האיחוד האירופי הגביל את גובה הבונוסים של הבנקאים

בריטניה התנגדה למהלך ■ ברקליס הודיע כי יקצץ בבונוסים של הבנקאים הבכירים בעקבות הקנס שקיבל על מעורבותו בפרשת הליבור

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בכירים באיחוד האירופי גיבשו חוקים חדשים להגבלת בונוסים שמקבלים בנקאים במגזר הפיננסי. במסגרת ההסכם, הרף העליון של הבונוס יהיה גובה משכורת שנתית, אך הבונוס יוכל לגדול לשתי משכורות שנתיות תחת אישור בעלי המניות.

האיחוד הגיע להסכם ביום רביעי בלילה והוא עדיין דורש את אישור שרי האיחוד אך שלב זה נחשב פורמלי בלבד. בריטניה, המהווה את המרכז הפיננסי הגדול באירופה, התנגדה לכל הגבלה על הבונוסים וטענה כי החלטה שכזו תפגע בצמיחת המגזר הפיננסי ותרחיק כשרונות בתחום.

ההסכם הושג לאחר דיונים של שמונה שעות בבריסל בין חברי הפרלמנט האירופי, הנציבות האירופית ונציגים מממשלות 27 המדינות החברות באיחוד. נושא הבונוסים גרר מחאה כאשר הציבור האירופי טען כי הוא נאלץ להשתתף במימון חילוץ בנקים ביבשת שבכיריהם קיבלו בונוסים עצומים.

"החל מ-2014, הבנקים האירופים יהיו חייבים לשמור יותר כסף כדי להיות יציבים יותר ולהתרכז בעסקי הליבה שלהם, בין היתר מימון הכלכלה האמיתית, זו של העסקים הקטנים והבינוניים", כך אמר אוטמר קרס, הממונה על המו"מ בפרלמנט האירופי.

לפי דיווח של בלומברג, הבנק הבריטי ברקליס מתכנן לקצץ 682 מיליון דולר מפיצויי הבנקאים שלו כדי לעמוד בדרישות בעלי המניות ולאחר הקנס שספג ב. הבנק נקנס ב-290 מיליון ליש"ט לאחר בעקבות מעורבותו בזיוף ריבית הליבור, הריבית בין הבנקים באירופה שנקבעת בלונדון.

ברקליס הודיע ב-12 בפברואר כי הוא מתכנן לקצץ 3,700 משרות ולהוריד את עלויות הבנק ב-1.7 מיליארד ליש"ט לאחר שדיווח על הפסד שנתי לראשונה זה שני עשורים.

בנק UBSצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker