רעידת האדמה ביפן תגרום לזינוק הגדול ב-15 השנים האחרונות בבניית בתים

כך לפי חברת הבנייה השניה בגודלה ביפן שהעריכה שהביקוש לבתים יעלה מעל למיליון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הבנייה השנייה בגודלה ביפן, סקיסוי, צופה כי העלייה בתנופת הבנייה הצפויה ביפן בעקבות רעידת האדמה תהיה החדה ביותר ב-15 השנים האחרונות.

מספר התחלות הבנייה, שצנח למתחת למיליון ב-2009 ו-2010, עשוי לשוב ולעלות בפעם הראשונה מזה ארבעה עשורים לאחר שבעלי בתים רבים נאלצים לבנות מחדש את ביתם לאחר הרעידה - כך לפי איסאקי וואדה, יו"ר החברה.

"היינו חייבים להתרחב לשוק הבינלאומי בגלל סימני האטה בביקוש לבתים ביפן", אמר איסאקי, "לאחר רעידת האדמה הלא צפויה, אני צופה כי הביקוש לבתים יעלה ויגיע למיליון יחידות שוב לאור מאמצי השיקום".

סקיסוי, שהתרחבה לשווקים כמו אוסטרליה וסין בשלושת השנים האחרונות, צופה כי הביקוש לבתים יעבור את רמות הביקוש של שנת 1996 - שנה לאחר רעידת אדמה קשה שפקדה אז את המדינה. ראש הממשלה נאוטו קאן הקצה תוספת של 4 טריליון ין (47.7 מיליאד דולר) בתקציב לשיקום אזורים שנפגעו ברעידה שהרסה כמעט 350 אלף בתים. הממשלה העריכה את נזקי רעידת האדמה ב-25 טריליון ין.

מספר התחלות הבנייה ירד ל-788,410 לפני שנתיים ביפן, הנתון הנמוך ביותר מאז 1964, ונותר מתחת למיליון בעקבות מגמה של ירידה בשכר ועלייה במספר הלא מועסקים במדינה. ב-1996, מספר התחלות הבנייה ביפן עלה במשך 10 חודשים לאחר שרעידת אדמה בעוצמה של 7.3 בסולם ריכטר פגעה בחלקים במזרח יפן ב-17 בינואר, 1995, לפי נתוני הממשל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker