ברזיל הדיחה את בריטניה ממקומה ככלכלה ה-6 בגודלה בעולם

ה-CEBR צופה גם כי עד 2020 צרפת, שכיום היא הכלכלה ה-5 בגודלה בעולם, תסבול מביצועים כלכליים גרועים אף יותר

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ברזיל הדיחה את בריטניה ממקומה ככלכלה ה-6 בגודלה בעולם, לפי המרכז למחקר כלכלי ועסקי (CEBR) בבריטניה. ברזיל עתירת משאבי הטבע נהנתה מגידול חד ביצוא לסין, בעוד בריטניה מתקשה להתאושש מהמשבר הפיננסי של 2008.

"ברזיל מנצחת את מדינות אירופה בכדורגל כבר הרבה שנים, אבל הניצחון שלה בכלכלה הוא תופעה חדשה. הליגה הכלכלית העולמית מראה עד כמה המפה הכלכלית משתנה, כאשר מדינות אסיה ומדינות עתירות משאבי טבע מטפסות במעלה הליגה, בעוד אנו האירופאים מתדרדרים", אמר מנכ"ל CEBR, דגלאס מקוויליאמס.

צילום: בלומברג

ה-CEBR צופה כי עד 2020, תדרדר בריטניה ותהיה לכלכלה השמינית בגודלה בעולם, כאשר צרפת, שכיום היא הכלכלה ה-5 בגודלה בעולם, תסבול מביצועים כלכליים גרועים אף יותר, ותדרדר למקום ה-9. גרמניה, שכיום ניצבת במקום הרביעי, תדרדר למקום ה-7, ואילו רוסיה והודו יטפסו למקומות הרביעי והחמישי בהתאמה.

הצמיחה באירופה צפויה להיות מתונה ביותר בשנה הבאה, בעקבות צעדי צנע שנקטו מדינות רבות במאמץ לצמצם חובותיהן וגירעונותיהן. המיתון שצפוי באירופה בשנה הבאה, צפוי לפגוע בצמיחה העולמית, שכעת CEBR צופה כי תסתכם ב-2.5% ב-2012, פחות מתחזיות קודמות של מכון המחקר. המכון צופה כי שיעור זה עשוי להצטצם לכדי צמיחה של 1.1% באם תעזוב מדינה אחת או יותר את גוש היורו, מדינות יתחילו לרשות חדלות פירעון ובנקים יקרסו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker