הבנק המרכזי של אירופה הוריד תחזית הצמיחה לגוש היורו

הבנק הותיר הריבית ברמה של 0.75%; הבנק המרכזי של בריטניה השאיר גם הוא את הריבית בשפל של 0.5% ולא שינה את תוכנית רכישת הנכסים בשווי 375 מיליארד ליש"ט

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הוריד את תחזיות הצמיחה לכלכלת גוש היורו ל-2013 ו-2014, אך הותיר את תחזית האינפלציה ללא שינוי. היורו מתחזק ב-0.8% מול הדולר לרמה של 1.3075 דולר ליורו.

בתחזית מעודכנת, אשר פורסמה מיד לאחר הודעת הריבית, אמר ה-ECB כי הוא צופה צמיחה שלילית של בין 0.9% ל-0.1% בתמ"ג של גוש היורו ב-2013, ובכך הוריד את הקצה העליון של טווח התחזית. תחזית הצמיחה לשנה הבאה הורדה ל-0%-2%, לעומת תחזית קודמת של 0.2%-2.2%.

מריו דראגי, נגיד הבנק המרכזי של אירופהצילום: רויטרס

ה-ECB לא שינה משמעותית את תחזיות האינפלציה, והוא עדיין צופה כי תישאר מתחת ל-2% השנה ובשנה הבאה. האינפלציה צפויה להיות בין 1.2% ל-2% ב-2013, ובקצב של 0.6%-2% בשנה הבאה.

"התאוששות הדרגתית תתחיל במחצית השניה של השנה", אמר נגיד ה-ECB, מריו דראגי, במסיבת העיתונאים. מוקדם יותר הודיע הבנק המרכזי על השארת הריבית בשפל של 0.75%.

גם בבריטניה הותיר הבנק המרכזי את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.5% שבה היא נמצאת כבר ארבע שנים. תוכנית רכישת הנכסים של הבנק בשווי 375 מיליארד ליש"ט נותרה אף היא על כנה. הליש"ט מתחזקת ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.505 דולר לליש"ט.

בנאום שנשא היום אמר ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון כי ממשלתו תמשיך לדבוק במדיניות הצנע, משום שנסיגה ממנה "תגרום לבריטניה לשקוע שוב במצולות". קמרון התייחס לדברים שאמר שר העסקים וינס כייבל, אשר הציע כי הממשלה תשקול ללוות יותר כדי להתניע מחדש את הצמיחה הכלכלית בבריטניה.

לשכת המסחר בבריטניה הורידה היום את תחזית הצמיחה שלה לכלכלה הבריטית, והיא צופה צמיחה של 0.6% השנה לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker