האבטלה בגוש היורו עלתה בנובמבר לשיא של 11.8%

כמעט אחד מכל חמישה צעירים בגוש היורו מובטל; בספרד שיעור הצעירים המובטלים כפול – 56.5%

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שיעור האבטלה בגוש היורו עלה לשיא בנובמבר, בעקבות משבר החוב ומדיניות הצנע המחמירה שנוקטות מדינות רבות באזור בניסיון להתגבר עליו.

האבטלה ב-17 מדינות גוש היורו עלתה בנובמבר ל-11.8%, לעומת 11.7% באוקטובר, דיווחה לשכת הסטטיסטיקה של גוש היורו, יורוסטאט. זהו השיעור הגבוה ביותר שנרשם מאז שהחלו רישומי הנתון ב-1995, ומעל לתחזיות אנליסטים.

צילום: בלומברג

כלכלת גוש היורו נסוגה שני רבעונים ברציפות וכלכלנים מעריכים כי גם ברבעון האחרון של 2012 רשמה צמיחה שלילית. המיתון שבו שרויות מדינות רבות בגוש היורו מאלץ חברות לחסוך עלויות באמצעות קיצוצי משרות.

בגוש היורו היו בנובמבר 18.8 מיליון מובטלים, עליה של 113 אלף לעומת החודש הקודם. באיחוד האירופי כולו נשארה האבטלה בשיעור של 10.7%, כמו באוקטובר. מספר המובטלים באיחוד האירופי עלה על 26 מיליון. ספרד, עם אבטלה של 26.6%, היא שיאנית האבטלה בגוש היורו. בגרמניה נרשמה אבטלה של 5.4% ובצרפת של 10.5%. אוסטריה היא בעלת שיעור האבטלה הנמוך ביותר בגוש היורו - 4.5%.

הנתונים שפורסמו היום הראו כי גם אבטלת הצעירים ממשיכה לעלות. בגוש היורו כולו נרשמה אבטלה של 24.4% בקרב בני 15-24. בספרד שיעור המובטלים הצעירים כמעט כפול מכך - 56.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker