החששות באירופה מעיבים על טוקיו: הבורסה יורדת ב-1%

בהונג קונג נרשמת עלייה של 1% לאחר שסין הודיעה כי תתיר תעודות סל על מניות בהונג קונג

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי

מגמה מעורבת נרשמת בבורסות אסיה על רקע התחזקות הין, הפוגעת ביצואניות היפניות, המשך החששות לגבי גוש היורו, ובמקביל מספר דו"חות רבעוניים חיוביים של חברות אסיאתיות. מדד MSCI אסיה פסיפיק יורד ב-0.1%. טוקיו מפחיתה 1% מערכה; הונג קונג עולה ב-0.8%; סיאול מתחזקת ב-0.2%; שנחאי יורדת ב-0.1%.

הדולר מתחזק ב-0.2% מול היורו לרמה של 1.4387 דולר ליורו; מול הין נחלש הדולר ב-0.1% לרמה של 76.6896 ין לדולר. נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, וקאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, קראו אתמול למשמעת תקציבית מאוחדת בגוש היורו, ולמועצה אותה כינו "ממשלה כלכלית אירופית אמיתית" שתורכב מראשי כל 17 מדינות גוש היורו ותשפר את התיאום הכלכלי בין מדינות הגוש.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בגוש היורו דיווחה אמש כי התמ"ג המשוקלל של 17 המדינות המרכיבות את גוש היורו צמח ברבעון השני ב-0.2% לעומת הרבעון הראשון. הנתונים היו נמוכים מתחזיות אנליסטים לצמיחה של 0.3%, לאחר שברבעון הראשון נרשמה צמיחה של 0.8%. בהשוואה לרבעון השני של 2010, צמח התמ"ג של גוש היורו ב-1.7%. בגרמניה - הכלכלה הגדולה בגוש היורו - דווח על צמיחה מתונה מהצפוי.

ממשלת סין הודיעה היום כי תאפשר השקת תעודות סל הצמודות למניות בהונג קונג, כחלק ממאמצי הממשל לחזק את מעמדה של העיר כמרכז פיננסי בילאומי. בנק HSBC התחזק בעקבות ההודעה ב-1% בהונג קונג. לעומת זאת, מניות הפיננסים ביפן נחלשו, בעקבות הירידות במגזרי הפיננסים באירופה ובארה"ב אתמול. מיזוהו פייננשל יורד ב-0.9%; מיצוי פודוסן יורד ב-2.5%.

גרף הניקיי
בורסת הונג קונג
גרף שנחאי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker