וול סטריט שברה שיאים לאחר שדו"ח התעסוקה הרגיע החשש מצמצום התמריצים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: Shutterstock
עדכונים

וול סטריט שברה שיאים לאחר שדו"ח התעסוקה הרגיע החשש מצמצום התמריצים

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שנתוני תעסוקה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב הרגיעו את החששות מפני התגברות האינפלציה וצמצום התמריצים המוניטריים בכלכלה הגדולה בעולם. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם לרמתו הנמוכה מאז פברואר.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.9% אולם ירד ב-1.5% בסיכום שבועי. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7% ונסגר בשיא זה היום השלישי ברציפות. בסיכום שבועי קפץ מדד מניות הבלו צ'יפ ב-2.7% - שבוע חיובי ראשון מזה שלושה שבועות. מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם, בדרכו לעלייה שבועית של 1.2%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.56%, לאחר שבתחילת היום - מיד אחרי פרסום נתוני התעסוקה המאכזבים בארה"ב - צנחה מתחת לרמה של 1.5%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.8% לרמתו הנמוכה ביותר מאז שלהי פברואר.

בראשונה מ-2017: אשראי הצרכנים בארה"ב קפץ ביותר מ-7% חודשיים ברציפות

אשראי הצרכנים בארה"ב קפץ ביותר מ-7% זה החודש השני ברציפות, זו הפעם הראשונה מאז 2017.

אשראי הצרכנים קפץ בחודש מארס ב-25.8 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 7.4%, מסר היום הבנק הפדרלי. הזינוק בא בהמשך לקפיצה של 7.5% בחודש פברואר. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 20 מיליארד דולר באשראי הצרכנים במארס.

היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, זינק במארס בקצב שנתי של 7.2%, לאחר עלייה של 6.7% בפברואר.

חובות בעלי כרטיסי אשראי גדלו במארס בקצב שנתי של 7.9% לאחר קפיצה של 10.4% בחודש הקודם.

הנפט על סף 65 דולר לחבית; טיפס שבוע שני ברציפות

מחיר הנפט השלים עלייה שבועית שנייה ברציפות לאחר שציפיות להתאוששות הביקוש בארה"ב ובאירופה האפילו בהשפעתן על חששות מפני פגיעה בביקוש בהודו - יבואנית הנפט השלישית בגודלה בעולם - עקב מגפת הקורונה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 64.9 דולר לחבית, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-2.1%.

היחלשות הדולר הקפיצה את הזהב לשיא של 3 חודשים

מחיר הזהב טיפס זה היום השלישי ברציפות ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה חודשים, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,831.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-10 בפברואר, לאחר עלייה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי קפץ מחיר הזהב ב-3.6%.

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם על רקע נתוני תעסוקה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.7% ונמצא בדרכו לירידה שבועית של יותר מ-1%.

בורסות אירופה שברו שיאים; עלו ב-2% השבוע

בורסות אירופה נסגרו בשיא על רקע דו"חות כספיים ותחזיות מעודדות של חברות בולטות ביבשת, בהן סימנס ואדידס, ולמרות נתוני תעסוקה מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8%; פרנקפורט טיפסה ב-1.3%; פריז הוסיפה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.9% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם. בסיכום שבועי עלה המדד האירופי בקרוב ל-2%.

היורו מתחזק ב-0.8% מול הדולר לרמה של 1.2159 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3989 דולר לליש"ט.

התפוקה התעשייתית בגרמניה עלתה במארס בשיעור חד מהצפוי, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית, דסטטיס. התפוקה עלתה ב-2.5% במארס לעומת פברואר, וזאת לעומת תחזיות אנליסטים שצפו עליה של 1.8%. בהשוואה לפברואר 2020, לפני פרוץ מגפת הקורונה, ירדה התפוקה התעשייתית ב-4.3%.

בנוסף, דיווחה דסטטיס כי הייצוא מגרמניה עלה במארס ב-1.2% לעומת פברואר, גם כן עליה חדה מהתחזיות. הייבוא עלה ב-6.5%. העודף במאזן הסחר של גרמניה הסתכם ב-14.3 מיליארד יורו (17.2 מיליארד דולר) במארס, מתחת לתחזיות.

בורסות אסיה נסגרו בעליות שערים

מרבית הבורסות באסיה רשמו הבוקר עליות שערים, בעקבות העליות שנרשמו אתמול בוול סטריט ועל רקע נתוני מקרו חיוביים בסין. טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-0.2%; שנחאי נסגרה בירידה של 0.7%; סיאול עלתה ב-0.6%; סידני טיפסה ב-0.3%.

בצד זאת, נמשכים החששות לגבי העליה בתחלואת הקורונה בהודו, תאילנד ומדינות נוספות באסיה. יפן מתכוננת להאריך את מצב החירום שעליו הכריזו חלק מהערים בחודש שעבר כדי לבלום את התפשטות הקורונה. מצב החירום יוארך עד ל-31 במאי, לאחר שאתמול התגלו 591 חולים מאומתים חדשים.

הייצוא והייבוא של סין זינקו באופן חד מהצפוי

הייצוא והייבוא של סין גדלו בקצב מהיר מהצפוי באפריל, הודות לביקוש העולמי הגבוה ובשל מחירי הסחורות שנותרו גבוהים, כך לפי נתונים שפרסמה היום הממשלה.

הייצוא עלה ב-32.3% לעומת אפריל 2020, וזאת לאחר עליה של 30.6% במארס. היתה זו עליה חדה מתחזיות אנליסטים. הייצוא עלה ב-9.5% לעומת מארס. הייבוא זינק ב-43.1% לעומת אפריל שעבר, גם כן מעל לתחזיות ולאחר עליה של 38.1% במארס. בהשוואה למארס נרשמה ירידה של 2.8% בייבוא לסין.

העודף במאזן הסחר של סין עלה ל-42.85 מיליארד דולר באפריל, לעומת 13.8 מיליארד דולר במארס ומעבר לתחזיות.

מניות הבלו צ'יפ שברו שיאים בוול סטריט; אובר צנחה ב-9%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בתום יום מסחר הפכפך, ומניות הבלו צ'יפ שברו שיאים זה היום השני ברציפות, על רקע ירידה חדה מהצפוי במספר המובטלים החדשים בארה"ב בשבוע שעבר, ולקראת פרסום דו"ח התעסוקה החודשי מחר (ו'). מדד נאסד"ק קטע את רצף הירידות הארוך מאז אוקטובר. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.9% ונסגר בשיא זה היום השני ברציפות, וזו הפעם ה-23 השנה; מדד נאסד"ק הוסיף 0.4% וקטע בכך ארבעה ימים רצופים של ירידות - הרצף הארוך ביותר מאז אוקטובר; מדד S&P 500 עלה ב-0.8%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.57%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט נמשכת, ומתוך 376 חברות הנכללות במדד S&P 500 שכבר פירסמו את תוצאותיהן הכספיות, כ-87% עלו על תחזיות האנליסטים.

מניית אובר נפלה ב-8.9% במסחר בוול סטריט, לאחר שחברת שירותי התחבורה דיווחה על הפסד רבעוני נמוך משמעותית מתחזיות האנליסטים הודות להכנסות ממכירת חטיבת הרכב האוטונומי ATG, אולם החמיצה את תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות.

מניית פייפאל טיפסה ב-1.9% לאחר שמפעילת שירות התשלומים דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר על זינוק חד מהצפוי של 31% בהכנסות הרבעוניות.

יצרניות חיסונים לקורונה נסוגו זה היום השני ברציפות על רקע הודעת ממשל ביידן כי יתמוך ביוזמה לוויתור על ההגנה על הפטנטים של חברות תרופות שפיתחו חיסונים לנגיף הקורונה. מניית ביונטק, שותפתה של פייזר בחיסון לקורונה, איבדה 1.6% לאחר שירדה ב-3.5% אתמול (ד'). מניית פייזר נסוגה ב-1%.

מניית מודרנה ירדה ב-1.4%, בהמשך לנפילה של 6.2% אתמול. מודרנה דיווחה היום על רווח רבעוני גבוה מהצפוי ברבעון הראשון של השנה, אולם החמיצה את תחזיות האנליסטים בשורה העליונה. בה בעת, העלתה מודרנה את תחזית המכירות של חיסוני הקורונה בשנה הנוכחית ב-4.3% ל-19.2 מיליארד דולר.

מניית קוינבייס גלובל (סימול COIN) נפלה לרמתה הנמוכה מעולם ונסוגה זה היום הרביעי ברציפות, על רקע בריחת המשקיעים ממניות של חברות שביצעו באחרונה הנפקות ראשונות לציבור (IPO) בוול סטריט. מניית מפעילת בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה ביותר בארה"ב נסגרה במחיר של 256.76 דולרים, ירידה של 6%, לאחר שבמהלך המסחר כבר נפלה ביותר מ-8% למחיר של 250.51 דולר - מרחק נגיעה ממחיר הייחוס של 250 דולרים שנקבע בעת רישומה למסחר באפריל.

הנפט ירד יום שני ברציפות; "המשבר בהודו מכביד על המחירים"

מחיר הנפט נסוג זה היום השני ברציפות, בצל חששות כי הזינוק במספר הנדבקים בקורונה בהודו יפגע בביקוש לאנרגיה ביבואנית הנפט השלישית בגודלה בעולם.

"המצב בהודו ממשיך להכביד משמעותית על מחירי הנפט", כתב אדוארד מויה, אנליסט שווקים בכיר באואנדה (Oanda), בדו"ח למשקיעים. עוד העריך כי כאשר יחול שיפור במצב בהודו, צפוי זינוק של 15%-10% במחירי הנפט בניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 64.71 דולר לחבית, ירידה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 68.09 דולר לחבית, ירידה של 1.3%.

בראשונה מפברואר: הזהב נסגר מעל 1,800 דולר

מחיר הזהב נסגר מעל לרמה של 1,800 דולר לאונקייה, בפעם הראשונה מאז פברואר, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,815.7 דולרים לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-12 בפברואר, לאחר עלייה של 1.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker