מאני טיים |

קונים או שוכרים? המדריך המלא לקופצים למים ולמי שכבר שוחה בבריכת הנדל"ן

איך לגשת להחלטה על קניית דירה או השקעה בה? האם למרות המחירים הגבוהים, ואולי בגללם, דווקא עכשיו כדאי לקנות בית, כי חבל לא לנצל את הריבית הנמוכה? איך מבחינים בבועה ומהם השיקולים בעד ונגד קנייה והשקעה בנדל"ן ■ מדריך מאני טיים המלא לנדל"ן

דפנה מאור
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפנה מאור
דפנה מאור

קניית בית ולקיחת משכנתא הן ההחלטות הפיננסיות הגדולות ביותר שמקבלים רוב האנשים בחייהם. מי שמקבל החלטה כזו ללא ניסיון רציני להשוות אפשרויות, בלי להבין כיצד ניתן להשפיע על גודל ההחזר הכולל ובלי להתאים את המשכנתא לצרכים וליכולות הנוכחיות והצפויות ולתנאי השוק - עושה לעצמו עוול גדול. יתר על כן, ההנחה שאנשים יסתפקו במידע מצומצם ולא ירצו לדעת את כל האפשרויות הפתוחות בפניהם, היא בדיוק ההתנהגות שהוציאה לבנקים שם רע ביחסם ללקוחות.

התנפחות מחירי הדיור בעשור האחרון הפכה את שוק המשכנתאות לגורם מרכזי מאוד בכלכלה הישראלית. בתקופה הזאת גדל היקף המשכנתאות שנלקחו בישראל פי ארבעה- מ-12 מיליארד שקל ב-2002 ל-51 מיליארד שקל ב-2013. מספר לווי המשכנתאות במאי 2014 כבר הגיע ל-753 אלף, וסכום המשכנתאות לפירעון היה 252 מיליארד שקל.

למרות המחירים הגבוהים, ואולי בגללם, רבים חושבים שדווקא עכשיו כדאי לקנות בית, יותר מתמיד - כי חבל לא לנצל את הריבית הנמוכה. בפועל, גורמי הביקוש ושיקולי הקנייה וההשקעה מורכבים ודורשים מחשבה רבה. אז בין אם אתם קונים או בין אם שוכרים – הנה לפניכם מדריך Moneytime לקופצים ולשוחים בבריכת הנדל"ן.

בלי ירושה, הורים עשירים או זכייה בלוטו: איך תחסכו הרבה כסף על המשכנתא

קונים או שוכרים? איך לא לשלם ביוקר

אז איך בכל זאת צריך לגשת להחלטה על קנייה של דירה או השקעה בה? לאחר ששוקלים את כל הגורמים החיצוניים הללו, מוטב לבחון את השיקולים הכלכליים הטהורים ולהביא אותם בחשבון: מהם תנאי האשראי, מדידה של מכפילים היסטוריים, האופק הכלכלי של הרוכש ועוד.
להמשך הקריאה >>>

קניית בית: ההשקעה הכי חשובה בחיינו

אין השקעה שקוסמת לבני האדם יותר מבתים. נדל"ן היה השוק שהוביל את יצירת העושר הגדולה בהיסטוריה - ונפילתו גרמה למשבר הפיננסי והכלכלי החמור מאז השפל הגדול. מדוע עולים מחירי הבתים, איך אפשר להבחין בבועה, ומהם השיקולים בעד ונגד קנייה והשקעה בנדל"ן
להמשך הקריאה >>>

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם