עסקת רויאל בנק אוף סקוטלנד והבנק הספרדי סנטנדר קרסה במפתיע

סנטנדר היה אמור לרכוש מספר שלוחות של RBS תמורת 2.7 מיליארד דולר אך נסוג; הבנק הבריטי מחוייב למכור את השלוחות עד סוף 2013

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

עסקה למכירת שלוחות של הבנק הבריטי רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) לבנק הספרדי סנטנדר קרסה במפתיע ביום שישי. RBS הבנק הגדול ביותר בבריטניה המוחזק על ידי הממשלה (83%) דיווח כי הבנק הספרדי חזר בו מכוונתו לרכוש 316 שלוחות של הבנק בעסקה ששוויה הוערך ב-2.7 מיליארד דולר.

עסקת המכירה פורסמה כבר לפני שנתיים אך נדחתה מספר פעמים על רקע קשיים לוגיסטיים לאיחוד שתי מערכות בנקים נפרדות. האיחוד האירופי הורה ל-RBS להפטר מהשלוחות עד סוף 2013 כתנאי לסיוע שהעבירה לו ממשלת בריטניה כאשר מנעה את קריסתו בשיא המשבר הפיננסי העולמי.

מסנטנדר נמסר כי העסקה המקורית נדחתה כבר בשנה וכי הוא אינו מאמין שניתן יהיה להשלים את ההעברה עד המועד הסופי ב-2013. דובר RBS אמר לאחר התמוטטות העסקה כי הבנק יבקש מהאיחוד האירופי וממשלת בריטניה לדחות את המועד שנקבע למכירת השלוחות.

צילום: בלומברג

סטיבן הסטר, מנכ"ל הבנק, אמר כי הוא מאוכזב שסנטנדר משכה את הצעתה כל כך קרוב לסיום ההליכים והוסיף כי הבנק יחפש חלופות אחרות למכירה. חזרתו של הבנק לבעלות פרטית מתבצעת בקצב איטי משציפה הממשל. בשנה שעברה פיטר הבנק יותר מ-5,000 עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker