וול סטריט שברה שיאים; ספאק שתמוזג עם WeWork נסקה ב-20%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
LIVE
סוחרת בבורסת ניו יורק
סוחרת בבורסת ניו יורקצילום: Richard Drew/אי־פי
עדכונים

וול סטריט שברה שיאים; ספאק שתמוזג עם WeWork נסקה ב-20%

בורסות וול סטריט רשמו את היום הטוב ביותר מזה שלושה שבועות ונסגרו בשיא, תוך מחיקת כל ירידות השבוע, לאחר שביטחון הצרכנים בארה"ב טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה, ובעקבות עליות במניות האנרגיה שטיפסו בעקבות מחירי הנפט. מגזר הבנקאות בלט לטובה לאחר שהבנק הפדרלי ביטל את המגבלות שהטיל על חלוקת דיווידנדים על ידי הבנקים.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.2% אולם נסוג ב-0.6% בסיכום שבועי; מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 טיפסו ב-1.4% וב-1.7% בהתאמה, נסגרו בשיאים, ועלו ב-1.4% וב-1.6% בסיכום שבועי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.05% לרמה של 1.68% - אולם עודנה נמוכה מרמה של 1.729% בה סיימה את השבוע שעבר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2% לשיא של ארבעה חודשים.

מניית בו-אקס (סימול BOWX), חברת ספאק (SPAC) שעל מיזוג עמה הודיעה היום חברת שיתוף חללי העבודה WeWork, זינקה ב-20.4% במסחר בוול סטריט.

מניית גיימסטופ, החביבה על משקיעי רדיט, נסוגה ב-2%, לאחר זינוק של 52.7% אתמול. שלשום צללה המניה ב-33.8%, הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבעה שבועות, לאחר שקמעונאית משחקי המחשב דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מתחזיות האנליסטים.

הנפט קפץ ב-4% בשל חסימת תעלת סואץ - אך נסוג בסיכום שבועי

מחיר הנפט קפץ ביותר מ-4% על רקע הערכות כי יחלפו שבועות עד לשחרור ספינת מכולות ענקית שנתקעה השבוע לרוחב תעלת סואץ, תוך חסימת נתיב הסחר הימי הסואן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר 60.97 דולר לחבית, עלייה של 4.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר נפילה של 4.3% אתמול (חמישי), וזינוק של 5.9% ברביעי. בסיכום שבועי נסוג מחיר הטקסס מתוק ב-0.8%, לאחר נפילה של יותר מ-6% בשבוע הקודם.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר 64.57 דולר לחבית, עלייה של 4.2%, לאחר נפילה של 3.8% ביום חמישי, וזינוק של 6% שלשום.

הזהב סגר שבוע שלילי ראשון זה 3 שבועות; נסוג ב-0.5%

מחיר הזהב טיפס היום אולם השלים ירידה שבועית ראשונה מזה שלושה שבועות, לאחר שהתחזקות הדולר פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,732.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי נסוג מחיר הזהב ב-0.5% - לאחר שבועיים רצופים של עליות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3% לשיא של ארבעה חודשים.

בורסות אירופה ביום הטוב מזה שבוע; מניות האנרגיה והכרייה זינקו

בורסות אירופה רשמו היום את הזינוק החד מזה שבוע בהובלת מניות האנרגיה וחומרי הגלם, לאחר שהמשך חסימת תעלת סואץ גרר זינוק במחירי הנפט.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בעליות של 0.8%; פריז טיפסה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.8%, אולם נסגר ללא שינוי בסיכום שבועי.

היורו מתחזק ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.1798 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3791 דולר לליש"ט.

ביטחון הצרכנים בארה"ב ברמתו הגבוהה מאז פרוץ הקורונה

ביטחון הצרכנים בארה"ב טיפס החודש לרמתו הגבוהה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה, על רקע הגברת קצב החיסונים בארה"ב והסרת מגבלות על עסקים באזורים רבים.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס במארס לרמה של 84.9 נקודות, שיא של שנה, לפי נתונים סופיים שפורסמו היום. נתונים ראשוניים הצביעו על מדד נמוך יותר של 83 נקודות. תחזית הכלכלנים היתה למדד ברמה של 83.6 נקודות.

רכיב המצב הנוכחי של המדד טיפס ל-93 נקודות לעומת 86.2 נקודות בפברואר. רכיב הציפיות העתידיות של המדד קפץ ל-79.7 נקודות לעומת 70.7 נקודות בחודש הקודם, הזינוק החודשי החד ביותר מאז 2009.

הפוגה בין תמריצים: הצריכה הפרטית בארה"ב בנפילה החדה זה 10 חודשים

הצריכה הפרטית בארה"ב רשם בפברואר את הנפילה החדה ביותר מזה 10 חודשים, על רקע הפוגה בסיוע הממשלתי לפני אישור חבילת התמריצים הכלכליים של הנשיא ג'ו ביידן, ועקב מזג אוויר קשה מהרגיל בחלקים נרחבים בארה"ב.

הצריכה הפרטית ירדה בחודש שעבר ב-1%, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, לאחר זינוק של 3.4% בינואר. משקי בית בארה"ב קיבלו סיוע ישיר בסך 600 דולרים, שאושר עוד בתקופת הנשיא דונלד טראמפ. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.8% בפברואר.

ההכנסה האישית צנחה ב-7.1% בפברואר, הנפילה החודשית החדה מעולם, לאחר זינוק של 10.1% בינואר.

השפעת התמריצים שאושרו בתוכנית ביידן, הכוללים סיוע ישיר לאזרחים בסך 1,400 דולר, ככל הנראה יבואו לידי ביטוי בנתוני מארס ואפריל.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) ללא מחירי המזון והאנרגיה - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - טיפס בחודש שעבר ב-0.2% לעומת החודש שקדם לו. ביחס לפברואר 2020 טיפס המדד ב-1.6%, לעומת עלייה של 1.4% ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר, ומתקרב בכך ליעד האינפלציה של הבנק המרכזי, 2%.

סנטימנט העסקים בגרמניה ברמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2019

סנטימנט העסקים הגרמניים השתפר משמעותית במארס, עלה על התחזיות ורשם את הרמה הגבוהה ביותר מאז יוני 2019, כך על פי מכון Ifo.

מדד סנטימנט העסקים רשם 96.6 נקודות במארס לעומת 92.7 נקודות בפברואר. תחזית הכלכלנים היתה ל-93 נקודות.

האופטימיות לגבי ששת החודשים הבאים גברה ולמרות עלייה בהדבקות, "גרמניה נכנסת לאביב עם ביטחון", נמסר מהמכון. מדד Ifo מבוסס על סקר של 9,000 חברות במגזרי הייצור, השירותים, המסחר והבנייה.

בעקבות וול סטריט, עליות גם באסיה

עליות נרשמו במסחר בבורסות אסיה לאחר ההתאוששות אמש בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-1.6%, הונג קונג ב-1.6%. שנחאי הוסיפה 1.6%. מומבאי עלתה ב.1.4%, סינגפור ב-0.7%.

מניית יצרנית מוצרי האלקטרוניקה הסינית שיאומי זינקה ביותר מ-8% בהונג קונג, ומניית גרייט וול מוטורס קפצה ב-10% על רקע דיווח כי שיאומי תתחיל לייצר מכוניות חשמליות במפעל של גרייט וול.

מנגד, ענקית החיפוש הסינית באידו צנחה ב-5.7% בהונג קונג גם כן, בעקבות הנפקה משנית מאכזבת בתחילת השבוע.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק מתחזקים ב-1% לאחר שצנחו אמש ב-4%, ל-59.20 דולר לחבית.

הליש"ט והיורו מתחזקים ב-0.2% מול הדולר. מדד הדולר יורד ב-0.1%.

קאמבק בוול סטריט: גיימסטופ נסקה ב-53%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בראשונה מזה שלושה ימים, בתום יום מסחר הפכפך, על רקע נתוני תביעות אבטלה וצמיחה כלכלית חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב, ולאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר הבנק המרכזי ימתין עד שהכלכלה תתאושש כמעט במלואה בטרם יחל בצמצום צעדי התמיכה המוניטריים שנקט בעקבות משבר מגפת הקורונה. הדולר מתחזק לשיא של ארבעה חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.1%, לאחר שבתחילת יום המסחר מחק את כל עליות שנת 2021. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.6%; מדד S&P 500 הוסיף 0.5%. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 קפץ ב-2.3%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות בראשונה מזה חמישה ימים, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.63% - אולם עודנה נמוכה בכ-0.1% מרמה של 1.729% בה היתה סוף השבוע שעבר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3% לשיא של ארבעה חודשים.

מניית גיימסטופ, החביבה על משקיעי רדיט, נסקה היום ב-52.7% בוול סטריט בדרכה לסגירה חיובית ראשונה מזה שישה ימים. זאת, לאחר שאתמול צללה ב-33.8%, הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבעה שבועות, לאחר שקמעונאית משחקי המחשב דיווחה שלשום על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מתחזיות האנליסטים.

מניית נייקי נפלה ב-3.3%, לאחר שענקית הנעלת ובגדי הספוט נהפכה ליעד לחרם צרכנים בסין. היות שאמרה שלא תרכוש כותנה שמקורה בשינג'יאנג מחשש שמקורה בעבודות כפייה.

מניות ענקיות הטכנולוגיה פייסבוק וטוויטר נסוגו ב-1.2% וב-1.4% בהתאמה, ומניית אלפבית - החברה האם של גוגל - נסגרה ללא שינוי, על רקע עדות המנכ"לים שלהן בפני הקונגרס, שעסקה בהפצת מידע מוטעה ותכנים קיצוניים בפלטפורמות שלהם. זו הפעם הראשונה שבה מופיעים המנכ"לים בקונגרס מאז שתומכי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ פרצו לבניין הקפיטול במתקפה אלימה שלדברי מבקרים הרשתות החברתיות שיחקו תפקיד חשוב בהנעתה.

הזהב נסוג פעם שלישית בארבעה ימים על רקע התחזקות הדולר

מחיר הזהב נסוג זו הפעם השלישית בארבעה הימים האחרונים, לאחר שהתחזקות הדולר פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,725.1 דולרים לאונקייה, ירידה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%.

חששות קורונה הפילו את הנפט ביותר מ-4%

מחיר הנפט מחק את מרבית העליות שרשם אתמול אחרי שתעלת סואץ נחסמה עקב ספינת ענק שנתקעה בה לרוחב, לאחר שתשומת לב המשקיעים חזרה להתמקד בחששות מפני עיכובים בהתאוששות הכלכלה העולמית בשל עלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי תבל.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 58.56 דולר לחבית, נפילה של 4.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר זינקו ב-5.9% ביום רביעי.

הקורונה הכבידה על אירופה; סינוורלד נפלה ב-8%

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע זינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי היבשת. בורסת לונדון נסוגה ב-0.6%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.1%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.1%.

היורו נחלש ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.1775 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3735 דולר לליש"ט.

מניית סינוורלד נפלה ב-7.6%, לאחר שהחברה אמרה שהיא מתכננת להנפיק אג"ח להמרה בשווי 213 מיליון דולר בריבית של 7.5%. מפעילת בתי הקולנוע רשמה הפסד לפני מס של 1.3 מיליארד דולר ב-2020, ואמרה היא מתכוננת לפתיחה מחודשת של בתי הקולנוע שלה במאי.

ביטחון הצרכנים בגרמניה נמצא במגמת עליה, כך לפי מדד ציפיות הצרכנים של GfK שפורסם היום. מדד הציפיות עלה לרמה של מינוס 6.2 נקודות עבור אפריל, לעומת מינוס 12.7 נקודות במארס - עליה חדה מתחזיות אנליסטים. עם זאת, ציינו ב-GfK כי מאז שהסקר נערך בתחילת מארס, חלה עליה במספר נדבקי הקורונה בגרמניה, והמדינה השעתה את השימוש בחיסון של אסטרה-זנקה.

בצרפת, הביטחון במגזר הייצור נותר יציב במארס, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה. המדד נשאר ברמה של 98 נקודות, ללא שינוי לעומת פברואר ומעל לתחזיות שצפו ירידה.

פאואל: "העלאת ריבית רק אחרי התאוששות כמעט מלאה של הכלכלה"

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר היום כי הבנק המרכזי ימתין עד שכלכלת ארה"ב תתאושש כמעט במלואה בטרם יחל הפד בצמצום צעדי התמיכה המוניטריים שנקט בעקבות משבר מגפת הקורונה.

"בעודנו רושמים התקדמות משמעותית נוספת בדרך ליעדינו, אנחנו נתחיל בהדרגה לצמצם את היקף האג"ח הממשלתיות והאג"ח מגובות משכנתאות שאנחנו רוכשים. ואז בטווח הארוך יותר, נקבע אמות מידה שיאפשרו לנו להעלות את הריביות", ממר היום פאואל בראיון לרשת הרדיו הציבורית NPR.

"כאשר הכלכלה כמעט תתאושש במלואה, אנחנו נתחיל מאוד בהדרגה ולאורך זמן ומתוך שקיפות רבה, לצמצם את התמיכה שסיפקנו במהלך עתות המשבר", הוסיף פאואל.

צמיחה כלכלית גבוהה מהצפוי בארה"ב ברבעון האחרון של 2020

כלכלת ארה"ב צמחה בקצב חד מהצפוי ברבעון האחרון של שנת 2020, לפי נתונים סופיים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הרביעי ב-4.3% בחישוב שנתי (annualized) – חישוב בו לוקחים את הגידול לעומת הרבעון הקודם, ומעלים אותו בחזקת ארבע, כדי למצוא בכמה תצמח הכלכלה במשך שנה, אם הקצב יישמר.

זאת, לעומת נתונים מוקדמים אשר הצביעו על צמיחה מתונה יותר של 4.1% ברבעון הרביעי. תחזית הכלכלנים היתה אף היא לגידול של 4.1%.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב צנח לרמתו הנמוכה מפרוץ הקורונה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב צנח בשבוע שעבר לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ מגפת הקורונה, על רקע סימני התאוששות בגיוס עובדים בכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב צנח בשבוע שעבר ל-684 אלף, לעומת 781 אלף תביעות בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר במספר התביעות לרמה של 730 אלף תביעות, לעומת 770 אלף תביעות שעליהן דווח בתחילה בשבוע הקודם.

זו הפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, שמספר תביעות האבטלה השבועיות נמוך יותר מהשיא שקדם לתקופת המשבר. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה, שנרשם באוקטובר 1982, היה 695 אלף תביעות.

עם זאת, מספר התביעות השבועי עודנו גבוה משמעותית מרמתו לפני תחילת משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, נפל ל-3.87 מיליון בשבוע שהסתיים ב-13 במארס, לעומת 4.13 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר ל-4 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 4.12 מיליון תביעות בשבוע הקודם.

עם זאת, מספר תביעות האבטלה המתמשכות עודנו גבוה יותר מכפליים מממוצע שבועי של 1.7 מיליון ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה.

בורסות אסיה עלו; טוקיו טיפסה ב-1.1%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, על אף הירידות שנרשמו אתמול בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-1.1%; הונג קונג עולה ב-0.1%; שנחאי ירדה ב-0.1%; סיאול ננעלה בעליה של 0.4%; סידני עלתה ב-0.1%.

בשוק הסחורות, הנפט יורד, לאחר שאתמול זינק ב-6% בעקבות חסימת תעלת סואץ על ידי ספינת מכולות ענקית. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי יורדים ב-1.4% לרמה של 60.29 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. החוזים על הנפט מסוג ברנט יורדים ב-1.3% בלונדון ל-63.58 דולר לחבית.

נאסד"ק נפל ב-2%; טסלה ב-5%; גיימסטופ ב-34%

מגזר ההיי-טק הובילו את הירידות בבורסות וול סטריט, הדולר מתחזק, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו זה היום הרביעי ברציפות.

מדד נאסד"ק נפל ב-2% ונסגר מתחת לרף של 13,000 נקודות, וגבוה כעת ב-0.6% בלבד מרמתו בתחילת השנה. מדד דאו ג'ונס, שרשם ביום שלישי את הנפילה היומית החדה ביותר מאז 4 במארס, נסגר כמעט ללא שינוי; מדד S&P 500 איבד 0.6%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות זה היום הרביעי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 1.62%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מניות ההיי-טק הובילו את הירידות היום בוול סטריט: זום וידאו צנחה ב-7.3%; פייסבוק ירדה ב-2.9%; נטפליקס נסוגה ב-2.7%; אפל איבדה 2%.

מניית טסלה נפלה ב-4.8% לאחר שמנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות, אילון מאסק, הודיע כי לקוחות החברה יוכלו לשלם מעתה עבור המכוניות באמצעות המטבע הדיגיטלי ביטקוין.

מניית אינטל נסוגה ב-2.3% במסחר בוול סטריט, לאחר שהמנכ"ל הטרי, פאט גלסינגר, הכריז אמש על אסטרטגיית ייצור עדכנית של חברת השבבים, שתשנה את מודל הייצור המסורתי שלה.

מניית גיימסטופ צללה ב-33.8%, הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבעה שבועות ויום חמישי ברציפות של ירידות, לאחר שקמעונאית משחקי המחשב דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר בניו יורק על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מתחזיות האנליסטים.

חסימת תעלת סואץ הקפיצה את הנפט ב-6% - היום הטוב מנובמבר

מחירי הנפט רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מאז נובמבר - לאחר שנכנסו אתמול לתיקון אחרי שצללו ביותר מ-10% מהשיא האחרון - בצל חששות מפגיעה באספקת הנפט לאחר שתעלת סואץ נחסמה עקב ספינת ענק שנתקעה בה לרוחב.

הזינוק היום במחירי הנפט נרשם גם לאחר פרסום נתוני מלאי בארה"ב שהצביעו על כך שהביקוש לדלק בכלכלה הגדולה בעולם טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים, אך גם על גידול שבועי חמישי ברציפות במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

חוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 61.18 דולר לחבית, עלייה של 5.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת, לאחר שצנחו אתמול ב-6.2%, והשלימו נפילה של כמעט 13% מרמה של 66.09 דולר לחבית אליה טיפסו בחמישי במארס, ונכנס בכך ל"תיקון" - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 10% מהשיא האחרון.

בבורסת ICE בלונדון, נסגרו החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי במחיר של 64.41 דולר לחבית, עלייה של 6%. זאת, לאחר שאתמול נפלו ב-5.9%, ונכנסו אף הם לתיקון לאחר שצנחו ב-12.7% מרמה של 69.63 דולר לחבית שאליה טיפסו ב-11 במארס.

הזהב טיפס בראשונה מזה שלושה ימים

הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, טיפס בראשונה זה שלושה ימים על רקע מגבלות וסגרים שהוטלו ברחבי אירופה כתוצאה מהתפשטות מחודשת של נגיף הקורונה ביבשת, ולאחר שתעלת סואץ נחסמה עקב ספינת ענק שנתקעה בה לרוחב.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,733.2 דולר לאונקייה, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת, לאחר שאתמול ירדו החוזים ב-0.8% ונסגרו ברמתם הנמוכה ביותר מאז ה-12 במארס.

מניות השבבים והנפט זינקו באירופה; פרנקפורט נסוגה ב-0.4%

בורסות אירופה נסגרו כמעט ללא שינוי אחרי שהפעילות העסקית בגוש היורו חזרה לצמוח החודש בראשונה מאז ספטמבר, אך גם לאחר שמגבלות וסגרים שהוטלו במדינות כמו גרמניה והולנד עקב מגפת הקורונה הגבירו את החששות מפני עיכובים בהתאוששות הכלכלית. מגזרי השבבים והנפט זינקו.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט נסוגה ב-0.4%; פריז נסגרה בעלייה של פחות מ-0.1%, וכך גם מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600.

מניות חברות האנרגיה זינקו היום בשוקי באירופה על רקע התאוששות מחירי הנפט מהנפילות החדות שרשמו אתמול. מניות השבבים זינקו בעקבות הודעת אינטל האמריקאית על שינוי מודל הייצור המסורתי שלה.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.1826 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.372 דולר לליש"ט.

מדד מנהלי הרכש של המגזר העסקי בגוש היורו טיפס החודש לרמה של 52.5 נקודות לעומת רמה של 48.8 נקודות בפברואר, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט. זו הפעם הראשונה מאז ספטמבר שהמדד עלה מעל לרמה של 50 נקודות. מדד מעל לרמה זו משקף צמיחה בפעילות העסקית, ואילו מדד נמוך ממנה מצביע על התכווצות בפעילות הכלכלית.

באופן בלתי-צפוי, האינפלציה בבריטניה האטה ל-0.4% בפברואר - בניגוד לתחזיות הכלכלנים לאינפלציה של 0.8%. מחירי הביגוד וההנעלה ירדו ב-1.5% - הירידה החדה ביותר מאז 1988. הסיבה לכך היא ככל הנראה מלאים שנותרו לקמעונאים בגלל הסגרים, שאילצו אותם להוריד מחירים.

למרות זאת, כלכלנים צופים כי האינפלציה בבריטניה תגיע ל-2% במהלך הרבעון השני של השנה, ותהיה גבוהה מ-2% במחצית השנייה של השנה.

צמיחת מגזר השירותים בארה"ב החודש - החדה מאז 2014

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר השירותים בארה"ב טיפס במארס לרמה של 60 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר מאז יולי 2014, לעומת רמה של 59.8 נקודות בפברואר, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט. המדד תאם את תחזיות הכלכלנים.

המדד המקביל של מגזר הייצור טיפס החודש לרמה של 59 נקודות, רמתו הגבוהה מזה חודשיים, לעומת רמה של 58.6 נקודות בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מעט חדה יותר של המדד, לרמה של 59.3 נקודות.

בראשונה זה 10 חודשים: ירידה בהזמנות מוצרים בני-קיימא בארה"ב

הזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב ירדו במפתיע בפברואר לאחר תשעה חודשים רצופים של עליות.

הזמנות של מוצרים בני-קיימא ירדו בחודש שעבר ב-1.1% לאחר זינוק של 3.5% בינואר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.8% בפברואר, לאחר קפיצה של 3.4% שעליה דווח במקור בינואר.

בניכוי הזמנות של מוצרי תחבורה, ירדו ההזמנות למוצרים בני-קיימא ב-0.9% בחודש שעבר.

מדד הייצור בגוש היורו בשיא של יותר מ-20 שנה

גוש היורו חוזר לצמוח – בפעם הראשונה מזה שמונה חודשים. מדד הייצור של מנהלי הרכש (PMI) של חברת מרקיט למארס הגיע ל-62.4 נקודות החודש (לעומת 57.9 בפברואר) – שיא מאז יוני 1997.

מדד השירותים של מנהלי הרכש הגיע לשיא של שבעה חודשים, 48.8 נקודות; והמדד המשולב לשיא של שמונה חודשים – 52.5 נקודות. אלה הם נתונים טובים מהצפוי: כלכלנים העריכו כי המדד המשולב יגיע ל-49.1 בלבד.

המדד המשולב בבריטניה עומד החודש על 56.6, לעומת 49.6 בפברואר. מדד הייצור למארס בשיא של 40 חודשים – 57.9 נקודות.

"ה-PMI קפץ מעל 50 בפעם הראשונה מאז ספטמבר. זה מעיד כי התמ"ג ברבעון הראשון יכול להיות טוב מהמצופה", אומר ברט קולין, כלכלן בכיר ב-ING.

מגמה שלילית באסיה; אסיה דאו מאבד 1.8%

מגמה שלילית במסחר באסיה הבוקר, לאחר סגירה שלילית בוול סטריט אמש: טוקיו ירדה ב-2%; הונג קונג איבדה 2%; שנחאי נסוגה ב-1.3%; סינגפור יורדת ב-0.2%; מדד אסיה דאו נסוג ב-2.1%.

חששות מפני קשיים במאבק בקורונה מעיבים על השווקים. תשואות האג"ח האמריקאיות בדרך ליום שלישי של ירידות לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאוול, אמר אמש כי אין חשש מאינפלציה. מחיר הנפט הגולמי התייצב סביב 58-57 דולר לחבית, לאחר שצנח אמש ביותר מ-6%.

מדד הדולר של בלומברג רשם עלייה קלה; הזהב מוסיף 0.1% ונסחר ב-1,726.7 דולר לאונקייה.

זינוק של 175% במכירות המקוונות של גיימסטופ - אך המניה יורדת

קמעונאית משחקי המחשב גיימסטופ פירסמה הערב דו"חות רבעוניים ראשונים מאז שהפכה לחביבתם של סחרני היום המכונסים סביב אתר הפורומים רדיט. החברה דיווחה לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, על הכנסות ורווח נמוכים מהצפוי ברבעון של עונת החגים, אך גם על זינוק של 175% במכירותיה המקוונות.

מכירות החברה הסתכמו ב-2.12 מיליארד דולר ברבעון הכספים שהסתיים בסוף ינואר, ירידה לעומת הכנסות של 2.19 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, ונמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 2.21 מיליארד דולר. היתה זו גם ירידה רבעונית תשיעית ברציפות בהכנסותיה.

בשורה התחתונה דיווחה גיימסטופ על רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 90.7 מיליון דולר, או רווח של 1.34 דולר למניה, גידול של כמעט 10% לעומת רווח של 83.8 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח מעט גבוה יותר של 1.35 דולר למניה.

נקודת אור בדו"חות הרבעוניים, אשר עשויה גם להצביע על כך שהתקוות שתלו המשקיעים במעבר החברה לפעילות דיגיטלית, היתה המכירות המקוונות אשר נסקו ב-175%, והיוו למעלה משליש מסך המכירות בתקופה המדווחת.

מניית גיימסטופ נסוגה ב-1.8% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שצנחה ב-6.6% בשעות המסחר הרגילות.

מניית החברה נסקה השנה לאחר שמשקיעים אינדיבידואלים הימרו נגד קרנות גידור שהיו בפוזיציות שורט עליה, תוך הקפצת שווי השוק של גיימסטופ לשיא של 33.68 מיליארד דולר - יותר משווי השוק של הקמעונאית בסט ביי.

חששות קורונה הכבידו על וול סטריט; ראסל 2000 נפל ב-3.6% - היום הגרוע מיוני

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בהובלת מניות של חברות שעשויות היו להפיק את התועלת הרבה ביותר מסיום משבר הקורונה, לאחר שהודעת ממשלת גרמניה על הארכת הסגר במדינה, הגבירה את החששות מפני עיכובים בהתאוששות הכלכלה העולמית מהמגפה. מניות חברות התעופה השלימו את היום הגרוע מאז אוקטובר, ומניות החברות הקטנות רשמו את הנפילה היומית החדה מאז יוני.

הדולר מתחזק בעולם והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו זה היום השני ברציפות, לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, העריך כי קיים סיכון מועט לעלייה מתמשכת באינפלציה בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.9%, מדד נאסד"ק איבד 1.1%, ומדד S&P 500 נסוג ב-0.8%. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 צנח ב-3.6% - יומו הגרוע ביותר מאז יוני.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות זה היום השני ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.07% לרמה של 1.63%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.7%.

מניותיהן של חברות שצפויות להיות המרוויחות הגדולות מסיום משבר הקורונה הובילו את הירידות היום בוול סטריט. מניית קרניבל קרוז, חברת השיט התענוגות הגדולה בעולם, נפלה ב-7.9%; מניית רשת המלונות מריוט צנחה ב-6%; מניית חברת התעופה אמריקן איירליינס איבדה 6.6%.

מניית מיקרוסופט טיפסה ב-0.7% במסחר בוול סטריט, על רקע דיווח שלפיו ענקית הטכנולוגיה מנהלת מגעים לרכישת דיסקורד, פלטפורמת צ'אטים ממוקדת גיימרים, ביותר מ-10 מיליארד דולר.

מניית גיימסטופ, קמעונית משחקי המחשב שהפכה לחביבה על סחרני יום המכונסים סביב הרשת החברתית רדיט, נפלה ב-7% לקראת פרסום דו"חותיה הרבעוניים, לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

קונטנגו בשוק הנפט: המחיר צנח ב-6% ונכנס לתיקון

מחיר הנפט הגולמי צנח ביותר מ-6% בניו יורק על רקע ציפיות לירידה בביקוש לאנרגיה בעקבות סגרים ומגבלות חדשים שהוטלו באירופה בשל עלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה, ועלייה ראשונה מזה חודש וחצי במספר הנדבקים שמתו.

בעקבות הציפיות לירידה בביקוש, עלות מחירי הנפט הנוכחית נמוכה ממחירי הנפט העתידיים - מצב היודע בכינוי קונטנגו.

"האופטימיות בדבר התאוששות מהירה של הכלכלה העולמית הצטננה לאחרונה בשל עיכובים בחלוקת חיסונים בחלקים מאירופה ודרום אסיה", כתבה אנליסטית הסחורות כריסטין רדמונד מחברת שניידר אלקטריק, בעדכון שווקים שפירסמה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 57.76 דולר לחבית, ירידה של 6.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. הטקסס מתוק השלים נפילה של כמעט 13% מרמה של 66.09 דולר לחבית אליה טיפס בחמישי במארס, ונכנס בכך ל"תיקון" - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 10% מהשיא האחרון.

החוזים על הטקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של כ-57.4 דולר לחבית, והחוזים למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של פחות מ-56 דולר לחבית.

בבורסת ICE בלונדון, נסגרו החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי במחיר של 60.79 דולר לחבית, ירידה של 5.9%, ואף הם נכנסו לתיקון לאחר שצנחו ב-12.7% מרמה של 69.63 דולר לחבית שאליה טיפסו ב-11 במארס.

גרמניה, הכלכלה הגדולה ביבשת, הודיעה מוקדם יותר היום על הארכת הסגר במדינה בניסיון לבלום את גל ההידבקויות החדש בנגיף הקורונה. ההגבלות החדשות בגרמניה באו אחרי שארגון הבריאות העולמי הודיע כי חלה עלייה במספר מקרי המוות השבועיים מקורונה בעולם אחרי שישה שבועות שבהן נרשמה ירידה.

יו"ר הבנק הפדרלי: סיכון האינפלציה נותר נמוך

יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל אמר היום למחוקקים בארה"ב כי עליות המחירים הצפויות לאחר משבר הקורונה לא עתידות לצאת משליטה ולגרור התפרצות אינפלציונית מתמשכת והרסנית.

"אמנם אנחנו צופים עלייה באינפלציה במהלך השנה", אולם היא "לא תהיה חדה במיוחד או מתמשכת", אמר פאואל בעדותו בפני ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים, לאחר שכמה מחברי הוועדה הביעו דאגה לגבי עליית המחירים.

"יש לנו את הכלים להתמודד עם זה" אם המצב יהפוך לבעייתי, הוסיף פאואל.

פאואל העיד לצד שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן בדיון שעסק בהתאוששות כלכלת ארה"ב ממגפת הקורונה, ובאופן שבו מדיניות מוניטרית ותקציבית משמשות להתמודדות עם המשבר.

שרת האוצר ילן נשאלה בדיון האם תוכניותיו של הנשיא ג'ו ביידן לבצע השקעות ענק בתשתיות ולהעלות מסים עלולות לגרום יותר נזק מאשר להביא תועלת. היא השיבה כי תוכנית התשתיות תתמקד ב"הוצאות שלהן נזקקת הכלכלה כדי להיות תחרותית ויצרנית", אך הוסיפה כי הן ידרשו "העלאה מסוימת של ההכנסות" כדי לקזז את ההוצאות.

ממשל ביידן אינו מתכוון להציע צעדי מדיניות שיפגעו בעסקים קטנים או באמריקאים מהשורה", אמרה ילן.

התחזקות הדולר גררה את הזהב לשפל של שבוע

מחיר הזהב נסוג לרמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משבוע, לאחר שהתחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,725.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.6%.

הארכת הסגר בגרמניה הכבידה על בורסות אירופה

בורסות אירופה נסגרו בירידות בהובלת מניות התיירות והתעופה, בעקבות הודעת גרמניה, הכלכלה הגדולה ביבשת, על הארכת הסגר במדינה בניסיון לבלום את גל ההידבקויות החדש בנגיף הקורונה. מניות האנרגיה בלטו אף הן לרעה בעקבות נפילת מחירי הנפט.

בורסות לונדון ופריז נסוגו ב-0.4%; פרנקפורט נסגרה כמעט ללא שינוי; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.1%. היורו נחלש ב-0.6% מול הדולר לשער של 1.1864 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.377 דולר לליש"ט.

נפילה של 18% במכירות בתים חדשים בארה"ב

המכירות של בתים חדשים בארה"ב צנחו ביותר מ-18% בחודש שעבר, בעיקר בשל מזג אוויר חורפי שפקד אזורים גדולים במדינה.

המכירות של בתים חדשים צללו בפברואר ב-18.2% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 775 אלף יחידות, מסר היום משרד הדיור האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לקצב גבוה משמעותית של 879 אלף בתים.

עם זאת, לעומת פברואר 2020, מכירות הבתים עדיין היו גבוהות ב-8.2%. מחיר המכירה החציוני בפברואר 2021 היה 349,400 דולרים, זינוק של 5.3% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

הנפילה החדה ביותר במכירות הבתים בפברואר נרשמה באזור המערב התיכון של ארה"ב, שם הן צללו ב-37.5% לעומת ינואר.

יום של ירידות באסיה; באידו עלתה ב-0.1% בלבד לאחר הנפקתה בהונג קונג

המסחר ברוב בורסות אסיה נסגר בירידות, למרות הסגירה החיובית אתמול בוול סטריט. טוקיו נחלשה ב-0.6%; הונג קונג איבדה 1.3%; שנחאי הפחיתה 0.9% מערכה; סינגפור נסגרה ללא שינוי.

ענקית האינטרנט באידו, שמפעילה את מנוע החיפוש המוביל בסין, יצאה היום להנפקה שנייה בבורסת הונג קונג. מנייתה הוסיפה 0.1% ממחיר ההנפקה. הנפקתה הראשונה של החברה היתה בארה"ב, והיא מצטרפת לשורה של חברות סיניות, כמו עליבאבא, שנרשמו בארה"ב לפני שנרשמו בהונג קונג.

הין מתחזק ב-0.08% ונסחר ב-108.7600 ין לדולר; הדולר האוסטרלי נחלש ב-0.61% ונסחר ב-0.7699 דולר אוסטרלי לדולר; הדולר ההונג קונגי ללא שינוי ונסחר ב-7.7664 דולר הונג קונגי לדולר.

בניגוד לתחזית, שיעור האבטלה בבריטניה ירד ל-5%

שיעור האבטלה בבריטניה ירד במפתיע ל-5% בשלושת החודשים האחרונים, כך דיווחה לשכת הסטטיסטיקה הבריטית. זאת, לאחר שסקרים צפו שיעלה ל-5.2% בעקבות הסגרים ההדוקים שהושתו כתוצאה ממגפת הקורונה בתחילת השנה הנוכחית.

הנתונים המעודדים מגיעים לאחר שברבעון האחרון ל-2020 עמד שיעור האבטלה במדינה על 5.1% - שיא של כמעט חמש שנים.

נתונים רשמיים נוספים שפורסמו היום מצביעים על 68 אלף מועסקים חדשים בבריטניה בחודש פברואר ביחס לחודש הקודם. עם זאת, המספר עדיין קטן ב-693 אלף ביחס לתקופה המקבילה ב-2020, ומשקף את האבטלה בתחומים שנפגעו במיוחד מהסגרים: תעשיית המלונאות, המסעדנות והקמעונות.

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות שערים: דאו ג'ונס הוסיף 0.3%; S&P 500 עלה ב-0.7%; נאסד"ק הוביל את העליות עם 1.2%.

מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי מכר את הציוץ הראשון שלו כ-NFT תמורת 2.9 מיליון דולר. הוא אמר כי ימיר אותם לביטקוין ויתרום אותם למלחמה בקורונה באפריקה.

הנפט הגולמי עלה ב-0.1% למחיר של 61.47 דולר לחבית של טקסס מתוק.

הביטקוין ירד ב-3.3% למחיר של 55.8 אלף דולר. המטבע הדיגיטלי אתר ירד בשיעור דומה. מניית אמזון עלתה בכ-1%; מניית טסלה הוסיפה 2%.

עלייה קלה במחיר הנפט הגולמי

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק הנסחר בניו יורק רשמו היום עלייה קלה של 0.1%, לאחר רצף של ירידות.

הסגרים המחודשים באירופה, כמו גם ההפצה האטית של החיסונים ביבשת, ממשיכה להעיק על מחיר הנפט - על אף הירידות החדות של השבוע שעבר.

לדברי האנליסטית לואיז דיקסון, "אם הפצת החיסונים תמשיך להיקלע לקשיים, ייתכן שהביקוש לנפט עדיין יהיה נמוך בכמיליון חביות ליום השנה".

בשבוע שעבר, הנפט מסוג טקסס מתוק איבד 6.4% ממחירו. נפט גולמי מסוג ברנט שנסחר בלונדון איבד 6.8% ממחירו.

לונדון רשמה עלייה קלה; פריז צנחה ב-0.5%

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת, בעוד תשומת לב המשקיעים מופנית למתרחש בטורקיה ולצניחת הלירה הטורקית לאחר שהנשיא ארדואן פיטר בסוף השבוע את נגיד הבנק המרכזי.

בנוסף, הבנק הפדרלי בארה"ב הודיע כי לא יאריך כמה אמצעי חירום לבנקים שיישם במהלך מגפת הקורונה.

לונדון עלתה ב-0.3%; פרנקפורט הוסיפה 0.3% גם היא; פריז ירדה ב-0.5%. מדד סטוקס 600 הוסיף 0.2%.

הלירה הטורקית נחלשה בכמעט 10%, וכך גם המדד המוביל בבורסה, מה שגרם לעצירת המסחר.

עליות בוול סטריט; תשואות האג"ח לעשר שנים יורדות

מתחזקות העליות בבורסות וול סטריט: דאו ג'ונס עולה ב-0.2%; S&P 500 מוסיף 0.8%; נאסד"ק מוביל את העליות עם 1.7%.

מניית טסלה עולה ב-6% בעקבות דבריה של מנהלת קרנות ההשקעה קאתי ווד, כי המניה תזנק בעתיד למחיר של 3,000 דולר (כיום מחירה כ-686 דולר).

תשואות האג"ח לעשר שנים של ממשלת ארה"ב יורדות ל-1.69%, לאחר שבשבוע שעבר הגיעו לשיא של 14 חודשים - 1.75% - בעקבות החששות מאינפלציה.

נגיד הבנק הפדרלי ג'רום פאואל אמר כי הביטקוין "הוא יותר נכס ספקולטיבי שלמעשה הוא תחליף לזהב, ולא תחליף לדולר". הביטקוין יורד ב-1.4%, למחיר של 57 אלף דולר למטבע.

ירידה חדה במכירות בתים בארה"ב

מכירות הבתים בארה"ב רשמו ירידה חדה בפברואר – סימן נוסף לכך שמזג האוויר החורפי, בשילוב המגפה, ציננו את הכלכלה.

מכירות של בתים קיימים ירדו ב-6.6% בפברואר, לעומת צפי לירידה של 3% בלבד.

התאחדות המתווכים הארצית בארה"ב דיווחה גם על ירידה במספר הבתים המוצעים למכירה, למרות שהמחירים נמצאים ברמות שיא. היצע הבתים למכירה צנח בכמעט 30% לעומת השנה שעברה, ל-1.03 מיליון בתים. זוהי הירידה השנתית הגדולה ביותר שדווחה אי פעם, לפי CNBC.

קרדיט: טוויטר

מדד שיקגו פד: כלכלת ארה"ב התכווצה בפברואר

הכלכלה האמריקאית התכווצה בפברואר לראשונה מאז אפריל 2020, כך עולה ממדד הפעילות הכלכלית של הבנק הפדרלי של שיקגו.

המדד, שאמור לאמוד את הפעילות הכלכלית הכוללת של ארה"ב, נפל למינוס 1.09 בפברואר לעומת +0.75 בינואר.

ערך של אפס מצביע על התרחבות של הכלכלה. המדד משקלל 85 אינדיקטורים כלכליים - רק 34 היו חיוביים בפברואר. .

אי יציבות צפויה בפתיחת המסחר בוול סטריט; הלירה הטורקית צונחת ב-10%

החוזים העתידיים על המסחר בוול סטריט מצביעים על אי יציבות עם פתיחת המסחר, כשהנאסד"ק צפוי לעלות ב-0.8%, S&P500 לעלות ב-0.2% והדאו לרדת ב-0.1%.

הבנק הפדרלי הודיע ביום שישי כי יפסיק אמצעי חירום שהעניק לבנקים בשל מגפת הקורונה.

הלירה הטורקית נחלשת ב-10% מול הדולר לאחר שנשיא טורקיה פיטר בסוף השבוע במפתיע את יו"ר הבנק המרכזי ולאחר העלאת ריבית חדה.

טסלה עולה במסחר לפני הפתיחה ביותר מ-4% לאחר שקתי ווד מ-ARC אמרה כי מניית החברה תגיע ל-3000 דולר ב-2025.

מניית קנזס סיטי סאותרן, חברת החזקות בתחבורה, מזנקת ב-16.5% לאחר שהסכימה להירכש על ידי חברת הרכבות קנדיאן פסיפיק ריילוויייז.

רויאל קאריביין עולה ב-2.6%לאחר שהודיעה כי תחדש כמה הפלגות ביוני לאחר שנה של קיפאון בשל המגפה.

החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-0.2% למחיר של 61.55 דולר לחבית.

דליברו בהנפקה הגדולה עד כה השנה בבורסת לונדון

סטארט אפ משלוחי המזון דליברו מוכר מניות בשווי 1.77 מיליארד ליש"ט (2.45 מיליארד דולר) – ההנפקה הראשונית לציבור הגדולה בבריטניה מאז ספטמבר. ההנפקה משקפת לחברה שווי של 7.6 מיליארד – 8.8 מיליארד ליש"ט.

זאת ההנפקה הגדולה ביותר בבורסת לונדון מאז ההנפקה בספטמבר בשווי 1.88 מיליארד ליש"ט של THG. מניית דליברו תתחיל להיסחר בבורסה ב-31 במארס. החברה מתכוונת להשקיע את הכסף שתגייס בהמשך צמיחתה.

הביקוש למשלוחי מזון זינק במגפה. שווי העסקות (השווי הכולל של הרכישות בפלטפורמה שלה) של דליברו עלה ב-121% בינואר ופברואר לעומת התקופה המקבילה אשתקד, הודיעה החברה היום.

בין בעלי המניות בדילברו נמנות אמזון, עם נתח של 16% וחברות ההון סיכון DST גלובל ואינדקס ונצ'רס, כל אחת מחזיקה ב-10%, כמו גם חברת קרנות הנאמנות טי. ראו פרייס גרופ, עם 8.1%.

טוקיו ירדה ב-2%

אי-יציבות בבורסות אסיה בעקבות הודעת הבנק הפדרלי מיום שישי שלפיה הוא לא יאריך את תוקפן של ההקלות בדרישות הון מהבנקים בארה"ב - שעליהן הכריז באפריל על רקע משבר הקורונה - ושתוקפן יסתיים בסוף מארס. טוקיו ירדה ב-2.1%; הונג קונג נחלשה ב-0.3%; שנחאי עלתה ב-1.1%; סינגפור ירדה ב- 0.3%.

הלירה הטורקית צונחת בכ-4% לשער של 8.05 לירות לדולר, לאחר שביום שישי בלילה פיטר נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, את נגיד הבנק המרכזי, נאג'י אקבל - יומיים אחרי העלאת ריבית חדה, שדחפה את הלירה לעלייה של 2%. בשנה האחרונה נפלה הלירה ב-20%. בתקופת שלטונו של ארדואן היא איבדה במצטבר יותר מ-80%.

החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק יורדים כעת ב-0.3% למחיר של 61.21 דולר לחבית. בגזרת המטבעות, הין היפני נחלש ב-0.1% מול הדולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker