וול סטריט סגרה חודש רביעי של עליות; הזהב קפץ ב-8% במאי, הנפט ב-4%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוחרת בבורסת וול סטריטצילום: Courtney Crow/אי־פי
עדכונים

וול סטריט סגרה חודש רביעי ברציפות של עליות; HP נפלה ב-9%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בדרכן לחודש חיובי רביעי ברציפות, על רקע הצגת הצעת התקציב של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ולקראת יציאת הסוחרים לסוף שבוע ארוך (ביום שני לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון האמריקאי). הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 0.9%, ולעלייה של 1.9% בחודש מאי - עלייה חודשית רביעית ברציפות. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1% ועלה בסיכום שבועי ב-2.1%, אולם ירד ב-1.5% בחודש מאי כולו, וקטע בכך רצף של שישה חודשים של עליות.

מדד S&P 500 הוסיף 0.1% ונסגר במרחק של 0.7% בלבד משיא הסגירה שקבע לפני שלושה שבועות. במהלך השבוע כולו עלה המדד ב-1.2%, ובסיכום חודשי טיפס ב-0.6% - חודש חיובי רביעי ברציפות.

מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) נסוג ב-0.2%, אך קפץ ב-2.4% השבוע והוסיף 0.1% בחודש מאי כולו - חודש חיובי שמיני ברציפות, ורצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז 1995.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.58%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

הנשיא ביידן הציג היום את הצעת התקציב הראשונה שלו, בה פירט את תוכניותיו להגדיל משמעותית את פעילות הממשל הפדרלי עם הוצאות בהיקף של יותר משישה טריליון דולר בשנת התקציב הבאה.

מניית HP צנחה ב-9% במסחר בוול סטריט, למרות שיצרנית המחשבים האישיים דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי ועל הכנסות שיא, ואף העלתה את תחזית הרווח השנתי, אולם גם הזהירה מפני פגיעה בעסקיה עקב מחסור בשבבים.

מניית סיילספורס זינקה ב-5.5% לאחר שענקית התוכנות לעסקים דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי.

הנפט נסוג מרמתו הגבוהה מ-2018 - אך טיפס ב-4% בסיכום חודשי

מחיר הנפט נסוג מרמתו הגבוהה מאז 2018, ונסגר בירידות בפעם הראשונה זה שישה ימים, אולם עלה בסיכום שבועי ובחודש מאי כולו, על רקע ציפיות כי התאוששות כלכלת ארה"ב תגביר את הביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 66.32 דולר לחבית, ירידה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שנסגרו ביום חמישי ברמתם הגבוהה ביותר מאז 29 באוקטובר 2018. החוזים עלו ב-4.3% בסיכום שבועי וחודשי כאחד.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 69.63 דולר לחבית, עלייה של 0.2%. בסיכום שבועי קפץ מחיר הברנט ב-4.8%, ובחודש מאי כולו טיפס ב-3.5%.

הזהב סגר את החודש הטוב מאז יולי; קפץ בקרוב ל-8%

מחיר הזהב נסגר מעל 1,900 דולר לאונקייה, בדרכו לזינוק חודשי החד ביותר זה 10 חודשים, על רקע התגברות חששות המשקיעים מפני אינפלציה ותנודתיות רבה בשוק מטבעות הקריפטו.

החוזים על הזסבה למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,905.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז השביעי בינואר, לאחר עלייה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-1.5%, ובחודש מאי כולו זינק ב-7.8%.

בורסות אירופה שברו שיאים בהובלת מניות הפיננסים

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה מעולם, על רקע הערכות כי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) לא יחליט על צמצום רכישות האג"ח בפגישתו בחודש הבא, ובעקבות נתוני מקרו כלכליים חזקים שפורסמו באירופה ובארה"ב. מניות המגזר הפיננסי הובילו את העליות היום.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.7%; פריז הוסיפה 0.8%; לונדון נסגרה בעלייה של פחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6% לשיא.

בטחון הצרכנים בארה"ב צנח החודש על רקע התגברות האינפלציה

בטחון הצרכנים בארה"ב צנח החודש על רקע התגברות האינפלציה.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן צנח החודש לרמה של 82.9 נקודות לעומת רמה של 88.3 נקודות באפריל, שהיתה רמתו הגבוהה מזה 13 חדשים, לפי נתונים סופיים שפורסמו היום.

נתונים ראשוניים שפורסמו מוקדם יותר החודש הצביעו על מדד של 82.8 נקודות במאי.

רכיב המצב הנוכחי של מדד בטחון הצרכנים נפל ל-89.4 נקודות במאי לעומת רמה של 97.2 נקודות באפריל.

רכיב הציפיות העתידיות נסוג לרמה של 78.8 נקודות החודש לעומת רמה של 82.7 נקודות באפריל.

מדד מנהלי הרכש של שיקגו בשיא של 48 שנים

הפעילות הכלכלית באזור שיקגו השתפרה במפתיע במאי, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר הייצור באזור שיקגו, הנחשב לאינדיקטור למצב כלכלת ארה"ב כולה, קפץ החודש לרמה של 75.2 נקודות – רמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 1973 - לעומת רמה של 72.1 נקודות באפריל.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד לרמה של 68 נקודות.

לאחר השיא במארס: גירעון הסחר של ארה"ב התכווץ באפריל ב-7.3%

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ באפריל ב-7.3% לאחר שהתרחב במארס לשיא.

הגירעון במאזן הסחר ירד בחודש שעבר ל-85.2 מיליארד דולר לעומת שיא של 92 מיליארד דולר במארס, לפי נתונים ראשוניים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר בגירעון ל-91 מיליארד דולר.

המדד המועדף על הפד לאומדן האינפלציה בזינוק החד מ-2001

הצריכה הפרטית בארה"ב גדלה באפריל ב-0.5% לעומת החודש הקודם, לאחר קפיצה של 4.7% במארס, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. ההכנסה האישית צנחה באפריל ב-13.1% לעומת החודש הקודם, לאחר שנסקה במארס ב-20.9% הודות לתשלומי סיוע כספי ישירים שקיבלו אזרחי ארה"ב מהממשל.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) קפץ באפריל ב-3.6% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הזינוק החד ביותר מזה 13 שנים - לאחר עלייה של 2.4% ב-12 החודשים שהסתיימו במארס. לעומת מארס 2021, טיפס המדד באפריל ב-0.6% - העלייה החודשית החדה ביותר מאז 2008.

מדד הליבה של PCE - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - קפץ באפריל ב-3.1% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, יותר מתחזיות האנליסטים לעלייה של 2.9%. לעומת החודש הקודם טיפס מדד הליבה ב-0.7% - הזינוק החודשי החד ביותר מאז אוקטובר 2001.

יעד האינפלציה של הבנק הפדרלי הוא כ-2%, אולם הבנק המרכזי אמר כי יאפשר לאינפלציה הממוצעת לטפס לרמה גבוהה מהיעד במטרה לשפר את מצב התעסוקה בארה"ב.

נפילות בשוק הקריפטו: ביטקוין צונח ב-8% ל-36 אלף ד'

ערך ביטקוין צונח ביותר מ-8% אל מתחת לרמה של 36,500 דולרים לאחר שנגיד הבנק המרכזי של יפן, הרוהיקו קורודה, הזהיר מפני תנודתיות והשקעות ספקולטיביות במטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם.

בראיון, אמר קורודה כי ביטקוין "בקושי משמש כאמצעי לביצוע עסקות". הוא גם אמר כי יש להבדיל בין מטבע הקרפיטו לבין מטבעות דיגיטליים יציבים שמגובים על ידי נכסים.

"התנודתיות של ביטקוין פחתה השבוע, אבל זה כנראה לא יימשך בסוף השבוע", כתב אדוארד מויה, אנליסט שווקים בכיר באואנדה (Oanda), בדו"ח למשקיעים.

ירידות נרשמות גם בערכם של מטבעות דיגיטליים אחרים. אתריום נופל ב-9%; בייננס קוין, XRP וקרדנו צונחים ביותר מ-10%.

עליות באסיה בהובלת טוקיו

המסחר באסיה מתנהל בעליות. טוקיו עלתה ב-2.1%. הונג קונג עלתה ב-0.1%. שנחאי ירדה ב-0.2%.סינגפור הוסיפה 0.8%.

מניית חברת הלוגיסטיקה והמשלוחים הסינית - החברה הבת של ענקית המסחר המקוון הסינית ג'יי.די.קום - זינקה ביומה הראשון למסחר בבורסת הונג קונג, ב-18%, וננעלה לבסוף בעלייה של 10.8%. מניית ג'יי.די. קום ירדה ב-0.1%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-0.5% ל-67.18 דולר לחבית. הביטקוין נחלש ב-2.8% ל-37,396 דולר. הין היפני מתחזק ב-0.1% מול הדולר.

החוזים על פתיחת המסחר בוול סטריט מורים על פתיחה חיובית של עד 0.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker