לפני ואחרי |

תמונות הלוויין שממחישות בצורה אכזרית כיצד נמחקת אוכלוסיית סוריה

הלחימה הממושכת בסוריה הובילה לגל הגירה אדיר, ומרוקנת את המדינה מתושבים שבורחים למדינות השכנות. תמונות הלוויין מספרות את סיפורם העצוב של הפליטים הסורים

לוגו אקונומיסט
אקונומיסט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אקונומיסט
אקונומיסט

בדרך כלל בחודשי הקיץ בשנים האחרונות, כאשר הדרכים פנויות והים רגוע, ברחו מסוריה מאות אלפי מהגרים ופליטים. ואולם השנה נרשמה הבריחה ההמונית ביותר עד כה. תמונות לוויין של עוצמת אורות חשמל בלילה - המהווה עדות לפעילות בני אדם - ממחישות בצורה אכזרית כיצד צנחה הפעילות בסוריה מאז פרוץ המלחמה ביותר מ-80%.

סוריה - 2015
-

נתוני האו"ם העדכניים שהגיעו לידי "אקונומיסט" מראים כי אוכלוסיית סוריה הצטמצמה ל-16.6 מיליון, לעומת כ-22 מיליון אנשים לפני פרוץ המלחמה במדינה. כ-4 מיליון פליטים מחוץ לסוריה רשומים באו"ם, נתון שמותיר לפחות מיליון נוספים לא רשומים. בתוך סוריה עצמה נטשו 7 מיליון תושבים את עריהם ובתיהם ועברו למקומות בטוחים יותר במדינה.

משמעות המספרים הללו היא כי יותר ממחצית מהאוכלוסיה במדינה נאלצה להגר, בתוך או מחוץ לסוריה. גורמים באו"ם משערים כי הנתון עשוי להיות גדול אף יותר, כיוון שההערכות לגודל אוכלוסיית סוריה שונות מאוד זו מזו. גם לקטל בקרבות יש משקל בדילול האוכלוסיה ולמשל, על פי הידוע, לפחות 250 אלף נשים נהרגו בסוריה בתקופה זו.

לפי סוכנות ידיעות שלה עשרות פקחים בשטח, חלק מהסורים בורחים מאימת דאע"ש, אף שיותר עוזבים אזורים בשליטת המורדים הסוריים המותקפים על ידי משטר נשיא סוריה בשאר אסד. הלחמיה אף מתגברת בשנה האחרונה ומספר התקריות החמושות טיפס מ-4,000 בינואר 2015 ל-6,000 באוגוסט השנה,

אף אחת מארבע המדינות העיקריות שקולטות את הפליטים הרשומים של סוריה – טורקיה, לבנון, ירדן ועיראק – מכירות בהם כפליטים. פירוש הדבר שהם אינם מסוגלים לעבוד באופן חוקי. לפי הדיווחים של הפליטים עצמם, העוינות כלפיהם גדלה. ולכן אין אין פלא שאירופה נראית מזמינה יותר.

סוריה, 2011

- צילום: אקונומיסט

סוריה, 2015

סוריה - 2015צילום: אקונומיסט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker