התחלה איטית ל-2012 בבורסות אסיה: סיאול ננעלה ללא שינוי

טייוואן ירדה ב-1.7%; בורסות טוקיו, הונג קונג ושנחאי סגורות

מיכל רמתי

ירידות נרשמו היום באסיה, במעט השווקים שאינם סגורים לרגל חגיגות השנה החדשה. בורסת סיאול, המרכזית מבין הבורסות הפתוחות היום באסיה, פתחה את היום בעלייה, אך מאוחר יותר עברה לירידה, ולבסוף ננעלה ללא שינוי כמעט, עם עלייה של 0.03%. בורסת טייוואן ירדה ב-1.7%. בורסות טוקיו, הונג קונג, שנחאי, אוסטרליה, ניו זילנד, ותאילנד נמנות עם הבורסות הסגורות היום באסיה. באירופה ובאמריקה לא יתקיים מסחר היום לרגל החג.

ממשלת דרום קוריאה פירסמה אתמול תחזית לפיה הצמיחה בייצוא המדינה תואט ל-6.7% ב-2012, לעומת זינוק של 19.6% שנרשם ב-2011. הוון הדרום קוריאני נחלש ב-0.2% לרמה של 1,154.45 וון לדולר בעקבות הדו"ח, לאחר ירידה של 2.2% ב-2011 כולה. בנפרד, מדד מנהלי רכש של HSBC בדרום קוריאה העיד על האטה חדה יותר במגזר הייצור בדצמבר מאשר בנובמבר. מניית יצרנית המכוניות יונדאי יורדה ב-0.2%.

מדד מנהלי הרכש של HSBC בטייוואן העיד אף הוא על האטה במגזר הייצור, אך נראה היה שההאטה נבלמה מעט, עם עלייה במדד מ-43.9 בנובמבר ל-47.1 נקודות בדצמבר, כאשר כל קריאה מתחת לרמה של 50 נקודות מעידה על התכווצות מגזר הייצור. יצרנית המחשבים אייסר ירדה ב-2.3%.

גרף הניקיי
בורסת הונג קונג
גרף שנחאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker