פישר: שיעור הריבוי של חרדים וערבים מדאיג - הם צריכים לצאת לעבוד

נגיד בנק ישראל אמר את הדברים בכנס הרצליה ■ משה גפני: "הנגיד פישר צריך לדעת שהעולם לא נבחן דרך החור שבגרוש, אלא בחיים ערכיים ומוסריים"

רם עוזרי
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רם עוזרי
צבי זרחיה

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר אמר היום בכנס הרצליה כי "תוך 30 שנה אחוז האוכלוסייה החרדית בישראל גדל באופן משמעותי. רובה של אוכלוסייה זו לא עובדת. אני מעריך את הדת אבל המצב שבו חלק של האוכלוסייה שצומח מאוד מהר ואינו משתתף בכוח העבודה, לא יכול להמשיך. מצב זה נמצא במגמת שינוי שיאפשר להם לעבוד".

פישר הוסיף כי "האוכלוסייה הערבית החליטה לא לסמוך על הממשלה, הם מתחילים לפתח את העסקים שלהם ולהיכנס לשוק העבודה. אלו דברים שצריכים להשתנות".

סטנלי פישרצילום: כנס הרצליה

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, הגיב על דברי פישר ואמר כי "אני חולק לחלוטין על נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, הראייה שלו בכל נושאי החיים היא אך ורק מבחינה כלכלית וזוהי ראיה מוטעית לחלוטין, כך היתה מדיניותו בנושא של הדיור והמשכנתאות, כך היתה עמדתו בנושא של השירותים החברתיים שהממשלה מחויבת לאזרחיה, וכך זה בנושא של משפחות ברוכות ילדים בציבור החרדי".

גפני הוסיף כי, "החרדים חיים חיי משפחה מאושרים ברווחה רוחנית, וכל ילד מקבל את היחס המלא, את החינוך ואת האהבה המושלמת מהוריו, מה שלא קורה תמיד במשפחות במגזרים אחרים בהם יש מספר ילדים קטן. הנגיד פישר צריך לדעת שהעולם לא נבחן דרך החור שבגרוש, אלא בחיים ערכיים ומוסריים. כל ילד שנולד במשפחה הוא עולם מלא של אושר ושמחת חיים".

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ ישראל אייכלר, אמר הערב ברדיו קול חי כי הנגיד "לא מצא שום פיתרון לבלימת המיתון וההשלכות שלו על המדינה הזאת אלא בעצירת הילודה החרדית? האם יהודי יכול להגיד שהילדים האלה, שיש ילודה יותר מדי צריך לעצור את זה, אז אני הלילה לא ישן. יכול להיות שהציבור החרדי יצטרך להתארגן ולהתחיל להגיב כי לא יתכן דבר כזה כי זה עלול להיות מסוכן ואולי צריך להתחיל להתגונן - יש להתארגן ולעשות מעשה, אסור לשתוק על דברים מעין אלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים