סוכנויות הידיעות

בנקים ומוסדות פיננסים רבים אינם היו מרוצים מההחלטה של סוכנות דירוג האשראי רויטרס להוריד את הדירוג של 15 בנקים גדולים בעולם. מודי'ס טענה כי הבנקים חשופים מדי לסיכונים ולפעילויות שקשורות בשוק ההון ולכן הם בטוחים פחות.

ואולם, רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) הגדיל לעשות ותקף היום את מודי'ס. RBS אמר כי הוא אינו מסכים עם ההחלטה של מודי'ס וכינה אותה "ראייה לאחור". לפי הבנק הבריטי, הדירוג "לא הולם את השיפורים המשמעותיים שביצע הבנק במאזנים שלו, במימון ובפרופיל הסיכונים".

הבנק אף השווה את ההחלטה של מודי'ס להחלטות שונות של סוכנויות הדירוג המתחרות S&P ופיץ': "גם S&P וגם פיץ' מחזיקים בדירוג אשראי A ל-RBS עם תחזית יציבה ושיפרנו את הדירוג האצמאי שלנו ברמה אחת במהלך 18 החודשים האחרונים".

ארבעת הבנקים המרכזיים בבריטניה ספגו הורדת דירוג. דירוגו של ברקליס ירד בשתי רמות מ-A1 ל-A3. הדירוג של HSBC ירד מ-Aa2 ל-Aa3. הדירוג של RBS ירד מ-A2 ל-A3 והדירוג של לוידס ירד מ-A1 ל-A2. ב-RBS הדגישו כי "ניתן להתמודד" עם הורדת הדירוג.

גם בלוידס הגיבו להורדת הדירוג ואמרו כי היא משקפת "את ההתקדמות המשמעותית" השינויים שנערכו בעקבות המשבר הפיננסי העולמי. בלוידס היו מרוצים מכך שדירוג הבנק ירד רק ברמה אחת ולא יותר - כפי שהעריכו אנליסטים.

צילום: אי פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker