התפוקה התעשייתית בגוש היורו נפלה בשיעור החד זה שלוש שנים

התכווצה ברבעון הרביעי של 2012 ב-2.4% ■ נקודת האור - נרשמה התאוששות בתפוקה בדצמבר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התפוקה התעשייתית בגוש היורו רשמה ברבעון הרביעי את הנפילה החדה ביותר זה למעלה משלוש שנים, למרות התאוששות שנרשמה בדצמבר, לפי נתונים שפורסמו היום על ידי הלשכה לסטטיסטיקה האירופית יורוסטאט.

התפוקה התעשייתית בגוש היורו התכווצה ב-2.4% ברבעון הרביעי של 2012 לעומת הרבעון השלישי - הירידה הרבעונית החדה ביותר מאז נפילה של 9.5% שרשמה ברבעון הראשון של שנת 2009. ברבעון השלישי של 2012 נרשם גידול של 0.2% בתפוקה התעשייתית לעומת הרבעון הקודם.

קאנלצרית גרמניה מרקל ונשיא צרפת הולנד צילום: אי-פי

עם זאת, בדצמבר - החודש האחרון ברבעון - צמחה התפוקה ב-0.7% לעומת החודש הקודם - לאחר ירידה של 0.7% בנובמבר. במונחים שנתיים ירדה התפוקה בדצמבר ב-2.4% לאחר ירידה של 4% בחודש הקודם. נקודת אור נוספת היתה בתפוקה התעשייתית בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו - אשר צמחה בדצמבר ב-0.8% לעומת נובמבר, עלייה ראשונה זה חמישה חודשים.

הירידה החדה בתפוקה התעשייתית ברבעון הרביעי של 2012 הגבירה את החששות כי צפויה ירידה גם בתוצר המקומי הגולמי (GDP) של גוש היורו ברבעון. אם אמנם תירשם צמיחה שלילית ברבעון הרביעי, יהיה הרבעון השלישי ברציפות בו כלכלת גוש היורו מתכווצות, לאחר שרשמה צמיחה שלילית של 0.1% ברבעון השלישי וירידה של 0.2% בתוצר ברבעון השני של 2012. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker