עדכונים

וול סטריט שברה שיאים בדרך לשבוע שלישי של עליות

בורסות וול סטריט שברו שיאים, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו בפעם הראשונה מזה תשעה ימים, על רקע חתימתו של צו נשיאותי בארה"ב שנועד להגביר את התחרות ואת אכיפת ההגבלים העסקיים בשורה של מגזרים, בהם טכנולוגיה, תרופות, ספנות, חקלאות ותעופה.

מדד נאסד"ק טיפס ב-1% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה השבועית של 0.4% - שבוע חיובי שלישי ברציפות; מדד דאו ג'ונס עלה ב-1.3% ונסגר בשיא, וטיפס ב-0.2% בסיכום שבועי. מדד S&P 500 הוסיף 1.1% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם, בדרכו לעלייה שבועית של 0.4% - שבוע חיובי שישי בשבעה השבועות האחרונים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות לאחר שמונה ימים רצופים על עליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.06% לרמה של 1.35%, לאחר שצנחה ב-0.19% בארבעה ימי המסחר הקודמים, ואתמול נפלה מתחת ל-1.25% בפעם הראשונה מאז פברואר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהם היורו, הין והליש"ט, יורד ב-0.3%.

מניות הבנקאות בלטו לטובה בוול סטריט על רקע העלייה בתשואות האג"ח. מניות גולדמן סאקס, ולס פרגו ובנק אוף אמריקה טיפסו ב-3.2%-3.8%.

הנפט קפץ ב-2% - אולם ירד בסיכום שבועי

מחיר הנפט טיפס זה היום השני ברציפות בעקבות נפילה במלאי הנפט הגולמי והבנזין בארה"ב, אולם ירד בסיכום שבועי בצל חששות המשקיעים כי קריסת שיחות אופ"ק פלוס תגרור עלייה בהיצע בשוקי הנפט העולמיים, וכי התפשטות וריאנטים של נגיף הקורונה ברחבי תבל, תפגע בביקוש העולמי לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 74.56 דולר לחבית, עלייה של 2.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם נסוגו ב-0.8% בסיכום שבועי.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 75.55 דולר לחבית, עלייה של 1.9%. בסיכום שבועי גם הם ירדו ב-0.8%.

הזהב סגר שבוע שלישי ברציפות של עליות

מחיר הזהב טיפס היום בדרכו לעלייה שבועית שלישית ברציפות, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, ובצל חששות כי התפשטות וריאנטים של נגיף הקורונה ברחבי תבל, תפגע בהתאוששות הצמיחה הכלכלית העולמית.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,810.6 דולר לאונקייה, עלייה  של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-1.5%, שבוע חיובי שלישי ברציפות, והזינוק השבועי החד ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-21 במאי.

בורסות אירופה התאוששו; תשואת אג"ח בגרמניה בנפילה החדה מאז יוני 2020

בורסות אירופה התאוששו מהנפילות החדות שרשמו אתמול בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה ברחבי תבל, תפגע בהתאוששות הצמיחה הכלכלית העולמית.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.3%; פרנקפורט טיפסה ב-1.7%; פריז קפצה ב-2.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.3% לאחר נפילה של 1.7% ביום חמישי.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לרמה של 1.186 דולר ליורו, והליש"ט מוסיף 0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3839 דולר לליש"ט.

התשואה על האג"ח הממשלתיות הגרמניות (בונד) ל-10 שנים טיפסה היום ב-0.02% לרמה של מינוס 0.29%, אולם השלימה ירידה של 0.14% בתוך שבועיים - הנפילה הדו-שבועית החדה ביותר מאז יוני 2020.

בבריטניה, הכלכלה צמחה במאי זה החודש הרביעי ברציפות, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הלאומית, אך צמיחתה הואטה ביחס לחודשים קודמים. התמ"ג צמח ב-0.8% מול צמיחה של 2% באפריל, והוא עדיין נמוך ב-3.1% מהרמה שלפני המגפה.

את הצמיחה בממלכה הוביל מגזר השירותים, כשעסקי המלונאות והמסעדנות עמדו בראש בעקבות הסרת הסגרים. עם זאת, תעשיית הרכב הואטה כתוצאה מהמחסור העולמי בשבבים.

זינוק חד מהצפוי במלאי הסיטוני בארה"ב

המלאי הסיטוני בארה"ב קפץ במאי ב-1.3% לעומת החודש הקודם, בשעה שעסקים מיהרו לעמוד בביקוש הגואה למוצריהם. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 1.1%.

המכירות הסיטוניות גדלו ב-0.8% במאי, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, וזינקו ב-37% לעומת מאי 2020, בעיצומו של הגל הראשון של מגפת הקורונה.

הנפט עולה ב-1%

הנפט עולה, זה היום השני ברציפות, לאחר שנתונים שפורסמו אתמול הראו ירידה במלאים בארה"ב. עם זאת, בסיכום שבועי צפוי הנפט לרדת, על רקע אי ודאות לגבי המשך קיצוצי התפוקה של מדינות אופ"ק ובעלות בריתן, הקבוצה המכונה אופ"ק פלוס.

החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט עולים ב-1% ל-73.69 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. החוזים על הנפט מסוג ברנט עולים ב-0.8% ל-74.72 דולר לחבית בלונדון. המחירים של שני סוגי הנפט בדרכם להשלים ירידה שבועית של כמעט 2%, לאחר פיצוץ השיחות של מדינות אופ"ק פלוס בתחילת השבוע.

יום מעורב באסיה; ירידות בטוקיו וסיאול כתוצאה מעליה בתחלואה

המסחר בבורסות אסיה נסגר ללא מגמה ברורה, על רקע הסגירה השלילית בוול סטריט אתמול, והחששות ממהתפרצויות של וריאנט דלתא של נגיף הקורונה ברחבי העולם.

טוקיו ירדה ב-0.6%, על רקע ההכרזה אתמול (ה') כי האולימפיאדה תיערך ללא קהל צופים בגלל התחלואה בקורונה; הונג קונג עלתה ב-0.8%; שנחאי ללא שינוי; סינגפור הוסיפה 0.4%; סיאול נחלשה ב-17% על רקע החמרת מגבלות התנועה בבירת דרום קוריאה ובסביבתה.

בסין, מדד המחירים לצרכן עלה ב-1.1% ביוני ביחס לתקופה המקבילה ב-2020, לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה המרכזית במדינה. אנליסטים צפו עלייה משמעותית יותר, של 1.3%. מדד המחירים ליצרן בסין הוסיף 8.8% ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה, בדומה לציפיות, ומעט נמוך יותר ממאי, אז עלה ב-9%.

הפחד חזר לשווקים: וול סטריט נסוגה משיא; תשואת אג"ח ארה"ב צנחה ל-1.25%

בורסות וול סטריט נסוגו משיא ורשמו את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שלושה שבועות, בצל התגברות החששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה ברחבי תבל, תפגע בהתאוששות הצמיחה הכלכלית העולמית, ותגרום לבנק הפדרלי לדחות את תחילת צמצום תמריציו המוניטריים. תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות צנחה מתחת ל-1.25% בפעם הראשונה מאז פברואר.

מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא זו הפעם ה-22 השנה, ירד היום ב-0.7%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.8%; מדד S&P 500, שנסגר אתמול בשיא זו הפעם השמינית בתשעה ימי המסחר האחרונים, איבד 0.9% היום. היתה זו הנפילה היומית החדה ביותר מאז 18 ביוני עבור שלושת המדדים.

מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX) - הידוע גם בכינויו "מדד הפחד" שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - קפץ במהלך היום ביותר מ-25% מעל לרמה של 20 נקודות, אם כי העליות התמתנו לקראת סיום יום המסחר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות זה היום השמיני ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.29%, לאחר שבתחילת יום המסחר צנחה מתחת ל-1.25% בפעם הראשונה מאז פברואר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהם היורו, הין והליש"ט, יורד ב-0.3%.

מגזר הבנקאות צנחו בוול סטריט בצל חששות כי נפילת הריביות לטווח ארוך תפגע ברווחי הבנקים. מניות גולדמן סאקס, מורגן סטנלי ובנק אוף אמריקה נפלו 2.3%-2.6%.

אשראי הצרכנים בארה"ב קפץ ב-10% - הזינוק החד מ-2016

אשראי הצרכנים בארה"ב זינק במאי בשיעור החד ביותר מזה חמש שנים, על רקע התחזקות הציפית להתאוששות הכלכלה הגדולה בעולם ונכונות גוברת מצד הצרכנים להוציא כספים.

אשראי הצרכנים קפץ בחודש מאי ב-35.3 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 10%, הזינוק החד ביותר מאז מארס 2016, לאחר גידול של 20 מיליארד דולר באפריל, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה נמוכה כמעט במחצית, של 18 מיליארד דולר.

חובות בעלי כרטיסי אשראי קפצו במאי ב-9.2 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 11.4%, לאחר שהתכווצו בחודש הקודם. היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל ב-26.1 מיליארד דולר במאי, או קצב שנתי של 9.5%.

הנפט נסגר בעליות בעקבות נפילה במלאי הגולמי בארה"ב

מחיר הנפט, שצנח בתחילת היום בצל חששות המשקיעים כי קריסת שיחות אופ"ק פלוס השבוע תגרור עלייה בהיצע בשוקי הנפט העולמיים, נסגר בסופו של דבר בעליות בניו יורק בעקבות נפילה חדה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 72.62 דולר לחבית, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב צנח ב-6.9 מיליון חביות בשבוע שעבר, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה מתונה יותר של 6.2 מיליון חביות.

פגישת אופ"ק פלוס, קבוצה הכוללת את מדינות הקרטל וכן יצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה, התפוצצה בתחילת השבוע על רקע מחלוקת בין ערב הסעודית לאיחוד האמירויות הערביות סביב דרישתה של האחרונה להגדיל את תפוקתה.

בפגישה היו אמורות מדינות אופ"ק פלוס לקבוע את מכסות תפוקת הנפט למחצית השנה הקרובה. קריסת השיחות התקבלה תחילה בחיוב בשוקי הנפט, על רקע הערכות כי תמנע מיצואניות הנפט להגדיל את תפוקתן, ומחיר הנפט זינק שלשום בניו יורק ל-76.98 דולר לחבית, רמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2014.

עם זאת, בהמשך גברו החששות כי המבוי הסתום שאליו נקלעו השיחות יוביל לכך שמדינות בקבוצת אופ"ק פלוס יחלו להגדיל את דעת עצמן את התפוקה, ויציפו את שוקי הנפט, ועקב כך צנח מחיר הנפט ב-4% בתוך יומיים. זאת, בטרם שב וטיפס כאמור היום.

הזהב ירד בראשונה מזה 6 ימים - אך נסגר מעל 1,800 דולר לאונקייה

מחיר הזהב נסוג בראשונה מזה שישה ימים, אולם נסגר מעל לרמה של 1,800 דולר לאונקייה.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,800.2 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אתמול נסגר הזהב מעל לרמה של 1,800 דולר בפעם הראשונה מזה כשלושה שבועות, לאחר שנפילת תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות לרמתה הנמוכה מאז פברואר, הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה.

בורסות אירופה צנחו עד 2%; אג"ח גוש היורו טיפסו

בורסות אירופה נסגרו בירידות חדות בצל התגברות החששות כי התפשטות וריאנטים של נגיף הקורונה ברחבי תבל, תפגע בהתאוששות הצמיחה הכלכלית העולמית.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בירידות של 1.7%; פריז צנחה ב-2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נפל ב-1.8% לאחר שנסגר אתמול (ד') ברמתו השנייה הכי גבוהה מעולם.

תשואות האג"ח הממשלתיות בגוש היורו המשיכו לצנוח היום לאחר הודעת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) על שינוי היעדים שמכתיבים את מדיניותו המוניטרית, שבפועל יאפשרו אינפלציה של יותר מ-2%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות הגרמניות (בונד) ל-10 שנים ירדה ב-0.02% לרמה של מינוס 0.31%, לאחר שבמהלך היום כבר נפלה למינוס 0.34%. זאת לעומת רמה של מינוס 0.15% רק לפני שבועיים.

בגרמניה דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה דסטטיס כי הייצוא המשיך להתאושש במאי, על אף חזרתן של חלק מהגבלות הקורונה. היצוא מגרמניה עלה במאי ב-0.3% לעומת אפריל, בהתאם לתחזיות אנליסטים. היבוא זינק ב-3.4%. בהשוואה למאי 2020, נרשם זינוק של 36.4% ביצוא ושל 32.6% ביבוא, בעיקר בשל ההיקף המצומצם של הסחר העולמי בשיאה של מגפת הקורונה לפני שנה. העודף במאזן הסחר של גרמניה הסתכם במאי ב-12.6 מיליארד יורו (14.9 מיליארד דולר), מתחת לתחזיות.

ריבית המשכנתאות בארה"ב צנחה ל-2.9% - רמתה הנמוכה מפברואר

הריבית על המשכנתאות בארה"ב צנחה לרמתה הנמוכה ביותר זה כמעט חמישה חודשים.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, ירדה בשבוע החולף ל-2.9%, רמתה הנמוכה ביותר מאז 18 בפברואר, לעומת 2.98% בשבוע הקודם, לפי נתונים שפירסמה היום חברת המשכנתאות פרדי מאק.

ירידת ריבית המשכנתאות באה על רקע נפילת תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים, שצנחה היום מתחת לרמה של 1.25% זו הפעם הראשונה מאז פברואר, בצל חששות המשקיעים כי התפשטות וריאנטים של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה העולמית.

ריבית המשכנתאות בארה"ב נמצאת סביב רמה של 3% זה כשלושה חודשים לאחר שנפלה בינואר לרמתה הנמוכה מעולם.

גידול מפתיע במספר המובטלים החדשים בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס במפתיע בשבוע שעבר, אולם מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה' על רקע התאוששות שוק התעסוקה האמריקאי.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-373 אלף, לעומת 371 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות לרמה של 350 אלף תביעות, לעומת 364 אלף תביעות שעליהן דווח בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נמצא במגמת ירידה מתחילת השנה, ואולם עודנו גבוה כמעט כפליים מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של 200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-3.34 מיליון בשבוע שהסתיים ב-26 ביוני, המספר הנמוך ביותר מאז מארס 2020, לעומת 3.48 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה לירידת מספר התביעות המתמשכות ל-3.35 מיליון, לעומת 3.47 מיליון תביעות שעליהן דווח שבוע לפני כן.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות גבוה כמעט כפליים מהממוצע השבועי ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה - שהיה 1.7 מיליון.

הבנק המרכזי של אירופה קבע יעד אינפלציה חדש של 2%

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הודיע היום על יעד אינפלציה חדש, ואותת כי יתייחס לסטיות מעל ומתחת ליעד באותה מידה.

בהודעה שנמסרה לאחר חוות דעת שנמשכה 18 חודשים, אמרו מקבלי ההחלטות ב-ECB כי הם מכוונים כעת ליעד אינפלציה של 2% על בסיס סימטרי בטווח הבינוני, במקום יעד של אינפלציה קרובה ל-2% אך נמוכה משיעור זה. המטרה היא לאפשר לאינפלציה להיות גבוהה מעט מהיעד למשך תקופת מעבר. כשהיעד היה נמוך מ-2%, חשו כמה ממקבלי ההחלטות בבנק כי הוא מעורפל מדי והוביל לקריאות להידוק המדיניות המוניטרית מוקדם מדי.

בנוסף, אמר ה-ECB כי יכלול שיקולים הקשורים למשבר האקלים בהחלטות המדיניות המוניטרית.

טוקיו שוקלת להכריז מצב חירום; הונג קונג צנחה ב-3%

בורסות אסיה נפלו הבוקר לשפל של שישה שבועות, על רקע המשך העליה בתחלואת הקורונה באזור והקמפיין של ממשלת סין נגד חברות הטכנולוגיה. טוקיו ירדה ב-0.9%; הונג קונג צנחה ב-3% וננעלה בשפל של חצי שנה; שנחאי נחלשה ב-0.8%; סיאול נסוגה ב-1%; סידני עלתה ב-0.2%.

יפן צפויה להכריז על מצב חירום בטוקיו, שיימשך גם בזמן האולימפיאדה, בשל העלייה המתמשכת בתחלואה. בכירים בממשלת יפן הציעו היום תוכנית חירום שתתחיל ביום שני הבא ותימשך עד 22 באוגוסט. המשחקים האולימפיים, שכבר נדחו מהקיץ שעבר בשל הקורונה, ייפתחו ב-23 ביולי ויימשכו עד 8 באוגוסט. קהל ככל הנראה לא ינכח במשחקים, אך ביום שישי תתקבל החלטה סופית בעניין.

מניות הטכנולוגיה הובילו יום שמיני ברציפות של ירידות בבורסת הונג קונג, בעקבות הצעדים המחמירים שנוקטת בייג'ין נגד חברות גדולות במגזר. דידי נפלה ב-5% בוול סטריט לאחר שממשלת סין הורתה לה להפסיק לקבל משתמשים חדשים עד שתשנה את אופן הטיפול שלה במידע של המשתמשים; טנסנט ירדה ב-3.7% בהונג קונג לאחר שאפליקציית ויצ'ט שלה מחקה חשבונות של משתמשים להט"בים. עליבאבא נפלה ב-4%.

פרוטוקול הפד דחף את וול סטריט לשיא; תשואת אג"ח ארה"ב מתחת ל-1.3%

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר פרסום פרוטוקול ישיבת המדיניות האחרונה של הבנק הפדרלי, שממנו עלה כי למרות דיון שהתקיים על עיתוי תחילת צמצום התמריצים המוניטריים בארה"ב, לא ניכר כי צמצום רכישות הנכסים יחל בזמן הקרוב.

תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות צנחה מתחת ל-1.3% בפעם הראשונה מאז פברואר, לאחר שהתפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה פוגגה את התקוות לסיום קרוב של המגפה וצמצום מזורז של המדיניות המוניטרית המרחיבה של הבנק הפדרלי.

מדד נאסד"ק טיפס בפחות מ-0.1% ונסגר בשיא זו הפעם ה-22 השנה; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3%; מדד S&P 500 הוסיף 0.3% ונסגר בשיא, לאחר שקטע אתמול רצף של שבעה ימים שבהם נסגר בשיא, רצף השיאים היומי הארוך ביותר מאז 1997.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.32%, רמתה הנמוכה ביותר מאז פברואר, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר צנחה מתחת ל-1.3%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהם היורו, הין והליש"ט, מטפס ב-0.1%.

מניית אפל טיפסה ב-1.8% במסחר בוול סטריט, יום שביעי ברציפות של עליות, ונסגרה בשיא זו הפעם הראשונה מאז 26 בינואר. עם סגירת המסחר היום הסתכם שווי השוק של אפל ב-2.4 טריליון דולר.

מניית אמזון הוסיפה 0.6% לאחר זינוק של 4.7% אתמול, ונסגרה בשיא זה היום השני ברציפות, תוך הגדלת שווי השוק של החברה ל-1.86 טריליון דולר.

הנפט צנח ב-4% ביומיים; פיצוץ שיחות אופ"ק פלוס עלול להציף את השוק

מחיר הנפט צנח זה היום השני ברציפות בצל חששות המשקיעים כי קריסת שיחות אופ"ק פלוס השבוע תגרור עלייה בהיצע בשוקי הנפט העולמיים.

פגישת אופ"ק פלוס, קבוצה הכוללת את מדינות הקרטל וכן יצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה, התפוצצה שלשום על רקע מחלוקת בין ערב הסעודית לאיחוד האמירויות הערביות סביב דרישתה של האחרונה להגדיל את תפוקתה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 72.2 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. מדובר בירידה של 1.6%, בהמשך לנפילה של 2.4% אתמול, ובסך הכל 4% ביומיים.

בפגישת אופ"ק פלוס היו אמורות להיקבע מכסות תפוקת הנפט למחצית השנה הקרובה. קריסת השיחות התקבלה תחילה בחיוב בשוקי הנפט, על רקע הערכות כי תמנע מיצואניות הנפט להגדיל את תפוקתן.

אתמול במהלך היום מחיר הנפט זינק  ל-76.98 דולר לחבית, רמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2014. עם זאת, בהמשך גברו החששות כי המבוי הסתום שאליו נקלעו השיחות יוביל לכך שמדינות בקבוצת אופ"ק פלוס יחלו להגדיל את דעת עצמן את התפוקה, ויציפו את שוקי הנפט.

הזהב טיפס יום חמישי ברציפות; נסגר מעל 1,800 דולר לאונקייה

זהב. תיאבון מוגבר מצד המשקיעיםצילום: בלומברג

מחיר הזהב טיפס בניו יורק זה היום החמישי ברציפות ונסגר מעל לרמה של 1,800 דולר לאונקייה בראשונה זה כשלושה שבועות. החוזים ממשיכים לטפס במסחר האלקטרוני לאחר פרסום פרוטוקול ישיבת המדיניות האחרונה של הבנק הפדרלי ביוני, ונסחרים במחיר של 1,807.4 דולר לאונקייה.

נפילת תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות לרמתה הנמוכה מאז פברואר, והתייצבות הדולר, תרמו אף הן להגברת תיאבון המשקיעים למתכת היקרה.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,802.1 דולר לאונקייה, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. היתה זו הפעם הראשונה מאז 16 ביוני שהזהב נסגר מעל לרמה של 1,800 דולר לאונקייה.

הבנק הפדרלי: נמשכת ההתקדמות לעבר תחילת צמצום רכישות האג"ח

בכירי הבנק הפדרלי העריכו כי תימשך ההתקדמות לעבר התנאים שיצדיקו צמצום תוכנית רכישות הנכסים שבמסגרתה רוכש הבנק המרכזי אג"ח ב-120 מיליארד דולר מדי חודש. כך עולה מפרוטוקול ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה ב-15-16 ביוני, שפורסם היום.

"התנאי של הוועדה של 'התקדמות משמעותית נוספת' עדיין לא הושג לפי הדעה הכללית, אולם המשתתפים העריכו כי ההתקדמות תימשך", נכתב בפרוטוקול הישיבה. "משתתפים אחדים ציינו כי הם צופים כי התנאים לתחילת צמצום קצב רכישות הנכסים יושגו מוקדם יותר במידת-מה מכפי שצפו בפגישות קודמות".

כמה מבכירי הפד גם אמרו כי כאשר יחל צמצום הרכישות, יהיה מקום לצמצום מהיר יותר של רכישות אג"ח מגובות משכנתאות ביחס לרכישות אג"ח ממשלתיות אמריקאיות.

בישיבתם בחודש שעבר, החליטו בכירי הבנק המרכזי להותיר את הריבית בארה"ב ללא שינוי, ברמתה האפסית (0.25%-0%) - בה היא נמצאת מאז מארס 2020. הם גם דבקו בהתחייבותם להמשיך ברכישות אג"ח בקצב הנוכחי עד שתחול "התקדמות משמעותית נוספת" בתעסוקה ובאינפלציה.

בכירי הבנק גם אותתו בתום ישיבתם בחודש שעבר כי יתכנו שתי העלאות ריבית בארה"ב כבר בשנת 2023, והם העלו בשיעור חד את תחזיות האינפלציה והצמיחה לשנה הנוכחית. תחזיות מעודכנות של בכירי הפד (Dot-Plot) שפורסמו בחודש שעבר הראו כי התחזית החציונית שלהם צופה שתי העלאות ריבית בנות 0.25% עד סוף 2023. לשם ההשוואה, התחזית הקודמת מחודש מארס צפתה העלאת ריבית ראשונה רק ב-2024.

אירופה נסגרה בעליות עקב שיפור תחזית הצמיחה של גוש היורו; פרנקפורט עלתה ב-1.2%

בורסות אירופה נסגרו בעליות לאחר שהנציבות האירופית העלתה את תחזית הצמיחה של כלכלת גוש היורו. מניות חומרי הגלם וציוד הספורט הובילו את העליות, ואילו מניות התיירות והפנאי בלטו לרעה.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.2%; לונדון טיפסה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.8%.

תחזית רשמית שפירסמה היום הנציבות האירופית צופה כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של 19 מדינות גוש היורו יצמח ב-4.8% השנה, לעומת תחזיתה הקודמת לצמיחה של 4.3%. בשנת 2022 צופה הנציבות צמיחה של 4.5%, לעומת תחזיתה הקודמת לצמיחה של 4.4%.

בבריטניה נרשמה התקררות בשוק הנדל"ן למגורים בחודש יוני, עם ירידה של 0.5% במחירים ביחס לחודש הקודם. מדובר בירידה הראשונה מאז חודש ינואר. עם זאת, בשיקלול שנתי, המחירים עדיין היו גבוהים ב-8.8% ביחס לחודש יוני בשנה שעברה, לאחר קפיצה משמעותית בחודש מאי.

ענקית הנפט הבריטית-הולנדית רויאל דאץ'-של הודיעה היום כי תגדיל את הדיווידנדים לבעלי המניות ב-20%-30% בסוף יולי, הודות להתאוששות בכלכלה העולמית ולעלייה ברווחי החברה. בעקבות ההודעה זינקה המניה, אולם בסופו של דבר נסגרה בירידה של 0.6% בלונדון, בעקבות המשך נפילת מחירי הנפט.

מספר המשרות הפנויות בארה"ב שובר שיאים

מספר המשרות הפנויות בארה"ב שבר שיאים זה החודש השלישי ברציפות ברקע ביקוש עצום לעובדים, לאור פתיחתה מחדש של הכלכלה ומאמצי המעסיקים לעמוד בביקוש הגואה למוצריהם ושירותיהם.

מספר המשרות הפנויות טיפס קלות במאי לשיא של 9.21 מיליון, לפי נתוני JOLTS שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי. עם זאת, תחזית הכלכלנים היתה למספר גבוה יותר של 9.39 מיליון משרות.

מספר המשרות המוצעות בארה"ב צנח במהלך השנה שעברה ל-4.6 מיליון על רקע השבתת חלקים מהכלכלה בעקבות מגפת הקורונה.

היורו מתקרב לשפל של כמעט שלושה חודשים

היורו צנח אתמול לשפל של כמעט שלושה חודשים ביחס לדולר, אחרי שדווח על נפילות בהזמנות בתעשייה בגרמניה, שאותתו על נסיגה בהתאוששות הכלכלית של מדינות אירופה.

המטבע האחיד נסחר ללא שינוי היום ב-1.183 דולר. במסחר אתמול הגיע היורו לשפל של 1.180 דולר, הנמוך ביותר זה שלושה חודשים. מאז אפריל, אז צנח המטבע ל-1.172 דולר, הוא עלה ב-4.4% עד שיא במאי, וביוני צנח שוב ל-1.187 דולר.

גם הליש"ט נסחרת ללא שינוי ב-1.379 דולר. לעומתה, הין היפני נחלש ב-0.1%, ונסחר ב-110.78 ין לדולר. הדולר האוסטרלי התייצב ונסחר בעלייה של 0.15% ב-0.750 דולר אמריקאי לדולר אוסטרלי, אחרי שקפץ אתמול בעקבות הכרזת הבנק המרכזי באוסטרליה (RBA) על השארת הריבית על 0.1%.

אסיה נסגרה בירידות; הזהב מעל 1,800 ד' לאונקיה

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעיקר בירידות שערים, בהמשך לסגירה המעורבת אתמול בוול סטריט.

טוקיו ירדה ב-0.9%, בהובלת חברות שמסתמכות על שבבים וסובלות מהמחסור העולמי בהם. הונג קונג הפחיתה 0.9% ומתקרבת לשפל של חצי שנה; שנחאי עלתה ב-0.6%; בורסת סינגפור ירדה ב-1.6%.

מניית עליבאבא ירדה ב-2% בהונג קונג, ומניית באידו הפחיתה 2.9%. שתי ענקיות האינטרנט הסיניות יורדות על רקע הלחץ של רגולטורים בבייג'ין על חברות הטכנולוגיה - שהפיל את מניית דידי אתמול פחות משבוע לאחר הנפקתה.

מאוחר יותר היום צפוי להתפרסם פרוטוקול ישיבת המדיניות האחרונה של הבנק הפדרלי.

מחיר הזהב ממשיך לטפס. המתכת היקרה מתחזקת ב-0.5%, ומחירה 1,803 דולר לאונקיה.

וול סטריט קטעה רצף השיאים הארוך מ-1997; אמזון שברה שיאים ביום פרישת בזוס

בורסות וול סטריט קטעו את רצף השיאים היומי הארוך ביותר מזה 24 שנים, עם חידוש המסחר לאחר סוף השבוע הארוך של יום העצמאות האמריקאי, ולקראת פרסום פרוטוקול ישיבת המדיניות האחרונה של הבנק הפדרלי, מחר. מניות הבנקים והחברות הקטנות (small-cap) הובילו את הירידות לאחר שתשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נפלה לרמתה הנמוכה ביותר מאז פברואר. מניות ההיי-טק המשיכו לשבור שיאים בהובלת אמזון.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.2% ונסגר בשיא; מדד דאו ג'ונס, שנסגר ביום שישי ברמתו הגבוהה מעולם, ירד היום ב-0.6%. מדד S&P 500 איבד 0.2% לאחר שנסגר ביום שישי בשיא זה יום המסחר השביעי ברציפות - רצף השיאים היומי הארוך ביותר מאז 1997.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.07% לרמה של 1.36%, רמתה הנמוכה ביותר מאז פברואר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

מניית פייזר נסוגה ב-1.2% בוול סטריט, על רקע הודעתו אתמול של משרד הבריאות בישראל, לפיה רמת היעילות של החיסון של חברת התרופות האמריקאית מפני קורונה במניעת הדבקה ומחלה עם תסמינים ירדה לרמה של 64% במקביל להתפשטות וריאנט דלתא של הנגיף בישראל. עם זאת, צוין בהודעה כי יעילות החיסון במניעת תחלואה קשה המובילה לאשפוז היא 93%.

מניית אמזון קפצה ב-4.7% בוול סטריט, ונסגרה בשיא זו הפעם הראשונה מזה 10 חודשים, לאחר שמייסד ויו"ר החברה, ג'ף בזוס, פרש היום מתפקידו כמנכ"ל אמזון, ובעקבות הודעת הפנטגון על ביטול חוזה מחשוב ענן בהיקף של 10 מיליארד דולר שהוענק ב-2019 למיקרוסופט, ואשר צפוי כעת להתחלק בין אמזון למיקרוסופט. שווי השוק של אמזון זינק היום לשיא של 1.85 טריליון דולר.

מניית דידי, חברת שירותי הנסיעות הגדולה בסין שהוכתרה לא פעם בתור "אובר הסינית", צנחה ב-18.9% בוול סטריט, לאחר שרגולטור הסייבר של סין הורה להסיר את האפליקציה של החברה מחנויות מקוונות במדינה, אחרי שקבע כי התגלו בעיות חמורות באופן שבו דידי אוספת מידע על לקוחות ומשתמשת בו. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של דידי ביותר מ-14 מיליארד דולר, ומחיר המניה נמוך כעת ב-10% ממחיר של 14 דולר שבו ביצעה דידי הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בניו יורק בשבוע שעבר.

הנפט נסוג משיא של שש שנים; צנח ב-3%

מחיר הנפט נסגר בירידות חדות לאחר שטיפס בתחילת היום לשיא של שש שנים, על רקע חוסר ודאות לגבי התפוקה העולמית.

זאת, לאחר שאתמול התפוצצה פגישת אופ"ק פלוס - קבוצה הכוללת את מדינות הקרטל וכן יצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה - שבה היו אמורות להיקבע מכסות התפוקה למחצית השנה הקרובה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 73.37 דולר לחבית, ירידה של 2.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר טיפסו למחיר של 76.98 דולר לחבית, רמתם הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2014.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 74.53 דולר לחבית, נפילה של 3.4%, לאחר שבתחילת היום כבר טיפסו למחיר של 77.84 דולר לחבית, הרמה הגבוהה מאז 2018.

בורסות אירופה נסגרו בירידות; פרנקפורט איבדה 1%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בראשונה מזה ארבעה ימים, על רקע ירידה מפתיע בהזמנות מבתי חרושת בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביבשת.

בורסות לונדון ופריז ירדו ב-0.9%; פרנקפורט איבדה 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.5%, לאחר שטיפס בשלושה ימי המסחר הקודמים.

הלשכה לסטטיסטיקה בגרמניה דיווח על נפילה חדה של 3.7% בהזמנות ממפעלים גרמניים בחודש מאי, אחרי שבאפריל דווקא חלה עלייה של 1.2% בהזמנות. הנפילה מפתיעה את הכלכלנים, שחזו דווקא עלייה של 1% בהזמנות. הנתונים מעידים על כך שבשל בעיות באספקה, ההתאוששות הכלכלית העולמית אינה מאוזנת.

האטה חדה מהצפוי בצמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב

האטה חדה מהצפוי בצמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב חלה בחודש שעבר, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים ירד ביוני לרמה של 60.1 נקודות לעומת רמה של 64 נקודות במאי, מסרה היום חברת המחקר ISM.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה של המדד ביוני לרמה של 63.3 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות מגזר השירותים, ואילו מדד נמוך מרמה זו משקף התכווצות.

מחירי הנפט נסקו לשיא של שש שנים

מחירי הנפט נסקו לשיא של שש שנים לאחר שאתמול פגישת אופ"ק פלוס - ארגון יצואניות הנפט ובעלות בריתן - התפוצצה בשל מחלוקת בין איחוד האמירויות וסעודיה מבלי שהוחלט על הגדלת המלאים לחודש הבא ומבלי שנקבע תאריך יעד לפגישה הבאה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט עולים ב-1.6% ל-76.37 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק - הרמה הגבוהה ביותר מאז נפילת מחירי האנרגיה בסוף 2014. גם מחיר חבית נפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-77.3 דולר לחבית - המחיר הגבוה ביותר מאז סוף 2018.

קפיצת המחירים מגיעה על רקע עונת החגים בארה"ב, ועליית מחירי הדלק ליותר משלושה דולר לגלון (3.7 ליטר) - סף שנחשב רגיש עבור ציבור הנהגים במדינה. הבית הלבן והנציגות של עיראק באופ"ק מנסות להרגיע את המצב, מחשש שהמחירים יעלו עוד.

"אנחנו לא רוצים מלחמת מחירים", אמר שר הנפט של עיראק. "ואנחנו לא רוצים שהמחירים יעלו מעבר לרמה הנוכחית", הוסיף.

הנפט עולה ב-2%; הונג קונג ושנחאי ירדו

מסחר מעורב נרשם הבוקר (ג') בבורסות אסיה. הונג קונג ושנחאי ירדו על רקע צעדי הממשלה בבייג'ין נגד חברות הטכנולוגיה. הנפט מזנק לאחר שפגישת אופק פלוס אתמול הסתיימה ללא החלטות. אתמול לא התקיים מסחר בבורסות וול סטריט בשל יום העצמאות של ארה"ב. טוקיו עולה ב-0.1%; הונג קונג ירדה ב-0.3% ושנחאי ב-0.1%; סיאול עלתה ב-0.3%; סידני ירדה ב-0.7%.

הנפט עולה ומתקרב ל-77 דולר לחבית, לאחר שאתמול פגישת אופ"ק פלוס - ארגון יצואניות הנפט ובעלות בריתן - התפוצצה מבלי שהוחלט על הגדלת המלאים ומבלי שנקבע תאריך יעד לפגישה הבאה. הקיפאון מותיר את השווקים באי ודאות לאחר העליות במחיר הנפט בשבוע שעבר, על רקע מלאים מצטמצמים ומחירים מאמירים. בעקבות התפוצצות הפגישה לא יוגבר הייצור באוגוסט, למרות העליה בביקוש על רקע פתיחתן מחדש של כלכלות העולם כחלק מההחלמה ההדרגתית מהמגפה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט עולים ב-1.8% ל-76.51 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. גם מחיר חבית נפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-77.5 דולר לחבית - המחיר הגבוה ביותר מאז סוף 2018.

הבנק המרכזי באוסטרליה (RBA) הכריז היום על השארת הריבית על 0.1% והוסיף כי הוא צופה שהריבית לא תעלה עד 2024. בעקבות ההודעה, הדולר האוסטרלי עולה ביחס לדולר ב-0.52% ל-0.756 דולר לדולר אוסטרלי.

פגישת אופ"ק פלוס התפוצצה ללא החלטות; הנפט עולה ב-1%

לאחר דיונים סוערים, פגישת אופ"ק פלוס - ארגון המדינות שמייצרות נפט הכולל את רוסיה וסעודיה - התפוצצה מבלי שהוחלט על הגדלת המלאים ומבלי שנקבע תאריך יעד לפגישה הבאה. הקיפאון מותיר את השווקים באי ודאות לאחר העליות במחיר הנפט בשבוע שעבר, על רקע מלאים מצטמצמים ומחירים מאמירים.

בעקבות התפוצצות הפגישה לא יוגבר הייצור באוגוסט, למרות העליה בביקוש על רקע פתיחתן מחדש של כלכלות העולם כחלק מההחלמה ההדרגתית מהמגפה.

איחוד האמירויות הודיעה אתמול כי לא תסכים לתוכנית של החברות האחרות באופ"ק פלוס להאריך את ההגבלה על תפוקת הנפט מעבר לאפריל 2022, אלא אם אפשר יהיה לקבוע רף התחלתי גבוה יותר של תפוקה. המדינה תומכת בהוספת נפט לשוק, אך ביום שישי היא חסמה תוכנית שגיבשו רוסיה וסעודיה, מנהיגות אופ"ק פלוס.

השוק מגיב להתפוצצות השיחות בעליית מחירים. מחיר נפט גולמי מסוג טקסס מתוק קופץ ב-1.1%, ל-75.99 דולר לחבית. מחיר נפט גולמי מסוג ברנט עולה ב-0.9%, ל-76.88 דולר לחבית.

אירופה נסגרה בעליות; הביטקוין ממשיך לרדת

המסחר בבורסות באירופה נסגר בעליות שערים. ברקע, השיחות של ארגון אופ"ק פלוס, שכולל את רוסיה וסעודיה, התפוצצו ללא החלטה, בעקבות התנגשות בין איחוד האמירויות לסעודיה.

לונדון עלתה ב-0.6%, פרנקפורט הוסיפה 0.1%, פריז עלתה ב-0.2%, ומדד סטוקס 600 עלה ב-0.4%.

היום לא צפויים להתפרסם דו"חות. כמו כן, לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום העצמאות האמריקאי.

בגזרת המטבעות, היורו ללא שינוי, והליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול הדולר ונסחרת ב-1.3854 דולר לליש"ט. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - כולל היורו, הין והליש"ט, נותר ללא שינוי.

הביטקוין יורד ב-5.2% ל-33,637 דולר.

לאכזבת ארדואן, האינפלציה בטורקיה התגברה ל-17.5%

האינפלציה בטורקיה במחירים לצרכן עלתה בחודש יוני ל-17.5%, לעומת אינפלציה של 16.5% בחודש מאי. כך פירסמה היום (ב) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במדינה. העלייה הגדולה ביותר התרחשה בתחום התחבורה (26.2%).

עלייה זו מפחיתה עוד יותר את הסיכוי שהבנק המרכזי של טורקיה יוריד את הריבית בקיץ הקרוב, בניגוד לדרישתו החוזרת של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן, שהורה בתחילת יוני לנגיד הבנק המרכזי להוריד את הריבית בקיץ הקרוב כיוון שלדבריו, "אם נסיר את עול הריבית מהשקעות ניכנס לשוק רגוע יותר, מכיוון שהריבית גורמת לעליית מחירים מלכתחילה".

בחודש שעבר הקלה טורקיה את הגבלות הסגר הנוקשות במדינה אחרי ירידה במספר מאומתי הקורונה החדשים, מה שהגביר את ביטחון הצרכנים. אבל היחלשות הלירה הטורקית ועליית מחירי הסחורות הגלובליות פוגעות בהתאוששות הכלכלית במדינה. מאז תחילת החודש הנוכחי, עלו מחירי החשמל בטורקיה ב-15% ומחירי הגז הטבעי ב-20%.

נגיד הבנק המרכזי שהאפ קבג'יאולו אמנם לא שינה את שיעורי הריבית ביוני, אך החל לאמץ טון ניצי יותר. קבג'יאולו מונה על ידי ארדואן במארס, לאחר שהנשיא פיטר את קודמו - יומיים אחרי העלאת ריבית חדה. הורדת ריבית הובילה בעבר לירידות של הלירה שהובילו לאינפלציה. האינפלציה אילצה את טורקיה להעלות ריבית מחדש.

הלירה הטורקית נסחרת ללא שינוי מול הדולר בשער של 8.6 לירות לדולר. מאז שמונה קבג'יאולו במארס נחלשה הלירה הטורקית ביותר מ-15% ביחס לדולר. בתקופת שלטונו של ארדואן איבדה הלירה במצטבר יותר מ-80%, מתוכם 20% בשנה החולפת.

ארדואן נואם בכנס הכללי של האו"ם בשנה שעברה. מתנגד להעלאת הריביתצילום: Tiffany Hagler-Geard - Bloomberg

ירידות בהונג קונג בהובלת מגזר הטכנולוגיה; היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט

אי יציבות בבורסות אסיה ביום הראשון למסחר השבוע. טוקיו נסגרה ב-0.6%; הונג קונג ירדה ב-0.7%; שנחאי עלתה ב-0.4%; מומבאי עלתה ב-0.6%; סינגפור הוסיפה 0.2%.

הרשויות הרגולטוריות בסין אתמול הורו לחנויות האפליקציה במדינה להסיר את אפליקציית חברת שיתוף הנסיעות דידי, בטענה להפרה של תחרות ולסוגיות פרטיות הקשורות לאיסוף נתוני המשתמשים על ידי החברה. דידי הונפקה בוול סטריט ביום רביעי.

לאחר ההודעה על החרם, הודיעו הרשויות כי פתחו בחקירה לגבי אבטחת הסייבר בשלוש חברות סיניות נוספות, בוס ז'יפין, יונמאןמאן והואצ'בנג - חברות בת של חברת הלוגיסטיקה פול טראק אליאנס, שנסחרת בוול סטריט גם כן. במהלך החקירה, החברות אינן מורשות לרשום משתמשים חדשים.

חברות הטכנולוגיה רושמות ירידות הבוקר בהונג קונג. עליבאבא יורדת ב-3%, מייטואן נופלת ב-6.5% וטנסנט ב-4.4%.

הפעילות במגזר השירותים בסין ביוני הואטה לשפל של 14 חודשים. מדד קאישין/מרקיט של מנהלי הרכש במגזר השירותים הגיע לרמה של 50.3 נקודות לעומת 55.1 במאי.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נסחר ביציבות סביב מחיר של 75 דולר לחבית, לאחר שאופ"ק פלוס לא הצליחו להגיע להסכם לגבי רמות התפוקה.

היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט, לרגל חופשת ה-4 ביולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker