ארה"ב מענישה את חברת הספנות של האחים עופר בגלל מסחר עם איראן

ארה"ב הודיעה כי תאסור על חברת הספנות של האחרים לקבל מימון ממשלתי ורישיונות יצוא בארה"ב; הלוואות מבנקים בארה"ב יוגבלו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הממשל האמריקאי הודיע היום כי הטיל עונשים על שבע חברות זרות, בהן חברת הספנות של האחים עופר בגין קשרים עסקיים בין החברות לאיראן, אשר סייעו, לדברי הממשל האמריקאי, במימון תוכנית הגרעין האיראנית.

קבוצת האחים עופר, יחד עם שתי חברות ספנות מסינגפור ומונקו, היו מעורבות בעסקה בחודש ספטמבר 2010 במסגרתה סיפקו שירותי ספנות בשווי של 8.65 מיליון דולר לחברת הספנות האיראנית IRISL, אשר העיצומים שהטילו ארה"ב והאיחוד האירופי על איראן אוסרים על עסקים עמה, נאמר בהודעה שפירסם משרד החוץ האמריקאי.

כתוצאה מכך, נאסר על קבוצת האחים עופר לקבל מימון מהבנק ליצוא ויבוא בארה"ב, לקבל הלוואות של יותר מ-10 מיליון דולר ממוסדות פיננסים בארה"ב, או לקבל רישיונות יצוא בארה"ב, נאמר בהודעת משרד החוץ.

"אנו גורסים כי קבוצת האחים עופר לא ביצעה בדיקה נאותה ולא נעזרה במידע פומבי וזמין שהיה מצביע על כך שמדובר בחוזה עם חברת IRISL", נאמר בהודעת משרד החוץ. "משרד החוץ יקפיד על כך שהחברות יישאו באחריות כנדרש על פי חוק, במקרים שבהם היו אמורות לדעת שהן מספקות לאיראן מוצרים ושירותים האסורים על פי העיצומים שהוטלו על המדינה".

דובר אחים עופר בישראל מסר בתגובה :"מעולם לא מכרנו אוניות לאיראן. הגורמים הרשמיים והמוסמכים של מדינת ישראל יאשרו את דברינו במלואם נקודה".

חברת הספנות של אחים עופר שכרה את שירותיו של יועץ התקשורת מוטי שרף בכדי לטפל בפרשייה.

4 מתוך 4 |
ראפלס פארק - הספינה של האחים עופר שנמכרה לאיראניםצילום: גלאן קסנר
1 מתוך 4 |
ראפלס פארק - הספינה של האחים עופר שנמכרה לאיראניםצילום: גלאן קסנר
2 מתוך 4 |
הספינה של האחים עופר, ראפלס פארק, שנמכרה לאיראניםצילום: גלאן קסנר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker