עליות באסיה בעקבות הרגעות החששות מאירופה; טוקיו עלתה ב-2.1%

הין נחלש מול היורו והין על רקע דיווח על העלאת תחזית האינפלציה של הבנק המרכזי

מיכל רמתי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אסיה הולכת הבוקר בעקבות המסחר באירופה ובארה"ב אתמול, והמדדים המובילים נסחרים בעליות לאחר הירגעות החששות בנוגע למצבה של אירופה והעלאת תחזיות מצד קרן המטבע הבינלאומית. מדד MSCI אסיה פסיפיק עולה ב-1%. טוקיו עלתה ב-2.1%, בהובלת המגזר הפיננסי; הונג קונג עולה ב-1.2%; שנחאי עולה ב-2%; סיאול עלתה ב-1%; אוסטרליה עלתה ב-1.4%.

קרן המטבע הבינלאומית (IMF) העלתה אתמול את תחזית הצמיחה שלה לכלכלה העולמית ל-2012 ו-2013, בעקבות שיפור בתנאים הכלכליים ודעיכתו של המשבר הכלכלי.

עם זאת הקרן הזהירה כי ההתאוששות עדיין שברירית. בתחזית העולמית המעודכנת שפרסמה אמרה הקרן כי היא צופה כעת צמיחה של 3.5% בתמ"ג העולמי ב-2012, לעומת תחזית של 3.3% שצפתה בחודש ינואר.

בשנה הבאה צפויה הכלכלה העולמית לצמוח ב-4.1% לפי התחזית המעודכנת, וזאת לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 3.9%. בשנה שעברה נרשמה צמיחה של 3.9%. כלכלת גוש היורו צפויה לרשום נסיגה של 0.3% השנה, שיפור לעומת התחזית מינואר לנסיגה של 0.5%.

ספרד היא המדינה היחידה שה-IMF הורידה את תחזית הצמיחה שלה, והיא צופה כעת נסיגה של 1.8%, לעומת התחזית הקודמת לצמיחה שלילית של 1.6%. עם זאת ספרד צפויה לשוב לצמיחה בשנה הבאה.

מחירי הבתים בסין ירדו במארס ב-37 מבין 70 ערים בסין לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, כאשר הירידה החדה ביותר נרשמה בוונז'ו במזרח סין. בבייג'ין ובשנחאי נרשמו ירידות מחירים של 0.8%. בפברואר נרשמו ירידות מחירים ב-27 מבין 70 ערים. לעומת פברואר, נרשמו ירידות מחירים ב-46 ערים. מחירי הבתים החדשים בערים העשירות ביותר – שנחאי, בייג'ין, שנזן וגואנגז'ו, ירדו זה החודש השישי ברציפות.

הין נחלש מול הדולר והיורו לאחר שעיתון "ניקיי" דיווח כי הבנק המרכזי של יפן עשוי להעלות את תחזית האינפלציה שלו ובהמשך להקל את המדיניות המוניטרית שלו. לפי העיתון הבנק המרכזי עשוי להוריד את תחזית האינפלציה שלו ל-0-0.5%, לא כולל מזון. יעד האינפלציה של הבנק עומד על 1%. מול הין מתחזק הדולר ב-0.7%, לרמה של 81.4 ין לדולר; מול היורו נחלש הין ב-0.7%; לרמה של 106.83 ין ליורו. הדולר נסחר כמעט ללא שינוי מול היורו, ברמה של 1.3124 דולר ליורו.


גרף שנחאי
גרף הניקיי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker