וול סטריט שברה שיאים לאחר שדו"ח התעסוקה הרגיע החשש מצמצום התמריצים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריט
עדכונים

וול סטריט שברה שיאים לאחר שדו"ח התעסוקה הרגיע החשש מצמצום התמריצים

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שנתוני תעסוקה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב הרגיעו את החששות מפני התגברות האינפלציה וצמצום התמריצים המוניטריים בכלכלה הגדולה בעולם. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם לרמתו הנמוכה מאז פברואר.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.9% אולם ירד ב-1.5% בסיכום שבועי. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7% ונסגר בשיא זה היום השלישי ברציפות. בסיכום שבועי קפץ מדד מניות הבלו צ'יפ ב-2.7% - שבוע חיובי ראשון מזה שלושה שבועות. מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם, בדרכו לעלייה שבועית של 1.2%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.56%, לאחר שבתחילת היום - מיד אחרי פרסום נתוני התעסוקה המאכזבים בארה"ב - צנחה מתחת לרמה של 1.5%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.8% לרמתו הנמוכה ביותר מאז שלהי פברואר.

בראשונה מ-2017: אשראי הצרכנים בארה"ב קפץ ביותר מ-7% חודשיים ברציפות

אשראי הצרכנים בארה"ב קפץ ביותר מ-7% זה החודש השני ברציפות, זו הפעם הראשונה מאז 2017.

אשראי הצרכנים קפץ בחודש מארס ב-25.8 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 7.4%, מסר היום הבנק הפדרלי. הזינוק בא בהמשך לקפיצה של 7.5% בחודש פברואר. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 20 מיליארד דולר באשראי הצרכנים במארס.

היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, זינק במארס בקצב שנתי של 7.2%, לאחר עלייה של 6.7% בפברואר.

חובות בעלי כרטיסי אשראי גדלו במארס בקצב שנתי של 7.9% לאחר קפיצה של 10.4% בחודש הקודם.

הנפט על סף 65 דולר לחבית; טיפס שבוע שני ברציפות

מחיר הנפט השלים עלייה שבועית שנייה ברציפות לאחר שציפיות להתאוששות הביקוש בארה"ב ובאירופה האפילו בהשפעתן על חששות מפני פגיעה בביקוש בהודו - יבואנית הנפט השלישית בגודלה בעולם - עקב מגפת הקורונה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 64.9 דולר לחבית, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-2.1%.

היחלשות הדולר הקפיצה את הזהב לשיא של 3 חודשים

מחיר הזהב טיפס זה היום השלישי ברציפות ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה חודשים, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,831.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-10 בפברואר, לאחר עלייה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי קפץ מחיר הזהב ב-3.6%.

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם על רקע נתוני תעסוקה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.7% ונמצא בדרכו לירידה שבועית של יותר מ-1%.

בורסות אירופה שברו שיאים; עלו ב-2% השבוע

בורסות אירופה נסגרו בשיא על רקע דו"חות כספיים ותחזיות מעודדות של חברות בולטות ביבשת, בהן סימנס ואדידס, ולמרות נתוני תעסוקה מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8%; פרנקפורט טיפסה ב-1.3%; פריז הוסיפה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.9% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם. בסיכום שבועי עלה המדד האירופי בקרוב ל-2%.

היורו מתחזק ב-0.8% מול הדולר לרמה של 1.2159 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3989 דולר לליש"ט.

התפוקה התעשייתית בגרמניה עלתה במארס בשיעור חד מהצפוי, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית, דסטטיס. התפוקה עלתה ב-2.5% במארס לעומת פברואר, וזאת לעומת תחזיות אנליסטים שצפו עליה של 1.8%. בהשוואה לפברואר 2020, לפני פרוץ מגפת הקורונה, ירדה התפוקה התעשייתית ב-4.3%.

בנוסף, דיווחה דסטטיס כי הייצוא מגרמניה עלה במארס ב-1.2% לעומת פברואר, גם כן עליה חדה מהתחזיות. הייבוא עלה ב-6.5%. העודף במאזן הסחר של גרמניה הסתכם ב-14.3 מיליארד יורו (17.2 מיליארד דולר) במארס, מתחת לתחזיות.

בורסות אסיה נסגרו בעליות שערים

מרבית הבורסות באסיה רשמו הבוקר עליות שערים, בעקבות העליות שנרשמו אתמול בוול סטריט ועל רקע נתוני מקרו חיוביים בסין. טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-0.2%; שנחאי נסגרה בירידה של 0.7%; סיאול עלתה ב-0.6%; סידני טיפסה ב-0.3%.

בצד זאת, נמשכים החששות לגבי העליה בתחלואת הקורונה בהודו, תאילנד ומדינות נוספות באסיה. יפן מתכוננת להאריך את מצב החירום שעליו הכריזו חלק מהערים בחודש שעבר כדי לבלום את התפשטות הקורונה. מצב החירום יוארך עד ל-31 במאי, לאחר שאתמול התגלו 591 חולים מאומתים חדשים.

הייצוא והייבוא של סין זינקו באופן חד מהצפוי

הייצוא והייבוא של סין גדלו בקצב מהיר מהצפוי באפריל, הודות לביקוש העולמי הגבוה ובשל מחירי הסחורות שנותרו גבוהים, כך לפי נתונים שפרסמה היום הממשלה.

הייצוא עלה ב-32.3% לעומת אפריל 2020, וזאת לאחר עליה של 30.6% במארס. היתה זו עליה חדה מתחזיות אנליסטים. הייצוא עלה ב-9.5% לעומת מארס. הייבוא זינק ב-43.1% לעומת אפריל שעבר, גם כן מעל לתחזיות ולאחר עליה של 38.1% במארס. בהשוואה למארס נרשמה ירידה של 2.8% בייבוא לסין.

העודף במאזן הסחר של סין עלה ל-42.85 מיליארד דולר באפריל, לעומת 13.8 מיליארד דולר במארס ומעבר לתחזיות.

מניות הבלו צ'יפ שברו שיאים בוול סטריט; אובר צנחה ב-9%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בתום יום מסחר הפכפך, ומניות הבלו צ'יפ שברו שיאים זה היום השני ברציפות, על רקע ירידה חדה מהצפוי במספר המובטלים החדשים בארה"ב בשבוע שעבר, ולקראת פרסום דו"ח התעסוקה החודשי מחר (ו'). מדד נאסד"ק קטע את רצף הירידות הארוך מאז אוקטובר. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.9% ונסגר בשיא זה היום השני ברציפות, וזו הפעם ה-23 השנה; מדד נאסד"ק הוסיף 0.4% וקטע בכך ארבעה ימים רצופים של ירידות - הרצף הארוך ביותר מאז אוקטובר; מדד S&P 500 עלה ב-0.8%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.57%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט נמשכת, ומתוך 376 חברות הנכללות במדד S&P 500 שכבר פירסמו את תוצאותיהן הכספיות, כ-87% עלו על תחזיות האנליסטים.

מניית אובר נפלה ב-8.9% במסחר בוול סטריט, לאחר שחברת שירותי התחבורה דיווחה על הפסד רבעוני נמוך משמעותית מתחזיות האנליסטים הודות להכנסות ממכירת חטיבת הרכב האוטונומי ATG, אולם החמיצה את תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות.

מניית פייפאל טיפסה ב-1.9% לאחר שמפעילת שירות התשלומים דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר על זינוק חד מהצפוי של 31% בהכנסות הרבעוניות.

יצרניות חיסונים לקורונה נסוגו זה היום השני ברציפות על רקע הודעת ממשל ביידן כי יתמוך ביוזמה לוויתור על ההגנה על הפטנטים של חברות תרופות שפיתחו חיסונים לנגיף הקורונה. מניית ביונטק, שותפתה של פייזר בחיסון לקורונה, איבדה 1.6% לאחר שירדה ב-3.5% אתמול (ד'). מניית פייזר נסוגה ב-1%.

מניית מודרנה ירדה ב-1.4%, בהמשך לנפילה של 6.2% אתמול. מודרנה דיווחה היום על רווח רבעוני גבוה מהצפוי ברבעון הראשון של השנה, אולם החמיצה את תחזיות האנליסטים בשורה העליונה. בה בעת, העלתה מודרנה את תחזית המכירות של חיסוני הקורונה בשנה הנוכחית ב-4.3% ל-19.2 מיליארד דולר.

מניית קוינבייס גלובל (סימול COIN) נפלה לרמתה הנמוכה מעולם ונסוגה זה היום הרביעי ברציפות, על רקע בריחת המשקיעים ממניות של חברות שביצעו באחרונה הנפקות ראשונות לציבור (IPO) בוול סטריט. מניית מפעילת בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה ביותר בארה"ב נסגרה במחיר של 256.76 דולרים, ירידה של 6%, לאחר שבמהלך המסחר כבר נפלה ביותר מ-8% למחיר של 250.51 דולר - מרחק נגיעה ממחיר הייחוס של 250 דולרים שנקבע בעת רישומה למסחר באפריל.

הנפט ירד יום שני ברציפות; "המשבר בהודו מכביד על המחירים"

מחיר הנפט נסוג זה היום השני ברציפות, בצל חששות כי הזינוק במספר הנדבקים בקורונה בהודו יפגע בביקוש לאנרגיה ביבואנית הנפט השלישית בגודלה בעולם.

"המצב בהודו ממשיך להכביד משמעותית על מחירי הנפט", כתב אדוארד מויה, אנליסט שווקים בכיר באואנדה (Oanda), בדו"ח למשקיעים. עוד העריך כי כאשר יחול שיפור במצב בהודו, צפוי זינוק של 15%-10% במחירי הנפט בניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 64.71 דולר לחבית, ירידה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 68.09 דולר לחבית, ירידה של 1.3%.

בראשונה מפברואר: הזהב נסגר מעל 1,800 דולר

מחיר הזהב נסגר מעל לרמה של 1,800 דולר לאונקייה, בפעם הראשונה מאז פברואר, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,815.7 דולרים לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-12 בפברואר, לאחר עלייה של 1.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

פולקסווגן העלתה התחזית השנתית; הזהירה מהחרפת המחסור בשבבים

פולקסווגן, יצרנית המכוניות הגדולה באירופה, העלתה היום את תחזית הרווח השנתי לאחר פתיחה חזקה של השנה, אולם הזהירה כי המחסור בשבבים שפוגע במגזר הרכב כולו צפוי להחמיר ברבעון השני של השנה.

יצרנית המכוניות הגרמנית צופה החזר על מכירות (ROS) של 5.5%-7% השנה, לעומת טווח תחזית קודם של 5%-6.5%. "פתחנו את השנה עם תנופה גדולה ואנחנו נמצאים במסלול תפעולי חזק", אמר מנכ"ל פולקסווגן, הרברט דיס, בעת פרסום התוצאות הכספיות היום.

"אנחנו במאבק יום-יומי", אמר דיס בראיון לערוץ הטלוויזיה של בלומברג. "אנחנו עושים הכל כדי להמשיך את הייצור".

עם זאת, שיבושים באספקת שבבים עלולים להוריד את ההחזר על המכירות לכ-5% ברבעון השני של השנה, לעומת 7.7% ברבעון הראשון, אמר דיס בשיחת ועידה עם אנליסטים.

הרווח התפעולי של פולקסווגן קפץ ל-4.7 מיליארד יורו ברבעון הראשון של השנה, לעומת רווח של 900 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה הקודמת עם פרוץ מגפת הקורונה.

החברה מסרה ללקוחות 2.43 מיליון מכוניות ברבעון הראשון של השנה, זינוק של 21%, בעיקר הודות לקפיצה במסירות בסין.

לונדון טיפסה ב-0.5% לאחר הודעת בנק אוף אינגלנד; הליש"ט נחלשת

הבורסות הגדולות באירופה נסגרו בעליות בעקבות העלאת תחזית הצמיחה הכלכלית בבריטניה, ועל רקע שלל דו"חות רבעוניים שפירסמו חברות בולטות ביבשת, בהן יצרנית המכוניות פולקסווגן, חברת התעופה אייר פראנס-KLM והבנקים סוסייטה ז'נרל ואוניקרדיט.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.5% לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הודיע היום על האטת קצב רכישות האג"ח לאחר שהעריך כי כלכלת הממלכה תצמח השנה בשיעור החד ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. בנק אוף אינגלנד גם הותיר ללא שינוי את הריבית בבריטניה ברמה של 0.1%, רמתה הנמוכה מעולם. הליש"ט נחלשת ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.388 דולר לליש"ט.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.2%, ופריז טיפסה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.2%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.2046 דולר ליורו.

מכון סקרים ממלכתי בבבריטניה מדווח כי מגזר הבניה חווה את התנופה המשמעותית ביותר מזה חמש שנים בעומסי העבודה, כתוצאה מעליה בביקוש לדיור בעוד הכלכלה הבריטית נפתחת לאחר הסגרים הממושכים. עם זאת, היצע חומרי הבניין לא עומד בביקוש ומקשה על התקדמות.

בגרמניה, נתונים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה מצביעים על עליה של 3% בהזמנות מוצרים תעשייתיים בחודש מארס ביחס לחודש שלפני כן. זאת בעקבות עליה בביקוש במגזר הפרטי, ולאחר שתחזיות צפו עליה של 1.7% בלבד.

בזכות הקורונה: מודרנה ברווח רבעוני ראשון בתולדותיה

חברת הביוטכנולוגיה מודרנה דיווחה היום על רווח רבעוני ראשון בתולדותיה, על רקע זינוק במכירות של חיסונים לנגיף הקורונה.

החברה האמריקאית דיווחה על הכנסות של 1.94 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021, לעומת הכנסות של שמונה מיליון דולר בלבד בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אולם נמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 2.06 מיליארד דולר. הכנסות מודרנה ממכירות חיסונים לקורונה הסתכמו ב-1.73 מיליארד דולר ברבעון, והחברה העלתה את תחזית המכירות של חיסוני הקורונה בשנה הנוכחית ב-4.3% ל-19.2 מיליארד דולר.

מודרנה רשמה ברבעון רווח של 2.84 דולר למניה לעומת הספד של 35 סנט למניה ברבעון הראשון של 2020. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 2.2 דולר למניה.

מניית מודרנה יורדת ב-7.8% במסחר בוול סטריט, בהמשך לנפילה של 6.2% אתמול, על רקע הודעת ממשל ביידן כי יתמוך ביוזמה לוויתור על ההגנה על הפטנטים של חברות תרופות שפיתחו חיסונים לנגיף הקורונה. מניות פייזר, ושותפתה בחיסון לקורונה ביונטק, צונחות אף הן במסחר בניו יורק.

בראשונה בקורונה: מספר המובטלים החדשים בארה"ב מתחת ל-500 אלף

מספר תביעות האבטלה הראשונות השבועי בארה"ב צנח מתחת ל-500 אלף בראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, על רקע התאוששות שוק התעסוקה בכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-498 אלף, המספר הנמוך ביותר מאז מארס 2020, לעומת 590 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידת מספר התביעות לרמה של 538 אלף, לעומת 553 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נמצא במגמת ירידה מתחילת השנה, ונמוך כעת גם מהשיא שקדם לתקופת המשבר. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה, שנרשם באוקטובר 1982, היה 695 אלף תביעות.

עם זאת, מספר התביעות השבועי גם עודנו גבוה יותר מכפליים מרמתו לפני תחילת משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, טיפס במפתיע ל-3.69 מיליון בשבוע שהסתיים ב-24 באפריל, לעומת 3.65 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה לירידה ל-3.62 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 3.66 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות עודנו גבוה יותר מכפליים מממוצע שבועי של 1.7 מיליון ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה.

אסיה נסגרה בעליות; טוקיו הוסיפה 1.8%

המסחר באסיה נסגר בעליות שערים לאחר הסגירה החיובית בוול סטריט, ולאחר שחלק מהבורסות היו סגורות מזה כמה ימים בגלל חגים. טוקיו הוסיפה 1.8%; הונג קונג עלתה ב-0.5%; שנחאי ירדה ב-0.1%; סינגפור הוסיפה 0.3%; סיאול התחזקה ב-1%.

בייג'ין מסרה מוקדם יותר היום שתעצור תוכנית לדיאלוג כלכלי עם קנברה. הדולר האוסטרלי ירד לאחר ההכרזה, אך שב לעלות ונסחר ב-0.7748 דולר לדולר אוסטרלי.

בשוק הנפט נבלמו העליות שהחלו מוקדם יותר. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק מפחיתים 0.2%, ומחיר חבית 65.52 דולר; חוזים על נפט גולמי מסוג ברנט נותרים ללא שינוי, ומחיר חבית 68.95 דולר.

וול סטריט נסגרה בעליות; מודרנה צנחה לאחר שנודע שארה"ב תתמוך בביטול הפטנט על חיסוני הקורונה

המסחר בבורסת וול סטריט נסגר בעיקר בעליות שערים. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.3%; מדד S&P 500 הוסיף 0.1%; נאסד"ק ירד ב-0.4%, לאחר שרשם עליות במשך כמעט כל יום המסחר.

מניית טסלה הפחיתה 0.4% ומניית אפל עלתה ב-0.2%, לאחר שירדו אתמול ב-1.7% ו-3.5%, בהתאמה ומשכו איתן את המדדים. פייסבוק הפחיתה 1% מערכה לאחר שמוקדם יותר היום החליטה מועצת הפיקוח שלה שחשבונו של הנשיא לשעבר דונלד טרמפ ישאר מושעה.

מניותיהן של חברות התרופות פייזר ומודרנה ירדו בתגובה לדבריה של קתרין טאי, נציגת הסחר של ארה"ב, שאמרה בראיון שארה"ב תתמוך ביוזמה של ארגון הסחר העולמי לבטל את הפטנט על החיסון נגד הקורונה במטרה להנגיש חיסונים לכמה שיותר מתושבי העולם.

מניית פייזר ירדה לאחר שמוקדם יותר היום עלתה ב-2% בעקבות אישור החיסון שלה בקנדה עבור גילאי 12-15, ונסגרה בעליה של 0.1%. מניית חברת מודרנה צנחה ב-6.2% בעקבות דבריה של טאי.

ג'נרל מוטורס פירסמה את דו"חותיה לרבעון לפני פתיחת המסחר. למרות התנאים הקשים שכללו מחסור בשבבים ועצירת העבודה במפעלים כתוצאה מכך, החברה דיווחה על רווח למניה של 2.25 דולרים, לעומת תחזית של 1.04 דולרים. הכנסות החברה היו 32.47 מיליארד דולר, לעומת תחזית ל-32.67 מיליארד דולר.

תחזית הרווח השנתית של החברה היא 10 עד 11 מיליארד דולר. הנתון הזה מתמחר את הפגיעה של המחסור בשבבים בחברה, שצפויה להסתכם ב-1.5 עד 2.5 מיליארד דולר. המניה מוסיפה 3% לפני תחילת המסחר.

בשוק הנפט נרשמו ירידות. החוזים על חבית נפט גולמי מסוג טקסס מתוק נסחרים ב-65.25 דולר, ירידה של 0.7%. החוזים על הנפט מסוג ברנט נסחרים ב-68.62 דולר לחבית, ירידה של 0.4%.

חוזים על זהב למסירה מיידית נסחרים ב-1,785.83 דולר לאונקיה, עליה של 0.4%.

אירופה נסגרה בעליות; פרנקפורט הובילה עם עליה של 2%

המסחר בבורסות באירופה נסגר בעליות שערים ניכרות. לונדון הוסיפה 1.7%; פרנקפורט עלתה ב-2.1%; פריז טיפסה ב-1.4%; מילאנו הוסיפה 2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-1.8%.

חברות הכרייה הובילו את העליות בבורסת לונדון. אנגלו אמריקן הוסיפה 6.3%, BHP גרופ הוסיפה 5%, ריו טינטו עלתה ב-4.7% וגלנקור התחזקה ב-4.6%. מנגד, חברות שנהנו מהמגפה רושמות היום ירידות - קבוצת המשלוחים ג'סט איט  הפחיתה 0.9% בבורסת אמסטרדם; אוקאדו ירדה ב-2% בבורסת לונדון.

היורו יורד ב-0.17% מול הדולר ונסחר בשער של 1.1994 דולר ליורו.

קנדה מאשרת שימוש בחיסון של פייזר עבור גילאי 12-15; המנייה קופצת ב-2%

מניית חברת פייזר מוסיפה 2% לאחר שקנדה אישרה את השימוש בחיסון נגד הקורונה של החברה בקרב נערים ונערות בני 12-15. מדובר בחיסון הראשון נגד הנגיף שמאושר לשימוש בקרב קבוצת הגיל המדוברת. האישור מהווה אבן דרך משמעותית במאמץ לחסן את אוכלוסיית העולם נגד הנגיף.

חברת ביונטק, שפיתחה את החיסון לצד פייזר, מתחזקת גם היא בעקבות האישור ומוסיפה 9.6%.

אישור חירום של החיסון של פייזר עבור נערים ונערות צפוי גם בארה"ב בשבוע הבא. האישור לשימוש בחיסון בגילאי 16 ומעלה ניתן כבר בחודש דצמבר בשנה שעברה. מניית פייזר הוסיפה 8.3% מאז תחילת השנה הנוכחית.

קפיצה במספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב

742 אלף משרות נוספו בחודש שעבר למגזר הפרטי בארה"ב, לפי נתונים שפירסם היום (ד') מכון המחקר ADP. מדובר בעליה החדה ביותר מאז חודש ספטמבר, שמגיעה על רקע ההתאוששות הדרגתית של כלכלת ארה"ב ממגפת הקורונה.

העליה במספר המשרות מקבילה לירידה המתמשכת במספר תביעות האבטלה במדינה. עם זאת, תחזית הכלכלנים היתה לתוספת של 800 אלף משרות באפריל.

את העליות הוביל מגזר האירוח והפנאי, עם תוספת של 237 אלף משרות. מגזר הייצור הוסיף 55 אלף משרות, ומגזר הבניה הוסיף 41 אלף משרות באפריל.

צמיחת שיא באפריל לחברות של גוש היורו

נתונים טובים מכיוון אירופה: החברות בגוש היורו צמחו באפריל בקצב המהיר ביותר מאז יולי, והשני במהירותו מזה יותר משנתיים וחצי, לפי הסקר האחרון של מנהלי הרכש בגוש היורו. המפעלים בגוש היורו הובילו את ההתאוששות עם צמיחת שיא: מדד מנהלי הרכש הגיע ל-62.9 (מעל 50 נקודות = צמיחה), בזכות עלייה בהזמנות, בייצור, ובמחירים.

גם חברות השירותים חזרו לצמוח לאחר שבעה חודשים רצופים של התכווצות, על רקע המגפה. המדד של מגזר השירותים עלה ל-50.5 באפריל, לעומת 49.6 במארס. מגזר השירותים בספרד הוביל את הצמיחה, ואילו בגרמניה ואיטליה חברות השירותים לא צמחו כלל.

נמחקו העליות בבורסות אסיה

בורסות טוקיו, שנחאי וסיאול סגורות היום לרגל חג; סינגפור יורדת ב-1.1% והונג קונג מאבדת 0.5%; מדד אסיה דאו יציב.

הבורסות בוול סטריט נסחרו אמש במגמה שלילית בהובלת חברות הטכנולוגיה. הירידות התחזקו לאחר פרסום ראיון עם שרת האוצר ג'נט ילן שבו אמרה כי יישקלו בעתיד העלאות ריבית כדי למנוע התחממות יתר של הכלכלה. הירידות נבלמו מאוחר יותר וילן טרחה להבהיר את דבריה ולומר כי אינה רואה כרגע צורך בהעלאת ריבית. נאסד"ק נסגר בירידה של פחות מ-2%.

מדד הסחורות של בלומברג עולה ב-0.4%. נפט גולמי מסוג טקסס מתוק ומסוג ברנט מוסיפים 0.8%, ונסחרים ב-66.2 וב-69.4 דולרים לחבית, בהתאמה.

חברות הטכנולוגיה מובילות את הירידות בוול סטריט

מדד דאו ג'ונס

נבלמו הירידות בבורסות וול סטריט, בהובלת חברות הטכנולוגיה: דאו ג'ונס סיים את המסחר ללא שינוי; S&P 500 איבד 0.7%; נאסד"ק נסוג ב-1.9%.

מניית אפל ירדה ב-3.5%; אלפבית איבדה 1.5%; מניית טסלה יורדת גם היא ב-1.5%. מניית יצרנית התרופות פייזר, שעלתה ב-1% לפני תחילת המסחר בעקבות דו"חות מצוינים, נסגרה בעלייה של 0.3%. מניית CVS Health עלתה ב-4.4% לאחר שהחברה העלתה את תחזית הרווח השנתית שלה.

הביטקוין מאבד כמעט 4%; אתריום עולה ב-4%. נפט גולמי מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.9% למחיר של 65.76 דולר לחבית.

אירופה נסגרה בירידות; פרנקפורט איבדה 2.5%

המסחר בבורסות אירופה נסגר בירידות. לונדון ירדה ב-0.7%, לאחר שהיתה סגורה אתמול לרגל חופשת בנקים; פרנקפורט צנחה ב-2.5%; פריז ירדה ב-0.9%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד 1.5%.

מניות התעופה והתיירות עלו במהלך המסחר, לאחר שהאיחוד האירופי הודיע אתמול כי יפתח מחדש את שעריו לתיירים ממדינות שבהן יש שיעורי הדבקה נמוכים בקורונה, ולכל מי שכבר התחסן, החל מחודש יוני. מניית IAG, שבבעלותה בריטיש איירווייס, עלתה ב-1.7%. מניית איזיג'ט רשמה עלייה קלה. מניית חברת התיירות TUI זינקה ב-5.4% אך סיימה את המסחר בירידה קלה.

גירעון הסחר של ארה"ב בשיא

גירעון הסחר של ארה"ב הגיע לשיא במארס, לאחר ששווי הסחורות המיובאות הגיע לשיא חדש.

גירעון הסחר של סחורות ושירותים התרחב ל-74.4 מיליארד דולר במארס, לעומת פער של 70.5 מיליארד דולר בפברואר, לפי נתונים חדשים של משרד המסחר.

היבוא זינק ב-6.3% לשיא של 274.5 מיליארד דולר, והיצוא עלה גם הוא ב-6.6%, לשיא של יותר משנה – 200 מיליארד דולר.

ביקוש מצד צרכנים אמריקאים שהיו תקועים בבית במהלך המגפה גרם לזינוק ביבוא. הנמלים נאלצו להתמודד עם עומסים לאחר עצירה מסוימת בסחר בתחילת המגפה בשנה שעברה, ואז הזינוק בביקוש לאחריה.

צפי לירידות בוול סטריט; רווחים גבוהים מהצפוי לפייזר

מניית פייזר

החוזים על המסחר בוול סטריט מורים על ירידות שערים במדדים המובילים, בהובלת מניות הטכנולוגיה, אשר ירדו גם אתמול. החוזים על דאו ג'ונס יורדים ב-0.2%; החוזים על S&P 500 יורדים ב-0.3%; החוזים על נאסד"ק יורדים ב-0.7%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים עולה ב-0.02% ל-1.62%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר ערכו של המטבע מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, עולה ב-0.4%.

מדינות ברחבי ארה"ב ממשיכות לבטל את הגבלות הקורונה, על רקע התקדמות מבצע החיסונים. מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו הודיע כי רוב הגבלות התפוסה במקומות סגורים יוסרו בניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט, בעוד ששירות הרכבת התחתית בעיר ניו יורק צפוי לחזור לפעול 24 שעות ביממה בהמשך החודש.

מושל פלורידה רון דסנטיס חתם אתמול על צו שמשעה באופן מיידי את הגבלות הריחוק החברתי שנותרו במדינה.

מניית פייזר עולה ב-1.6%, לאחר שענקית התרופות העלתה את תחזית הרווח השנתית שלה בעקבות זינוק ברווחים ובהכנסות הודות לחיסון שלה נגד קורונה. פייזר דיווחה על רווחים גבוהים מהצפוי של 93 סנט למניה ברבעון הראשון. הכנסותיה עלו ל-14.58 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 10.08 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

זינוק של 30% ברווחי ענקית הנפט ארמקו

ענקית הנפט הסעודית ארמקו דיווחה היום על זינוק של 30% ברווחיה ברבעון הראשון, סימן להמשך ההתאוששות שלה מנפילת מחירי הנפט בשנה שעברה. הרווח הנקי של ארמקו עלה ל-21.7 מיליארד דולר, מעל לתחזיות אנליסטים שצפו כי יסתכם ב-17.24 מיליארד דולר, ועל אף ירידה בתפוקת הנפט בפברואר ומארס.

החברה דיווחה כי תזרים המזומנים החופשי שלה ברבעון הראשון היה 18.3 מיליארד דולר, לעומת 15 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

ארמקו השאירה ללא שינוי את הדיווידנד שלה, והיא צפויה לשלם דיווידנדים בסכום כולל של 18.8 מיליארד דולר עבור הרבעון הראשון והרבעון השני של השנה.

אסיה ננעלה בעליות

בורסות אסיה רשמו הבוקר מגמה חיובית, לאחר שדו"חות רבעוניים ונתוני מקרו הובילו את רוב המדדים בוול סטריט לעליות אתמול. הונג קונג עולה ב-0.7%; סידני עלתה ב-0.5%; סיאול עלתה ב-0.6%. בטוקיו ובשנחאי לא התקיים היום מסחר לרגל חגים.

דרום קוריאה דיווחה היום כי האינפלציה בה הגיעה לשיא של כמעט ארבע שנים באפריל, בשל עליות במחירי הנפט והתוצרת החקלאית. מדד המחירים לצרכן עלה ב-2.3% באפריל לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, מעל לתחזיות אנליסטים. היתה זו העליה החדה ביותר מאז אוגוסט 2017, ומעל ליעד של הבנק המרכזי של 2% לראשונה מזה שנתיים.

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת, על רקע הסרתן של הגבלות הקורונה באזורים שונים בארה"ב, והאטה בפעילות הייצור. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%; S&P 500 עלה ב-0.3%; נאסד"ק ירד ב-0.5%.

מדד דאו ג'ונס

היום הוא יום המסחר הראשון של המסחר בחודש מאי. למרות הירידות בשישי, S&P 500 רשם באפריל את החודש השלישי ברציפות של עליות, כאשר הוסיף יותר מ-5% לערכו. נכון לעכשיו, המדד עלה ב-11% מאז תחילת 2021. דאו ג'ונס עלה ב-2.7% באפריל, ונאסד"ק ב-5.4%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים ירדה ב-0.02% ל-1.604%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר ערך הדולר מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר עיקריות של ארה"ב, בהם יורו, ליש"ט וין, ירד ב-0.4%.

מניית ברקשייר התאוויי עלתה ב-1.6% לאחר שדיווחה בשבת על זינוק של 20% ברווח התפעולי ברבעון הראשון. באפט אמר היום בראיון ל-CNBC כי יורשו בתפקיד לאחר שיפרוש יהיה גרג אייבל, סגן נשיא כל הפעילות של החברה, למעט ביטוחים.

אסתי לאודר נפלה ב-8%, לאחר שהחברה דיווחה על רווח נקי ברבעון הראשון של 456 מיליון דולר או 1.24 דולר למניה, לאחר הפסד של 6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. המכירות עלו ל-3.86 מיליארד דולר לעומת 3.35 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה, ולעומת תחזיות האנליסטים למכירות של 3.94 מיליארד דולר.

הנפט עלה ב-1.4%; הכסף זינק ב-4%

הנפט עלה היום, על רקע הסרתן של הגבלות הקורונה בכמה מהכלכלות הגדולות בעולם. האיחוד האירופי מתכנן להקל את ההגבלות על נוסעים מחוסנים בקיץ, בעוד שבארה"ב, צפויות להיות מוסרות עד סוף החודש רוב ההגבלות שהוטלו בעקבות הקורונה. בנוסף, הדולר נחלש היום מול המטבעות המובילים בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני עלו ב-1.4% וננעלו ברמה של 64.49 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק, אחרי יום תנודתי. עד כה השנה זינק הנפט ביותר מ-30%.

עוד בשוק הסחורות, הזהב עלה היום לראשונה מזה חמישה ימים, והכסף זינק לרמתו הגבוהה ביותר מאז פברואר. החוזים על הזהב למסירה ביוני עלו ב-1.4% ונסגרו ברמה של 1,791.80 דולר לאונקיה. החוזים על הכסף עלו ב-4.2% ל-26.96 דולר לאונקיה.

פאואל: "ההתאוששות צוברת תאוצה - אך אינה מאוזנת"

נגיד הבנק הפדרלי ג'רום פאואל אמר היום כי התחזית לכלכלת ארה"ב השתפרה, בעקבות האצת קצב ההתחסנות והתמריצים התקציביים הגדולים, אבל הזהיר כי ההתאוששות ממגפת הקורונה לא מאוזנת. "אף שההתאוששות צוברת תאוצה, היא איטית יותר אצל בעלי משרות בשכר נמוך", אמר פאואל בנאום שנשא באירוע של קואליציית ההשקעה הלאומית בקהילה (NCRC).

פאואל ציטט נתונים מסקר של הבנק הפדרלי שצפוי להתפרסם בהמשך החודש. הסקר הראה כי 22% מההורים בארה"ב הפסיקו לעבוד או עבדו פחות ב-2020 בגלל השפעות המגפה על הטיפול בילדים, אך אצל שחורים שיעור ההורים שלא עבדו היה 36% ואצל היספאנים 30%.

עוד אמר פאואל כי כמעט 20% מהעובדים ב-25% התחתונים של בעלי ההכנסות שהיו מובטלים בפברואר 2020 נותרו מובטלים גם שנה לאחר מכן - לעומת 6% מהעובדים ברביעון העליון של בעלי ההכנסות.

אירופה נסגרה בעליות

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים ביום המסחר הראשון של השבוע. פריז עלתה ב-0.6%. פרנקפורט הוסיפה לערכה 0.7%. מילאנו נסגרה בעליה של 1.2%; מדד סטוקס 600 עלה ב-0.6%. בבורסת לונדון לא התקיים היום מסחר.

סקר שפורסם היום הראה שפעילות הייצור במפעלים בגוש היורו עלתה לשיא בחודש שעבר. בגרמניה דווח היום כי במארס עלו המכירות הקמעוניות בקצב השנתי החד ביותר מאז תחילת מגפת הקורונה.

מניית לופטהנזה עלתה ב-2.1%, לאחר שחברת התעופה הגרמנית הודיעה שתטוס הקיץ ליותר ממאה יעדי נופש ברחבי העולם.

האטה מפתיעה בפעילות הייצור בארה"ב

פעילות הייצור בארה"ב צמחה בקצב איטי יותר באפריל, ככל הנראה בשל מחסור במלאים על רקע העליה בביקוש בעקבות האצת קצב החיסונים והתמריצים של ממשל ביידן.

מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור של מכון ISM ירד לרמה של 60.7 נקודות באפריל, לאחר שזינק לרמה של 64.7 נקודות במארס. היתה זו הרמה הגבוהה ביותר מאז דצמבר 1983.

כל קריאה של יותר מ-50 נקודות במדד מעידה על עליה בפעילות הייצור, אשר מהווה 11.9% מהתמ"ג של ארה"ב. אנליסטים שהשתתפו בסקר של רויטרס צפו כי המדד יעלה לרמה של 65 נקודות באפריל.

ורייזון תמכור את יאהו ו-AOL לאפולו

חברת ההשקעות הפרטית אפולו גלובל מנג'מנט תרכוש את נכסי המדיה של ורייזון בעסקה ששווייה כ-5 מיליארד דולר, כך הודיעו שתי החברות. ורייזון תמשיך להחזיק בנתח של 10% ביאהו.

רק לפני כמה שנים, שווי הנכסים היה גבוה הרבה יותר. ב-2015 רכשה ורייזון את AOL תמורת 4.4 מיליארד דולר; ב-2017 היא רכשה את יאהו תמורת 4.5 מיליארד דולר.

בשבוע שעבר, "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי ורייזון בוחנת מכירה של נכסי המדיה שלה, שכוללים את יאהו ו-AOL.

ורייזון התקשתה לרשום צמיחה בנכסים אלה, והודיעה כי הם חסרי ערך. ב-2019, היא נפטרה מפלטפורמת טמבלר בעבור סכום לא ידוע. בשנה שעברה היא מכרה את האתרים האפפוסט ובאזפיד. ורייזון גם בחנה את האפשרות של מכירת יאהו פייננס, על פי רויטרס, אך התחרטה.

ירידות באסיה; בשנחאי וטוקיו לא התקיים מסחר

המסחר באסיה התנהל בירידות שערים, בהמשך למגמה השלילית ביום שישי. היום לא התקיים מסחר בשנחאי ובטוקיו ובבנגקוק לרגל חג.

הונג קונג ירדה ב-1.5%.מומבאי נעלתה ב-0.1% - בעוד המדינה רושמת 400 אלף מקרי קורונה חדשים ביום. סינגפור ירדה ב-1%.

הין היפני מתחזק ב-0.2% מול הדולר. מדד הדולר נסחר בעלייה של 0.1%. החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלשים ב-0.5% למחיר של 63.27 דולר לחבית.

המטבע הדיגיטלי אתר מתחזק כעת ב-3% למחיר של 3056,22 דולר - לראשונה מעל 3,000 דולר.

החוזים העתידיים על פתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על פתיחה חיובית עם עליות של 0.3%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker