ביטקוין על סף 19,000 ד'; וול סטריט סגרה שבוע שלילי ראשון זה 3 שבועות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

וול סטריט סגרה שבוע שלילי ראשון זה 3 שבועות

בורסות וול סטריט, ששברו שיאים בתחילת השבוע, נסוגו היום בדרכן לירידה שבועית ראשונה מזה שלושה שבועות, לאחר שקשיי מקבלי ההחלטות בארה"ב ובאיחוד האירופי להתגבר על המחלוקות ולאשר תמריצים כלכליים נוספים, האפילו בהשפעתם על תקוות לאישור חיסונים לקורונה בשבועות הקרובים.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.8% ואיבד 0.7% בסיכום שבועי. מדד S&P 500 נסוג היום ב-0.7% בדרכו לירידה שבועית של 0.8%. מדד נאסד"ק ירד היום ב-0.4% אולם הצליח לחלץ עלייה שבועית של 0.2%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים כמעט ללא שינוי ברמה של 0.83%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%, לאחר שנפל מוקדם יותר השבוע לרמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2018.

מניית פייזר טיפסה ב-1.4% במסחר בוול סטריט, על רקע הגשת בקשה למינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA), לאישור חירום של החיסון נגד קורונה שפיתחה יחד עם ביונטק, שמנייתה קפצה ב-9.6%.

הנפט סגר שבוע חיובי שלישי ברצף; קפץ ב-5% השבוע

מחיר הנפט טיפס היום בניו יורק בדרכו לעלייה שבועית של 5% - שבוע חיובי שלישי ברציפות - לאחר שתקוות לאישור חיסונים לקורונה בשבועות הקרובים, חיזקו את ההערכות כי צפויה התאוששות בביקוש לאנרגיה בשנה הבאה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 42.15 דולר לחבית, עלייה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב התאושש היום - אך סגר שבוע שני של ירידות

מחיר הזהב טיפס היום בראשונה מזה ארבעה ימים, אולם השלים ירידה שבועית שנייה ברציפות לאחר שתקוות לאישור חיסון לקורונה בשבועות הקרובים, הקטין את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,872.4 דולר לאונקייה, עלייה של 0.6%, בבורסות הסחורות של ניו יורק, אולם ירדו ב-0.7% בסיכום שבועי.

בה בעת, החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 24.36 דולר לאונקייה, עלייה של 1.3%, אולם ירדו ב-1.7% בסיכום שבועי.

ביטקוין על סף 19,000 דולר; מרוחק ב-6% מהשיא של 2017

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, ממשיך לטפס ומתקרב לרמה של 19,000 דולר בראשונה זה כמעט שלוש שנים.

מטבע הקריפטו נסחר כעת ברמה של 18,700 דולרים, לפי נתוני טריידבלוק, ונמצא בדרכו לזינוק שבועי של כ-15% - השבוע הטוב ביותר מאז יוני 2019.

מתחילת השנה קפץ ערך ביטקוין ביותר מ-160% והוא מרוחק כעת בפחות מ-6% משיא של 19,783 דולרים שרשם דצמבר 2017. נסיקת ערכו השנה החלה להזכיר למשקיעים את הזינוק של 1,375% שרשם ב-2017, בטרם צלל ב-70% בשנה שאחריה.

"יש מעט סימנים לכך שהראלי הזה קרוב לסיומו וכל הסימנים מצביעים על שבירת השיא בעתיד הקרוב", העריך דניס וינוקורוב, מנהל המחקר בברוקראז' Bequant בלונדון.

אירופה סגרה שבוע חיובי שלישי - הרצף הארוך מאז יולי

בורסות אירופה נסגרו בעליות בדרכן לשבוע חיובי שלישי ברציפות - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז יולי - לאחר שתקוות לאישור חיסון לקורונה בשבועות הקרובים, האפילו בהשפעתן על קשיי מקבלי ההחלטות בארה"ב ובאיחוד האירופי להתגבר על המחלוקות ולאשר תמריצים כלכליים נוספים משני צדי האוקיינוס האטלנטי.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.5% בדרכו לעלייה שבועית של 1.1% - שבוע חיובי שלישי ברציפות.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.1856 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3293 דולר לליש"ט.

המכירות הקמעוניות בבריטניה עלו ב-1.2% באוקטובר, על פי נתוני הלשכה לסטטיסטיקה הבריטית (ONS) - זה החודש השישי של עלייה במכירות הקמעוניות.

עליות באסיה על רקע החששות לגבי הקורונה

החששות מפני השפעת הקורונה על הכלכלה והעלייה במספר המקרים בעולם מובילה לחוסר ודאות בקרב המשקיעים בבורסות אסיה. טוקיו ירדה ב-0.4%, הונג קונג עלתה ב-0.4%, שנחאי עלתה ב-0.4%, סינגפור הוסיפה 1.3%. 

ביפן, ירד מדד המחירים לצרכן, לא כולל מחירי מזון תנודתיים (מדד הליבה), באוקטובר ב-0.7% לעומת אוקטובר 2019 - הקצב המהיר ביותר מאז מארס 2011, וחודש שלישי של ירידות ברציפות. החשש כעת הוא להיווצרות דיפלציה.

מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור ביפן בנובמבר של בנק au Jibun נפל ל-48.3 מ-48.7 נקודות באוקטובר - ונשאר מתחת לרף 50 הנקודות זה החודש ה-19 ברציפות. קריאה מעל ל-50 נקודות מראה על התרחבות המגזר וההיפך.

מדד הדולר נחלש כעת ב-0.1%. מחיר הנפט ללא שינוי.

ההיי-טק הוביל העליות בוול סטריט; נאסד"ק הוסיף 0.9%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בראשונה מזה שלושה ימים, על רקע חידוש המגעים בסנאט על אישור חבילת סיוע כלכלי נוספת עקב משבר הקורונה, ותקוות כי הפצה נרחבת של חיסונים לנגיף צפויה בחודשים הקרובים. מניות ההיי-טק הובילו את העליות על רקע מגבלות חדשות שהוטלו בארה"ב ובעולם עקב עלייה במספר הנדבקים בקורונה. הדולר מתייצב לאחר שנפל אתמול לשפל של שנתיים וחצי. האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.9%. מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500, שירדו ביומיים הקודמים לאחר שנסגרו בשיאים ביום שני, טיפסו היום ב-0.2% וב-0.4% בהתאמה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 0.85%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסחר כמעט ללא שינוי, לאחר שנפל אתמול לרמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2018.

מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט, צ'אק שומר הדמוקרטי, אמר היום כי מנהיג הרוב בסנאט, מיץ' מקונל הרפובליקאי, הסכים לחדש את המשא ומתן על חבילת סיוע כלכלית נוספת על רקע משבר הקורונה.

חששות קורונה הכבידו על הנפט

מחיר הנפט נסגר בירידות בצל חששות כי מגבלות חדשות המוטלות עקב עלייה במספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם, יפגעו בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 41.74 דולר לחבית, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר עלייה של 0.9% ביום רביעי.

הזהב נסוג יום שלישי ברציפות

מחיר הזהב נסוג זה היום השלישי ברציפות לאחר שתקוות לאישור קרוב של חיסונים לקורונה, פגעו בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה הנחשבת למקלט בעתות משבר. התאוששות הדולר היום משפל של יותר משנתיים שאליו נפל אתמול, אף היא פגעה בביקוש לזהב שמחירו נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,861.5 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר זה 10 ימים, לאחר ירידה של 0.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אירופה נסגרה בירידות; פרנקפורט איבדה 0.9%

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר שהטלת מגבלות חדשות ברחבי העולם עקב מגפת הקורונה, הגבירה את החששות מפני נזקים נוספים לכלכלה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.8%; פרנקפורט איבדה 0.9%; פריז נסוגה ב-0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.8%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לרמה של 1.1843 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3221 דולר לליש"ט.

מניית טיסנקרופ ירדה ביותר מ-3% לאחר שתאגיד הענק הגרמני דיווח כי יפטר 10,000 עובדים בעקבות הפסדי ענק. תאגיד הפלדה והתעשייה, דיווח על הפסד נקי של 5.5 מיליארד יורו ברבעון השלישי של 2020.

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב טיפס באוקטובר

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב טיפס בחודש שעבר ב-0.7%, לאחר עלייה של 0.7% בספטמבר ושל 1.6% באוגוסט - כך מסרה היום (חמישי) חברת המחקר קונפרנס בורד

השיפור במדדי הייצור, התפוקה, גיוס עובדים, פיטורים ושוק המניות - האפיל בהשפעתו על הירידה במדדי היתרי הבנייה וביטחון הצרכנים.

מכירות בתים קיימים בארה"ב הגבוהות מ-2006; המחירים בשיא

המכירות של בתים קיימים בארה"ב טיפסו באוקטובר ב-4.3% לעומת החודש הקודם - לקצב שנתי של 6.85 מיליון יחידות (הגבוה מאז פברואר 2006), כך  מסר היום (חמישי) איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב. לעומת אוקטובר 2019, זינקו המכירות של בתים קיימים ב-26.6%.

קצב המכירות הגבוה מעולם נרשם ב-2005 והיה 7.1 מיליון יחידות. מחיר המכירה החציוני טיפס באוקטובר לשיא של 313 אלף דולר, זינוק של 15.5% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

הלירה הטורקית ובורסת איסטנבול מזנקות בעקבות העלאת ריבית

הלירה הטורקית ובורסת איסטנבול מזנקות לאחר שהבנק המרכזי של טורקיה הודיע על העלאת הריבית החדה ביותר מזה שנתיים, וחיזק בכך את ההערכות כי הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן יעמוד בהטחתו לשוב למדיניות ידידותית לשווקים.

הלירה קפצה עד 2.5% מול הדולר בעקבות ההחלטה על העלאת הריבית ב-4.75%, וסייע למטבע הטורקי לחמוק ממגמת הירידות שרושמים היום מטבעות השווקים המתעוררים. בבורסת איסטנבול נמחקו הירידות שנרשמו בתחילת היום, והמדדים עברו לעליות.

ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי של טורקיה, בראשות הנגיד נאג'י אגבל, העלתה את ריבית הריפו השבועית מ-10.25% ל-15%, בהתאם לתחזיות מרבית האנליסטים שנסקרו על ידי בלומברג. הוועדה תשמשת בריבית זו מעתה אך ורק למימון בנקים מסחריים, צעד שעשוי להפוך את המדיניות המוניטרית לקלה יותר לחיזוי.

בורסת איסטנבול עולה ב-1.9% בהובלת מניות הבנקים שמזנקות ב-4.6%. הלירה מתחזקת כעת ב-1.4% מול הדולר לשער של 7.5961 לירות לדולר.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב עלה בראשונה זה 5 שבועות

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב עלה זו הפעם הראשונה זה חמישה שבועות - עדות לנזק שממיט הגידול במספר הנדבקים בקורונה על הכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה ראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-742 אלף, לעומת 711 אלף תביעות בשבוע הקודם - כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות הראשונות לרמה של 700 אלף, לעומת 709 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם - שהיה מספר התביעות הראשונות השבועי הנמוך ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-14 במארס, אז היה מספרן 282 אלף.

הרמה הנוכחית של התביעות עדיין גבוהה יותר מכל תקופה אחרת. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה היה 695 אלף תביעות שנרשם באוקטובר 1982. לפני תחילת משבר הקורונה, היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, המפרסם בפיגור של שבוע, ירד ל-6.37 מיליון בשבוע שהסתיים בשביעי בנובמבר, לעומת 6.8 מיליון בשבוע הקודם. תחזית הכלכלנים היתה ל-6.4 מיליון תביעות לעומת 6.79 מיליון תביעות מתמשכות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. מספר תביעות האבטלה המתמשכות הוא כעת הנמוך ביותר מאז אמצע חודש מארס, אולם עדיין גבוה כמעט פי ארבעה מממוצע שבועי של 1.7 מיליון בשנת 2019.

טוקיו יורדת ב-0.9%; הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות קלות בהמשך לירידות אמש (ד') בוול סטריט על רקע העלייה במספר הנדבקים בקורונה בעולם. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג נחלשה ב-0.7%; שנחאי עלתה ב-0.5%; סיאול עלתה ב-0.1% וסידני הוסיפה 0.2%.

הין יורד ב-0.3% ל-104.16 ין לדולר. מחיר הזהב יורד ב-0.7% ל-1,859 דולר לאונקייה. הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.7% ל-41.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1.2% ל-43.8 דולר לחבית.

שבבי גיימינג הקפיצו את רווחי ומכירות אנבידיה לשיא

ענקית שבבי העיבוד הגרפי אנבידיה דיווחה לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על רווח והכנסות שיא רבעוניים, הודות לזינוק במכירות של שבבי גיימינג.

החברה דיווחה על רווח נקי של 1.34 מיליארד דולר, או רווח של 2.12 דולר למניה, ברבעון השלישי של השנה, לעומת רווח של 899 מיליון דולר, או רווח של 1.45 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה אנבידיה רווח של 2.91 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 2.58 דולר למניה.

בשורה העליונה דיווחה החברה על הכנסות שיא של 4.73 מיליארד דולר, זינוק של 57% לעומת הרבעון השלישי של 2019, ומעל לתחזיות האנליסטים של 4.42 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה אנבידיה לרשום ברבעון הנוכחי הכנסות של 4.7-4.9 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים של 4.4 מיליארד דולר.

מניית אנבידיה, שנסקה ב-128% מתחילת השנה, נסוג ב-0.3% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.

וול סטריט נסוגה ב-1.2%; הדולר בשפל של שנתיים וחצי

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות יום שני ברציפות, זו הפעם הראשונה מזה שלושה שבועות, לאחר שהחלטת העיר ניו יורק לסגור את בתי הספר עקב עלייה במספר הנדבקים בקורונה, עוררה חששות מהטלת מגבלות נוספות בארה"ב. הדולר נחלש לשפל של שנתיים וחצי מול המטבעות המרכזיים בעולם. האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגות.

מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500, שנסוגו אתמול מהשיאים שבהם נסגרו ביום שני, איבדו היום 1.2%. מדד נאסד"ק ירד ב-0.8%. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 קטע רצף של שלושה ימים שבהם שבר שיאים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 0.87%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%. מדד הדולר נמצא בדרכו ליום חמישי ברציפות של ירידות, ונפל במהלך היום לרמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2018.

מניית פייזר עלתה ב-0.8% לאחר שיצרנית התרופות האמריקאית הודיעה כי ממצאי הניסוי הקליני האחרון שערכה הצביעו על יעילות של 95% של חיסון לקורונה שפיתחה יחד עם חברת ביונטק הגרמנית, שמנייתה קפצה ב-4% בניו יורק. ההודעה סוללת את הדרך להגשת בקשה בימים הקרובים לקבלת אישור ראשון של הרגולטורים בארה"ב לחיסון נגד הנגיף.

מניית טסלה השלימה זינוק דו-יומי של 19.2% בעקבות ההודעה בתחילת השבוע כי יצרנית המכוניות החשמליות שבראשה עומד אילון מאסק תצורף למדד המניות היוקרתי S&P 500 ב-21 בדצמבר. הזינוק היום נרשם גם לאחר שאנליסטים של בנק מורגן סטנלי העלו את המלצתם למניית יצרנית המכוניות החשמליות מ"משקל שוק" ל"משקל יתר", וגם הגביהו את מחיר היעד למניה מ-360 דולרים ל-540 דולרים.

מניית יצרנית המטוסים בואינג נסוגה ביותר מ-3%, למרות שמינהל התעופה הפדרלי (FAA) בארה"ב אישר לחדש טיסות של מטוסי בואינג 737 מקס. זאת, לאחר 20 חודשים שבהם הדגם הנמכר ביותר של בואינג היה מקורקע לצורך בדיקות בטיחות, בעקבות שני מקרי התרסקות קטלניים של הדגם בתוך חמישה חודשים שגרמו למותם של 346 בני אדם.

מניית טרגט טיפסה ב-2.4% לאחר שהקמעונאית האמריקאית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים, הודות לזינוק במכירותיה באינטרנט.

הנפט בשיא של חודשיים למרות גידול במלאי בארה"ב

מחיר הנפט טיפס בניו יורק לשיא של חודשיים על רקע תקוות כי קבוצת יצואניות הנפט אופ"ק פלוס תדחה את הגדלת התפוקה המתוכננת לינואר, ולמרות שבוע שני ברציפות של גידול במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 41.82 דולר לחבית, עלייה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר כבר קפצו ב-2.5% לרמתם הגבוהה מאז ראשית ספטמבר.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-800 אלף חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לגידול חד יותר של 1.25 מיליון חביות.

חברות קבוצת אופ"ק פלוס נוטות לתמוך בדחיית הגדלת התפוקה המתוכננת לינואר  בהיקף של 2 מיליון חביות ביום, או כ-2% מביקוש הנפט העולמי, אמרו השבוע מקורות לרויטרס. הדחייה הנשקלת היא לפרק זמן של שלושה או שישה חודשים.

בראשונה זה 3 שבועות: הזהב ירד יומיים ברציפות

מחיר הזהב ירד זה היום השני ברציפות - ירידה דו-יומית ראשונה מזה שלושה שבועות - לאחר שתקוות לחיסונים קרובים לקורונה צמצמו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,873.9 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6%, בבורסות הסחורות של ניו יורק. עם זאת, מחיר הזהב עודנו גבוה ביותר מ-20% מרמתו בתחילת השנה.

אירופה נסגרה בעליות; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.5%

בורסות אירופה נסגרו בעליות לאחר שתקוות לחיסונים קרובים לקורונה האפילו בהשפעתם על המשך העלייה במספר הנדבקים בנגיף ביבשת.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.5%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.4%.

היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.187 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3297 דולר לליש"ט.

האינפלציה בבריטניה עלתה בחודש שעבר 0.7%; לאחר שבספטמבר עלתה ב-0.5%. עם זאת, הכלכלנים צופים כי הסגר הנוכחי יגרום לאינפלציה שוב לרדת החודש.

זינוק חד מהצפוי בהתחלות הבנייה בארה"ב

התחלות הבנייה בארה"ב טיפסו בשיעור חד מהצפוי באוקטובר על רקע ריבית המשכנתאות הנמוכה בארה"ב, ולמרות חששות כי גידול במספר הנדבקים בקורונה יפגע בהתאוששות הכלכלית.

התחלות הבנייה טיפסו בחודש שעבר ב-4.9% לעומת ספטמבר, לקצב שנתי של 1.53 מיליון יחידות, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לקצב נמוך יותר של 1.49 מיליון.

בה בעת, נתוני ספטמבר תוקנו כלפי מעלה לקצב של 1.46 מיליון לעומת קצב של 1.415 מיליון שעליו דווח במקור.

היתרי הבנייה, הנחשבים לאינדיקטור לפעילות עתידית בענף, נותרו באוקטובר ללא שינוי לעומת החודש הקודם, בקצב שנתי של 1.545 מיליון יחידות. תחזית הכלכלנים היתה לקצב של 1.57 מיליון.

בריטניה: 12 מיליארד ליש"ט לתעשיות ירוקות

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הודיע היום על תוכנית ב-12 מיליארד ליש"ט לתמיכה בתעשיות ירוקות ומאבק במשבר האקלים. התוכנית החדשה, לדבריו, תייצר 250 אלף מקומות עבודה.  

ג'ונסון, שמנסה לשפר את מעמדו ולהחיות את הכלכלה, מתכוון להשתמש בתוכנית "המהפכה התעשייתית הירוקה" כדי לעמוד בהבטחתו להשקיע במה שהיה פעם הלב התעשייתי של המדינה.

במסגרת התוכנית, מכירת מכוניות שנוסעות על דלק ודיזל תיאסר החל מ-2030.

טוקיו ירדה ביותר מ-1%; עליות קלות בשנחאי

טוקיו איבדה 1.1% לאחר סגירה שלילית בוול סטריט אמש, מדד אסיה דאו יורד ב-0.1%; שנחאי עולה ב-0.2%; הונג קונג מוסיפה 0.3%; סינגפור עולה ב-0.3%.

טוקיו צפויה להכריז על מצב חירום בעקבות שיא במספר מקרי הקורונה החדשים בעיר. לפי דיווחים בתקשורת המקומית, קצת פחות מ-500 מקרים התגלו אתמול.

פייזר הודיעה כי רשמה התקדמות בבדיקות הבטיחות של החיסון. כמו כן, אוסטרליה הדרומית הטילה כמה ימים של סגר בעקבות התפשטות הקורונה, ויותר ויותר ערים בארה"ב מטילות הגבלות חדשות.

וול סטריט נסוגה משיא; שווי טסלה זינק ב-32 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסוגו משיא ונסגרו בירידות בראשונה מזה שלושה ימים, לאחר שעלייה במספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם והאטה חדה בצמיחת המכירות הקמעוניות בארה"ב, האפילו בהשפעתם על דו"חות כספיים חזקים מהצפוי של ענקית הקמעונות וול-מארט, ועל תקוות להתאוששות בצמיחה הכלכלית הודות לחיסונים חדשים לנגיף. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד דאו ג'ונס, שנסגר אתמול בשיא זו הפעם הראשונה מאז פברואר ובמרחק נגיעה מרמה של 30,000 נקודות, נסוג היום ב-0.6%. מדד נאסד"ק איבד 0.2%. מדד S&P 500, שנסגר ביום שני ברמתו הגבוהה מעולם, ירד ב-0.5%. עם זאת, מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 טיפס ב-0.4% ונסגר בשיא זה היום השלישי ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 0.87%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%.

מניית טסלה קפצה ב-8.2% במסחר בניו יורק, בעקבות ההודעה כי יצרנית המכוניות החשמליות שבראשה עומד אילון מאסק תצורף למדד המניות היוקרתי S&P 500 ב-21 בדצמבר. הזינוק של מניית טסלה היום הקפיץ את שווי השוק של החברה ב-32 מיליארד דולר.

ירידות חדות נרשמו במניות רשתות בתי המרקחת וחברות הפצת התרופות בארה"ב, בעקבות הודעת קמעונאית האינטרנט אמזון על השקת בית מרקחת מקוון. מניות רשתות בתי המרקחת CVS הלת, וולגרינס בוטס אליאנס ורייט אייד, שמניותיהן צנחו בוול סטריט ב-8.6%, ב-9.6% וב-16.3% בהתאמה. מניית GoodRx, פלטפורמה דיגיטלית לתרופות במרשם, צללה ב-22.5%. מניות חברות ההפצה של תרופות קרדינל הלת ומקסון (McKesson) נפלו ב-6.5% וב-5.5% בהתאמה.

הזהב נסוג בראשונה זה 4 ימים; הנפט טיפס בניו יורק

מחיר הנפט נסגר בעליות קלות בניו יורק על רקע תקוות להתאוששות הכלכלה הודות לחיסונים חדשים לקורונה, אולם נסוג בלונדון בצל חששות מפני ירידה בביקוש בטווח הקצר בשל עלייה במספר הנדבקים בנגיף בארה"ב ובאירופה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 41.43 דולר לחבית, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 43.75 דולר לחבית, ירידה של 0.2%.

עוד בשוק הסחורות: מחיר הזהב נסוג בראשונה מזה ארבעה ימים, והחוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,885.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

חובות משקי הבית בארה"ב בשיא על רקע מיחזור משכנתאות

חובות משקי הבית בארה"ב טיפסו ברבעון השלישי של השנה לרמתם הגבוהה מעולם, לאחר שריביות שפל המשיכו לגרום לזינוק בהיקף המשכנתאות שנטלו צרכנים בעלי דירוג אשראי גבוה.

חובות משקי הבית גדלו ב-0.6% ל-14.35 טריליון דולר לעומת 14.27 טריליון דולר ברבעון השני של השנה, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. הגידול נבע בראש ובראשונה מזינוק בהיקף המשכנתאות החדשות, מרביתן לצורך מיחזור משכנתאות קיימות, שקפץ ל-1.05 טריליון דולר, הסכום השני בגובהו מאז החל פרסום הנתונים ב-2003.

מבול מיחזור המשכנתאות סייע לפצות על ירידה בחובות בעלי כרטיסי האשראי, שהתכווצו ל-807 מיליארד דולר, הנמוכים מאז 2017.

אירופה נסגרה בירידות; לונדון נסוגה ב-0.9%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בצל עלייה במספר הנדבקים בקורונה ביבשת ועל רקע טרפוד אישורה של חבילת תמריצים כלכליים אירופית על ידי פולין והונגריה.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.9%; פרנקפורט נסגרה בירידה של פחות מ-0.1%; פריז טיפסה ב-0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.2%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לרמה של 1.1861 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3248 דולר לליש"ט.

הבטחון בענף הבנייה בארה"ב שובר שיאים

הבטחון בענף הבנייה בארה"ב שבר שיאים זה החודש הרביעי ברציפות.

מדד הביטחון בענף הבנייה טיפס בנובמבר לשיא של 90 נקודות לעומת 85 נקודות בחודש הקודם, מסר היום איגוד קבלני הבתים הלאומי בארה"ב (NAHB).

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על שיפור בבטחון הקבלנים. בחודשים אפריל ומאי, לאחר פרוץ משבר הקורונה, צנח המדד מתחת לרמה של 50 נקודות.

עם זאת, השיפור אינו אחיד במונחים גאוגרפיים. מדדי ביטחון הקבלנים באזורי המערב התיכון, דרום ומערב ארה"ב כולם טיפסו בנובמבר, ובראשם מדד המערב התיכון קפץ ב-9 נקודות. מנגד, המדד של אזור צפון מזרח ארה"ב נפל ל-82 נקודות לעומת 87 נקודות בחודש הקודם.

לראשונה זה 3 שנים: ביטקוין פרץ מעל 17 אלף דולר

ערך הביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, פרץ מעל לרף של 17 אלף דולר זו הפעם הראשונה מאז התפוצצות בועת מטבעות הקריפטו לפני כמעט שלוש שנים. 

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 17,009 דולר, רמתו הגבוהה ביותר מאז דצמבר 2017 ועלייה של 4.1% ביממה החולפת, כך לפי נתוני טריידבלוק

ערך הביטקוין יותר מהוכפל מתחילת השנה, והולך ומתקרב לשיא של כמעט 20 אלף דולר שרשם בדצמבר 2017, ושאחריו צלל עד לשפל של 3,136 דולר בתוך שנה.

צמיחת המכירות הקמעוניות בארה"ב - הנמוכה זה 6 חודשים

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו באוקטובר בקצב המתון ביותר מזה שישה חודשים, עדות אפשרית לכך שהצרכנים מהססים לבצע קניות בצל הזינוק במספר הנדבקים בקורונה ובהיעדר סיוע כלכלי ממשלתי נוסף.

המכירות הקמעוניות גדלו באוקטובר ב-0.3% לעומת החודש הקודם, לאחר זינוק של 1.6% בספטמבר, כך מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים של בלומברג היתה לגידול חד יותר של 0.5% לאחר קפיצה של 1.9% שעליה דווח במקור בספטמבר. לעומת אוקטובר 2019, גדלו המכירות הקמעוניות ב-5.7%.

בניכוי מכירות מכוניות ודלק, צמחו המכירות הקמעוניות באוקטובר ב-0.2%. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.6%.

וולמארט דיווחה על זינוק של 79% במכירות המקוונות

מניית וולמארט עולה ב-0.5% במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר שענקית הקמעונות הביסה את תחזיות הכלכלנים בדו"חות הכספיים לרבעון האחרון. וולמארט דיווחה על רווח נקי של 5.14 מיליארד דולר, או 1.8 דולר למניה, לעומת 3.23 מיליארד דולר או 1.15 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2019.

הכנסות החברה עלו ל-134.71 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2020, לעומת הכנסות של 128 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2019. תחזיות הכלכלנים היו להכנסות של 132.13 מיליארד דולר.

המכירות המקוונות של החברה עלו ב-79% ברבעון השלישי של 2020, לעומת הרבעון המקביל ב-2019. המכירות בחנויות זהות בארה"ב עלו ב-6.4% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל, לעומת תחזיות הכלכלנים לעלייה של 4.3%.

"אנחנו חושבים שהרגלי הצריכה החדשים של הלקוחות יישארו לאורך זמן ואנחנו בעמדה טובה להעניק להם את הערך והניסיון שהם מחפשים", אמר מנכ"ל וולמארט, דאג מקמילון.

איזיג'ט לא תחלק דיווידנדים; המניה יורדת ב-2%

מניית איזיג'ט יורדת כעת ב-2% במסחר בלונדון לאחר שחברת התעופה הבריטית דיווחה על הפסד של יותר ממיליארד ליש"ט בשנת הכספים 2020, ומסרה כי לא תחלק דיווידנדים למשקיעים. איזיג'ט דיווחה על הפסד לפני מס של 1.27 מיליארד ליש"ט בשנת הכספים של 2020 שהסתיימה ב-30 בספטמבר, לעומת רווח של 430 מיליון ליש"ט בשנת הכספים 2019. תחזיות הכלכלנים היו להפסד של 1.16 מיליארד ליש"ט.

החברה מסרה כי תוצאות אלו כוללות הוצאות בסך 438 מיליון ליש"ט בשנת הכספים. ההפסד המתואם לפני מס, מדד חשוב לחברה שבוחן את רווחיה לא כולל הוצאות חד פעמיות והוצאות חריגות, עמד על 835 מיליון ליש"ט לעומת רווח של 427 מיליון ליש"ט בשנת הכספים 2019.

החברה רשמה הכנסות של 3.01 מיליארד ליש"ט בשנת הכספים 2020 לעומת 6.39 מיליארד ליש"ט ב-2019. החברה מסרה כי ההכנסות בשנה ממושב טיסה ירדו ב-10.6% ל-54.65 ליש"ט.

החברה מסרה כי היא צופה שתשוב לטוס בכ-20% מקיבולת המתוכננת ברבעון הראשון של 2021. איזיג'ט מסרה כי בהתחשב באי-ודאות הגבוהה בטווח הקצר היא אינה יכולה לספק תחזית לשנת הכספים הבאה.

עליות קלות באסיה; טוקיו הוסיפה 0.4%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות קלות, לאחר שמודרנה הודיעה אתמול כי החיסון שלה לווירוס קורונה יעיל ב-94%. טוקיו עלתה ב-0.4%; שנחאי ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.1%; סינגפור הוסיפה 1.1%; סיאול ירדה ב-0.1% וסידני התחזקה ב-0.2%

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-104.37 ין לדולר. הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.05% ל-41.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.05% ל-43.8 דולר לחבית.

מודרנה הקפיצה את וול סטריט; דאו ג'ונס ננעל על 29,951 נקודת

דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו לשיאים חדשים לאחר שמודרנה הודיעה כי החיסון שלה לווירוס קורונה יעיל ב-94%. דאו ג'ונס עולה ב-1.6% וננעל על 29,951 אלף נקודות; S&P 500 עלה ב-1.1% ונאסד"ק עלה ב-0.8%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר - בהן היורו, הליש"ט והין, יורד ב-0.1%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב עולה ל-0.9%.

מניית מודרנה זינקה ב-9.5% לאחר שיצרנית התרופות הודיעה כי החיסון לקורונה שהיא מפתחת הוא בעל יעילות של 94.5%. בשבוע שעבר פייזר, החברה המתחרה, דיווחה כי החיסון שלה בעל יעילות של 90%. מודרנה חתומה מול ישראל על הסכם אספקת חיסונים עתידי.

מניות חברות התעופה, שיט התענוגות והתיירות, שנפגעו הכי קשה במגפת הקורונה מזנקות. בואינג עלתה ב-8.1%; קרניבל התחזקה ב-9.5%; רויאל קריביאן הוסיפה 6.8%; נורוויג'ן קרוז ליין עלתה ב-6.1%; יונייטד איירליינס הוסיפה 5.5%.

כמו כן, יצרניות הנפט עולות על רקע הזינוק במחיר הנפט. שברון מזנקת ב-7%; אקסון מובייל עלתה ב-5.7%.

מחיר הנפט ננעל בעליות חדות בעקבות החדשות על חיסון לקורונה

הדיווח של מודרנה על יעילות החיסון שהיא מפתחת לווירוס קורונה הקפיץ את מחיר החוזים על הנפט, כשהמשקיעים מצפים כי חיסון יוביל להתאוששות מהירה של הכלכלה ועלייה בצריכת האנרגיה.

החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק לחודש דצמבר עלו ב-1.21 דולר או 3% וננעלו על 41.34 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה בינואר עלו ב-1% או 2.4% וננעלו על 43.82 דולר לחבית.

אירופה ננעלה בעליות; לונדון עלתה ב-1.6%

בורסות אירופה ננעלו בעליות, בהמשך למגמה החיובית בבורסות אסיה ועל רקע ההודעה של מודרנה כי החיסון לקורונה יעיל ב-94%. לונדון עלתה ב-1.6%. פרנקפורט הוסביפה 0.5%. פריז עלתה ב-1.7%. מדד סטוקס 600 הוסיף 1.2%.

קבוצת הפיננסים הספרדית BBVA מכרה את החטיבה האמריקאית לקבוצת PNC פייננשל בעבור 11.6 מיליארד דולר. מניית BBVA עלתה ב-15.2% בבורסת מדריד. מניית רולס רויס, יצרנית המנועים למטוסים, עלתה ב-9.9%.

היורו והליש"ט נסחרים ביציבות מול הדולר. היורו עולה ב-0.05% ל-1.1845 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.05% ל-1.3195 דולר.

הסכם הסחר החופשי הגדול בעולם הוביל לעליות באסיה

בורסות אסיה רשמו עליות בעקבות החתימה אתמול על הסכם הסחר החופשי הגדול בעולם - שכולל 15 מדינות באסיה בתוכן סין, אך לא את ארה"ב.

טוקיו עלתה ב-2%. הונג קונג עלתה ב-0.9%. שנחאי הוסיפה 1%, סינגפור עלתה ב-1.3% וסיאול עלתה ב-1.9%. בורסת מומבאי סגורה לרגל חג.

כלכלת יפן צמחה ב-21.4% ברבעון השלישי לעומת הרבעון השלישי של 2019, וב-5% לעומת הרבעון השני. התפוקה במפעלים בסין עלתה באוקטובר ב-6.9%. המכירות הקמעוניות עלו באוקטובר ב-4.3% לעומת אוקטובר 2019.

הנפט הגולמי מתחזק כעת ב-1.5% ונסחר ב-40.70 דולר לחבית. מדד הדולר נחלש ב-0.2%. הין היפני נסחר ללא שינוי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker