וול סטריט סגרה שבוע שלילי ראשון זה חודש; אינטל נחתכה ב-24 מיליארד ד'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

וול סטריט בשבוע שלילי ראשון זה חודש; אינטל נחתכה ב-24 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בתום יום מסחר הפכפך, אולם השלימו שבוע שלילי ראשון מזה חודש, על רקע המשך השיחות בין הבית הלבן לקונגרס על אישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת בארה"ב. דו"חות רבעוניים מאכזבים של ענקית השבבים אינטל הכבידו על מניות הבלו צ'יפ. תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגה משיא של ארבעה חודשים, והדולר נחלש ב-1% בסיכום שבועי.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.4%, אולם איבד 1.1% השבוע - וקטע בכך רצף של ארבעה שבועות חיוביים. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1% בדרכו לירידה שבועית של 0.9% - שבוע שלילי ראשון לאחר שלושה שבועות של עליות. מדד S&P 500 טיפס ב-0.3%, אך ירד השבוע ב-0.5% וקטע אף הוא רצף של שלושה שבועות חיוביים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 0.84%, ירידה ראשונה זה שבעה ימים, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר טיפסה ל-0.87% - רמתה הגבוהה ביותר מאז התשיעי ביוני. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% בדרכו לירידה שבועית של 1%.

מניית אינטל צללה ב-10.6% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית השבבים האמריקאית - שהיא המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי - דיווחה אמש על ירידה ראשונה מזה שנה ברווחיה והכנסותיה הרבעוניים, ועל נפילה מפתיעה בהכנסות חטיבת מרכזי הנתונים. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של אינטל ב-24.3 מיליארד דולר.

מניית גיליאד טיפסה ב-0.2%, לאחר שמינהל המזון ותרופות בארה"ב (FDA) אישר את השימוש בתרופה האנטי-ויראלית רמדסיביר לטיפול בחולים שנדבקו בנגיף הקורונה.

מניית מאטל זינקה ב-9.6% לאחר שיצרנית הצעצועים הגדולה ביותר בארה"ב, שבראשה עומד הישראלי ינון קרייז, דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים.

מניית אמריקן אקספרס נסוגה ב-3.7% אחרי שדיווחה על רווח נמוך מהצפוי, אך גם על הכנסות גבוהות מהתחזיות. החברה דיווחה על רווח נקי של 1.07 מיליארד דולר ברבעון השלישי, או 1.3 דולרים למניה, לעומת 1.76 מיליארד דולר, או 2.08 דולרים למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים בסקר של פאקט-סט היו לרווח של 1.34 דולרים למניה. החברה דיווחה על ירידה של 20% בהכנסות ל-8.75 מיליארד דולר, לעומת תחזיות להכנסות של 8.66 מיליארד דולר.

הנפט נסגר מתחת ל-40 דולר; נפל ב-3% השבוע

מחיר הנפט נסגר מתחת ל-40 דולר לחבית על רקע גידול ביצוא מלוב ובצל המשך החששות מפני פגיעה בביקוש לאנרגיה עקב משבר הקורונה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 39.85 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-12 באוקטובר, לאחר ירידה של 1.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נסוג מחיר הנפט ב-3.1%.

הזהב טיפס - אך נסוג בסיכום שבועי

מחיר הזהב טיפס היום, אולם נסוג קלות בסיכום שבועי. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,905.2 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב בפחות מ-0.1%.

מניות הבנקים והרכב הובילו את אירופה לעלייה ראשונה השבוע

בורסות אירופה נסגרו בעליות בפעם הראשונה השבוע, בהובלת מניות הבנקים ויצרניות המכוניות על רקע דו"חות רבעוניים חזקים שפירסמו חברות במגזרים אלו. בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.3%; פרנקפורט טיפסה ב-0.8%; פריז הוסיפה 1.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6%.

מניית ברקליס קפצה ב-7% לאחר שהבנק הבריטי דיווח על רווח רבעוני גבוה יותר מכפליים מתחזיות האנליסטים. מניית דיימלר טיפסה ב-1% לאחר שיצרנית המכוניות הגרמנית העלתה את תחזית הרווח השנתי. מניית רנו נסוגה ב-0.5% לאחר שיצרנית המכוניות הצרפתית דיווחה על ירידה במכירות הרבעוניות, אך עדיין עלתה על ציפיות האנליסטים.

בבריטניה פורסמו היום (ו') נתונים שמצביעים על עלייה במכירות הקמעונאיות בממלכה בספטמבר זה החודש החמישי ברציפות. הנתונים משקפים גם עלייה חדה יותר לעומת העלייה שנרשמה באוגוסט. לפי נתוני משרד הסטטיסטיקה הלאומי, המכירות עלו בספטמבר לעומת אוגוסט ב-1.5%. המכירות שנרשמו בחודש שעבר היו גבוהות ב-5.5% מהמכירות שנרשמו בפברואר לפני התפרצות מגפת קורונה בבריטניה.

צמיחת הפעילות הכלכלית בארה"ב - הגבוהה זה 20 חודשים

הפעילות הכלכלית בארה"ב צמחה באוקטובר בקצב החד ביותר מזה 20 חודשים, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר השירותים בארה"ב טיפס באוקטובר לרמה של 56 נקודות, שיא של 20 חודשים, לעומת רמה של 54.6 נקודות בחודש הקודם, מסרה היום חברת המחקר IHS מרקיט.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור טיפס לרמה של 53.3 נקודות, שיא של 21 חודשים, לעומת רמה של 53.2 נקודות בחודש הקודם.

כלכלת אירופה חוזרת להתכווץ

מדד מנהלי הרכש (PMI) לאוקטובר בגוש היורו מצביע על התכווצות כלכלת היבשת. המדד הראשוני שפורסם היום ׁ(ו') על ידי מרקיט, שכולל את מגזר השירותים והייצור, הגיע ל-49.4 נקודות באוקטובר לעומת 50.4 נקודות בספטמבר. במדד זה, כל נתון מתחת ל-50 נקודות מסמל התכווצות בפעילות. הירידה במדד נרשמה על רקע הטלת מגבלות חדשות באירופה בשל התפרצות מגפת הקורונה ביבשת.

המדד הראשוני במגזר השירותים הגיע ל-46.2 נקודות, לעומת 48 נקודות בספטמבר. המדד במגזר הייצור עלה ל-45.4 נקודות, לעומת 53.7 נקודות.

בבריטניה, שאינה חלק מגוש היורו והאיחוד האירופי, הגיע המדד המשולב ל-52.9 נקודות, לעומת 56.5 בספטמבר.

אחרי העימות לנשיאות בארה"ב: עליות בבורסות אסיה

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעיקר בעליות אחרי העימות השני והאחרון לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב שייערכו ב-3 בנובמבר. בניגוד לעימות הקודם, המועמדים ג'ו ביידן והנשיא דונלד טראמפ נמנעו מלהתפרץ זה לדבריו של זה והצליחו להביע את עמדותיהם בנושאי התפרצות הקורונה והמצב הכלכלי בארה"ב.

טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג עולה ב-0.2%; שנחאי יורדת ב-1%; סיאול עלתה ב-0.2%; סידני ירדה ב-0.1%.

הדולר נחלש מול הין ב-0.1% ונסחר תמורת 104.76 ין לדולר. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר יורד ב-0.8% ל-40.3 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה בדצמבר יורד ב-0.6% ל-42.2 דולר לחבית.

רנו ומרצדס מכות את התחזיות

יצרנית המכוניות הצרפתית רנו דיווחה היום (ו') על ירידה חדה בהכנסות, ואולם תוצאותיה ברבעון השלישי היו טובות מהתחזיות. הכנסות רנו הגיעו ברבעון השלישי ל-10.37 מיליארד יורו - ירידה של 8.2% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים בסקר של פאקט-סט היו להכנסות של 10.28 מיליארד יורו. החברה דיווחה על מכירות של כ-806 אלף כלי רכב ברבעון השלישי. החברה לא מדווחת בכל רבעון על הכנסותיה, אך היא דיווחה על עלייה בביקוש לדגם החשמלי מתוצרתה - רנו זואי.

דיימלר, יצרנית המכוניות שמפעילה את המותגים מרצדס וסמארט, דיווחה היום גם היא על תוצאות טובות מהתחזיות. הרווח הנקי של החברה ברבעון השלישי עלה ל-2.05 מיליארד יורו, לעומת 1.72 מיליארד יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. החברה דיווחה על העלייה ברווחים למרות ירידה בהכנסות שהגיעו ל-40.28 מיליארד יורו, לעומת 43.27 מיליארד יורו בשנה שעברה.

וול סטריט נסגרה בעליות; תשואת אג"ח ארה"ב בשיא של 4 חודשים

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות על רקע המשך השיחות על אישור חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב, נתוני אבטלה ומכירות בתים מעודדים בארה"ב, ודו"חות כספיים חיוביים של חברות אמריקאיות מובילות בהן קוקה קולה, AT&T וטסלה. מניות הבנקים הובילו את העליות לאחר התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות זינקה לרמתה הגבוהה מזה ארבעה חודשים. תשומת לב המשקיעים נתונה כעת לעימות הטלוויזיוני בין דונלד טראמפ לג'ו ביידן שיתקיים הלילה, ושיהיה העימות השני והאחרון ביניהם.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.2%; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.6%; מדד S&P 500 הוסיף 0.5%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.05% לרמה של 0.87%, רמתה הגבוהה ביותר מאז יוני.

מניות הבנקים הובילו את העליות היום בניו יורק: בנק אוף אמריקה קפץ ב-3.4%; מורגן סטנלי הוסיף 2.8%.

מניית טסלה עלתה ב-0.8% במסחר בוול סטריט, לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות של אילון מאסק דיווחה אמש על רבעון רווחי חמישי ברציפות. מניות יצרנית המשקאות הקלים קוקה קולה וענקית הטלקום AT&T טיפסו ב-1.3% וב-5.9% בהתאמה לאחר שדיווחו על רווחים רבעוניים גבוהים מהצפוי. מניית אינטל עלתה ב-0.8% לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים של ענקית השבבים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

הנפט התאושש על רקע מקרו חיובי ותקוות סיוע

מחיר הנפט התאושש מהנפילות החדות שרשם ביום רביעי, לאחר שנתוני אבטלה מעודדים וציפיות לאישור חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב, הרגיעו את החששות מפני ירידה בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 40.64 דולר לחבית, עלייה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שצנחו ב-4% אתמול (רביעי).

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 42.46 דולר לחבית, עלייה של 1.8%, לאחר נפילה של 3.3% אתמול.

התחזקות הדולר הפילה את הזהב מתחת ל-1,900 ד'

מחיר הזהב נסוג לאחר שהתחזקות הדולר בעולם פגעה בביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,904.6 דולר לאונקייה, ירידה של 1.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר צנחו מתחת לרמה של 1,900 דולר לאונקייה.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

זינוק של 9.4% במכירות בתים קיימים בארה"ב בספטמבר

המכירות של בתים קיימים בארה"ב גדלו בספטמבר זה החודש הרביעי ברציפות, לאחר שריביות נמוכות היטיבו עם שוק הדיור.

המכירות של בתים קיימים קפצו ב-9.4% לעומת אוגוסט, לקצב שנתי של 6.54 מיליון בתים, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב. לעומת ספטמבר 2019, זינקו מכירות הבתים בכמעט 21%. תחזית הכלכלנים היתה לקצב מכירות שנתי של 6.36 מיליון בספטמבר.

קצב המכירות הגבוהה גרם לדילול מלאי הבתים העומדים למכירה. יותר משבעה מתוך עשרה בתים שהועמדו למכירה בספטמבר נמכרו בתוך פחות מחודש. עקב כך, מלאי הבתים הנוכחי בשוק יספיק בקצב המכירות הנוכחי ל-2.7 חודשים בלבד - הנמוך מעולם. מלאי בהיקף של 6 חודשי מכירות נחשב לכזה שמשקף שוק מאוזן.

המלאי הנמוך לצד הביקוש המוגבר דחף את מחירי הבתים מעלה. מחיר המכירה החציוני של בתים קיימים טיפס בספטמבר לכ-312 אלף דולר, זינוק של כ-15% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הקפיצה החדה ביותר מאז שלהי 2005.

אירופה נסגרה בירידות; היורו והליש"ט נחלשים

בורסות אירופה נסגרו בירידות בעיקרן על רקע זינוק במספר הנדבקים בקורונה ביבשת, ועיכובים באישור חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב.

בורסות פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.1%; לונדון טיפסה ב-0.2%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.1%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.1831 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3087 דולר לליש"ט.

בראשונה ממארס: מספר המובטלים בארה"ב נמוך מ-10 מיליון

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נותר נמוך ממיליון זה השבוע השמיני ברציפות, אולם ממשיך להיות גבוה במונחים היסטוריים. מספר התביעות המתמשכות ירד מתחת לרמה של 10 מיליון בפעם הראשונה מזה שבעה חודשים.

מספר תביעות האבטלה ראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-787 אלף לעומת 842 אלף תביעות בשבוע הקודם - כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה ל-870 אלף תביעות ראשונות, לעומת 898 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

למרות מגמת הירידה של החודשים האחרונים במספר תביעות האבטלה הראשונות, הרמה הנוכחית עדיין גבוהה יותר מכל תקופה אחרת מלבד משבר הקורונה. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה היה 695 אלף תביעות שנרשם באוקטובר 1982. לפני פרוץ משבר הקורונה, היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, ירד בשבוע שהסתיים ב-10 באוקטובר ל-8.37 מיליון, לעומת כ-9.4 מיליון בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה. תחזית האנליסטים היתה ל-9.625 מיליון תביעות, לעומת 10.02 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. מספר התביעות המתמשכות נמצא במגמת ירידה מאז שטיפס לשיא של כמעט 25 מיליון במאי, וזו הפעם הראשונה מאז שלהי מארס, שבה נפל מתחת ל-10 מיליון.

אמריקן איירליינס עברה להפסד ברבעון השלישי

מניית אמריקן איירליינס יורדת ב-0.7% לפני המסחר לאחר שדיווחה על הפסד נמוך מהצפוי ברבעון השלישי וירידה בהכנסות הנמוכה מהתחזיות.

החברה עברה להפסד נקי של 2.40 מיליון דולר או 4.71 דולר למניה, מרווח של 425 מיליון דולר, 96 סנט למניה ברבעון השלישי אשתקד.

לא כולל הפרשות חד פעמיות, ההפסד היה 5.54 דולר למניה. ההכנסות נפלו ב-73.4% ל-3.17 מיליארד דולר.

המניה נפלה ב-55.6% השנה עד כה. תעודת הסל גלובל ג'טס צנחה ב-43.5%.

AT&T רשמה הפסד נקי גדול ונפילה בהכנסות ברבעון השלישי

מניית AT&T עולה במסחר לפני פתיחת וול סטריט ב-0.7%, לאחר שענקית הטלקום והמדיה דיווחה על הפסד נקי ברבעון השלישי שהחמיץ את התחזיות, אך רשמה הכנסות שעקפו את הציפיות.

ההפסד הנקי נפל ל-2.76 מיליארד דולר או 39 סנט למניה. תחזית פקטסט היתה ל-3.70 מיליארד דולר או 50 סנט למניה, לעומת הרבעון השלישי ב-2019.

ההכנסות נפלו ב-5% ל-42.34 מיליארד דולר, מעל תחזית פקטסט להכנסות של 41.61 מיליארד דולר.

ההכנסות מחטיבת התקשורת נפלו ב-3.1% ל-34.3 מיליארד דולר. ההכנסות של וורנרמדיה צנחו ב-10% ל-7.5 מיליארד דולר.  

החברה צופה פגיעה בהכנסות הרבעון הרביעי בשל סגירה חלקית של בתי קולנוע ודחייה של יציאת סרטים לאקרנים כתוצאה ממגפת הקורונה, ובשל ירידה גלובלית בהכנסות משירותי נדידה בשל הנפילה בנסיעות. המניה ירדה עד כה השנה ב-31.6%.

ירידות בבורסות ברחבי אסיה

התמתנו הירידות בבורסות ברחבי אסיה, על רקע החששות מהתערבות זרה בבחירות ולאחר סגירה שלילית בוול סטריט אמש. טוקיו איבדה 0.7%; הונג קונג עברה למגמה חיובית ועולה ב-0.2%; שנחאי מאבדת 0.3%; סינגפור נסוגה ב-0.1%; מדד אסיה דאו יורד בכמעט 0.5%.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק, שצנח אתמול ב-4%, יורד ב-0.1% בלבד.

וול סטריט נסגרה בירידות; מניות המדיה החברתית זינקו

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בתום יום מסחר הפכפך, על רקע המשך המגעים בין הבית הלבן לקונגרס על אישור חבילת תמריצים כלכלית נוספת בארה"ב. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.3%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.4%; מדד S&P 500 איבד 0.2%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 0.81% - רמתה הגבוהה ביותר מאז יוני. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.5%.

המגעים בין ממשל טראמפ לדמוקרטים בבית הנבחרים לגבי חבילת התמריצים הנוספת נמשכים, לאחר שיו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי הסכימה לוותר על המועד האחרון שהציבה להשגת הסכם, אשר חל אתמול.

עליות חדות נרשמו במגזר המדיה החברתית בעקבות הדו"חות החזקים של סנאפ. מניית סנאפ, המפעילה את אפליקציית סנאפצ'ט, זינקה ב-28% לשיא, לאחר שהחברה עלתה על תחזיות הרווח ודיווחה על צמיחה חדה מהצפוי במספר המשתמשים. מניית טוויטר קפצה ב-8% לשיא של כחמש שנים וחצי; פייסבוק עלתה ב-4%; פינטרסט זינקה ב-9%.

מניית נטפליקס נפלה ב-7% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה אתמול על האטה במספר המנויים החדשים ורווח נמוך מהתחזיות. בעקבות נפילת מניית נטפליקס היום, נחתך שווי השוק של החברה ב-16 מיליארד דולר. נטפליקס זינקה ב-62% מתחילת השנה ועד אתמול (שלישי).

מניית טסלה טיפסה ב-0.2% לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים של יצרנית המכוניות החשמליות לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט. מניית לאס וגאס סנדס נסגרה בירידה של 0.6% לקראת פרסום תוצאותיה הכספיות של חברת בתי הקזינו של שלדון אדלסון לאחר הסגירה.

הנפט צנח ב-4%

מחיר הנפט צנח ב-4% על רקע זינוק במספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם, ולאחר שנתוני מלאי שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על ירידה בביקוש לדלקים מזוקקים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 40.03 דולר לחבית, ירידה של 4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 41.64 דולר לחבית, ירידה של 3.5%.

הזהב בשיא של חודש; הנחושת ברמתה הגבוהה מאז 2018

מחיר הזהב טיפס זה היום השלישי ברציפות ונסגר בשיא של יותר מחודש, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את הביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים. מחיר הנחושת טיפס לשיא של יותר משנתיים על רקע סימנים להתחזקות הביקוש בסין.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,929.5 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-18 בספטמבר, לאחר עלייה של 0.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנחושת למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 3.148 דולר לליברה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז יוני 2018, לאחר עלייה של 2%.

הבנק הפדרלי: הצמיחה בארה"ב ממשיכה להיות נמוכה

הצמיחה בפעילות הכלכלית המשיכה להיות נמוכה במרבית אזורי ארה"ב, אולם חל שיפור במצב התעסוקה, לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית.

"הפעילות הכלכלית המשיכה לצמוח לרוחב כל מחוזות הבנק הפדרלי, כאשר קצב הצמיחה תואר כמתון עד צנוע במרבית המחוזות", נכתב בדו"ח שפורסם היום, ואשר התבסס על הנתונים שנאספו בשישה השבועות שהסתיימו ב-9 באוקטובר. הבנק המרכזי ציין עוד כי "השינויים ברמת הפעילות היו שונים מאוד ממגזר למגזר".

פעילות הייצור השתפרה באופן כללי בקצב מתון, ושוקי הדיור המשיכו ליהנות מביקוש יציב הן לבתים חדשים והן לבתים קיימים. מנגד, התנאים בשוק הנדל"ן המסחרי המשיכה להתדרדר במחוזות רבים, "כאשר היוצא מן הכלל הוא מחסנים וחללים תעשייתיים שבהם פעילות הבנייה וההחכרה נותרה יציבה".

אירופה נסוגה יום שלישי ברצף; הליש"ט קופצת מעל 1.3 ד'

בורסות אירופה נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות, לאחר שזינוק במספר הנדבקים בקורונה ביבשת האפיל בהשפעתו על דו"חות כספיים חיוביים והתקדמות בשיחות על חבילת תמריצים נוספת בארה"ב - הכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון נפלה ב-1.9% על רקע התחזקות הליש"ט; פרנקפורט נסוגה ב-1.4%; פריז איבדה 1.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-1.3%.

הליש"ט מזנקת ב-1.5% מול הדולר לשער של 1.3148 דולר לליש"ט, רמתה הגבוהה מאז אוגוסט, לאחר שמישל ברנייה, שראש צוות המשא ומתן של האיחוד האירופי לשיחות ברקזיט, אמר כי הסכם עם בריטניה נמצא בהישג יד. היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.1873 דולר ליורו.

מניית אריקסון קפצה בקרוב ל-10% בבורסת שטוקהולם, לאחר שיצרנית ציוד הטלקום השוודית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, ושבה ואישרה את התחזית השנתית. מניית נסטלה טיפסה ב-1.5% לאחר שענקית המזון השווייצית העלתה את תחזית המכירות השנתיות.

האינפלציה בבריטניה הואצה בספטמבר, בעקבות סיומה של תוכנית ממשלתית שהורידה את מחירי הארוחות במסעדות. מדד המחירים לצרכן בבריטניה עלה ב-0.5% בספטמבר, לאחר עליה של 0.2% בלבד באוגוסט, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה בבריטניה. העליה נבעה מעליה במחירי התחבורה, כמו גם בעליית מחירים במסעדות בעקבות סיומה של תוכנית Eat Out to Help Out, שסבסדה את המחירים בהן, כדי לעודד את ענף המסעדנות שנפגע במשבר הקורונה. 

בנפרד, דיווחה הממשלה כי לוותה 36.1 מיליארד ליש"ט (46.75 מיליארד דולר) בספטמבר, הסכום השלישי הגבוה ביותר מאז שהחל רישומי הנתון ב-1993, וזאת על מנת לממן את חבילות הסיוע בעקבות הקורונה.

עליות בבורסות אסיה; הונג קונג מוסיפה 0.7%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות על רקע ציפייה של המשקיעים לאישור חבילת חילוץ שנייה לכלכלת ארה"ב. טוקיו עולה ב-0.4%; הונג קונג מוסיפה 0.7%; שנחאי יורדת ב-0.3%; סיאול עולה ב-0.3%; וסידני עולה ב-0.1%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-105.31 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.4% ל-0.7 דולר אמריקאי. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.82%.

מחיר נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.5% ל-41.4 דולר לחבית. מחיר נפט מסוג ברנט יורד ב-0.6% ל-42.9 דולר לחבית.

וול סטריט נסגרה בעליות; יבמ צנחה ב-7%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות, על רקע תקוות כי המגעים בין הקונגרס לבית הלבן יבשילו לכדי הסכם על חבילת תמריצים כלכלית נוספת לפני הבחירות בארה"ב. זאת, לאחר שיו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי אמרה כי הצטמצמו הפערים בין הצדדים במשא ומתן. דו"חות רבעוניים מעודדים, שפירסמו שורה של חברות אמריקאיות היום, תורמים אף הם לסנטימנט החיובי. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.3%, מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.4% ומדד S&P 500 הוסיף 0.5%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 0.79%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - ובהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

מניית פרוקטר אנד גמבל עלתה ב-0.5%, לאחר שענקית מוצרי הצריכה דיווחה על הצמיחה החדה ביותר במכירות האורגניות מאז 2005. החברה גם צופה כי הרווח למניה יצמח בשנת הכספים הנוכחית ב-9%-4%. החברה דיווחה על רווח למניה של 1.63 דולרים ברבעון האחרון, לעומת תחזיות לרווח למניה של 1.42 דולרים.

מניית טרוולרס קפצה ב-5.7%, לאחר שחברת הביטוח דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי. מניית פיליפ מוריס איבדה 5.8%, אף על פי שיצרנית סיגריות מרלבורו דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים, והעלתה גם את התחזית השנתית. מניית לוקהיד מרטין נסוגה ב-3%, אף על פי שענקית התעשיות הביטחוניות היכתה את ציפיות האנליסטים, והעלתה את התחזית השנתית.

מניית יבמ נפלה ב-6.5%, לאחר שחברת המחשוב הוותיקה דיווחה אמש על ההכנסות הרבעוניות הנמוכות ביותר מאז 1997, והודיעה כי לא תספק תחזיות להמשך. ענקית הסטרימינג נטפליקס ומפעילת אפליקציות סנאפצ'ט, סנאפ, יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

ביטקוין פרץ מעל 12 אלף דולר - בראשונה זה 7 שבועות

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, טיפס מעל לרף של 12 אלף דולר בפעם הראשונה זה שבעה שבועות.

ביטקוין טיפס היום עד 2.7% למחיר של 12,052 דולר בניו יורק, רמתו הגבוהה ביותר מאז ה-2 בספטמבר, בטרם התמתנו מעט העליות, לפי בלומברג.

בפעם האחרונה שבה טיפס מעל 12 אלף דולר, בספטמבר, ביטקוין לא הצליח להישאר לאורך זמן מעל לרמה זו. בסופו של דבר, ספטמבר היה החודש הגרוע ביותר מאז מארס עבור ביטקוין, שאיבד יותר מ-8% מערכו.

תקוות לחבילת תמריצים דחפו את הנפט מעל 41 דולר

מחיר הנפט טיפס בניו יורק על רקע סימני התקדמות בשיחות על אישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת בארה"ב, אשר חיזקו את התקוות להתאוששות בביקוש לאנרגיה בכלכלה הגדולה בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 41.46 דולר לחבית, עלייה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים למסירה בדצמבר, שהפכו לחוזים הקובעים לאחר סגירת המסחר היום, נסגרו במחיר של 41.7 דולר לחבית, עלייה של 1.6%.

ביקוש בסין הקפיץ את הנחושת לשיא של יותר משנתיים

מחיר הנחושת טיפס לרמתו הגבוהה ביותר זה למעלה משנתיים, על רקע סימני התאוששות בביקוש למתכת בסין - יבואנית הנחושת הגדולה בעולם - ותקוות לאישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת בארה"ב.

החוזים על הנחושת למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 3.148 דולר לליברה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז יוני 2018, לאחר עלייה של 2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

היחלשות הדולר דחפה את הזהב לעליות

מחיר הזהב טיפס על רקע לאחר שתקוות כי המגעים בין הקונגרס לבית הלבן יבשילו לכדי אישור חבילת תמריצים כלכלית נוספת לפני הבחירות בארה"ב, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה כגידור נגד אינפלציה. היחלשות הדולר בעולם תמכה אף היא בזהב שמחירו נקוב בדולרים, ועל כן הפך לאטרקטיבי יותר עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,915.4 דולר לאוקנייה, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, והשלים בכך זינוק של 26% מתחילת השנה. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

אירופה נסגרה בירידות; לוג'יטק קפצה ב-16%

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר שזינוק במספר הנדבקים בקורונה ביבשת הגביר את החששות מפני פגיעה נוספת בכלכלה, ובצל המשך המחלוקת בין בריטניה לאיחוד האירופי על התנאים לחידוש שיחות הסחר ביניהם. מגמת המסחר השלילית נרשמה למרות דו"חות כספיים חזקים של בנק UBS השווייצי ויצרנית הציוד למחשבים לוג'יטק.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.1%; פרנקפורט נסוגה ב-0.9%; פריז ירדה ב-0.3%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.3%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1826 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נסחרת ביציבות מול המטבע האמריקאי ברמה של 1.295 דולר לליש"ט.

מניית UBS קפצה ב-2.7% בבורסת ציריך, בעקבות דו"חות טובים מהצפוי. הבנק השווייצי דיווח היום על זינוק של 99% ברווח הנקי שלו ברבעון השלישי ל-2.1 מיליארד דולר, מעל לתחזיות אנליסטים. הזינוק ברווחים מגיע לאחר ירידה של 11% ברבעון השני, בעקבות השפעת הקורונה. הרווח לפני מס עלה ב-92% ל-2.6 מיליארד דולר. זהו הרבעון השלישי הטוב ביותר של UBS מזה עשור.

מניית לוג'יטק זינקה בקרוב ל-16% לאחר שיצרנית החומרה השווייצית דיווחה על זינוק של 75% במכירות הרבעוניות, ואף העלתה את תחזית המכירות.

התחלות הבנייה בארה"ב איכזבו; היתרי הבנייה קפצו ב-5%

התחלות הבנייה בארה"ב טיפסו בספטמבר ב-1.9% לקצב שנתי של 1.42 מיליון, לפי נתונים שפורסמו היום, פחות מתחזיות הכלכלנים לקצב שנתי של 1.45 מיליון. נתוני אוגוסט תוקנו כלפי מטה מקצב של 1.42 מיליון לקצב של 1.39 מיליון יחידות.

היתרי הבנייה, הנחשבים לאינדיקטור להתחלות הבנייה בעתיד, זינקו ב-5.2% בספטמבר לקצב שנתי של 1.55 מיליון - מעל לתחזיות הכלכלנים לקצב שנתי של 1.52 מיליון.

טוקיו ירדה ב-0.4%; סיאול עלתה ב-0.5%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים קלות, בעקבות הירידות בוול סטריט על רקע דעיכת התקוות לכך שתושג הסכמה בקונגרס לגבי חבילת תמריצים לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב. טוקיו ירדה ב-0.4%; הונג קונג יורדת ב-0.1%; שנחאי עברה לעליה של 0.4%; סיאול עלתה ב-0.5%; סידני ירדה ב-0.6%. 

בשוק הסחורות, הנפט יציב כעת, לאחר שרשם אתמול ירידות. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסחרים ללא שינוי, ברמה של 40.84 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

וול סטריט ננעלה בירידות חדות; S&P 500 איבד 1.6%

וול סטריט ננעלה בירידות, לאחר שגם  היום לא הצליח הבית הלבן להגיע להסכמנה עם המחוקקים בקונגרס בנוגע לחבילת חילוץ שנייה לכלכלת ארה"ב. המשקיעים חוששים כי חבילת החילוץ לא תכיע לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב. דאו ג'ונס ירד ב-1.4%, נאסד"ק נחלש ב-1.7% ו-S&P 500 ירד ב-1.6%.

מדד הדולר של ICE יורד ב-0.3%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.76%.

מניות ענקיות הטכנולוגיה, אפל,אמזון, אלפבית,מיקרוסופט ופייסבוק ירדו בכ-2%.

מניית AMC, מפעילת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, זינקה ב-16% לאחר שהודיעה כי תפתח מחדש את בתי הקולנוע במדינת ניו יורק.

מניות חברות התעופה מתחזקות לאחר שרשות ביטחון התחבורה (TSA) דיווחה על מיליון נוסעים בטיסות ביום ראשון האחרון - בראשונה מאז אמצע מארס. מניית יונייטד איירליינס התחזקה ב-3.9%, מניית דלתא איירליינס ננעלה ללא שינוי לאחר שמוקדם יותר עלתה ב-2%, ומניית סאותווסט איירליינס עלתה ב-0.5%.

מניית הליברטון, יצרנית הציוד לתעשיית הנפט, ירדה ב-0.7% לאחר שהחברה דיווחה כי ההכנסות ברבעון השלישי של 2020 היו נמוכות במעט מתחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על רווח של 11 סנט למניה - מעט גבוה יותר מתחזיות הכללכלנים.

הנפט ננעל בירידות קלות; הזהב עלה ב-0.3%

מחיר הנפט ננעל בירידות קלות על רקע ועידת אופ"ק פלוס שבה לא התקבלה החלטה משמעותית בנוכע להמשך מדיניות ייצור הנפט. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר ירדו ב-0.1% וננעלו על 40.83 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה בדצמבר ירדו ב-0.7% ל-42.62 דולר לחבית.

ועדית  אופ"ק פלוס התסיימה עם ללא החלטות נוקבות, כאשר החברות בארגון, ביניהן סעודיה ורוסיה, התחייבו להמשיך במדיניות קיצוץ התפוקה וקראו למדינות אחרות שחרגו ממכסת הייצור שלהן בעבר לפצות על כך כעת.

מחיר הזהב עלה היום על רקע היחלשות הדולר והירדות בשוקי המניות בעקבות אי ודאות בנוגע לחבילת התמריצים השנייה לכלכלת ארה"ב והמשך התפשטות מגפת הקורונה. החוזים על הזהבה למסירה בדצמבר עלו ב-0.3% וננעלו על 1911.7 דולר לאונקייה.

בורסות אירופה ננעלו בירידות; היורו והליש"ט מתחזקים מול הדולר

בורסות אירופה ננעלו בירידות קלות על רקע התקווה לחבילת סיוע חדשה בארה"ב לפני הבחירות ב-3 בנובמבר, וציפייה לחיסון קורונה עד סוף השנה.

בבריטניה עדיין מתנהל משא ומתן עם האיחוד האירופי לגבי הסכם סחר חופשי חדש לפני 1 בינואר - יציאת בריטניה מהאיחוד, או ברקזיט.

לונדון ירדה ב-0.6%. פרנקפורט נחלשה ב-0.4%, פריז ירדה ב-0.1%, מדד סטוקס 600 ירד ב-0.2%. היורו עולה ב-0.5% ל-1.1778 דולר. הליש"ט עולה ב-0.4% ל-1.2963 דולר.

עליות באסיה עקב התאוששות בצמיחה בסין

עליות נרשמו בבורסות אסיה עקב התאוששות בצמיחה הכלכלית בסין. טוקיו עלתה ב-1.2%, הונג קונג הוסיפה 0.9%, שנחאי ירדה ב-0.8%, סינגפור טיפסה ב-0.5%.

ברבעון השלישי צמחה הכלכלה בסין ב-4.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, על פי נתוני הלשכה הארצית לסטטיסטיקה במדינה. המכירות הקמעוניות בסין עלו בספטמבר ב-3.3% לעומת ספטמבר 2019. 

מניית עליבאבא עולה ב-1% בהונג קונג, לאחר שחברה הפינטק אנט פייננשל, המקושרת אליה, קיבלה אישור מרשות ניירות ערך בסין להנפיק גם בהונג קונג, לאחר שאישרה את הנפקתה בשנחאי.

מניית סאן ארט ריטייל גרופ זינקה ב-17% לאחר שעליבאבא הודיעה כי תרכוש נתח שליטה בחברה.

היצוא ביפן נפל ב-4.9% בספטמבר לעומת ספטמבר 2019, על פי נתוני משרד הכלכלה במדינה.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלש כעת ב-0.4%, למחיר של 40.72 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker