בטחון הצרכנים בארה"ב בשיא של 5 שנים

מדד אוקטובר תוקן כלפי מטה; מדד אוניברסיטת מישיגן עלה בחודש שעבר ל-82.6 נקודות - פחות מהנתונים הראשוניים של 83.1 נקודות

סוכנויות הידיעות

נתוני בטחון הצרכנים בארה"ב של אוקטובר תוקנו כלפי מטה, אולם המדד נותר ברמתו הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2007, כך לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס עלה באוקטובר לרמה של 82.6 נקודות - הרמה הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2007 - לעומת רמה של 78.3 נקודות בספטמבר ו-74.3 נקודות באוגוסט, לפי נתונים סופיים שפורסמו היום. המדד היה נמוך ביחס לנתונים הראשוניים של 83.1 נקודות, ונמוך במעט מתחזיות הכלכלנים למדד של 83 נקודות.

מוקדם יותר היום, מסר משרד המסחר האמריקאי כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון השלישי של השנה בקצב שנתי של 2% לעומת צמיחה של 1.3% ברבעון השני, לפי נתונים ראשוניים. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 1.8% בתוצר ברבעון השלישי.

אירופה ואסיה סיפקו היום חדשות שליליות בעיקרן בחזית המקרו כלכלית. נתוני צמיחה שפורסמו היום בדרום קוריאה הראו כי הכלכלה המקומית צמחה בשיעור המתון ביותר מאז שנת 2009, ובספרד מסרה הלשכה לסטטיסטיקה כי שיעור האבטלה טיפס ברבעון השלישי ל-25% - הרמה הגבוהה ביותר מאז מותו של הרודן פרנסיסקו פרנקו וחזרתה של הדמוקרטיה לספרד באמצע שנות ה-70 - לעומת 24.6% ברבעון השני

אי.פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker