחים זה היום השני ברחובות אתונה, כחלק משביתה כללית הנערכת במדינה. המוחים מתנגדים לקיצוצים בשכר ובפנסיות.

חברת הבילינג הישראלית, אמדוקס, פירסמה הלילה דו"חות כספיים מעורבים לרבעון האחרון של 2012. החברה הציגה עלייה של 1.2% בהכנסותיה, לעומת הרבעון המקביל ב-2011, ל-822 מיליון דולר - בדומה לציפיות האנליסטים. המכירות הרבעוניות עומדות בטווח התחזית העצמית של החברה - 835-815 מיליון דולר.

הרווח הנקי המתואם על פי בסיס Non-GAAP הסתכם ב-115.7 מיליון דולר, כאשר בשוק צפו לרווח זהה לגמרי. מדובר בשיפור של 4% בהשוואה לתקופה אשתקד. רווח זה תורגם ל-0.7 דולר למניה, בהתאם לציפיית האנליסטים (0.695 דולר) וקרוב לטווח העליון של תחזית החברה (0.72 דולר).

חברת פיתוח הפלטפורמות לתחום המובייל העסקי, מג'יק, דיווחה היום על התוצאות הפיננסיות עבור הרבעון השלישי של 2012 בהן נרשמה עלייה הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח. ההכנסות עלו ב-9% והסתכמו ב-32.6 מיליון דולר, לעומת 30 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. התוצאות עקפו את תחזית האנליסטים שצפו הכנסות של 30 מיליון דולר.

יצרנית הצ'אטים הווירטואליים האמריקאית, חברת לייבפרסון, דיווחה הבוקר על הכנסות של 39.7 מיליון דולר, גידול של 17% מהרבעון המקביל אך נמוך ב-3.4% מתחזית האנליסטים, כך על פי בלומברג. בשורה התחתונה הצליחה החברה לעמוד בתחזית האנליסטים, כשרשמה רווח נקי מתואם (non gaap) של 4.6 מיליון דולר או 8 סנט למניה.

צניחה של 42% ברווח התפעולי של אורמת טכנולוגיות, החברה הבת של אורמת תעשיות - כך עולה מדו"חות החברה לרבעון השלישי של 2012 שפורסמו הלילה בארה"ב. החברה, שנסחרת בניו יורק, דיווחה אמנם על גידול של 23% בהכנסות ל-136 מיליון דולר (הכנסות שיא ברבעון), אולם עלייה של 37% בעלויות המכר והוצאות חד פעמיות קיזזו את הגידול בהכנסות, והעבירו את החברה לקיטון בשורות הרווח התפעולי והנקי.

מניית פריגו יורדת ב7.4% בנאסד"ק לאחר שהחברה החמיצה את תחזית ההכנסות לרבעון השלישי של 2012. פריגו, שהיא היצרנית הגדולה בארה"ב של תרופות ללא מרשם רופא במותג פרטי, הציגה רווח מתואם (Non GAAP) כלומר בניכוי הוצאות לא תזרימיות של 119 מיליון דולר שהם 1.27 דולר למניה שהיה גבוה מממוצע תחזית האנליסטים לרווח מתואם של 1.25 דולר למניה.

סודה סטרים, המשווקת מכשרים שהופכים מי ברז רגילים למשקאות קלים מוגזים, דיווחה היום כי הכנסותיה בקבעון השלישי 2012 צמחו ב-48.7% ל-112.5 מיליון דולר בהשוואה ל-75.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה השיגה רווח נקי מתואם של 18.2 מיליון דולר או 0.87 דולר למניה לעומת 11.5 מיליון דולר או 0.55 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

מדד דאו ג'ונס
גרף נאסד"ק
S&P 500
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker