וול סטריט בשיא; גיימסטופ צללה ב-80% השבוע; הנפט על סף 60 דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריט
וול סטריט
עדכונים

וול סטריט בשבוע הטוב מהבחירות; גיימסטופ צללה ב-80% השבוע

בורסות וול סטריט שברו שיאים זה היום השני ברציפות בדרכן לשבוע הטוב ביותר מאז הבחירות בארה"ב, לאחר שדו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם היום, חיזק את הקולות הקוראים לאישור מזורז של חבילת הסיוע הכלכלית שגיבש הנשיא ג'ו ביידן, בהיקף של 1.9 טריליון דולר. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.3% ונסגר במרחק נגיעה משיא, בדרכו לעלייה שבועית של 3.9%. מדד נאסד"ק עלה ב-0.6% ונסגר בשיא זו הפעם השמינית השנה, בדרכו לקפיצה שבועית של 6%. מדד S&P 500 הוסיף 0.4% ונסגר בשיא זו הפעם השביעית ב-2021. בסיכום שבועי זינק המדד ב-4.7% - השבוע הטוב ביותר מאז נובמבר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.17%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.6%, אולם בדרכו לעלייה שבועית של 0.5%.

משרד העבודה האמריקאי מסר היום כי 49 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בינואר, בהתאם לתחזיות הכלכלנים, וכי שיעור האבטלה ירד במפתיע ל-6.3%. עם זאת, נתוני המשרות של החודשיים הקודמים תוקנו בחדות כלפי מטה.

מניית גיימסטופ קפצה ב-19% במסחר בוול סטריט, לאחר שפלטפורמת המסחר רובין-הוד הסירה את המגבלות שהטילה על קניית המניה - אשר עמדה במרכזו של הקרב בין משקיעים אינדיבידואלים המכונסים סביב אתר רדיט לבין השורטיסטים. עם זאת, בסיכום שבועי צללה גיימסטופ ביותר מ-80%.

הנפט קפץ ב-9% השבוע; הברנט על סף 60 דולר לחבית

הנפט טיפס היום, ומחיר הברנט בלונדון התקרב לרף של 60 דולר לחבית, בשעה שמחיר הטקסס מתוק בניו יורק השלים זינוק שבועי של כ-9%, על רקע ציפיות להתאוששות הביקוש העולמי לאנרגיה לצד תפוקה מוגבלת מצד יצרניות הנפט הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 56.85 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-21 בינואר 2020, לאחר עלייה של 1.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי קפץ מחיר הנפט בניו יורק ב-8.9%.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באפריל נסגרו במחיר של 59.34 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-29 בינואר 2020, לאחר עלייה של 0.9%. בסיכום שבועי קפץ מחיר הברנט ב-7.8%.

הכסף סיים בעליות שבוע תנודתי; הזהב ירד ב-2%

מחירי הזהב והכסף טיפסו היום, אם כי הזהב נסוג בסיכום שבועי, לאחר שדו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם היום בארה"ב, והליך אישור מזורז של חבילת הסיוע הכלכלית שגיבש הנשיא ג'ו ביידן, בהיקף של 1.9 טריליון דולר, גררו היחלשות של הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,813 דולר לאונקייה, עלייה של 1.2%, בבורסות הסחורות של ניו יורק, אולם ירדו ב-2% בסיכום שבועי. החוזים על הכסף למסירה במארס נסגרו במחיר של 27.019 דולר לאונקייה, עלייה של 3%, וטיפסו ב-0.4% במהלך שבוע מסחר תנודתי.

האטה בצמיחת אשראי הצרכנים בארה"ב בדצמבר

הגידול באשראי הצרכנים בארה"ב הואט בדצמבר, לאחר שחובות בעלי כרטיסי האשראי התכווצו זו הפעם התשיעית ב-10 החודשים האחרונים, בדרכם לנפילה של יותר מ-11% בשנת 2020 כולה.

אשראי הצרכנים גדל בחודש דצמבר ב-9.7 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 2.8%, לאחר גידול של 4% בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 12 מיליארד דולר.

היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל בדצמבר בקצב שנתי של 4.8%, לאחר עלייה של 5.5% בחודש הקודם. בשנת 2020 כולה גדל היקף ההלוואות הללו ב-3.9%.

מנגד, חובות בעלי כרטיסי אשראי התכווצו בדצמבר בקצב שנתי של 3.6%, ירידה חודשית תשיעית ב-10 החודשים האחרונים. בשנת 2020 כולה, נפלו חובות בעלי כרטיסי האשראי ב-11.2%.

בורסות אירופה סגרו השבוע הטוב מנובמבר; פריז קפצה ב-5%

בורסות אירופה סגרו את השבוע הטוב ביותר מאז נובמבר על רקע דו"חות ותחזיות כספיים מעודדים מצד שורה של חברות בולטות ביבשת, בהן חברת התרופות הצרפתית סאנופי, מבשלת הבירה הדנית קרלסברג וענק הבנקאות הצרפתי BNP פאריבה.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר היום ללא שינוי, אולם קפץ בסיכום שבועי ב-3.5% - השבוע הטוב ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-13 בנובמבר. בורסת לונדון ירדה היום ב-0.2% אולם טיפסה ב-1.3% השבוע. בורסת פרנקפורט נסגרה כמעט ללא שינוי אך קפצה בסיכום שבועי ב-4.6%; בורסת פריז טיפסה ב-0.9% בדרכה לזינוק שבועי של 4.8%.

בגרמניה הצטמקו הזמנות במגזר הייצור ב-1.9% בחודש דצמבר, לפי דו"ח של לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית, לאחר שאנליסטים צפו ירידה של 0.8% בהשוואה לחודש המקביל בשנה הקודמת. זאת לאור האתגרים שנובעים מהסגרים שהושתו בעקבות מגפת הקורונה.

מניית BNP פאריבה עלתה ב-2.5% בבורסת פריז, לאחר שהבנק הצרפתי דיווח על הכנסות של 1.59 מיליארד יורו ברבעון האחרון - מעל לתחזיות האנליסטים שצפו הכנסות של 1.2 מיליארד יורו. בשנת 2020 כולה רשמה בנק רווח של שבעה מיליארד יורו - ירידה של 13.5% לעומת השנה הקודמת.

אסיה נסגרה בעליות; קואיישו המריאה ב-160% לאחר ההנפקה

רוב בורסות אסיה סגרו את יום המסחר בעליות - לאחר שוול סטריט סגרה אתמול יום מוצלח. טוקיו עלתה ב-1.5%; הונג קונג הוסיפה 0.6%; שנחאי ירדה ב-0.1%; סינגפור עלתה ב-0.1%.

אפליקציית הווידאו הסינית הפופולרית קואיישו יצאה היום (ו') להנפקה ראשונה לציבור בבורסת הונג קונג, ועוררה ציפיה רבה בשוק. מנייתה המריאה ב-200% בתחילת יום המסחר ובהמשך ירדה מעט, וכעת נסחרת בעליה של 160% מערך המניה הראשוני - 115 דולר הונג קונגי למניה, כ-14.8 דולר.

הדולר האוסטרלי מתחזק ב-0.26% ונסחר ב-0.7620 דולר אוסטרלי לדולר; הין היפני מתחזק ב-0.14 ונסחר ב-105.390 ין לדולר.

סנאפצ'ט נופלת ב-8% בעקבות דו"חות

סנאפצ'ט

מניית סנאפ צונחת ב-8% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, לאחר שמפעילת אפליקציית המדיה החברתית סאנפצ'ט דיווחה על זינוק של 62% בהכנסותיה הרבעוניות הודות לצמיחה חזקה בפרסום דיגיטלי, אולם הזהירה כי מערכת ההפעלה הבאה של אפל, iOS 14, שצפויה להדק את מגבלות הפרטיות ולאפשרות למשתמשים להימנע ממעקב אחרי הפרסומות שבהן הם צופים, עלולה לפגוע בהכנסותיה מפרסום.

סנאפ דיווחה על הפסד נקי של 113.1 מיליון דולר, או הפסד של 8 סנט למניה, ברבעון הרביעי של 2020, לעומת תחזיות האנליסטים להפסד של 7 סנט למניה. הכנסות החברה זינקו ב-62% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ל-911 מיליון דולר - מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 852 מיליון דולר.

מספר המשתמשים היומיים הממוצע של סנאפצ'ט קפץ ברבעון ב-22% ל-265 מיליון - מעל לתחזיות האנליסטים של 257.8 מיליון.

שווי פייפאל מעל 300 מיליארד ד' - יותר מגולדמן ומורגן סטנלי ביחד

פייפאל

שווי השוק של פייפאל פרץ היום בפעם הראשונה מעל 300 מיליארד דולר, לאחר ששירות התשלומים הדיגיטלי דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, וסיפק תחזית מעודדת לצמיחת מספר המשתמשים.

מניית פייפאל קפצה ב-7.4% במסחר בוול סטריט, ועקב כך גדל שווי השוק של החברה ל-317 מיליארד דולר - יותר משווי השוק של הבנקים גולדמן סאקס ומורגן סטנלי ביחד. פייפאל היא כעת החברה ה-17 בגודלה במדד המניות S&P 500 במונחי שווי שוק.

החברה דיווחה היום כי רווחיה ברבעון הרביעי של 2020 זינקו פי שלושה ל-1.57 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים. הכנסות פייפאל ברבעון צמחו ב-23% לשיא של 6.12 מיליארד דולר, גם כאן מעל לתחזיות האנליסטים.

וול סטריט שברה שיאים; קוואלקום נחתכה ב-16 מיליארד דולר

בורסות וול סטריט שברו שיאים וטיפסו זה היום הרביעי ברציפות, על רקע מבול דו"חות רבעוניים, ובעקבות נתוני תביעות אבטלה שבועיים מעודדים שיצאו היום בארה"ב - יום לפני פרסום דו"ח התעסוקה החודשי. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק טיפס ב-1.2% ונסגר בשיא, והשלים זינוק של יותר מ-5% מתחילת השבוע; מדד דאו ג'ונס הוסיף 1.1%; מדד S&P 500 עלה ב-1.1% - יום חיובי רביעי ברציפות, ונסגר בשיא. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 קפץ ב-2%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%.

עיני המשקיעים היו נשואות היום לפגישתה של שרת האוצר האמריקאית, ג'נט ילן, עם ראשי רשות ני"ע בארה"ב (SEC), הבנק הפדרלי ונציבות הסחר בחוזים עתידיים על סחורות (CFTC), במטרה לדון בקדחת הפעילות מצד משקיעים אינדיבידואלים וסוחרים קטנים, שגרמה לאחרונה לתנודתיות קיצונית במניות של חברות כושלות כמו גיימסטופ ו-AMC, שצונחות היום ב-42% וב-21% בהתאמה.

מניית קוואלקום נפלה ב-8.8% במסחר בוול סטריט, לאחר שיצרנית השבבים דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר על רווח ומכירות גבוהים מהצפוי ברבעון הרביעי, אולם הזהירה מפני חולשה במכירות במחצית הראשונה של 2021. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של קוואלקום ביותר מ-16 מיליארד דולר.

מניית אי-ביי קפצה ב-5.3%, לאחר שחברת המסחר המקוון דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי, סיפקה תחזית חזקה גם לרבעון הנוכחי, והגדילה את הדיווידנד למשקיעים ואת תוכניתה לקנייה חוזרת של מניות.

סנאפ, הבעלים של אפליקציית המדיה החברתית סאנפצ'ט, ויצרנית המכוניות פורד יפרסמו את דו"חותיהן הרבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

הנפט טיפס יום רביעי ברצף; נסגר בשיא של יותר משנה

מחיר הנפט טיפס יום רביעי ברציפות ונסגר בשיא של יותר משנה, על רקע ציפיות כי צמצום בתפוקת ארגון יצואניות הנפט אופ"ק ויצרניות נפט בולטות נוספות ובראשן רוסיה, יקטינו את ההיצע העולמי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 56.23 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-22 בינואר 2020, לאחר עלייה של 1% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב והכסף צנחו ב-2.4% לשפל של יותר מחודשיים

מחירי הזהב והכסף צנחו היום לרמתן הנמוכה ביותר מאז שלהי נובמבר, על רקע התחזקות הדולר ולאחר שתביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפלו לשפל של חודשיים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,791.2 דולר לאונקייה, ירידה של 2.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הכסף למסירה במארס נסגרו בניו יורק במחיר של 26.234 דולר לאונקייה, ירידה של 2.4%.

בורסות אירופה נסגרו בעליות; הליש"ט מתחזקת

בורסות אירופה נסגרו בעליות על רקע מבול דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו היו חברות בולטות ביבשת, בהן יוניליוור ודויטשה בנק. הליש"ט מתחזקת לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה העריך כי צפויה עלייה חדה באינפלציה בממלכה, והותיר ללא שינוי את הריבית ברמה של 0.1% ואת היקף רכישות האג"ח שמבצע הבנק.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.9%; פריז טיפסה ב-0.8%. מנגד, בורסת לונדון נסוגה ב-0.1%. מילאנו קפצה ב-1.7%, בהמשך לזינוק של יותר מ-2% שרשמה אתמול על רקע תקוות כי מריו דראגי, לשעבר נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), יתמנה לראש הממשלה הבא של איטליה. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6%.

הליש"ט מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.3665 דולר לליש"ט, ואילו היורו נחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.5% לרמה של 1.1975 דולר ליורו.

חברת הטלקום הפינית נוקיה דיווחה על רבעון מוצלח מהצפוי. הכנסותיה ברבעון האחרון של 2020 התכווצו ב-5% ביחס לתקופה המקבילה בשנה הקודמת ל-6.57 מיליארד יורו - מול הערכות שחזו שהכנסותיה יפלו ל-6.42 מיליארד יורו. מנייתה נסוגה ב-2.3% בבורסת הלסינקי.

מניית נוקיה בבורסת ניו יורק סבלתה מתנודתיות בשבועיים האחרונים, לאחר שחלק מסערת המשקיעים העצמאיים שהכתה בשוק התמקדה בה.

דויטשה בנק הכתה את התחזיות ודיווחה על רווח נקי שנתי ראשון בשש שנים, בזכות התמקדות בבנק ההשקעות. הכנסותיה ממסחר באג"ח עלו ב-17%, לעומת 10% בלבד בחמשת הבנקים הגדולים בוול סטריט. הרווח הנקי השנתי של הבנק ב-2020 היה 113 מיליון יורו.

גידול חד מהצפוי בהזמנות מבתי חרושת בארה"ב

הזמנות מבתי חרושת בארה"ב טיפסו בשיעור חד מהצפוי בדצמבר, עדות להמשך חוסנו של מגזר הייצור.

הזמנות מבתי חרושת גדלו ב-1.1% בדצמבר לאחר זינוק של 1.3% בנובמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.7% בדצמבר.

לעומת דצמבר 2019, נפלו ההזמנות ב-6.6%.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב בשפל של חודשיים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל לשפל של חודשיים, ונמוך כעת מ-800 אלף, עדות לשיפור אפשרי במצב שוק התעסוקה בכלכלה הגדולה בעולם, לאחר העלייה במספר התביעות שנרשמה בדצמבר ובראשית ינואר.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-779 אלף, המספר הנמוך ביותר מאז שלהי נובמבר, לעומת 812 אלף תביעות בשבוע הקודם - כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה ל-830 אלף תביעות לאחר 847 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

הרמה הנוכחית של תביעות האבטלה השבועיות עודנה גבוהה יותר מכל תקופה אחרת למעט משבר הקורונה. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה, שנרשם באוקטובר 1982, היה 695 אלף תביעות. לפני תחילת משבר הקורונה היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-4.59 מיליון בשבוע שהסתיים ב-23 בינואר, לעומת 4.79 מיליון תביעות בשבוע הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר לרמה של 4.7 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 4.77 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. מספר תביעות האבטלה המתמשכות עודנו גבוה כמעט פי שלושה מממוצע שבועי של 1.7 מיליון בשנת 2019, לפני פרוץ משבר הקורונה.

הבנק המרכזי של בריטניה מותיר את הריבית על כנה

הבנק המרכזי של בריטניה הודיע כי הוא משאיר את המדיניות המוניטרית על כנה ומותיר את הריבית על 0.1%, בהחלטת הריבית הראשונה לשנת 2021. תוכנית רכישת האג"ח של בריטניה תישאר ברמה של 985 מיליארד ליש"ט - 1.2 טריליון דולר.

בנוסף, הבנק המרכזי צימצם את תחזית הצמיחה שלו ל-2021 ל-5% - לאחר שבדו"ח שפירסם בנובמבר הוא צפה צמיחה של 7.5%. זאת, על רקע חוסר הוודאות שבו שרויה כלכלת בריטניה בשל הסגרים והמגבלות, שהושתו בגלל ההתפרצות החריפה של מגפת הקורונה - ובפרט של המוטציה הבריטית לנגיף.

אנט גרופ תעביר לבייג'ין את פרטי האשראי של לקוחותיה

אנט גרופ, ענקית הפינטק הסינית של המיליארדר ג'ק מא, תעביר לבייג'ין את נתוני האשראי של מיליארד משתמשיה, כך דיווחה היום (חמישי) רויטרס. זאת, כחלק ממאמציה של החברה לשקם את מעמדה בקרב הממשל הקומוניסטי של סין, שחסם את הנפקת הענק שלה.

העברת פרטי ודירוגי האשראי של משתמשיה היא חלק מהשינוי שעוברת אנט, שהתפצלה מהענקית עליבאבא, בדרכה להפוך לחברת אחזקות פיננסית תחת רגולציה קפדנית של בייג'ין.

לפי דיווחים, לאחר שיושלם המהלך תוכל אנט לחדש את ההנפקה שבוטלה.

דו"ח מאכזב לרויאל דאץ'-של; מכירות יוניליבר צמחו ב-3.5% ב-2020

ענקית הנפט רויאל דאץ'-של פירסמה דו"ח מאכזב לרבעון האחרון של 2020, והצטרפה לשאר חברות הנפט בסיכום שנה עגום. חברות אלה ספגו מכה בגלל הסגרים כתוצאה ממגפת הקורונה, שצימצמו את הביקוש לנפט.

החברה דיווחה על תזרים מזומנים חופשי של 882 מיליון דולר - הרחוק מאוד מלכסות תשלום דיווידנד של 1.3 מיליארד דולר שהבטיחה לבעלי המניות שלה. בנוסף דיווחה על יחס חוב הנקי להון מניות של 32.2% - מעל לטווח שנחשב בטוח.

ענקית מוצרי הצריכה הבריטית-הולנדית יוניליבר דיווחה על רבעון רביעי מוצלח ב-2020. מכירותיה עלו ב-3.5%, במיוחד בשווקים מתפתחים, לאור הביקוש הגדול למוצרים ארוזים לו גרמה הקורונה. החברה מחזיקה בחלק ממותגי המזון, חומרי הניקוי ומוצרי הטיפוח הנפוצים בעולם.

אסיה נסגרה בירידות; טוקיו הפחיתה 1%

המסחר בבורסות אסיה נסגר בירידות שערים. טוקיו ירדה ב-1%; הונג קונג הפחיתה 0.5% מערכה; שנחגאי ירדה ב-0.4%; סינגפור הפחיתה 0.9% מערכה. סיאול ירדה ב-1.3%.

מניית יונדאי עלתה ב-1.2% ומניית קיה הוסיפה ב-0.4% בבורסת סיאול. זאת על רקע דיווחים ששתי החברות הדרום קוריאניות מנהלות מגעים מתקדמים עם חברת אפל על ייצור מכונית אוטונומית עבורה במפעל קיה שבארה"ב.

הין היפני נחלש ב-0.14% מול הדולר, ונסחר ב-105.180 ין לדולר.

הנפט נסחר בעליות לשאחר שאתמול שבר שיא של שנה. חבית נפט גולמי מסוג טקסס מתוק נסחרת ב-56.15 דולר, עליה של 0.8%. נפט גולמי מסוג ברנט נסחר ב-58.92 דולר לחבית, עליה של 0.8%.

וול סטריט טיפסה יום שלישי ברציפות; גוגל קפצה ב-7%

בורסות וול סטריט טיפסו זה היום השלישי ברציפות, בעקבות דו"חות כספיים חזקים של אלפבית - החברה האם של גוגל. מניות הפיננסים בלטו לטובה לאחר שאנליסטים של ג'י.פי מורגן צ'ייס ומורגן סטנלי המליצו על מניות המגזר, ועל רקע עליית תשואות האג"ח בארה"ב. מניות האנרגיה טיפסו לאחר שמחיר הנפט נסגר בשיא של שנה.

המשקיעים שאבו עידוד גם מנתוני תעסוקה טובים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב, ומכוונת המפלגה הדמוקרטית לקדם בהליך מזורז את אישורה של חבילת תמריצים כלכלית בהיקף של 1.9 טריליון דולר. דעיכת החששות מפני תנודתיות בשווקים שגרמה קדחת פעילות מצד משקיעים אינדיבידואלים וסוחרים קטנים שהקפיצו את מחיריהן של מניות דוגמת גיימסטופ, אף היא תרמה לסנטימנט החיובי.

מדד נאסד"ק, שטיפס במהלך המסחר לשיא, נסגר לבסוף בירידות קלות, אולם עודנו גבוה ביותר מ-4% מרמתו בתחילת השבוע. מדד דאו ג'ונס, שרשם אתמול את הזינוק היומי החד ביותר מזה שלושה חודשים, הוסיף 0.1% והשלים עלייה של כ-2.5% מתחילת השבוע. מדד S&P 500 הוסיף 0.1% והשלים זינוק של כ-3% מתחילת השבוע.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.13%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג בפחות מ-0.1%.

מניית ספוטיפיי נפלה ב-8% במסחר בוול סטריט, לאחר שספקית שירותי המוסיקה דיווחה היום על הפסד נמוך מהצפוי ברבעון הרביעי, ועל הכנסות ומספר משתמשים חודשיים גבוהים מציפיות האנליסטים, אולם סיפקה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון הנוכחי. בשני ימי המסחר הקודמים זינקה מניית ספוטיפיי ב-9.5%.

מניית אמזון נסוגה ב-2%, למרות שענקית המסחר המקוון דיווחה אמש על הכנסות שיא של יותר מ-125 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, ועל רווחי שיא זה הרבעון השלישי ברציפות. החברה גם הודיעה כי המנכ"ל ג'ף בזוס יפרוש מתפקידו ברבעון השלישי של השנה, ויוחלף על ידי אנדי ג'אסי, העומד כיום בראש חטיבת שירותי הענן של אמזון, AWS.

מניית אלפבית קפצה ב-7.3%, לאחר שהחברה האם של גוגל דיווחה אתמול לאחר סגירת המסחר על רווחי שיא זה הרבעון השני ברציפות. לאחר סגירת המסחר היום, יפרסמו את תוצאותיהן הכספיות קוואלקום, אי-ביי ופייפאל.

הנפט בשיא של שנה; הכסף התאושש ב-2%

מחיר הנפט נסגר בשיא של שנה בעקבות ירידה במלאי הגולמי בארה"ב, ועל רקע הערכות כי תמריצים כלכליים נוספים בארה"ב יגבירו את הביקוש לאנרגיה. ארגון יצואניות הנפט אופ"ק ויצואניות נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה הידועה בשם אופ"ק פלוס, קיימה היום את פגישתה החודשית שבסופה הוחלט לא להכניס שינויים בתחזית המדיניות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 55.69 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ינואר 2020, לאחר עלייה של 1.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באפריל נסגרו במחיר של 58.46 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2020, לאחר עלייה של 1.7%.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד בשבוע שעבר במיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה חדה יותר של 2.4 מיליון חביות.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הכסף למסירה במארס נסגרו בניו יורק במחיר של 26.89 דולר לאנקייה, עלייה של 1.8%, לאחר שאתמול צללו ביותר מ-10% ונסוגו משיא של שמונה שנים שאליו זינקו ביום שני. החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,835.1 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, לאחר שנפלו ב-1.6% ביום שלישי.

אירופה נסגרה בעליות; מילאנו קפצה ב-2%

בורסות אירופה נסגרו בעליות לאחר שוודפון הבריטי דיווחה על צמיחה מפתיעה בהכנסות זו הפעם הראשונה מאז מארס, ואחרי שסימנס הגרמנית העלתה את התחזית השנתית.

בורסת מילאנו קפצה ביותר מ-2% על רקע תקוות כי מריו דראגי, לשעבר נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), יתמנה לראש הממשלה הבא של איטליה, תפקיד שבו יהיה מוטל עליו להוציא את המדינה מוכת הקורונה מהמיתון החמור ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. המגזר הבנקאי הוביל את העליות במילאנו, ומניות אוניקרדיט ואינטסה סנפאולו קפצו ביותר מ-4%.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.7%; לונדון נסוגה ב-0.1%; פריז נסגרה ללא שינוי. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3%, לאחר שקפץ אתמול ב-1.3% - הזינוק היומי החד ביותר זה קרוב לחודש.

לפי הסקר האחרון של מרקיט, מגזר השירותים בספרד התחיל את השנה ברגל שמאל עם 41.7 נקודות (פחות מ-50 משמעו ירידה בפעילות), לעומת 48 נקודות בדצמבר.

פעילות מגזר השירותים בארה"ב בשיא של שנתיים

הפעילות במגזר השירותים בארה"ב צמחה בינואר בקצב המהיר ביותר זה כמעט שנתיים, על רקע האצה בצמיחת הזמנות חדשות ובתעסוקה.

מדד פעילות מגזר השירותים טיפס בחודש שעבר לרמה של 58.7 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר מאז פברואר 2019, לעומת רמה של 57.7 נקודות בדצמבר, מסר היום מכון המחקר ISM. המדד חזר בכך לרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד בינואר לרמה של 56.8 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות המגזר, ואילו מדד נמוך מרמה זו משקף התכווצות של הפעילות הכלכלית.

174 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב - פי 3 מהצפוי

174 אלף משרות חדשות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בינואר, לאחר שבחודש הקודם איבד המגזר 78 אלף משרות - ירידה ראשונה מאז אפריל, לפי נתוני חברת ADP שפורסמו היום.

תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 50 אלף משרות, לאחר נפילה של 123 אלף משרות שעליה דווח במקור בדצמבר.

נתוני ADP פורסמו יומיים לפני צאת דו"ח התעסוקה הרשמי של משרד העבודה האמריקאי, ביום שישי. כלכלנים צופים כי משרד העבודה ידווח על גידול של 50 אלף משרות בשוק התעסוקה בינואר, לאחר נפילה של 140 אלף משרות בדצמבר, שהיתה הנפילה הראשונה מאז החלה התאוששות שוק העבודה במאי.

משרד העבודה צפוי לדווח מחרתיים גם כי שיעור האבטלה בארה"ב נותר ללא שינוי בינואר ברמה של 6.7%.

הדמוקרטים פועלים לאישור מהיר של חבילת הסיוע לכלכלה

במפלגה הדמוקרטית נוקטים צעדים כדי לקדם בזריזות את חבילת הסיוע לכלכלה בסך 1.9 טריליון דולר, ומשתמשים בתמרון שבסופו של דבר יאפשר להפוך את הצעד לחוק מבלי תמיכת הרפובליקאים.

הטקטיקה שבה נוקטים הדמוקרטים היא להראות לרפובליקאים כי יש להם מספיק קולות כדי להעביר את החבילה השאפתנית עם תמיכה דמוקרטית בלבד, אבל במקביל מציעים להם משא ומתן על פרטים מסוימים בתוכנית, בתקווה כי יקבלו תמיכה רפובליקאית.

"אנחנו לא הולכים להסס או לעכב את הסיוע", אמר הסנאטור הדמוקרטי צ'אק שומר, מנהיג הרוב בסנאט. "אין שום דבר בהליך עצמו שמונע שותפות דו-מפלגתית".

כלכלת בריטניה בדרך להתכווצות חדה ברבעון הראשון

האינפלציה בגוש היורו הגיעה ל-0.9% בינואר, לעומת תחזית של 0.5%. הדבר עלול להקשות על הבנק המרכזי של אירופה להמשיך במדיניות המוניטרית הנוכחית, טוענים אנליסטים.

לכלכלת בריטניה צפויה ככל הנראה התכווצות חדה ברבעון הראשון, על פי נתונים שסיפק היום מדד מנהלי הרכש של מרקיט. עם זאת, ההפצה המהירה של החיסון במדינה הצליחה לעורר אופטימיות בקרב חברות במגזר השירותים.

מגזר השירותים בבריטניה רשם את הירידה החדה ביותר מאז מאי, לפי מדד מרקיט, ובגוש היורו הגיע המדד ל-45.4 נקודות בינואר (פחות מ-50 = ירידה בפעילות), לעומת 46.4 בדצמבר.

המדד המשולב של גוש היורו (ייצור ושירותים) הוא 47.8, לעומת 49.1 בדצמבר; ובבריטניה הוא צנח ל-41.2, לעומת 50.4 בדצמבר.

עליות באסיה; הונג קונג נסוגה ב-0.5%

עליות מתונות ברחבי אסיה, מלבד הונג קונג שיורדת ב-0.5%: טוקיו מוסיפה 0.8%; שנחאי עולה ב-0.2%; סינגפור מוסיפה 0.6%; סידני עולה ב-1.2%; מדד אסיה דאו מוסיף כ-1%.

נפט גולמי מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-55 דולר לחבית, לאחר שהגיע אמש לשיא של שנה. מדד הדולר של בלומברג יורד ב-0.1%.

וול סטריט זינקה יום שני ברציפות; גיימסטופ צללה 80% מיום חמישי

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות חדות זה היום השני ברציפות, על רקע דעיכת החששות מפני תנודתיות בשווקים שגרמה קדחת פעילות מצד משקיעים אינדיבידואלים וסוחרים קטנים, ולקראת פרסום דו"חות אמזון וגוגל לאחר סגירת המסחר בניו יורק. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.6%; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-1.6%; מדד S&P 500 הוסיף 1.4%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.11%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מניית קמעונאית משחקי המחשב גיימסטופ צללה ב-60% והשלימה בכך נפילה של יותר מ-80% ממחיר שיא תוך-יומי של 483 דולרים שקבעה ביום חמישי, אולם עודנה גבוהה כמעט פי חמישה ממחיר של 18.84 דולרים בו נסחרה בתחילת השנה. מניות נוספות שזינקו לאחרונה הודות לביקוש ער מצד משקיעים קטנים המתאמים את מהלכיהם בפורומים של אתר רדיט, צנחו אף הן היום: מניית AMC, רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, צללה ב-41%; מניית הקמעונאית אקספרס נפלה ב-32%; בלאקברי צנחה ב-21%.

מניית UPS טיפסה ב-2.6% במסחר בוול סטריט לאחר שזינוק בקניות המקוונות בעונת החגים הגדיל את נפח המשלוחים ברבעון הרביעי של 2020, ואיפשר לענקית השילוח לייקר את מחיר שירותיה. ענקיות הטכנולוגיה אמזון ואלפבית - החברה האם של גוגל - יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

לאחר שנסק לשיא של 8 שנים: הכסף צלל ביותר מ-10%

הכסף צלל היום ביותר מ-10%, יום לאחר שמחיר המתכת נסק לשיא של שמונה שנים לאחר שהיה על הכוונת של משקיעים אינדיבידואלים וסוחרים קטנים המכונסים בפורומים ברדיט, ואשר הקפיצו בשבוע שעבר את מחיריהן של מניות בודדות בארה"ב.

הנפילה במחיר הכסף היום באה לאחר שמפעילת בורסת הסחורות של שיקגו (CME) העלתה את דרישות הפיקדון בטוחות לפעולות מסחר, בעקבות הזינוק במחירים אתמול.

החוזים על הכסף למסירה במארס נסגרו במחיר של 26.402 דולר לאונקייה, נפילה של 10.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שאתמול זינקו ב-9.3% ונסגרו ברמתם הגבוהה מאז 2013.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו היום בניו יורק במחיר של 1,833.4 דולר לאונקייה, ירידה של 1.6%, לאחר עלייה של 0.7% ביום שני.

הנפט קפץ ביותר מ-2% לשיא של למעלה משנה

מחירי הנפט טיפסו לרמתם הגבוהה ביותר זה למעלה משנה, על רקע דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס לפיו ארגון אופ"ק ויצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה המכונה אופ"ק פלוס, צופים כי קיצוצים שביצעו בתפוקה יבטיחו כי המחסור בהיצע יימשך לאורך השנה, למרות שהפחיתו את תחזית הצמיחה בביקוש ל-2021.

מסמך של הועדה הטכנית המשותפת של אופ"ק פלוס שהגיע לידי רויטרס, צופה כי הפער בין ההיצע לביקוש בשוק הנפט העולמי יגיע לשיא של 2 מיליון חביות ביום בחודש מאי. בה בעת, סקר שערך רויטרס מצא כי תפוקת הנפט של מדינות אופ"ק גדלה בינואר זה החודש השביעי ברציפות, אולם הגידול היה מתון מהצפוי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 54.76 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ינואר 2020, לאחר עלייה של 2.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באפריל טיפסו זה היום השלישי ברציפות, ונסגרו במחיר של 57.57 דולר לחבית, עלייה של 2.2%. במהלך המסחר כבר טיפס מחיר החוזים מעל לרמה של 58 דולר לחבית, רמתם הגבוהה ביותר מאז ינואר 2020.

רובין הוד גייסה הון של 3.4 מיליארד דולר בחמישה ימים

אפליקציית המסחר רובין-הוד, העומדת במרכזה של קדחת ההשקעות של סוחרים קטנים במניות דוגמת גיימסטופ, גייסה 2.4 מיליארד דולר ממשקיעיה במהלך סוף השבוע, בהמשך לזריקת מזומנים בסך מיליארד דולר שקיבלה בשבוע שעבר בעודה מנסה לייצב את מצבה הפיננסי.

מחזורי מסחר גבוהים באופן קיצוני בפלטפורמה שלה בימים האחרונים, עקב פעילות מוגברת מצד משקיעים אינדיבידואלים שתיאמו את מהלכיהם ברשתות חברתיות בניסיון לקרוא תיגר על קרנות הגידור של וול סטריט, הכבידו על מאזניה של רובין-הוד. מתוקף היותה ברוקר מקוון, החברה נדרשת שתהיה לה עתודת מזומנים מסוימת למקרה של הפסדים, ועתודה זו יכולה לצמוח במהירות כאשר נרשם זינוק במחזורי המסחר ובתנודתיות.

"סבב מימון זה יסייע לנו להתרחב כדי לעמוד בצמיחה המדהימה לה היינו עדים ובביקוש לפלטפורמה שלנו", כתב סמנכ"ל הכספים של רובין-הוד, ג'ייסון וורניק, בפוסט שפירסם אתמול באתר האינטרנט של החברה. חברת ההון סיכון ריביט קפיטל הובילה את סבב הגיוס, בו השתתפו משקיעים קיימים נוספים בהם סקויה קפיטל, מסרה רובין-הוד.

הסכום של 3.4 מיליארד דולר שגייסה רובין-הוד במהלך חמישה הימים האחרונים, שהיה גבוה יותר מכל המימון שגייסה בשמונה שנות קיומה, והיה יותר מהנדרש כדי לייצב את פעילותה, אמר אדם המקורב לחברה לעיתון ניו יורק טיימס.

אירופה נסגרה בעליות; פריז קפצה ב-2%

בורסות אירופה נסגרו בעליות על רקע תקוות המשקיעים להתאוששות מהירה של כלכלת היבשת לאחר שתסתיים מגפת הקורונה, ובעקבות דעיכת החששות מפני תנודתיות בשווקים שגרמה קדחת פעילות מצד משקיעים אינדיבידואלים וסוחרים קטנים בארה"ב.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8%; פרנקפורט טיפסה ב-1.6%; פריז קפצה ב-1.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.3%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.2022 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3643 דולר לליש"ט.

בבריטניה, פרסמה היום חברת המשכנתאות ניישנווייד נתונים שהראו כי מחירי הבתים בממלכה המאוחדת נמצאים במגמת ירידה, לאחר חצי שנה של עליות. המחיר הממוצע של בית בבריטניה ירד בינואר ב-0.3% בהשוואה לדצמבר, בעוד שבהשוואה לשנה שעברה נרשמה ירידה של 6.4%. זוהי הירידה הראשונה מאז יוני, לפי ניישנווייד. המחיר הממוצע של בית בבריטניה הוא כיום 229,748 ליש"ט.

הכנסות עליבאבא צמחו ב-37%; הרווח קפץ ב-52%

ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא דיווחה היום על צמיחה חדה מהצפוי בהכנסותיה ברבעון האחרון של שנת 2020. עם זאת, מניית עליבאבא נסוגה ב-0.8% במסחר לפני הפתיחה בבורסת ניו יורק.

הכנסות החברה הסתכמו ב-221.1 מיליארד יואן (34.2 מיליארד דולר) ברבעון הרביעי, צמיחה של 37% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 215.3 מיליארד יואן.

בשורה התחתונה דיווחה עליבאבא על רווח רבעוני של 79.4 מיליארד יואן (12.17 מיליארד דולר), גידול של 52% לעומת הרבעון המקביל. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 22.03 יואן למניה, שיפור לעומת רווח של 18.19 יואן למניה ברבעון הרביעי של 2019, אך נמוך מתחזיות האנליסטים לרווח של 20.71 יואן למניה.

אקסון מוביל עברה להפסד רבעוני של 20 מיליארד ד'

אקסון מוביל, חברת הנפט הגדולה בארה"ב, דיווחה על הפסד שנתי ראשון מזה לפחות ארבעה עשורים, אולם התחייבה להמשיך לחלק דיווידנדים למשקיעים. מניית אקסון עולה ב-1.9% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

ברבעון הרביעי של 2020 עברה אקסון להפסד נקי של 20.1 מיליארד דולר, או הפסד של 4.7 דולר למניה, לעומת רווח נקי של 5.69 מיליארד דולר, או רווח של 1.33 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. זאת, לאחר שהחברה רשמה מחיקה חד פעמית של 19.3 מיליארד דולר בערך נכסי גז טבעי ואחרים בארה"ב, ורשמה את התפוקה הנמוכה ביותר מאז המיזוג עם מוביל בשנת 1999.

בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה אקסון על רווח של 3 סנט למניה, רבעון רווחי ראשון לאחר שלושה רבעוני הפסד, ונפילה חדה לעומת רווח של 41 סנט למניה בתקופה המקבילה. עם זאת, תחזית האנליסטים היתה לרווח נמוך אפילו יותר של 2 סנט למניה.

הכנסות אקסון צללו ברבעון הרביעי ביותר מ-30% ל-46.54 מיליארד דולר, מעט נמוך מתחזית האנליסטים להכנסות של 46.55 מיליארד דולר.

פייזר צופה הכנסות של 15 מיליארד ד' מחיסון הקורונה ב-2021

יצרנית התרופות האמריקאית פייזר דיווחה היום על רווח רבעוני נמוך מהצפוי, אולם רשמה הכנסות גבוהות מהציפיות והעריכה כי הכנסותיה מחיסון לנגיף הקורונה שפיתחה יחד עם חברת ביונטק יסתכמו השנה בכ-15 מיליארד דולר. מניית פייזר מטפסת ב-0.6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

ענקית התרופות רשמה ברבעון הרביעי של 2020 רווח נקי של 594 מיליון דולר, או רווח של 10 סנט למניה, לעומת הפסד של 337 מיליון דולר, או הפסד של 6 סנט למניה, בתקופה המקבילה ב-2019. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה פייזר על רווח מתאם של 42 סנט למניה - נמוך מתחזיות האנליסטים לרווח של 50 סנט למניה.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-11.68 מיליארד דולר, צמיחה של 12% לעומת הרבעון הרביעי של 2019, ומעל לתחזית האנליסטים למכירות של 11.48 מיליארד דולר. מכירות החיסונים לקורונה הסתכמו ב-154 מיליון דולר ברבעון הרביעי.

במבט קדימה, העלתה פייזר את תחזית הרווח לשנה הנוכחית מטווח של 3.1-3 דולר למניה לטווח של 3.2-3.1 דולר למניה. בשורה העליונה צופה החברה הכנסות של 61.4-58.4 מיליארד דולר ב-2021, מעל לתחזיות האנליסטים של 58.3 מיליארד דולר.

כלכלת גוש היורו חזרה לצמיחה שלילית בסוף 2020

כלכלת גוש היורו רשמה שוב צמיחה שלילית בסוף 2020, לאחר שמדינות בגוש הידקו את הסגרים בחודשים האחרונים של השנה על רקע העליה בתחלואת הקורונה.

התמ"ג המשוקלל של 19 המדינות שמשתמשות במטבע היורו ירד ב-0.7% ברבעון הרביעי של השנה, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה האירופית, יורוסטאט. אנליסטים צפו נסיגה חדה יותר של 1.2%.

בהשוואה לרבעון הרביעי של 2019 נרשמה צמיחה שלילית של 5.1% בגוש היורו, גם כן מתונה מהתחזיות. יורוסטאט תיקנה כלפי מטה את נתוני הצמיחה של הרבעון השלישי, ל-12.4%, לעומת ההערכה הראשונית לצמיחה של 12.7%.

אחרי הזינוק אתמול: הכסף נופל ב-6%

מחיר הכסף נופל, ועמו מניות של חברות כריה באירופה, לאחר שאתמול הגיעה המתכת לשיא של שמונה שנים על רקע עניין רב מצד משקיעים קטנים שהציבו אותה על הכוונת שלהם.

החוזים על הכסף למסירה במארס נופלים ב-5.7% למחיר של 27.75 דולר לאונקייה, לאחר שאתמול זינקו ב-10% וחצו במהלך יום המסחר את הרף של 30 דולר לאונקייה. על אף הירידה היום, מחיר הכסף עדיין גבוה ב-5% מרמתו בתחילת 2021.

אסטרטגים בג'יי. פי מורגן הורידו היום את הדירוג של מגזר הכריה באירופה, המזרח התיכון ואפריקה ממשקל יתר לנייטרלי.

בורסות אסיה נסגרו בעליות שערים

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעליות שערים, בעקבות העליות בוול סטריט אתמול על רקע תקוות להשגת הסכמה בארה"ב לגבי תמריצים נוספים. טוקיו עלתה ב-1%; שנחאי עלתה ב-0.8%; הונג קונג עלתה ב-1.2%; סיאול עלתה ב-1.3%; סידני עלתה ב-1.5%.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הזמין לבית הלבן עשרה חברי קונגרס רפובליקאים מתונים על מנת לדון עמם בתוכנית התמריצים בשווי 1.9 טריליון דולר שהציע. מוקדם יותר הגישו הרפובליקאים הצעה נגדית של חבילה בשווי 600 מיליארד דולר, פחות משליש מהסכום שהציג ביידן.

מחיר הכסף יורד, לאחר שאתמול הקפיצו משקיעים קטנים את המתכת לשיא של שמונה שנים. החוזים על הכסף למסירה במארס יורדים כעת ב-3% ל-28.61 דולר לאונקייה בלונדון.

באוסטרליה הודיע היום הבנק המרכזי במפתיע על הרחבת תוכנית רכישות האג"ח שלו ברגע שהתוכנית הנוכחית תסתיים באפריל. הנגיד פיליפ לואו אמר כי התאוששות הכלכלה האוסטרלית היתה חדה מהצפוי, אך הודה כי היא זקוקה לתמריצים. הריבית באוסטרליה נותרה ללא שינוי, ברמה של 0.1%. לפי תחזית הבנק המרכזי צפוי התמ"ג של אוסטרליה לצמוח ב-3.5% השנה וב-2022.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker