וול סטריט שברה שיאים; הנפט על סף 50 דולר בלונדון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

תקוות לתמריצים בארה"ב דחפו את וול סטריט לשיא

בורסות וול סטריט שברו שיאים בדרכן לשבוע חיובי רביעי בחמישה השבועות האחרונים, לאחר שנתוני תעסוקה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב, חיזקו את ההערכות כי המחוקקים בקונגרס האמריקאי יאשרו חבילה כלכלית פדרלית נוספת לסיוע למובטלים ולעסקים שנקלעו לקשיים עקב משבר הקורונה. תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות זינקה לשיא של תשעה חודשים, והדולר נחלש לשפל של 32 חודשים.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.7% לשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 2.2%; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.8% ונסגר בשיא, ועלה בסיכום שבועי ב-1%. מדד S&P 500 עלה ב-0.9% בדרכו לשיא סגירה, וטיפס השבוע ב-1.7%. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 קפץ היום ב-2.4% ונסגר אף הוא בשיא. זו הפעם הראשונה מאז ינואר 2018 שארבעת המדדים הללו נסגרים בשיא באותו היום.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.06% לרמה של 0.97% - רמתה הגבוהה ביותר מאז מארס. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג בפחות מ-0.1% לרמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2018. בסיכום שבועי נחלש הדולר ביותר מ-1% - השבוע הגרוע ביותר מזה חמישה שבועות.

בקונגרס האמריקאי הושגה התקדמות לקראת אישורה של חבילת תמריצים דו מפלגתית בשווי 908 מיליארד דולר, לאחר חודשים של התכתשויות בין הרפובליקאים לדמוקרטים בנוגע להיקפה.

הנפט עלה שבוע חמישי ברצף; הברנט על סף 50 ד'

מחיר הנפט נסגר בשיא של תשעה חודשים, והשלים עלייה שבועית חמישית ברציפות, יום לאחר שארגון אופ"ק ויצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה, הסכימו להגדיל את תפוקתן בקצב איטי יותר מכפי שתוכנן במקור.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 46.26 דולר לחבית, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפסו ב-1.6% - שבוע חיובי חמישי ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 49.25 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז מארס, לאחר עלייה של 1.1% בבורסת ICE בלונדון. בסיכום שבועי טיפס מחיר הברנט ב-2.1% - שבוע חמישי ברציפות של עליות.

הזהב סגר שבוע חיובי ראשון זה חודש; קפץ ביותר מ-3%

מחיר הזהב נסוג היום, אולם השלים שבוע חיובי ראשון מזה ארבעה שבועות, לאחר שתקוות לאישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת בארה"ב, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה בשל חששות מעלייה נוספת בחוב הממשלתי.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,840 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם קפצו ביותר מ-3% בסיכום שבועי.

תקוות להסכם ברקזיט דחפו את אירופה לשיא של 9 חודשים

בורסות אירופה נסגרו בשיא של תשעה חודשים על רקע דיווחים כי בריטניה והאיחוד האירופי קרובים להסכם סחר שימנע ברקזיט ללא הסכם, ובעקבות נתוני מקרו כלכליים חזקים מהצפוי שפורסמו בגרמניה - הכלכלה הגדולה באירופה. מניות האנרגיה הובילו את העליות היום באירופה בעקבות עליית מחירי הנפט.

המדדים נהנו מרוח גבית גם על רקע הערכות כי גברו הסיכויים לחבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב, לאחר דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם היום בכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.9%; פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז הוסיפה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.6% לרמתו הגבוהה ביותר זה למעלה מתשעה חודשים.

היורו נחלש מול הדולר בראשונה זה ארבעה ימים, ונסוג בפחות מ-0.1% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.2144 דולר ליורו. הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.3% לרמה של 1.3483 דולר לליש"ט, שערו הגבוה ביותר מאז מאי 2018.

ההזמנות ממפעלים בגרמניה עלו באוקטובר, זה החודש השישי ברציפות, לפני שהחל הסגר השני, כך לפי נתונים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה דסטטיס. ההזמנות עלו ב-2.9% באוקטובר, לאחר עליה של 1.1% בספטמבר, לפי דסטטיס. אנליסטים צפו עליה מתונה יותר של 1.1% באוקטובר. בהשוואה לאוקטובר שעבר, נרשמה עליה של 1.8% בהזמנות. בהשוואה לפברואר, החודש האחרון לפני שהחלו הגבלות הקורונה בגרמניה ובמדינות אחרות, היו ההזמנות החדשות באוקטובר גבוהות ב-0.8%. 

בורסות אסיה עלו; טוקיו ירדה ב-0.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה חיובית, על אף הירידות בוול סטריט אתמול. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.4%; שנחאי עלתה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-1.3%; סידני נסגרה בעליה של 0.3%. 

מחיר הנפט עולה, לאחר ששרי האוצר של מדינות אופ"ק ובעלות בריתן, כולל רוסיה, הסכימו אתמול להגדיל את תפוקת הנפט ב-500 אלף חביות ביום החל מחודש ינואר. עד עכשיו קיצצו מדינות אופ"ק פלוס את התפוקה, על מנת לעודד את המחירים בעקבות הירידה בביקוש על רקע מגפת הקורונה. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-2.2% ל-46.62 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. 

סרטי וורנר ברדרס יצאו במקביל במסך הגדול ובסטרימינג; מניות הקולנוע צללו

מניות מפעילות בתי הקולנוע צנחו בוול סטריט בעקבות הודעת אולפני וורנר ברדרס של חברת AT&T כי כל סרטיה שמתוכננים לצאת בשנת 2021 יעלו לאקרנים בבתי הקולנוע במקביל להצגתם בשירות הסטרימינג HBO מקס. לעת עתה, התוכנית היא לשנה אחת בלבד.

מניית AMC, רשת בתי הקולנוע הגדולה בארה"ב, צללה ב-16% במסחר בוול סטריט. מניות סינמרק ו-IMAX נפלו ב-22% וב-8% בהתאמה.

"איש אינו רוצה שהסרטים יחזרו למסך הגדול יותר מאיתנו", אמרה אן סרנוף, יו"רית ומנכ"לית אולפני ורשתות וורנר-מדיה. "אנחנו יודעים שתוכן חדש הוא סם החיים של אולמות בתי קולנוע, אבל אנחנו צריכים לאזן זאת מול מציאות שבה מרבית בתי הקולנוע בארה"ב צפויים לפעול במתכונת מצומצמת במהלך 2021".

AT&T השיקה בחודש מאי בארה"ב את שירות הסטרימינג HBO מקס, שמאפשר צפייה בסרטים ובתוכניות טלוויזיה תמורת 14.99 דולרים בחודש. מניית AT&T טיפסה ב-0.5% בוול סטריט.

נאסד"ק שבר שיאים; שווי טסלה מעל ל-560 מיליארד דולר

בורסות וול סטריט נסוגו משיא על רקע דיווח לפיו יצרנית התרופות פייזר מצמצמת את תוכניות הפצת חיסון הקורונה שלה בשל בעיות בשרשרת האספקה. עם זאת, מדד נאסד"ק נסגר בשיא ומניות הבלו-צ'יפ טיפסו על רקע תקוות לאישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת בארה"ב, ולאחר שמספר המובטלים החדשים בכלכלה הגדולה בעולם נפל לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.2% ונסגר מעל לשיא סגירה שקבע שלשום (ג'); מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.3%; מדד S&P 500, שנסגר בשיא בשני ימי המסחר הקודמים, נסוג היום בפחות מ-0.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפס בראשונה מזה ארבעה ימים, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 0.92%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.5% לרמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2018.

מניית טסלה קפצה ב-4.3% לשיא במסחר בוול סטריט, לאחר שגולדמן סאקס העניק המלצת "קנייה" ליצרנית המכוניות החשמליות והעלה את מחיר היעד ב-40% ל-780 דולר. מניית טסלה נסחרת כעת מעל לשיא סגירה של 585.76 דולר שקבעה ביום שישי האחרון, ושווי השוק של החברה שייסד אילון מאסק זינק ליותר מ-562 מיליארד דולר.

מניית בואינג המריאה ב-6% לאחר שיצרנית המטוסים קיבלה הזמנה ל-75 מטוסים מדגם 737 מקס - שרק לאחרונה הורשו לשוב לטוס לאחר שקורקעו במשך 20 חודשים בשל בעיות בטיחות.

הנפט טיפס למרות הודעת אופ"ק פלוס על הגדלת התפוקה

מחיר הנפט נסגר בעליות למרות הודעת קרטל אופ"ק ויצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה הידועה בשם אופ"ק פלוס, כי יגדילו את תפוקת הנפט שלהם החל מהחודש הבא.

בהודעה שפירסמה הקבוצה נאמר כי התפוקה הכוללת של חברותיה תוגדל ב-500 אלף חביות ביום החל מינואר. זאת, בניגוד לתוכניתה המקורית להגדיל את התפוקה הכוללת ב-2 מיליון חביות ביום החל מהחודש הבא. עם זאת, הגידול בתפוקה שעליו הוסכם מהווה כמחצית האחוז בלבד מהביקוש העולמי לפני פרוץ משבר הקורונה.

נפילת מחירי הנפט בצל מלחמת מחירים בין סעודיה לרוסיה ומשבר הקורונה, הובילו השנה להסכם בין חברות אופ"ק פלוס לקיצוץ חסר תקדים של 9.7 מיליון חביות ביום בתפוקתן הכוללת. באוגוסט, שבה והגדילה הקבוצה את התפוקה ב-2 מיליון חביות, ותוספת דומה היתה מתוכננת כאמור בחודש הבא.

לאחר הגדלת התפוקה בינואר, יצטמצם היקף הקיצוץ שביצעו מדינות אופ"ק פלוס בתפוקתן בשנה שעברה מ-7.7 מיליון חביות ביום ל-7.2 מיליון חביות ביום.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 45.64 דולר לחבית, עלייה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 48.92 דולר לחבית, עלייה של 1.4%, בבורסת ICE בלונדון.

הזהב בשיא של שבועיים: טיפס יום שלישי ברציפות

מחיר הזהב טיפס זה היום השלישי ברציפות ונסגר בשיא של כמעט שבועיים, לאחר שתקוות לאישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת עקב משבר הקורונה בארה"ב, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה בשל חששות מעלייה נוספת בחוב הממשלתי.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,841.1 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-20 בנובמבר, לאחר עלייה של 0.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

לונדון נסגרה בשיא של 6 חודשים; הליש"ט מתחזקת

מרבית הבורסות המרכזיות באירופה נסוגו היום בצל חוסר ודאות סביב המשא ומתן על הסכם הסחר בין בריטניה לאיחוד האירופי לאחר יציאתה ממנו בעוד פחות מחמישה שבועות, ועל רקע נפילה חדה במדד פעילות העסקים בגוש היורו.

בורסת פרנקפורט נסגרה בירידה של 0.5%, פריז נסוגה ב-0.2%, ואילו לונדון טיפסה ב-0.4% ונסגרה בשיא של שישה חודשים. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר כמעט ללא שינוי, אולם עודנו נמוך בכ-10% מהשיא השנתי, למרות שהתאושש בכ-45% מהשפל של משבר הקורונה אליו צנח במארס.

הליש"ט מתחזקת ב-0.9% מול הדולר לשער של 1.3492 דולר לליש"ט, והיורו מטפס ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2149 דולר ליורו.

מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים בגוש היורו נפל בחודש שעבר לרמה של 41.7 נקודות לעומת רמה של 46.9 נקודות באוקטובר. מדד נמוך מרמה של 50 נקודות מצביע על התכווצות הפעילות הכלכלית.

ריבית המשכנתאות בארה"ב בשפל של 2.71%

הריבית על המשכנתאות בארה"ב נפלה בשבוע החולף לרמתה הנמוכה מעולם, זו הפעם ה-14 השנה, לפי נתונים שפירסמה היום חברת המשכנתאות פרדי מאק. הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבות למשכנתאות הסטנדרטיות בארה"ב, ירדה בשבוע החולף ל-2.71%, הרמה הנמוכה ביותר מאז החלה פרדי מאק לפרסם נתון זה בשנת 1971.

"אמנם תיאבון רוכשי הבתים ממשיך להיות בריא, אבל מלאי דליל מגביל למעשה את הרמה אליה המכירות יכולות לגדול", אמר הכלכלן הראשי של פרדי מאק, סם קייטר, בעת פרסום הנתונים. "למרבה הצער, היצע שפל יחד עם ביקוש איתן משמעו כי מחירי הבתים מתייקרים במהירות ושוחקים בכך את היתרונות הטמונים בריבית המשכנתאות הנמוכה".

פעילות מגזר השירותים בארה"ב בשפל של 6 חודשים

צמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב האטה בנובמבר לשפל של שישה חודשים, על רקע מגבלות נרחבות שהוטלו על עסקים בניסיון לבלום את הזינוק במספר הנדבקים בקורונה.

מדד פעילות מגזר השירותים ירד בחודש שעבר לרמה של 55.9 נקודות, הרמה הנמוכה מאז מאי, לעומת 56.6 נקודות באוקטובר - כך מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 56 נקודות.

זהו החודש השני ברציפות שבו נסוג המדד, שממשיך להיות נמוך מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה (57.3 נקודות בפברואר).

מדד גבוה מ-50 נקודות מצביע על צמיחה במגזר השירותים, ואילו מדד נמוך מרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב - הנמוך מפרוץ הקורונה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בפעם הראשונה מזה שלושה שבועות, ונפל לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה, עדות לכך שמעסיקים בכלכלה הגדולה בעולם ממשיכים לגייס עובדים למרות מגבלות וסגרים שהוטלו עקב זינוק במספר הנדבקים בנגיף.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-712 אלף, לעומת 787 אלף תביעות בשבוע הקודם - כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר במספר התביעות ל-775 אלף, לעומת 778 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. זו הפעם הראשונה מזה שלושה שבועות שנרשמה ירידה במספר התביעות הראשונות.

הרמה הנוכחית של התביעות גבוהה יותר מכל תקופה אחרת למעט משבר הקורונה. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה, שנרשם באוקטובר 1982, היה 695 אלף תביעות. לפני תחילת משבר הקורונה היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-5.52 מיליון בשבוע שהסתיים ב-21 בנובמבר - לעומת 6.09 מיליון בשבוע הקודם. תחזית הכלכלנים היתה ל-5.8 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 6.07 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות נמצא כעת בשפל של תשעה חודשים, אולם עדיין גבוה פי יותר משלושה מממוצע שבועי של 1.7 מיליון בשנת 2019.

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג הוסיפה 0.7%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות לאחר שאמש המדדים המובילים בוול סטריט עלו לשיאים. טוקיו עלתה ב-0.05%; שנחאי נחלשה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.7%; סינגפור הוסיפה 0.4%; סיאול עלתה ב-0.7% וסידני עלתה ב-0.4%.

הין עולה ב-0.1% ל-104.3 ין לדולר. הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.6% ל-45 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-48 דולר לחבית.

וול סטריט שברה שיאים; סיילספורס נחתכה ב-19 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא זה היום השני ברציפות, בעקבות סימני התקדמות בשיחות בקונגרס האמריקאי על אישור חבילת תמריצים כלכלית נוספת על רקע משבר הקורונה. המדדים פתחו את היום בירידות על רקע נתוני תעסוקה מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב. הדולר נסוג לשפל של שנתיים וחצי מול המטבעות המרכזיים בעולם, ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסה זה היום השלישי ברציפות.

מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.2%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.2% ונסגר בשיא זה היום השני ברציפות; מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול ברמתו הגבוהה מעולם, נסוג היום בפחות מ-0.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות זה היום השלישי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 0.94% - רמתה הגבוהה זה שלושה שבועות. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% לרמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2018.

מניית סיילספורס נפלה ב-8.5% במסחר בוול סטריט בעקבות הודעת החברה על רכישת סלאק תמורת 27.7 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות. עקב צניחת מניית סיילספורס היום, נחתך השווי של החברה בקרוב ל-19 מיליארד דולר.

מניית פייזר עלתה ב-3.5% לאחר שבריטניה העניקה אישור חירום לשימוש בחיסון לקורונה שפיתחה חברת התרופות האמריקאית יחד עם ביונטק הגרמנית - שמנייתה קפצה ב-6.2% בניו יורק.

אישור חיסון הקורונה הקפיץ את הנפט מעל 45 דולר

מחיר הנפט טיפס לאחר שהחלטת בריטניה להעניק אישור חירום לשימוש בחיסון לקורונה, הגבירה את התקוות להתאוששות הביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 45.28 דולר לחבית, עלייה של 1.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בפברואר נסגרו במחרי של 48.36 דולר לחבית, עלייה של 2%.

הבנק הפדרלי: האטה בצמיחה בחלק מאזורי ארה"ב

התאוששות כלכלת ארה"ב המשיכה להיות מתונה במרבית האזורים, ואף רשמה סימני האטה באזורים שבהם מספר הנדבקים בנגיף הקורונה היה גבוה במיוחד, לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית.

"מרבית מחוזות הבנק הפדרלי תיארו את הצמיחה הכלכלית כצנועה או מתונה", נכתב בדו"ח שפורסם היום, ואשר התבסס על נתונים שנאספו על ידי 12 מחוזות הבנק המרכזי עד ל-20 בנובמבר.

"ארבעה מחוזות דיווחו על מעט צמיחה או צמיחה אפסית, וחמישה ציינו כי הפעילות נותרה נמוכה מרמתה לפני המגפה לפחות בחלקי מהמגזרים", נאמר בדו"ח.

הזהב טיפס יום שני ברציפות; נסגר מעל 1,830 דולר

מחיר הזהב טיפס זה היום השני ברציפות לאחר שסימני התקדמות בשיחות על אישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת עקב משבר הקורונה בארה"ב, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה בשל חששות מעלייה נוספת בחוב הממשלתי.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,830.2 דולר לאונקייה, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אישור חיסון לקורונה בבריטניה הקפיץ את לונדון ב-1.2%

שוקי המניות באירופה נסגרו בירידות בעיקרם, אולם בורסת לונדון טיפסה ב-1.2% לאחר שבריטניה העניקה אישור חירום לשימוש בחיסון לקורונה שפיתחו חברות פייזר וביונטק.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.5%; פריז נסגרה כמעט ללא שינוי. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.1%. היורו מתחזק ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.2092 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נחלשת ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3349 דולר לליש"ט.

מניית G4S קפצה ב-7.4% בלונדון לאחר שחברת גרנט וורלד הקנדית העלתה את ההצעה לרכישת חברת האבטחה הבינלאומית ל-3.68 מיליארד ליש"ט.

נמשכת ההאטה: 307 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב

ההאטה בגיוס עובדים במגזר הפרטי בארה"ב נמשכה בחודש שעבר, ומספר המשרות שנוספו למגזר הפרטי בכלכלה הגדולה בעולם היה הנמוך ביותר מאז הקיץ.

307 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בנובמבר, המספר החודשי הנמוך ביותר מאז יולי, לאחר גידול של 404 אלף משרות באוקטובר, מסרה היום ספקית שירותי הסליקה ועיבוד התשלומים ADP.

תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 475 אלף משרות בנובמבר, לאחר תופסת של 365 אלף משרות שעליה דווח במקור באוקטובר.

מספר המשרות שנוספו למגזר הפרטי בארה"ב בנובמבר היה הנמוך ביותר מאז יולי, אשר גדל מספר המשרות ב-216 אלף.

אסיה ננעלה בעליות; הין נחלש מול הדולר

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות לאחר שאמש הבורסות בוול סטריט ננעלו בשיא. טוקיו עלתה ב-0.05%; שנחאי ירדה ב-0.05%; הונג קונג נחלשה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-1.7% וסידני עלתה ב-0.05%.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים, לאחר שאמש ירד ב-0.7%. הין יורד ב-0.3% ל-104.461 ין לדולר.

כלכלת אוסטרליה צמחה ב-3.3% ברבעון השלישי של 2020 ונחלצה מהמיתון אליו נכנסה בעקבות מגפת הקורונה. עם זאת התחזיות הן כי כלכלת אוסטרליה תתכווץ ב-2020 כולה ב-3.8% לעומת 2019.

הנפט נסחר בעליות קלות, כשהמשקיעים ממתינים להחלטת אופ"ק פלוס בנוגע לקיצוץ תפוקת הנפט. נפט מסוג טקסס מתוק נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 44.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-47.5 דולר לחבית.

וול סטריט ננעלה בעליות; הדולר נחלש ב-0.7% מול המטבעות המובילים

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות, אחרי שאתמול סגרו הבורסות את החודש הטוב ביותר שלהן מאז 1987. דאו ג'ונס עלה ב-0.7%; S&P 500 עלה ב-1.1%; נאסד"ק הוסיף לערכו 1.3%. 

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.92%. מדד הדולר של ICE, המודד את ערכו של הדולר מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, יורד ב-0.7%.

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר היום בעדותו בפני ועדת הבנקאות של הסנאט, כי הא תומך בחבילת תמריצים נוספת של הקונגרס, שתסייע לכלכלת ארה"ב בחודשים הקרובים עד למתן החיסונים נגד וירוס הקורונה. "חבילת תמריצים תעזור מאוד לכלכלה", אמר פאואל והזהיר מפני הפגיעה של האטה כלכלית, בעיקר בעסקים קטנים בארה"ב. שר האוצר, סטיבן מנוצ'ין, אמר היום כי הוא משוחח עם רפובליקאים, כולל הנשיא דונלד טראמפ, ומנסה לעודד את הקונגרס לאשר חבילת תמריצים בקרוב.

מניית בלקברי זינקה ב19%, לאחר שיצרנית תוכנות האבטחה הודיעה על שיתוף פעולה עם שירותי מחשוב הענן של אמזון (AWS). החברה מסרה כי חתמה על הסכם גלובלי רב-שנתי לשילוב של הפלטפורמה החכמה שלה לדאטה של רכבים (IVY) באמזון. מאמזון נמסר כי IVY יקטין את הזמן הנדרש לבנות ולפרוש אפליקציות ושירותים שפועלים בין חברות שונות, וכך יצרניות מכוניות יוכלו לשתף פעולה בקלות רבה יותר עם מפתחי אפליקציות ושירותים.

מניית זום, המפעילה את שירות שיחות הווידאו שנהפך לפופולרי מאוד בתקופת הקורונה, נפלה ב-15%. זאת, לאחר שבדו"חות שפירסמה אתמול החברה היא אותתה כי צפויה האטה בקצב גידול ההכנסות שלה ברבעון הנוכחי.

מניות פייזר עלתה ב-2.8%, לאחר שהגישה ביחד עם ביונטק בקשה לסוכנות התרופות האירופית לקבל אישור לחיסון שלהן נגד קורונה. אם יאושר, עשוי החיסון להיות מופץ באירופה כבר החודש.

מחיר הנפט ירד ל-44 דולר לחבית על רקע חילוקי הדעות באופ"ק פלוס

החוזים על הנפט ננעלו בירידות לאחר שהחברות באופ"ק פלוס החליטו לדחות את ההחלטה על העלאת תפוקת הנפט להמשך השבוע. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר ירדו ב-1.7% וננעלו על מחיר של 44.55 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה בפברואר ירדו ב-1% וננעלו על 47.42 דולר לחבית.

מחיר הנפט עלה בחדות בנובמבר על רקע הדיווחים על יעילות החיסונים לווירוס הקורונה. מדינות אופ"ק פלוס צריכות כעת להחליט האם להעלות את התפוקה בינואר, כפי שתיכננו, או להמשיך בקיצוץ התפוקה. סעודיה ורוסיה חוששות כי העלאת התפוקה בזמן שהגל השני של הקורונה מכה באירופה ובארה"ב תוביל לירידת מחיר הנפט.

מחיר הזהב רשם את הזינוק היומי החד ביותר זה שלושה שבועות. החוזים על הזהב למסירה בפברואר עלו ב-2.1% וננעלו על 1,818.9 דולר לאונקייה.

אירופה ננעלה בעליות; לונדון התחזקה ב-1.9%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים, לאחר שאתמול סגרו הבורסות ביבשת את החודש הטוב ביותר שלהן מאז 1986. לונדון עלתה ב-1.9%, לאחר שסגרה אתמול את החודש הטוב ביותר מאז 1989; פרנקפורט עלתה ב-0.7%; פריז טיפסה ב-1.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.7%. 

מניית בנק אוניקרדיט האיטלקי נפלה ב-8%, לאחר שהמנכ"ל ז'אן-פייר מוסטייה הודיע על התפטרותו על רקע חילוקי דעות אסטרטגיים מול הדירקטוריון. 

כלכלת שווייץ צמחה ברבעון השלישי בקצב המהיר ביותר מאז 1980 לפחות, לאחר שהפעילות העסקית בה החלה להתאושש מהסגרים שהוטלו על המדינה בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה, כך לפי נתונים שפורסמו היום. התמ"ג של שווייץ צמח ברבעון השלישי ב-7.2%, הודות לעליה בצריכה הפרטית ובהשקעות בציוד ובבניה. אנליסטים בבלומברג צפו צמיחה של 6%. ברבעון השני נרשמה צמיחה שלילית של 7%. 

עליות באסיה; שנחאי עלתה ב-1.8%

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות על רקע נתוני ייצור טובים מהמצופה בסין ואופטימיות בנוגע לאישור חיסונים לקורונה. טוקיו עלתה ב-1.3%; הונג קונג מתחזקת ב-1%; שנחאי קפצה ב-1.8%; סיאול עלתה ב-1.7%; בורסת סידני עלתה ב-1% לאחר שהבנק המרכזי של אוסטרליה הותיר את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.1%.

פעילות הייצור בסין עלתה בנובמבר לרמתה הגבוהה ביותר מזה עשור, מה שמעיד על התאוששות חדה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם. מדד מנהלי הרכש של קאישין למגזר הייצור עלה לרמה של 54.9 נקודות בנובמבר, לעומת 53.6 נקודות באוקטובר, כך לפי המדד שפרסמו קאישין מדיה וחברת המחקר מרקיט. זהו החודש השביעי ברציפות שבו המדד עולה על רמה של 50 נקודות, אשר מבדילה בין עלייה בפעילות הייצור לירידה.

וול סטריט ירדה - וסגרה את החודש הטוב ביותר מאז 1987

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים, ביום האחרון למסחר בחודש נובמבר. עם זאת, בורסות העולם סגרו היום את חודש נובמבר במגמה חיובית, על רקע ההתקדמות לקראת אישור חיסונים לנגיף הקורונה. מדד MSCI World עלה בשיעור שיא של 13% בנובמבר.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.9%, אך השלים עליה של 11.9% בנובמבר - העליה החודשית החדה ביותר מאז 1987. S&P 500 נחלש ב-0.5%, ועלה בסיכום חודשי ב-10.8% - נובמבר הטוב ביותר של המדד אי פעם. מדד נאסד"ק רשם ירידה של 0.1%, ובסיכום חודשי עלה ב-11.8%. התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים נסגרה ברמה של 0.846%.

מניית מודרנה זינקה ב-21%, לאחר שחברת התרופות אמרה היום כי תבקש מהרגולטורים אישור חירום לשימוש בחיסון שפיתחה נגד קורונה, לאחר שתוצאות הניסויים שערכה הראו יעילות של 94%. 

שר הבריאות של ארה"ב, אלכס אזר, אמר היום כי שני החיסונים הראשונים נגד נגיף הקורונה עשויים להיות זמינים בארה"ב עוד לפני חג המולד. 

מניית חברת המידע הפיננסי IHS מרקיט זינקה ב-7.5%, על רקע הדיווח כי חברת S&P גלובל תרכוש אותה בעבור 44 מיליארד דולר. 

הנפט ירד ב-0.4% לקראת ישיבת אופ"ק פלוס

מחיר הנפט ירד היום, על רקע ציפיה לדיוני מדינות אופ"ק ובעלות בריתן אם להמשיך בהגבלת התפוקה לנוכח העליה בתחלואת הקורונה בארה"ב ובאירופה. שרי הנפט של מדינות אופ"ק פלוס צפויים היו לדון בישיבה בת יומיים שאמורה היתה להפתח היום באפשרות להאריך בשלושה עד ארבעה חודשים את קיצוצי התפוקה הנוכחיים, או העלאה הדרגתית של התפוקה החל מינואר, לפי דיווח של רויטרס. הפגישה נדחתה ליום חמישי. 

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר ירדו ב-0.4% ל-44.34 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום חודשי, עלה מחיר הנפט מסוג טקסס מתוק ב-22% בנובמבר. 

עוד בשוק הסחורות, מחיר הזהב ירד היום וסגר חודש רביעי ברציפות של ירידות, על רקע התקוות לאישור חיסון לקורונה, אשר החלישו את הביקוש למתכת היקרה. החוזים על הזהב למסירה בפברואר ירדו ב-0.4% וננעלו ברמה של 1,780.90 דולר לאונקיה. 

בורסת לונדון ירדה ב-1.6% - וסגרה החודש הטוב ב-30 שנה

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום בירידות שערים. בורסת לונדון ירדה ב-1.6%, על אף דיווחים לפיהם הרגולטורים בבריטניה עשויים לאשר כבר בימים הקרובים את החיסון של פייזר וביונטק. למרות הירידה שנרשמה היום, עלה מדד FTSE 100 של הבורסה ב-11% בנובמבר - העליה החודשית החדה ביותר מאז ינואר 1989. 

בורסת פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז ירדה ב-1.4%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-1%, אך עלה בסיכום חודשי ב-14% - העליה החדה ביותר מאז דצמבר 1986. 

מניות האנרגיה ירדו לקראת פגישת שרי הנפט של מדינות אופ"ק ובעלות בריתן. BP ירדה ב-5.8%; מניית רויאל דאץ'-של ירדה ב-5.1%. 

הביטקוין מזנק ל-19,500 דולר

הביטקוין שב לטפס היום ומתקרב לרף ה-20 אלף דולר, בהמשך לעליה החדה שרשם השנה. הביטקוין עולה ב-7.2% ל-19,577.47 דולר, ומשלים בכך זינוק של יותר מ-150% עד כה השנה, לפי נתוני בלומברג. בשנה מלאת תנודות בשווקים, הראה הביטקוין יציבות שהפכה אותו לאחד הנכסים בעלי הביצועים הטובים ביותר.  

הזינוק במחיר הביטקוין השנה חל על רקע עליה בהשקעות של גופים מוסדיים בו. ביום שישי הודיעה חברת גוגנהיים פרטנרס כי היא צפויה להשקיע עד 10% מקרן מקרו אופרטיוניטיז שלה, ששווה 5.3 מיליארד דולר, בקרן ביטקוין.

ירידות באסיה: הונג קונג ירדה ב-2%

המסחר בבורסות אסיה התנהל בירידות על רקע פרסום נתוני ייצור מעודדים בסין.

טוקיו ירדה ב-0.8%. הונג קונג ירדה ב-2%.שנחאי ירדה ב-0.5%.סינגפור ירדה ב-2.1%.

מדד מנהלי הרכש (PMI ) למגזר הייצור בסין בנובמבר הגיע ל-52.1 נקודות - זה החודש התשיעי ברציפות של התרחבות במגזר הייצור. 

המכירות הקמעוניות ביפן עלו באוקטובר לעומת אוקטובר 2019 ב-6.4%. הין היפני נחלש ב-0.2% מול הדולר. מדד הדולר נחלש ב-0.1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker