בריטניה בדרך להוציא מחוץ לחוק שריקות והערות סקסיסטיות

בריטניה צפויה לחתום על אמנת האיחוד האירופי נגד אלימות כלפי נשים ביום האשה הבינלאומי ■ האמנה, ש-18 מדינות בגוש חתמו עליה, תאסור על "אלימות פסיכולוגית"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

שריקות ברחוב והערות סקסיסטיות עלולות להוות עבירה על החוק במסגרת אמנה חדשה שככל הנראה תאושרר בבריטניה. ההתחייבות להפליל הטרדה מינית מילולית, לא מילולית או פיסית, היא אחת מהדרישות באמנת האיחוד האירופי נגד אלימות כלפי נשים, עליה יתחייב, ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, לחתום באירוע מיוחד לציון יום האשה הבינלאומי.

אחת ההתחייבויות באמנה, שנחתמה כבר על ידי 18 מדינות, בהן גרמניה, צרפת ואוקראינה, היא חקיקה להפללת "התנהגות מילולית, לא-מילולית או פיסית בעלת אופי מיני, שמטרתה או תוצאתה פגיעה בכבוד האדם, בייחוד במקרה של יצירת סביבה מפחידה, עוינת, משפילה או פוגענית". סעיף אחר יאסור על "אלימות פסיכולוגית", המוגדרת כ"פגיעה חמורה בשלמות הפסיכולוגית של האדם באמצעות כפייה או איומים".

תנאים אחרים שבריטניה ומדינות אחרות שחתמו על האמנה יצטרכו לעמוד בהם כוללים חקיקה שתאפשר פיצויים לקורבנות אלימות בתוך המשפחה. ביטול פשוט של נישואין בכפייה; עונש על פגיעה באיברי המין; אילוץ אחרים לפגיעה באיברי המין שלהם; הפלות כפויות או עיקור כפוי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"