ממשלת יפן מוכרת מניות של יצרנית סיגריות ב-10 מיליארד דולר

מכירת שליש מהחזקותיה בג'פן טבקו נועדה לסייע במימון עבודות השיקום של האזורים שנפגעו מרעש האדמה וגלי הצונאמי בשנת 2011

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ממשלת יפן הודיעה היום על כוונתה לגייס יותר מ-10 מיליארד דולר ממכירת שליש מהחזקותיה במניות ג'פן טבקו, יצרנית הסיגריות השלישית בגודלה בעולם, כדי לממן את שיקום אזורים שנפגעו כתוצאה מרעש האדמה וגלי הצונאמי שפקדו את צפון מזרח המדינה בחודש מארס 2011.

משרד האוצר של יפן מחזיק כיום ב-50% ממניות ג'פן טבקו, ומתכנן למכור שליש מהחזקותיו בחברה, לפי מסמכים שהגישה היום ג'פן טבקו לרשות ני"ע ביפן. תמחור מכירת המניות תתבצע בחודש הבא, בין ה-11 ל-13 במארס, נאמר בהודעה. לפי מחיר הסגירה של מניית ג'פן טבקו היום בבורסת טוקיו, שווי המניות שהממשלה מתכננת למכור הוא כ-967 מיליארד ין (10.3 מיליארד דולר). עד למכירה המתוכננת, מתכננת ג'פן טבקו לבצע קנייה חוזרת של מניות בהיקף של עד 250 מיליארד ין (2.7 מיליארד דולר).

חוק שאושר על ידי הפרלמנט של יפן בשנת 2011 התיר לממשלה למכור חלק מהחזקותיה בחברות שבבעלות ממשלתית כדי לסייע במימון שיקום אזור החוף בצפון מזרח יפן, שנפגעו עקב רעש האדמה וגלי הצונאמי. העלות הכוללת של פעולות השיקום מוערכת ב-270 מיליארד דולר, והאפשרות לגייס מימון ממכירת חברות שבבעלות המדינה נועדה לסייע לממשלה להימנע מהגדלת היקף חובותיה, שכבר מסתכמים בכפליים מגודל התוצר המקומי הגולמי (GDP) של יפן. 

איש יפני מעשן על רקע מדפים עמוסים בחפיסות סיגריות
צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker