אלומיי קפיטל של שלמה נחמה תירשם למסחר גם בתל אביב

נחמה, לשעבר יו"ר הפועלים, נערך בימים אלה עם שותפיו רני פרידריך וחמי רפאל, לביצוע רישום כפול של אלומיי קפיטל, חברה השקעות ישראלית הנסחרת בניו יורק, לפי 72 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שלמה נחמה, לשעבר יו"ר הפועלים, נערך בימים אלה עם שותפיו רני פרידריך וחמי רפאל, לביצוע רישום כפול של אלומיי קפיטל, חברה השקעות ישראלית הנסחרת בניו יורק, לפי 72 מיליון דולר.

הסיבה לרישום הכפול היא שנחמה ושותפיו מעוניינים להגדיל את הסחירות במניה - שמחזור המסחר הממוצע בה מוערך ב-50 אלף דולר ביום. בעקבות זאת ערכו לאחרונה פגישות עם מוסדיים ישראליים וקיבלו מהם אינדיקציות שלפיהן אם החברה תירשם גם בבורסה בת"א (שסובלת ממחזורים יחסית דלים), קיים סיכוי גבוה לכך שתיכנס למדד ת"א יתר 50, וחשיפת המוסדיים אליה תגדל.

שלמה נחמה
שלמה נחמה

נחמה, פרידריך ורפאל מחזיקים כיום בכ-70% מהון המניות של אלומיי קפיטל, והשאר מוחזק בידי הציבור. הדירקטוריון צפוי להתכנס בימים הבאים כדי להחליט על הרישום הכפול, שאינו כרוך בעלויות גבוהות.

אלומיי קפיטל משקיעה במיזמים בתחומי האנרגיה והתשתיות בישראל ובחו"ל. החברה משקיעה ב-11 תחנות פוטו-וולטאית בהספק כולל של כ-14 מגה-ואט באירופה המחוברות לרשת החשמל ומניבות הכנסה ממכירת חשמל, מחזיקה 7.5% בתחנת הכוח הפרטית דוראד באשקלון וב-20% ברישיון חיפוש הנפט והגז יצחק, הממוקם מערבית לחופי חדרה באמצעות החברה הבת שבבעלותה המלאה, אלומיי נפט וגז; אלומיי קפיטל ניסתה להנפיק את אלומיי נפט וגז בת"א ב-2012 ללא הצלחה.

לאלומיי קפיטל יש הון עצמי של כ-82 מיליון דולר ומזומנים בסך כ-30 מיליון דולר. בנוסף, נחמה, פרידריך ורפאל נערכים בימים אלה לגיוס פרטי של קרן חדשה בהיקף של כ-200 מיליון דולר שתשקיע במוצרים פיננסיים מורכבים בארה"ב.

באלומיי קפיטל סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker