סרקוזי קרא להגברת הרגולציה הממשלתית על האינטרנט

עם זאת, נשיא צרפת ניסה לנקוט בטון מפייס יותר כלפי בכירי מגזר האינטרנט

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי קרא למנהיגי עולם האינטרנט שהתאספו לכנס בפאריס היום, לשתף פעולה עם ממשלות ולחלוק באופן שווה את יתרונות המהפכה אותה השווה למגלים הגדולים כמו קולומבוס, גליליאו וניוטון.

סרקוזי, שנאם בפתיחת כנס בו צפויים לנאום גם מנכ"ל גוגל, אריק שמדיט, ומנכ"ל פייסבוק מרק צוקרברג, הרעיף תשבחות על המגזר, בגין הדמוקרטיזציה של המידע בעולם, וסיוע למהפכות במדינות ערב באחרונה.

למגזר האינטרנט אין אמון רב בסרקוזי, הידוע כמי שתומך בצעדים כמו חוק הקורא לניתוק גולשים המורידים תכנים באופן בלתי חוקי מהאינטרנט. אך סרקוזי ניסה לפנות למגזר בטון מפייס יותר מבעבר, אף שקרא לממשלות לקבוע יותר חוקים לרגולציה על האינטרנט. "איננו רוצים לטעות ברגולציה של מערכת אקולוגית רבת עוצה אך שברירית זו", אמר סרקוזי, בתשובה לשאלה מהקהל. "עלינו לפעול באופן פרגמטי, ומוטב לא לעשות דבר מאשר לעשות נזק", הוסיף.

"כעת, כאשר האינטרנט היא חלק אינטגרלי מחייהם של רבים, לא סביר להוציא את הממשלות מן הכלל", אמר סרקוזי. "צריך לזכור כי הממשלות הן הגוף המייצג היחיד של אנשים בדמוקרטיות שלנו. אם נשכח זאת, נסתכן בכאוס ובאנרגיה", הוסיף.

סרקוזי הזכיר למגזר את מחויבויותיו בתחומי הפרטיות והקניין הרוחני - "האלגוריתמים האלו המהווים את כוחכם, הטכנולוגיה שמשנה את העולם, זהו הקניין שלכם, ואף אחד אינו יכול לערער על כך", אמר. "סופרים, במאים ושחקנים מעוניינים באותן זכויות", הוסיף.

הפורום, שמסקנותיו יוגשו למנהיגי מדינות ה-G8 באתר הנופש הצרפתי דוביל, כולל אנשים המייצגים שתי תפיסות מנוגדות של האינטרנט. האחת, המיוצגת על ידי חברות מעמק הסיליקון כמו גוגל וטוויטר, כמו גם אקדמאים רבים, מעדיפה גישה חופשית יותר שתאפשר חדשנות וחופש מידע. האחרת, אותה מאמצות חברות מדיה מסורתיות, ארגוני פרטיות ברשת וממשלות, מעדיפה רגולציה מוגברת.

הדיון על חופש המידע באינטרנט התגבר השבוע בבריטניה, כאשר אלפי משתמשים בטוויטר לעגו לצווי איסור פרסום שמשיגים ידוענים על מנת להשתיק שערוריות, כאשר פרסמו את שמו ופרטיו של שחקן כדורגל שניסה למנוע משמו להתפרסם. הפרשה הדגישה את הקושי באכיפת חוקים מקומיים ברחבי האינטרנט, כמו גם הבדלים תרבותיים בין אירופה לארה"ב.

ניקולא סרקוזי בכנס eG8צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker