דו"ח התעסוקה דחף את וול סטריט לרצף השיאים הארוך מ-1997

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: KENA BETANCUR / AFP
עדכונים

דו"ח התעסוקה דחף את וול סטריט לרצף השיאים הארוך מ-1997

בורסות וול סטריט השלימו את רצף השיאים היומי הארוך ביותר מזה 24 שנים, לאחר שנתוני תעסוקה שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על המשך התאוששות הכלכלה הגדולה בעולם בקצב שלא צפוי לגרור העלאת ריבית בזמן הקרוב. שלושת המדדים המרכזיים בניו יורק נסגרו בשיא והשלימו שבוע שני ברציפות של עליות, לקראת סוף השבוע הארוך של יום העצמאות האמריקאי. הדולר נסוג משיא של שלושה חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.8% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 1.9% - שבוע חיובי שישי בשבעה השבועות האחרונים; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ונסגר מעל לשיא סגירה של 34,777.76 נקודות שקבע ב-7 במאי. מדד מניות הבלו צ'יפ הוסיף 1% בסיכום שבועי. מדד S&P 500 עלה ב-0.8% ונסגר בשיא זה יום המסחר השביעי ברציפות - רצף השיאים היומי הארוך ביותר מאז 1997. בסיכום שבועי עלה המדד ב-1.7%.

עם סגירת המסחר היום יצאו הסוחרים לסוף שבוע ארוך מאחר שלא יתקיים מסחר בבורסות וול סטריט ביום שני, לרגל יום העצמאות האמריקאי החל השנה ביום ראשון.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.44%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.4% לאחר שטיפס מוקדם יותר היום לרמתו הגבוהה מזה שלושה חודשים.

הנפט סגר שבוע של עליות על רקע ניסיונות אופ"ק פלוס להגיע להסכם

מחיר הנפט הגולמי השלים עלייה שבועית של יותר מ-1% בעוד המשקיעים ממתינים לתוצאות פגישת ארגון אופ"ק ויצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה - קבוצה הידועה בשם אופ"ק פלוס - בצל מחלוקות שהתגלעו בין חברות הקבוצה לגבי היקף הגדלת התפוקה עד סוף השנה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 75.16 דולר לחבית, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם טיפסו ב-1.5% בסיכום שבועי. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 76.17 דולר לחבית, עלייה של 0.4%, בדרכם לעלייה שבועית של 1.1%.

פגישתן של מדינות אופ"ק פלוס שתוכננה אתמול נדחתה ביום על רקע מחלקות בין ערב הסעודית לאיחוד האמירויות הערביות, לפי דיווחים. שיחות בוועדה מייעצת של הקבוצה חודשו היום (ו') בניסיון לגשר על המחלוקת.

בפגישה היו צפויות מדינות אופ"ק פלוס לאשר הגדלה נוספת של תפוקת הנפט, בהיקף של 400 אלף חביות ביום, מדי חודש החל מאוגוסט ועד דצמבר - תוך הגדלת התפוקה הכוללת ב-2 מיליון חביות ביום עד סוף השנה.

הזהב ברצף העליות הארוך מאז מאי

מחיר הזהב טיפס זה היום השלישי ברציפות - הרצף הארוך מאז מאי - בדרכו לעלייה שבועית, על רקע ירידה בתשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות, אשר נחשבות כמו הזהב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר. הדולר נסוג משיא של שלושה חודשים שאליו טיפס מוקדם יותר היום.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,783.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 23 ביוני, לאחר עלייה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. היה זה יום שלישי ברציפות של עליות - הרצף הארוך ביותר מאז שלושה הימים שהסתיימו ב-26 במאי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.44%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.4% לאחר שטיפס מוקדם יותר היום לרמתו הגבוהה מזה שלושה חודשים.

סגירה חיובית באירופה; לגארד: "ההתאוששות עדיין שברירית"

בורסות אירופה נסגרו בעליות בעקבות דו"ח התעסוקה החזק מהצפוי שפורסם היום בארה"ב, הכלכלה הגדולה בעולם.

בורסות לונדון ופריז נסגרו בירידות של פחות מ-0.1%; פרנקפורט טיפסה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.3%. היורו נסחר כמעט ללא שינוי מול הדולר בשער של 1.185 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3795 דולר לליש"ט.

כלכלת גוש היורו מתחילה להתאושש מהמשבר שנגרם לה בעקבות מגפת הקורונה, אך ההתאוששות עדיין שברירית, כך אמרה היום נשיאת הבנק המרכזי של אירופה (ECB), כריסטין לגארד. "הסכמנו להמשיך את התמריצים עד מארס 2022 לפחות, עד שנפסוק כי השלב של משבר הקורונה נגמר", אמרה לגארד בראיון שפורסם היום ביומון הצרפתי המקומי "לה פרובנס". "אף שההתאוששות מתחילה לצבור תאוצה, היא עדיין שברירית", אמרה.

גירעון הסחר של ארה"ב במאי - השני בגובהו מעולם

גירעון הסחר של ארה"ב התרחב ב-3.1% בחודש מאי ל-71.2 מיליארד דולר, רמתו השנייה הכי גבוהה מעולם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

הגירעון של מאי שני בגודלו רק לגירעון שיא של 75 מיליארד דולר שנרשם במארס. התרחבות גירעון הסחר במאי תאמה את תחזיות הכלכלנים.

הייצוא מארה"ב גדל במאי ב-0.6% ל-206 מיליארד דולר, והייבוא צמח ב-1.3% ל-277.3 מיליארד דולר.

גירעון הסחר בחמישה החודשים הראשונים של 2021 גבוה ב-45.8% מהגירעון בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

טסלה שוברת שיאים: מסרה ללקוחות יותר מ-200 אלף מכוניות ברבעון

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, שבראשה עומד היזם המיליארדר אילון מאסק, ייצרה ומסרה ללקוחות מספר שיא של כלי רכב ברבעון השני של השנה. מניית טסלה נסוגה ב-0.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

טסלה מסרה ללקוחות 201,250 מכוניות ברבעון השני של 2021, דיווחה היום החברה. עם זאת, המספר היה נמוך מתחזיות האנליסטים למסירות של כ-207 אלף כלי רכב.

במהלך הרבעון ייצרה טסלה 206,421 מכוניות, בהן 204,081 מכוניות מדגמי מודל 3 ומודל Y, ו-2,340 מכוניות מדגמיה היקרים יותר, מודל S ומודל X.

נתוני הרבעון השני ניפצו את השיאים שקבעה טסלה ברבעון הראשון של 2021, אז מסרה 184,800 מכוניות ללקוחות וייצרה 180,338 כלי רכב.

שנחאי נפלה ב-2%

מסחר מעורב נרשם הבוקר בבורסות אסיה, על רקע המשך החששות מהתפשטות וריאנט דלתא בעולם, ונאום חריף שנשא נשיא סין שי ג'ינפינג. טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג יורדת ב-1.9%; שנחאי נפלה ב-2%, על רקע נאום שי והערכות כי הבנק המרכזי של סין יתחיל להדק מחדש את המדיניות המוניטרית; סיאול ננעלה ללא שינוי; סידני עלתה ב-0.6%.

בנאום שנשא אתמול נשיא סין שי ג'ינפינג לרגל ציון מאה שנה למפלגה הקומוניסטית, הוא הזהיר כי סין "תכה בראש ותשפוך את דמו של כל מי שיתייחס אליה בבריונות". דבריו של שי כוונו ככל הנראה לארה"ב ולמדינות אחרות במערב שמתחו ביקורת על מדיניות הסחר והטכנולוגיה של סין, וכן על ההתעצמות הצבאית והפרות זכויות האדם שלה.

קריספי קרים קפצה ב-24% ביומה הראשון בוול סטריט

מניית קריספי קרים (סימול DNUT) נסקה ב-23.5% ביום המסחר הראשון שלה בבורסת נאסד"ק, לאחר שרשת חנויות הדונאטס תימחרה אמש (רביעי) את הנפקתה הראשונה לציבור (IPO) במחיר של 17 דולר למניה, נמוך משמעותית מטווח מחיר היעד של 21-24 דולר למניה.

החברה גייסה בהנפקה 500 מיליון דולר ממכירת 29.4 מיליון מניות, סכום נמוך באופן ניכר מ-640 מיליון דולר שהיתה מגייסת החברה בקצה העליון של טווח מחיר היעד.

ה-IPO שיקפה לקריספי קרים שווי של 2.7 מיליארד דולר, ועם סגירת המסחר היום גדל שווייה ל-3.3 מיליארד דולר.

וול סטריט שברה שיאים יום שישי ברציפות; דידי המריאה ב-16%

בורסות וול סטריט שברו שיאים זה היום השישי ברציפות, לאחר שנתוני אבטלה וייצור שפורסמו היום בארה"ב הצטרפו לסימנים נוספים המצביעים על התאוששות הכלכלה הגדולה בעולם. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק, שקפץ ב-12.5% במחצית הראשונה של השנה, טיפס היום ב-0.1%; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4%; מדד S&P 500 הוסיף 0.5% ונסגר בשיא זה היום השישי ברציפות, ובפעם ה-35 ב-2021. המדד השלים אתמול חודש חמישי ברציפות של עליות - הרצף החודשי החיובי הארוך ביותר מאז אוגוסט.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 1.46%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.2%.

מניית דידי גלובל (סימול DIDI) זינקה ב-16% ביום המסחר השני שלה בוול סטריט, לאחר שנסגרה אתמול - יום המסחר הראשון שלה בבורסת ניו יורק - בעלייה של 1%.

דידי, חברת שירותי הנסיעות הגדולה בסין, שהוכתרה לא פעם בתור "אובר הסינית", גייסה שלשום 4.4 מיליארד דולר ממכירת 316.8 מיליון מניות במחיר של 14 דולר למניה, ב-IPO ששיקפה לחברה שווי שוק של יותר מ-67 מיליארד דולר - נמוך משווי שוק של 94 מיליארד דולר שבו נסחרת אובר, אך יותר מפי שלושה משווי שוק של כ-20 מיליארד דולר שבו נסחרת ליפט.

הנפט קפץ מעל ל-75 דולר לחבית; החלטת אופ"ק פלוס נדחתה

מחיר הנפט הגולמי זינק בניו יורק מעל לרמה של 75 דולר לחבית, ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2018, לקראת החלטת ארגון אופ"ק ויצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה - קבוצה הידועה בשם אופ"ק פלוס - על מדיניות התפוקה במחצית השנייה של 2021.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 75.23 דולר לחבית, עלייה של 2.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת, בהמשך לזינוק של יותר מ-10% ביוני, קפיצה של כ-24% ברבעון השני של השנה, ונסיקה של יותר מ-50% במחצית הראשונה של 2021.

פגישתן של מדינות אופ"ק פלוס שתוכננה להיום נדחתה על רקע מחלקות בין ערב הסעודית לאיחוד האמירויות הערביות, לפי דיווחים. ועדה מייעצת של הקבוצה תתכנס מחר (ו') בניסיון לגשר על המחלוקת.

בפגישה היו צפויות מדינות אופ"ק פלוס לאשר הגדלה נוספת של תפוקת הנפט בהיקף של 500 אלף חביות ביום החל מאוגוסט, על רקע המשך העלייה בביקוש לאנרגיה הודות להתאוששות הכלכלה העולמית ממשבר הקורונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker