שוק הקריפטו נחתך ב-200 מיליארד ד'; קוינבייס צללה ב-15% השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: DADO RUVIC / רויטרס
עדכונים

וול סטריט נסגרה במרחק נגיעה משיא; אינטל נפלה ב-5%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות, בעקבות נתוני ייצור ודיור חזקים שפורסמו אמש (ו') בארה"ב, אולם ירדו בסיכום שבועי - על רקע דיווח לפיו הנשיא ג'ו ביידן מתכנן כמעט להכפיל את המס על רווחי הון שמשלמים העשירים בארה"ב. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם לרמתו הנמוכה ביותר מאז ראשית מארס.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.4%, אולם נסוג ב-0.3% בסיכום שבועי; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.7%, אך ירד השבוע ב-0.5%; מדד S&P 500 הוסיף 1.1% ונסגר במרחק נגיעה משיא הסגירה שקבע לפני שבוע, אולם איבד 0.1% בסיכום שבועי.

מדד הדולר של ICE, שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.6% לרמתו הנמוכה ביותר מאז ראשית מארס.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.56%. עם זאת, בסיכום שבועי נסוגה התשואה ב-0.05%.

מניית אינטל נפלה ב-5.3% במסחר בוול סטריט, הנפילה היומית החדה ביותר מאז אוקטובר, לאחר שענקית השבבים דיווחה שלשום לאחר סגירת המסחר על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על ציפיות האנליסטים, אולם סיפקה תחזית רווח מאכזבת לרבעון הנוכחי.

מניית סנאפ זינקה ב-7.5%, לאחר שמפעילת אפליקציית סנאפצ'ט דיווחה על הפסד נקי רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים ועל זינוק של 66% בהכנסותיה.

מניית קימברלי קלארק צנחה ב-5.8%, לאחר שיצרנית מוצרי הצריכה דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים נמוכים מהצפוי, וסיפקה תחזית שנתית מאכזבת.

מניית קוינבייס גלובל, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה ביותר בארה"ב, שהמסחר במניותיה בניו יורק החל בשבוע שעבר, נסוגה זה היום החמישי ברציפות. המניה ירדה היום ב-0.6%, בדרכה לנפילה שבועית של 14.7%.

מחיר הנפט נסגר מעל ל-62 ד' - אך נסוג ב-1.6% בסיכום שבועי

מחיר הנפט טיפס אתמול על רקע נתוני מקרו כלכליים חזקים שפורסמו בארה"ב, שהגבירו את ההערכות כי צפויה התאוששות בביקוש לאנרגיה. עם זאת, בסיכום שבועי מחיר הנפט נסוג.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 62.14 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-1.6%, בצל חששות כי עלייה במספר הנדבקים בנגיף קורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית.

מחיר הנחושת נסגר ברמתו הגבוהה מ-2011; קפץ ב-4% השבוע

מחיר הנחושת נסגר בשיא של יותר מתשע שנים בדרכו לעלייה שבועית שלישית ברציפות, על רקע הערכות כי תוכנית ההשקעה בתשתיות שמקדם הנשיא ג'ו ביידן בארה"ב תגביר את הביקוש למתכת.

החוזים על הנחושת למסירה במאי נסגרו במחיר של 4.336 דולר לליברה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2011, לאחר עלייה של 1.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנחושת ב-4% - עלייה שבועית שלישית ברציפות.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,777.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%. בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב ב-0.1%.

בורסות אירופה סגרו שבוע שלילי ראשון מאז פברואר

בורסות אירופה השלימו את הירידה השבועית הראשונה מאז שלהי פברואר, בצל חששות כי עלייה במספר הנדבקים בנגיף קורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית. הדיווחים אמש לפיהם הנשיא ג'ו ביידן מתכנן להעלות את המס על רווחי הון בארה"ב, הכבידו אף הם על סנטימנט המשקיעים היום.

בורסת לונדון נסגרה ללא שינוי; פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז איבדה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שרשם אתמול (ה') את הסגירה השלישית הכי גבוהה בתולדותיו, נסוג היום ב-0.1% בדרכו לירידה שבועית של 0.8% - שבוע שלילי ראשון מאז שלהי פברואר.

היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.2071 דולר ליורו, והליש"ט מטפס ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3847 דולר לליש"ט.

המכירות של בתים חדשים בארה"ב בשיא של 15 שנים

המכירות של בתים חדשים בארה"ב נסקו במארס ב-20.7% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 1.021 מיליון יחידות - הגבוה מאז 2006. כך מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לקצב מכירות נמוך יותר של 888 אלף בתים.

לעומת מארס 2020, מכירות הבתים יותר מהוכפלו בחודש שעבר. משרד המסחר גם תיקן כלפי מעלה את נתוני פברואר לקצב מכירות של 846 אלף לעומת קצב של 775 אלף שעליו דיווח במקור.

צמיחת הפעילות כלכלית בארה"ב שוברת שיאים

צמיחת הפעילות הכלכלית בארה"ב שברה שיאים החודש: מדד מנהלי הרכש (PMI) בארה"ב טיפס באפריל לשיא של 62.2 נקודות לעומת רמה של 59.7 נקודות במארס, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר הייצור בארה"ב טיפס באפריל לשיא של 60.6 נקודות לעומת רמה של 59.1 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה מעט יותר לרמה של 60.5 נקודות.

מדד פעילות מגזר השירותים טיפס החודש לשיא של 63.1 נקודות לעומת רמה של 60.4 נקודות במארס - עלייה חדה משמעותית מתחזיות הכלכלנים למדד של 61 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על התרחבות הפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות.

שוק הקריפטו נחתך ב-200 מיליארד ד'; ביטקוין צונח מתחת ל-50 אלף ד'

ערך ביטקוין צונח מתחת לרמה של 50 אלף דולר, ונמצא בדרכו לירידה שביעית בשמונה הימים האחרונים, בעקבות דיווח לפיו הנשיא ג'ו ביידן מתכנן להעלות את המס על רווחי הון בארה"ב.

ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, נסחר בערך של 49,792 דולר - נפילה של 9.3% ביממה החולפת, וצלילה של 18.2% בשבוע החולף.

אתריום, מטבע הקריפטו השני הכי פופולרי, נסחר במחיר של 2,278 דולר, נפילה של 11.2% ביממה החולפת. בייננס קוין צנח ב-10% תוך יממה, XRP צלל ב-16%, ודוג'קוין איבד 13%.

הירידות ביממה החולפת מחקו יותר מ-200 מיליארד דולר מהשווי הכולל של שוק מטבעות הקריפטו, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ.

מגזר השירותים בגרמניה התכווץ בעקבות ההחמרה בתחלואה

מגזר השירותים בגרמניה חווה האטה בצמיחה בחודש אפריל, לפי נתונים של חברת IHS מרקיט. מדד מנהלי הרכש במדינה ירד ל-50.1 מ-51.5 בחודש מארס, כשכל מספר מעל 50 מצביע על צמיחה. מדובר בשיא שלילי של חודשיים, על רקע ההחמרה בתחלואה שנרשמה במדינה, שמאטה את ההתאוששות הכלכלית.

גם מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור ירד מעט - מ-66.6 בחודש מארס ל-66.4 באפריל - המספר הנמוך ביותר מזה חודשיים. מדד קומפוסיט, שמשלב את שני המגזרים, ירד גם הוא בהתאם ל-56 בחודש אפריל, לאחר שבמארס שבר שיא של 37 חודשים ועמד על 57.3.

בצרפת הצביע מדד מנהלי הרכש על צמיחה לראשונה מאז חודש אוגוסט, והמדד במגזר השירותים עלה ל-50.4 באפריל, מ-48.2 במארס. במגזר הייצור ניכרה ירידה קטנה - מ-59.3 במארס ל-59.2 באפריל.

גם בגוש היורו בכללותו נרשמה צמיחה: במגזר השירותים עלה מדד מנהלי הרכש ל-50.3 מ-49.6 במארס, ובמגזר הייצור קפץ המדד ל-63.3 מ-62.5 במארס.

טוקיו ירדה ב-0.6%; הביטקוין צולל מתחת ל-50 אלף דולר

המסחר בבורסות אסיה נסגר ללא מגמה ברורה, על רקע הסגירה השלילית בוול סטריט אתמול והתחלואה הגואה באסיה. טוקיו הפחיתה 0.6% מערכה, לקראת מגבלות חדשות נגד נגיף הקורונה שיושתו ביום ראשון; הונג קונג עלתה ב-0.6%; שנחאי התחזקה ב-0.2%; בורסת סינגפור ירדה ב-0.2%.

בשוק המטבעות הדיגיטליים, הביטקוין צולל מתחת ל-50 אלף דולר לראשונה מזה חודש, ונסחר ב-49,066 דולר לביטקוין אחד. זאת בין היתר על רקע ירידת מניית קוינבייס, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה בארה"ב, שהחלה להיסחר בשבוע שעבר, ירדה אתמול ב-6% וסגרה ארבעה ימים של ירידות.

הין מתחזק ב-0.08%, ונסחר ב-107.8800 ין לדולר; הדולר האוסטרלי מתחזק ב-0.31%, ונסחר ב-0.7731 דולר לדולר אוסטרלי; הדולר ההונג קונגי נחלש ב-0.02% ונסחר ב-7.7618 דולר הונג קונגי לדולר.

ביידן הפיל את וול סטריט; קוינבייס צללה 14% בארבעה ימים

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בעקבות דיווח לפיו הנשיא ג'ו ביידן מתכנן כמעט להכפיל את המס על רווחי הון שמשלמים העשירים בארה"ב, ובצל חששות כי עלייה במספר הנדבקים בנגיף קורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, ומחיר הזהב נסוג משיא של חודשיים. מחיר הנפט התאושש משפל של שבוע.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.9%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.9%; מדד S&P 500 איבד 0.9%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.56%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 61.43 דולר לחבית, עלייה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שאתמול נסגרו ברמתם הנמוכה ביותר מאז ה-13 באפריל. החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,782 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6%, לאחר שנסגרו אתמול ברמתם הגבוהה ביותר מאז ה-24 בפברואר. מתחילת אפריל, טיפס מחיר הזהב בקרוב ל-4%.

עונת הדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון של השנה הפתיעה לטובה עד כה, ומתוך 83 חברות הנכללות במדד S&P 500 שכבר פרסומו את תוצאותיהן הכספיות, 38% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-5% עלו על תחזית ההכנסות, לפי נתוני סקסו בנק.

מניית AT&T קפצה ב-4.2% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית הטלקום והמדיה דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית אמריקן איירליינס צללה ב-4.5%, לאחר שחברת התעופה דיווחה על הפסד של 1.25 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021, יותר מתחזיות האנליסטים, והפסד רבעוני חמישי ברציפות. החברה גם החמיצה את תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות.

מניית ביוג'ן צנחה ב-4% לאחר שחברת הביוטכנולוגיה דיווחה על נפילה של 25% בהכנסותיה ברבעון האחרון.

יצרנית השבבים אינטל, המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי, תפרסם דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

מניית קוינבייס גלובל, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה ביותר בארה"ב, שהמסחר במניותיה בניו יורק החל בשבוע שעבר, נסוגה זה היום הרביעי ברציפות. המניה ירדה היום ב-5.9%, בדרכה לנפילה של 14.2% בארבעת ימי המסחר האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker