הקרבות בסוריה |

ארה"ב מחמירה הסנקציות; דיון חירום באו"ם

(עדכון) בפיגוע הבוקר בדמשק נהרגו שר ההגנה, גיסו של אסד וראש המועצה לביטחון לאומי ■ אסד מינה את מפקד הצבא לתפקיד שר ההגנה החדש ■ שמועות מציפות את הרשת: אסמה אסד ברחה לרוסיה, אחיו של אסד נהרג, פארוק א-שרע וגנרלים סורים ערקו לירדן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

משרד האוצר של ארה"ב הודיע היום כי הוא מגביר את הסנקציות הכלכליות נגד סוריה. הסנקציות החדשות ינקטו נגד 29 בכירים במשטרו של אסד ונגד חמש חברות הקשורות לפיתוח וייצור נשק בלתי קונבנציונאלי. רשימת הבכירים כוללת את שר האוצר הסורי, שר המשפטים ונגיד הבנק המרכזי. במסגרת הסנקציות יוקפאו נכסים בהם הם מחזיקים בארה"ב, וייאסר על חברות ואזרחים אמריקאיים לקיים כל קשר כלכלי או עסקי עימם.

במקביל, המאמצים הדיפלומטיים לסיים את שפיכות הדמים בסוריה נמשכים. מועצת הביטחון של האו"ם צפויה להתכנס מחר להצביע על הרחבה של משלחת הפיקוח בסוריה. משלחת הפקחים של האו"ם בסוריה אמורה לסיים את משימתה בעוד יומיים, ובמועצת הביטחון חלוקים כבר זמן רב אם ההסכם החדש צריך לכלול סנקציות נגד המשטר הסורי. רוסיה, שתמכה במשטר אסד מאז החלו הקרבות, אומרת כי לא תתמוך בסעיף המאפשר יישום סנקציות והתערבות צבאית בנעשה בסוריה.

שעות אחדות לאחר חיסולו של , משטר אסד מינה לתפקיד את מפקד הצבא פאהד ג'אסים אל פריג'. מוקדם יותר נפוצו ברשת שמועות שונות כי אחיו של הנשיא, מאהר אסד, נהרג, וכי הנשיא בשאר נפגע בפיצוץ שאירע הבוקר בבניין הביטחון הלאומי בדמשק, בנוסף יצאו דיווחים בטוויטר כי אשת הנשיא, אסמה אסד, נמלטה לרוסיה. דיווח נוסף מערוץ הטלוויזיה של האופוזיציה הסורית טוען כי סגנו של אסד, פארוק א-שרע, ערק לירדן. בכל המקרים לא התקבל דיווח רשמי או ממקור אמין. בחדשות ערוץ 2 דווח כי צבא סוריה החל בגיוס מילואים נרחב.

3 מתוך 3 |
אזור הקרבות בדמשק. צילום לוויין: GoogleEarth
1 מתוך 3 |
אסד, אחיו מאהר (במרכז) ושווכאת
2 מתוך 3 |
שר ההגנה דאוד עבדאללה ראג'חהצילום: רויטרס

שר ההגנה הסורי, הגנרל דאוד עבדאללה ראג'חה, וסגנו, גיסו של אסד, אסף שווכאת, נהרגו בפיצוץ הבוקר (רביעי) בבניין הביטחון הלאומי בבירה דמשק. בפיגוע נהרג גם ראש המועצה לביטחון לאומי הישאם בחתיאר. כוחות הצבא הסורי מכתרים בית חולים בסמוך למקום מאז הפיגוע.

בנוסף, דיווחו פעילי אופוזיציה גם על עשן שמיתמר מעל בסיס צבאי הסמוך לארמון הנשיאות בבירה. לפי הדיווחים, המורדים תקפו בסיס צבאי במחוז דומאר, אזור מאובטח הנמצא כמה מאות מטרים מארמון הנשיאות של אסד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker