בורסות אירופה סגרו שבוע שלילי ראשון זה חודש; ירדו ב-1.4% בסיכום שבועי

חברת 888 של משפחות שקד ובן יצחק צללה ב-16% בלונדון לאחר הפסקת מגעים לרכישתה

אשר שכטר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית ביום המסחר האחרון של השבוע על רקע דו"חות כספיים חיוביים של חברות דוגמת נסטלה וסינג'נטה ונתוני מקרו כלכליים חיוביים שפורסמו בארה"ב - הכלכלה הגדולה ביותר בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.5%; פרנקפורט הוסיפה 0.4%; פאריס עלתה ב-0.1%. מדד יורו סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.3% אולם ירד בסיכום שבועי ב-1.4% - ירידה שבועית ראשונה זה ארבעה שבועות - על רקע חששות מהתרחבות נזקי האסון הגרעיני ביפן ופתיחה מאכזבת של עונת הדו"חות הכספיים הרבעוניים בארה"ב.

חברת דירוג האשראי מודי'ס הורידה היום את דירוג האשראי של אירלנד בשתי דרגות לרמה אחת בלבד מעל דרגת "זבל", עקב חששות כי עקב העלאת הריבית בגוש היורו, תתקשה הממשלה לצמצם את הגירעון בתקציב ולהחזיר את הכלכלה לצמיחה. מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של אירלנד מדרגת Baa1 לרמתBaa3 והותירה את תחזית הדירוג של אירלנד שלילית, סימן לכך שהיא עשויה להוריד את דירוג האשראי של המדינה פעם נוספת בעתיד הקרוב.

שורה של מדינות בעולם פירסמו היום נתוני אינפלציה, בהן ארה"ב, סין וגוש היורו. מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב עלה בחודש מארס ב-0.5% לעומת החודש הקודם, עלייה חודשית תשיעית ברציפות, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. העלייה תאמה את תחזיות הכלכלנים. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, עלה ב-0.1% - פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2%. לעומת חודש מארס 2010 עלה מדד המחירים לצרכן ב-2.7% - העלייה השנתית החדה ביותר מאז דצמבר 2009.

נתונים שפורסמו מוקדם יותר היום בעולם הצביעו על התגברות האינפלציה באירופה ובאסיה. מדד המחירים לצרכן ב-17 מדינות גוש היורו עלה אף הוא ב-2.7% במהלך 12 החודשים האחרונים - יותר מנתונים ראשוניים שהצביעו על עלייה של 2.6%. מדד המחירים לצרכן בסין קפץ בחודש מארס ב-5.4% לעומת החודש הקודם - העלייה החדה ביותר מאז חודש יולי 2008 ומעט מעל לתחזיות הכלכלנים, לפי נתונים שפירסמה היום הלשכה לסטטיסטיקה של סין. מדד המחירים ליצרן בהודו עלה בחודש מארס בקצב שנתי של כמעט 9% - הרבה מעל לתחזיות הכלכלנים.

עוד בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב. התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה בחודש מארס ב-0.8%, עלייה חודשית חמישית ברציפות, מסר היום הבנק הפדרלי. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של 0.6%. ניצול כושר הייצור עלה בחודש שעבר ל-77.4% - הרמה הגבוהה ביותר מאז חודש יולי 2008 - לעומת 76.9% בפברואר. עם זאת, ניצול כושר הייצור עודנו נמוך מרמה ממוצעת של 80.4% שנרשם בין שנת 1972 לשנת 2010.

מדד הפעילות הכלכלית של אזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) עלה החודש לרמה של 21.7 נקודות - שיא של שנה - לעומת רמה של 17.5 נקודות במארס, לפי נתונים שפירסם היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. מדד מעל לרמה של אפס משקף צמיחה בפעילות ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביעה על ירידה בפעילות הכלכלית.

חברת ההימורים המקוונים הבריטית 888 שבשליטת משפחות שקד ובן יצחק הישראליות, נפלה ב-16% בבורסת לונדון לאחר שחברת ההימורים הבריטית לדברוקס הודיעה על סיום המגעים לרכישתה בתום כמעט ארבעה חודשים של מגעים.

חדר המסחר בבורסת מדריד
בורסת מדרידצילום: Denis Doyle / בלומברג
מדד סטוקס 50

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker