הגירעון בתקציב ארה"ב קפץ לשיא של 3.13 טריליון ד'; וול סטריט נסגרה בעליות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

נאסד"ק סגר שבוע רביעי חיובי ברצף; הרץ נסקה ב-144%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בעיקרן בדרכן לשבוע חיובי שלישי ברציפות, בעקבות שיפור חד מהצפוי במכירות הקמעוניות ובבטחון הצרכנים בארה"ב, ועל רקע בקשת יצרנית התרופות האמריקאית פייזר לאישור מהיר של חיסון לקורונה שפיתחה.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.4% בדרכו לעלייה שבועית של 0.1% - שבוע חיובי שלישי ברציפות. מדד נאסד"ק נסוג ב-0.4% אך הוסיף 0.8% השבוע, בדרכו לעלייה שבועית רביעית ברצף. מדד S&P 500 עלה בפחות מ-0.1% בדרכו לעלייה שבועית של 0.2% - שבוע חיובי שלישי ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 0.74%, אולם ירדה ב-0.03% בסיכום שבועי.

מניית פייזר קפצה ב-3.9% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית התרופות הודיעה כי היא עשויה להגיש בקשה לאישור חירום ממנהל המזון והתרופות (FDA) בארה"ב, לחיסון לקורונה שפיתחה ביחד עם חברת ביונטק, שמנייתה זינקה ב-4.1%.

מניית בואינג המריאה ב-1.9% לאחר שהרגולטורים באירופה הודיעו כי מטוס הנוסעים מדגם 737 מקס של יצרנית המטוסים בטוח לטיסה.

מניית הרץ נסקה ב-144% לאחר שחברת השכרת הרכב פושטת הרגל מסרה כי הבטיחה מימון בסך 1.65 מיליארד דולר. עם זאת, מחיר המניה עודנו נמוך ב-84% מרמתו בתחילת השנה.

הנפט סגר שבוע חיובי שני ברציפות

מחיר הנפט נסוג היום בצל חששות כי הגידול במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בעולם יפגע בביקוש לאנרגיה. עם זאת, מחיר הנפט השלים עלייה שבועית שנייה ברציפות בעקבות נפילה חדה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב וסימנים לכך שמדינות קבוצת אופ"ק פלוס דבקות בהסכם צמצום התפוקה לו התחייבו.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 40.88 דולר לחבית, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-0.7%.

הגבוה מעולם: הגירעון השנתי בתקציב האוצר בארה"ב - 3.13 טריליון ד'

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב טיפס לשיא של 3.132 טריליון דולר בשנת התקציב שהסתיימה בספטמבר, יותר מכפי שלושה מהגירעון בשנה הקודמת, על רקע הוצאות עתק על חבילות סיוע עקב מגפת הקורונה, מסר היום משרד האוצר האמריקאי.

הגירעון היה יותר מכפול מגירעון השיא השנתי הקודם של 1.416 טריליון דולר שנקבע ב-2009, בשעה שארה"ב נאבקה במשבר הפיננסי.

בתחילתה של שנת התקציב האחרונה, עוד בטרם פרוץ משבר הקורונה, העריך הממשל האמריקאי כי הגירעון השנתי יסתכם בטריליון דולר.

הכנסות האוצר בשנת התקציב הסתכמו ב-3.42 טריליון דולר, ירידה של 43 מיליארד דולר, או 1%, לעומת השנה הקודמת. הוצאות האוצר זינקו ב-2.105 טריליון דולר לעומת השנה הקודמת, והסתכמו ב-6.55 טריליון דולר. כמעט כל הגידול בהוצאות נבע מזינוק בהוצאות על שירותי בריאות ודמי אבטלה, וכן מעלויות חבילות סיוע לעסקים קטנים ולתאגידים שאושרו על ידי הקונגרס בארה"ב.

עקב התחזקות הדולר: הזהב בשבוע שלילי ראשון זה 3 שבועות

מחיר הזהב השלים ירידה שבועית ראשונה מזה שלושה שבועות, בעקבות התחזקות הדולר השבוע, על רקע התפוגגות התקוות לאישור חבילת תמריצים כלכלית נוספת בארה"ב לפני הבחירות לנשיאות בחודש הבא.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,906.4 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, ונסוגו ב-1% בסיכום שבועי.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%, אולם נמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.7%.

אירופה ביום הטוב זה 3 שבועות; תיסנקרופ קפצה ב-11%

בורסות אירופה התאוששו מהיום הגרוע ביותר זה כארבעה שבועות, על רקע דו"חות כספיים מעודדים של ענקית מוצרי היוקרה LVMH ויצרנית המכוניות דיימלר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.5%; פרנקפורט טיפסה ב-1.6%; פריז הוסיפה 2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.3% - היום הטוב ביותר זה כמעט שלושה שבועות. זאת לאחר שצנח ביום חמישי ב-2% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-21 בספטמבר. בסיכום שבועי ירד המדד האירופי ב-0.8%.

מניית יצרנית הפלדה תיסנקרופ, החברה הגרמנית שסיפקה לישראל כלי שיט וצוללות, בעסקות שנחקרו במסגרת תיק 3000, זינקה היום ב-11% לאחר שקיבלה הצעת רכש עבור חטיבת הפלדה המפסידה שלה מחברת הפלדה הבריטית ליברטי סטיל.

איגוד יצרניות הרכב האירופי דיווח היום כי מכירות הרכב באירופה עלו מעט בספטמבר, עליה ראשונה השנה, אשר מעידה על התאוששות קלה במגזר הרכב במדינות שבהן התפשטות הקורונה נבלמה. המכירות של מכוניות חדשות עלו ב-1.1% בספטמבר, לעומת ספטמבר 2019, ל-1.3 מיליון כלי רכב באיחוד האירופי, בריטניה ומדינות איגוד הסחר החופשי האירופי (EFTA).

שיפור בבטחון הצרכנים בארה"ב - עדיין נמוך מרמתו לפני המגפה

בטחון הצרכנים בארה"ב טיפס בתחילת אוקטובר לרמתו הגבוהה מזה שבעה חודשים, אולם עודנו נמוך מרמתו לפני פרוץ מגפת הקורונה.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס החודש לרמה של 81.2 נקודות, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום, לעומת רמה של 80.4 נקודות בספטמבר. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 80.5 נקודות.

בחודש פברואר, לפני פרוץ משבר הקורונה בארה"ב, היה מדד בטחון הצרכנים ברמה של 101 נקודות, קרוב לרמתו הגבוהה ביותר מאז 2004.

בראשונה זה 5 חודשים: ירידה בתפוקה התעשייתית בארה"ב

התפוקה התעשייתית בארה"ב ירדה במפתיע בספטמבר, בראשונה מזה חמישה חודשים, עדות לקשיים עמם מתמודדים מפעלים ובתי חרושת על רקע המשך מגפת הקורונה

התפוקה התעשייתית התכווצה ב-0.6% בחודש שעבר לאחר עלייה של 0.4% באוגוסט, מסר היום הבנק הפדרלי. כלכלנים צפו עלייה של 0.5% בתפוקה בספטמבר.

זינוק חד מהצפוי של 1.9% במכירות הקמעוניות בארה"ב

המכירות הקמעוניות בארה"ב זינקו בספטמבר ב-1.9% לעומת החודש הקודם, לאחר גידול של 0.6% באוגוסט, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.7%

בניכוי מכירות המכוניות והדלק גדלו המכירות הקמעוניות ב-1.5% בחודש שעבר – מעל לתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.4%.

הליש"ט נחלשת לאחר שג'ונסון אמר כי גוברים הסיכויים לברקזיט ללא הסכם

הליש"ט נופלת ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.2869 דולר לליש"ט, לאחר שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי גוברת הסבירות לברקזיט ללא הסכם. רויטרס דיווחה כי ג'ונסון אמר כי האיחוד האירופי זנח את הרעיון של הסכם סחר חופשי, ושאם האיחוד לא ישנה משמעותית את הגישה שלו, בריטניה תלך עם האפשרות של ברקזיט ללא הסכם. 

עם זאת, רויטרס דיווחה כי האיחוד האירופי עדיין מתכונן להמשך שיחות הסחר בלונדון בשבוע הבא, היות שג'ונסון לא אמר במפורש כי הוא נסוג מהמגעים. 

אסיה נסגרה בירידות שערים

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, בעקבות הירידות בוול סטריט על רקע פסימיות בנוגע לחבילת התמריצים בארה"ב וההתפשטות המחודשת של הקורונה במוקדים שונים בעולם. טוקיו ירדה ב-0.4%; שנחאי ללא שינוי; הונג קונג עולה ב-0.9%; סיאול ירדה ב-0.7%; סידני נסוגה ב-0.5%. 

בשוק הסחורות, הנפט יורד ב-1.3% בהמשך לירידות בימים האחרונים עקב חששות מהאטה בביקוש העולמי לאנרגיה. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר יורדים ב-1% למחיר של 40.43 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. 

וול סטריט נסוגה; שווי זום וידאו קפץ מעל 150 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות, והדולר התחזק, בצל דעיכת הציפיות לאישור חבילת סיוע כלכלי נוספת בארה"ב לפני הבחירות בחודש הבא, ובעקבות זינוק מפתיע במספר המובטלים החדשים בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.5%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1%; מדד S&P 500 איבד 0.2%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.5%.

מניית זום וידאו קפצה ביותר מ-5% ונסגרה בשיא, המשקף לאפליקציית שיחות הוועידה בוידאו שווי שוק של כ-152 מיליארד דולר, לאחר שהחברה השיקה פלטפורמה בתשלום לצפייה באירועים חיים. מתחילת השנה נסקה מניית זום ב-688%.

מניית מורגן סטנלי טיפס ב-1.3% לאחר שהבנק דיווח היום על רווח רבעוני של 2.7 מיליארד דולר, או רווח של 1.66 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.28 דולר למניה. הכנסות הבנק הסתכמו ברבעון השלישי ב-11.7 מיליארד דולר, צמיחה של 16% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת.

הנפט נסגר בירידות; נפילה במלאי הגולמי בארה"ב

מחיר הנפט נסגר בירידות קלות בצל חשש מהאטה בביקוש לאנרגיה, בעקבות מגבלות תנועה חדשות שהוטלו במספר מדינות באירופה בשל זינוק במספר הנדבקים בקורונה. עם זאת, ירידה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב הגבילה את הירידות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 40.96 דולר לחבית, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 43.06 דולר לחבית, ירידה של 0.6%.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-3.82 מיליון חביות לעומת השבוע הקודם, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה מתונה יותר של 1.9 מיליון חביות.

הזהב נסגר בעליות בעקבות הנפילות בשווקים

מחיר הזהב, שירד בתחילת יום המסחר, נסגר לבסוף בעליות לאחר שירידות בשוקי המניות הגבירו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,908.9 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר נפלו למחיר של 1,892.7 דולר לאונקייה.

חששות קורונה הפילו את אירופה; פרנקפורט צנחה ב-2.5%

בורסות אירופה צנחו על רקע הידוק המגבלות ביבשת בשל זינוק במספר הנדבקים בקורונה, ובעקבות דו"חות כספיים מאכזבים של יצרנית התרופות השווייצית רוש וחברת הנפט הצרפתית טוטאל.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.7%; פרנקפורט נפלה ב-2.5%; פריז צנחה ב-2.1%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נפל ב-2.1%.

הליש"ט נחלשת ב-0.8% מול הדולר לשער של 1.2911 דולר לליש"ט, על רקע כניסת שיחות הסחר בין בריטניה לאיחוד האירופי ליממה מכריע שבסופה יחליט ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון האם להמשיך בשיחות. היורו נסוג ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.1703 דולר ליורו.

מדד הייצור של ניו יורק צנח; המדד של פילדלפיה נסק

פעילות הייצור באזורי ניו יורק ופילדלפיה נעה לכיוונים הפוכים החודש. מדד פעילות הייצור באזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) נפל באוקטובר לרמה של 10.5 נקודות לעומת רמה של 17 נקודות בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 15 נקודות.

מדד פעילות הייצור באזור פילדלפיה קפץ באוקטובר לרמה של 32.3 נקודות לעומת רמה של 15 נקודות בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 13.5 נקודות.

מדד גבוה מאפס מצביע על שיפור בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

גידול מפתיע במספר המובטלים החדשים בארה"ב

מספר תביעות האבטלה בארה"ב טיפס במפתיע בשבוע שעבר לרמתו הגבוהה ביותר זה כמעט חודשיים, וממשיך גם להיות גבוה במונחים היסטוריים.

מספר תביעות האבטלה ראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-898 אלף לעומת 845 אלף תביעות בשבוע הקודם - כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה ל-825 אלף תביעות ראשונות, לעומת 840 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, ירד בשבוע שהסתיים ב-3 באוקטובר ל-10.02 מיליון, לעומת כ-11.18 מיליון בשבוע הקודם. תחזית האנליסטים היתה ל-10.55 מיליון תביעות, לעומת 11 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. מספר התביעות המתמשכות נמצא במגמת ירידה מאז שטיפס לשיא של כמעט 25 מיליון במאי.

רווחי אסוס זינקו ביותר מפי ארבעה

חברת הקמעונות המקוונת אסוס רשמה גידול של יותר מפי ארבעה ברווחים, על רקע מגפת הקורונה. החברה גדלה ל-24.3 מיליון משתמשים - 3 מיליון יותר. עם זאת, על פי החברה, התחזית להמשך השנה אינה ברורה, בשל ההשפעה של המגפה וההשלכות האפשריות של הברקזיט.

בהצהרת החברה נאמר כי "השגרה הנורמלית של אירועים חברתיים אינה צפויה לשוב בטווח הקצר. לכן, אף כי אנו בטוחים ביכולת שלנו להמשיך להגדיל את נתח השוק שלנו בעולם, אנחנו מודעים להשפעה הכלכלית של המגפה על אנשים בשנות העשרים לחייהם וללחץ על ההכנסה הפנויה שלהם".

ב-12 החודשים שהסתיימו ב-31 באוגוסט, מכירות אסוס עלו ב-19% ל-3.3 מיליארד ליש"ט. לפי החברה, הפופולאריות הגוברת של מוצרי היופי ובגדי הספורט שלה הובילה לתוספת של 45 מיליון ליש"ט ברווח השנתי, שזינק ב-329% ל-142 מיליארד ליש"ט.

החברה השקיעה 5 מיליון ליש"ט ביישום אמצעים לריחוק חברתי במחסניה, בשל ביקורת מצד העובדים בעת פרוץ המגפה בבריטניה. החברה גם שילמה 3 מיליון ליש"ט לחל"ת של אלף עובדים באפריל.

בבריטניה רשמה החברה עלייה של 18% במכירות, ובארה"ב ובאיחוד האירופי נרשמה עלייה של יותר מ-20% - שנבעה מעלייה של 50% במכירות בגדי ספורט. החברה משיקה מותג מוזל בשם AsYou.

הכנסות רוש השווייצית עלו ב-1%

המכירות של יצרנית התרופות רוש ברבעון השלישי היו מתחת לתחזיות, בשל ירידה במכירות של תרופות ותיקות.

הכנסותיה של החברה השווייצית עלו ב-1% ל-14.7 מיליארד פרנק (16.1 מיליארד דולר), אף שתחזית האנליסטים היתה להכנסות של 15.4 מיליארד פרנק. המניה יורדת ב-2%. החברה אמר הכי המכירות צפויות השתפר ברבעון הרביעי.

רוש יצרה שותפויות והשתמשה בחטיבת הדיאגנוסטיקה שלה כדי לחדור לשוק הניסויים והטיפולים לקורונה, מה שסייע לה לקזז את ההפסדים מהתרופות הוותיקות.

ירידות באסיה של האי ודאות לגבי הכלכלה בארה"ב

ירידות נרשמו הבוקר (ה') במסחר בבורסות אסיה בעקבות חוסר הוודאות ששוררת לגבי הכלכלה האמריקאית, והעובדה שלא תאושר חבילת תמריצים חדשה לפני הבחירות בנובמבר.

טוקיו ירדה ב-0.5%, הונג קונג איבדה 1.7%, סינגפור יורדת ב-0.8%, סיאול ירדה ב-0.8% ושנחאי ירדה ב-0.8%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-0.1% למחיר של 41.10 דולר לחבית.

הדולר נסחר ללא שינוי מול המטבעות המובילים. הדולר האוסטרלי נחלש ב-0.5% מול הדולר האמריקאי לאחר שיו"ר הבנק המרכזי של המדינה אמר כי הבנק שוקל אם לרכוש אג"ח לטווח ארוך כדי לעודד גיוסים.

בבנגקוק הוכרז מצב חירום בשל הפגנות נגד הממשלה. בורסת בנגקוק ירדה ב-0.7%.

קבוצת אנט הסינית עשויה להיכנס לרשימה השחורה של סחר של טראמפ

משרד החוץ האמריקאי הגיש הצעה לממשל טראמפ להוסיף את קבוצת אנט הסינית לרשימה השחורה של סחר, על פי מקורות, רגע לפני שחברת הפיננסים עומדת לצאת להנפקה.

המהלך מגיע בזמן שמתנגדי סין בממשל טראמפ מזהירים את המשקיעים האמריקאים מפני לקיחת חלק בהנפקה של אנט. ההנפקה הכפולה שלה בשנחאי ובהונג קונג עשויה לשקף שווי שיא של 35 מיליארד דולר.

הרשימה השחורה מקשה על חברות אמריקאיות למכור מוצרי טכנולוגיה של החברות הכלולות בה.

דעיכת הסיכוי לתמריצים נוספים גררה את וול סטריט ליום שני של ירידות

בורסות וול סטריט נסוגו זה היום השני ברציפות, בצל דעיכת הציפיות לאישור חבילת סיוע כלכלי נוספת בארה"ב לפני הבחירות בחודש הבא, ועל רקע דו"חות רבעוניים מאכזבים ברובם שפורסמו היום במגזר הבנקאי. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.6%; מדד נאסד"ק נסוג ב-0.8%. מדד S&P 500 איבד 0.7%, לאחר שאתמול קטע רצף של ארבעה ימי עליות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 0.72%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%.

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר היום כי יהיה קשה להספיק לאשר חבילת תמריצים כלכלית לפני הבחירות, לאחר שסדרה נוספת של שיחות של יו"ר בית הנבחרים האמריקאי ננסי פלוסי לא הבשילה לכדי הסכם.

נשיא הבנק הפדרלי של ריצ'מונד, תומס ברקין, אמר היום כי הזינוק במספר הנדבקים בקורונה בארה"ב לרמה של כ-50 אלף ביום, הגביר את חוסר הודאות לגבי התחזית הכלכלית ועלול להרתיע עסקים מגיוס עובדים או ביצוע השקעות.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות ניו (Nio) - מתחרתה הסינית של טסלה - זינקה ב-22.6% ונסגרה בשיא במסחר בניו יורק, לאחר שאנליסטים של ג'י.פי מורגן המליצו לקנות את המניה, והעלו את מחיר היעד שלה מ-14 דולרים ל-40 דולרים.

מניית בנק אוף אמריקה נפלה ב-5.3% בוול סטריט, לאחר שהבנק דיווח על ירידה של 15.8% ברווחיו הרבעוניים, בשל הפרשות על הפסדי אשראי הקשורים לקורונה. הרווח הנקי של בנק אוף אמריקה הסתכם ברבעון השלישי ב-4.44 מיליארד דולר, מעבר לתחזיות. הכנסות הבנק ירדו ב-10.8% ל-20.34 מיליארד דולר.

מניית ולס פרגו צנחה ב-6% לאחר שהבנק דיווח על רווח נקי של 1.72 מיליארד דולר, או רווח של 42 סנט למניה, ברבעון השלישי של השנה - נפילה של כ-57% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ופחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 44 סנט למניה. ההכנסות צנחו ב-14% ל-18.86 מיליארד דולר - מעל לתחזיות להכנסות של 18 מיליארד דולר.

מניית גולדמן סאקס טיפסה ב-0.1%, לאחר שהבנק דיווח על רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי. גולדמן סאקס דיווח על זינוק של 94% ברווחיו ברבעון השלישי, הודות לגידול בעסקות ולחוזק פעילות המסחר והחיתום שלו. הרווח הנקי של גולדמן הסתכם ב-3.5 מיליארד דולר, לעומת רווח של 1.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה, ומעל לתחזיות. הכנסות גולדמן הסתכמו ברבעון השלישי ב-10.78 מיליארד דולר, מעל לתחזיות אנליסטים שצפו כי יסתכמו ב-9.46 מיליארד דולר.

ענקי הבנקאות סיטי וג'י.פי מורגן צ'ייס דיווחו אתמול (שלישי) על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי.

הנפט טיפס יום שני ברציפות: קפץ ביותר מ-2%

מחיר הנפט טיפס זה היום השני ברציפות לאחר שרוסיה וערב הסעודית שב והתחייבו לעמוד בהסכם צמצום התפוקה שעליו חתמה קבוצת אופק פלוס.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 41.04 דולר לחבית, עלייה של 2.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 42.94 דולר לחבית, עלייה של 1.2%.

הזהב שב וטיפס מעל 1,900 דולר לאונקייה

מחיר הזהב שב וטיפס מעל לרמה של 1,900 דולר לאונקייה, על רקע היחלשות הדולר שהפכה את המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, לאטרקטיבית יותר עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,907.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שאתמול נפלה ב-1.8%.

החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 24.39 דולר לאונקייה, עלייה של 1.1%, לאחר נפילה של 4.5% אתמול.

חששות קורונה הכבידו על אירופה; הליש"ט מזנקת מעל 1.3 דולר

בורסות אירופה נסגרו בירידות בעיקרן על רקע התגברות החששות מפני גל שני של מגפת וירוס הקורונה ביבשת. הליש"ט מזנקת מעל לרמה של 1.3 דולר לאחר שבריטניה והאיחוד האירופי מסרו כי חלה התקדמות מסוימת בשיחות הסחר השבוע.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.1%; פריז נסוגה ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.1%.

הליש"ט מטפסת ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.3028 דולר לליש"ט, והיורו מוסיף 0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1758 דולר ליורו.

עלייה חדה מהצפוי במחירים הסיטונאים בארה"ב

המחירים הסיטונאים בארה"ב טיפסו בשיעור חד מהצפוי בחודש שעבר. מדד המחירים ליצרן (PPI) טיפס בספטמבר ב-0.4% לעומת החודש הקודם, לאחר עלייה של 0.3% באוגוסט, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.2%.

לעומת ספטמבר 2019, טיפס המדד ב-0.4%, לאחר ירידה של 0.2% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה שנתית של 0.2% בספטמבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס בספטמבר ב-0.4% לעומת אוגוסט. מדד הליבה טיפס ב-1.2% לעומת ספטמבר 2019, לאחר עלייה של 0.6% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.9%.

ירידות באסיה; האטה בצמיחה השלילית בסינגפור

בורסות אסיה רושמות ירידות שערים, בעקבות המשך הקיפאון במגעים לחבילת תמריצים נוספת בארה"ב, ועל רקע נאום שנשא נשיא סין שי ג'ינפינג. טוקיו עולה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-0.3%; שנחאי יורדת ב-0.5%; סיאול יורדת ב-0.4%; סידני יורדת ב-0.1%. 

בנאום שנשא היום שי בשנזן, הוא חשף תוכנית רפורמות מקיפה לשנזן, ודיבר על תוכניתה של סין לפתוח את כלכלתה כדי להתמקד ברפורמות בשוקי ההון ובטכנולוגיה, לפי דיווחים בתקשורת הסינית. 

בדרום קוריאה, הותיר הבנק המרכזי היום את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.5%, כצפוי. בסינגפור, דווח על האטה בצמיחה השלילית ברבעון השלישי, הודות לפתיחה בהדרגה של הכלכלה לאחר הסגר שננקט בה באפריל ובמאי. 

לפי נתונים שפרסם משרד המסחר והתעשייה של סינגפור, נסוג התמ"ג שלה ברבעון השלישי ב-7% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. אנליסטים צפו נסיגה מעט פחות חמורה של 6.8%. ברבעון השני, לשם השוואה, נרשמה נסיגה שנתית חמורה יותר של 13.3% בתמ"ג. בחישוב רבעוני, צמח התמ"ג של סינגפור ב-7.9% ברבעון השלישי, לאחר נסיגה של 13.2% ברבעון השני.

וול סטריט נסוגה; J&J ואלי לילי נפלו לאחר שעצרו ניסויי קורונה

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בראשונה מזה חמישה ימים, לאחר שיצרנית תרופות שנייה בתוך יממה הודיעה על עצירה זמנית של ניסוי בתרופה או חיסון לקורונה. המסחר התנהל גם בצל היעדר התקדמות במגעים בקונגרס האמריקאי על אישור חבילת סיוע כלכלית נוספת, ועל רקע פתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.6% בהובלת מניות הבנקים; מדד נאסד"ק נסוג ב-0.1%; מדד S&P 500 איבד 0.6% - ירידה ראשונה לאחר ארבעה ימי עליות רצופים. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאית נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה ב-0.05% לרמה של 0.73%.

עונת הדו"חות של הרבעון השלישי של 2020 נפתחה עם פרסום תוצאותיהן הכספיות של חברות אמריקאיות בולטות, בהן ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ, ג'ונסון אנד ג'ונסון ובלאקרוק.

מניית אפל, שזינקה אתמול ב-6%, נפלה ב-2.7% לאחר השקתו הערב של דור חדש של מוצר הדגל שלה, אייפון. זאת בניגוד לענקיות היי-טק אחרות שמניותיהן טיפסו היום, בהן אמזון, מיקרוסופט, פייסבוק, נטפליקס ואלפבית - החברה האם של גוגל.

מניית אלי לילי צנחה ב-2.8% לאחר שהרגולטורים בארה"ב הורו על עצירה זמנית של ניסויי שלב מאוחר בתרופה שפיתחה לחולים שנדבקו בקורונה, בשל חששות בטיחות הקשורים לקוקטייל הנוגדנים שאמור להקל על הסימפטומים של חולי קורונה ולהאיץ את החלמתם.

הודעת אלי לילי על עצירת הניסוי, באה יום לאחר הודעת ג'ונסון אנד ג'ונסון כי הפסיקה זמנית את הניסוי הקליני בחיסון לקורונה לאחר שאחד המשתתפים חלה במחלה. מניית J&J נסוגה ב-2.3%.

הנפט קפץ ב-2% ונסגר מעל 40 דולר לחבית

מחיר הנפט שב וטיפס מעל לרף של 40 דולר לחבית בניו יורק, יום לאחר שנסגר ברמתו הנמוכה ביותר מזה שבוע. אנליסטים ייחסו את עליית מחירי הנפט לנתונים שפורסמו בסין שהצביעו על גידול ביבוא הנפט הגולמי בספטמבר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 40.2 דולר לחבית, עלייה של כ-2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

התחזקות הדולר הפילה את הזהב מתחת ל-1,900 דולר

מחיר הזהב נסוג בראשונה מזה ארבעה ימים ונסגר מתחת לרמה של 1,900 דולר לאונקייה, לאחר שהתחזקות הדולר בעולם פגעה בביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,894.6 דולר לאונקייה, ירידה של 1.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 24.13 דולר לאונקייה, נפילה של 4.5%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.6%.

אירופה נסגרה בירידות; פרנקפורט נסוגה ב-0.9%

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע פתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב, וחשש מפני עיכובים בפיתוח חיסון לנגיף הקורונה.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.5%; פרנקפורט ירדה ב-0.9%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי נסוג ב-0.6% לאחר שטיפס ב-0.7% ביום שני. היורו נחלש מול הדולר ב-0.6% לשער של 1.1741 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2972 דולר לליש"ט.

עצירת הניסוי בחיסון לקורונה והודעת ממשלת בריטניה כי תטיל מגבלות על אזורים שונים במדינה בגלל עלייה במספר הנדבקים בקורונה מעלים את החשש בקרב המשקיעים כי המפגה תישאר עימנו זמן רב.

מגזר התעופה הוביל את הירידות: מניית יצרנית מנועי המטוסים רולס רויס נפלה ב-6% בלונדון. מניית יצרנית המטוסים איירבוס נסוגה ב-3.5% בפריז.

האינפלציה בארה"ב בשפל של 4 חודשים

האינפלציה בארה"ב ירדה בספטמבר לרמתה הנמוכה ביותר זה ארבעה חודשים, והרגיעה בכך חששות מפני התגברות האינפלציה על רקע התאוששות הכלכלה הגדולה בעולם.

משרד העבודה האמריקאי מסר היום כי מדד המחירים לצרכן (CPI) טיפס ב-0.2% לעומת החודש הקודם, לאחר עלייה של 0.4% באוגוסט. לעומת ספטמבר 2019, טיפס המדד ב-1.4%, לאחר עלייה של 1.3% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והדלק הנחשבים לתנודתיים, טיפס אף הוא ב-0.2% לעומת החודש הקודם, וב-1.7% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

עליית המדד הן לעומת החודש המקביל והן לעומת החודש הקודם, היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

מחירי המכוניות והמשאיות המשומשות קפצו בספטמבר ב-6.7% - הזינוק החד ביותר מאז 1969.

סיטיגרופ עולה ב-2% לאחר שדיווח על ירידה בהכנסות וברווח

מניית סיטיגרופ עולה ב-2% במסחר במוקדם בוול סטריט לאחר שדיווח על ירידה בהכנסות וברווחים ברבעון השלישי, אך עדיין עקף את תחזיות הכלכלנים. סיטיגרופ דיווח על רווח נקי של 3.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת רווח נקי של 4.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הכנסות הבנק ירדו ב-7% ל-17.3 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2020, אך עלו על תחזיות הכלכלנים להכנסות של-17.21 מיליארד דולר.

מייקל קוברט, מנכ"ל סיטיגרופ, אמר: "הלקוחות המנוסים והחזקים שלנו היו מעורבים מאוד בעסקי הליבה של הבנק, שהם מסחר באג"ח ופתרונות לסוחרים מנוסים, על רקע סביבת הריבית הנמוכה. למרות שההכנסות מבנקאות צרכנות נותרו נמוכות, הצלחנו לראות פעילות רבה במגזר המשכנתאות ובניהול העושר". לפני כחודש הודיע הבנק כי קוברט יוחלף בפברואר על ידי סגניתו, ג'יין פרייזר.

ג'יי.פי מורגן דיווח על עלייה של 4% ברווח הנקי בעקבות עלייה בהכנסות ממסחר

ג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול ביותר בארה"ב מבחינת נכסים, דיווח על עלייה של 4% ברבעון השלישי של 2020, בין היתר בזכות עליית הרווחים ממסחר על רקע התאוששות שוקי המניות. ג'יי. פי מורגן דיווח על רווח נקי של 9.41 מיליארד דולר, או 2.92 דולר למניה, ברבעון האחרון לעומת 9.1 מיליארד דולר או 2.69 דולר למניה, ברבעון המקביל ב-2019.

הכנסות הבנק ירדו מ-30 מיליארד דולר ברבעון המקביל ל-29.94 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2020, אך עדיין הבנק עקף את תחזיות הכלכלנים להכנסות של 28.21 מיליארד דולר ברבעון.

ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, מסר: "ג'יי.פי מורגן רשם רווח נקי של 9.4 מיליארד דולר על הכנסות של כמעט 30 מיליארד דולר, כשבמקביל אנחנו שומרים על רזרבות אשראי של 34 מיליארד דולר, בהתחשב באי-ודאות הגדולה בשווקים. חיזקנו את הלימות ההון ואת הנזילות שלנו. הגדלנו את הון הליבה הראשוני (CET1) ל-198 מיליארד דולר ואת המקורוות לנזילות ל-1.3 טריליון דולר", אמר דיימון. 

הבנק דיווח כי הרווח מעמלות בנקאות השקעות גלובלית עלו ב-9% ל-2.2 מיליארד דולר בעקבות גיוסי שיא בשוק ההון. כלל הכנסות הבנק ממסחר עלו ל-6.6 מיליארד דולר. הבנק הפריש 611 מיליון דולר להפסדים בגין הלוואות, לעומת 900 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2019.. 

בלאקרוק הביסה את התחזיות ודיווחה על רווח נקי של 1.36 מיליארד דולר

מניית בלאקרוק מזנקת ב-5% במסחר המוקדם לאחר שחברת ההשקעות הפרטית הגדולה בעולם דיווחה על תוצאות טובות מהצפוי ברבעון השלישי של 2020. בלאקרוק דיווחה על רווח נקי של 1.36 מיליארד דולר או 8.87 דולר למניה ברבעון השלישי, לעומת רווח של 1.12 מיליארד דולר, או 7.15 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2019.

בלאקרוק דיווחה על עלייה של 18% בהכנסות ל-4.37 מיליארד דולר, גבוה בהרבה מתחזיות הכלכלנים להכנסות של 3.94 מיליארד דולר. חברת ההשקעות נהנתה בפקדונות של 129 מיליארד דולר ברבעון.

"כל תחום באסטרטגיית ההשקעות שלנו, כולל קרנות סל (ETF), השקעות אלטרנטיביות וטכנולוגיה, ממשיך לצמוח, כשבמקביל ביצועים טובים של ההקשות שלנו הובילו לעלייה בפקדונות בשנה האחרונה", אמר לארי פינק, מנכ"ל בלאקרוק. מנית בלאקרוק עלתה ב-22% מתחילת השנה.

מכירות ג'ונסון אנד ג'ונסון עלו ב-2% ברבעון האחרון

ג'ונסון אנד ג'ונסון דיווחה היום על עלייה של 1.7% במכירות ברבעון השלישי של 2020, בעקבות עלייה בביקוש לתרופה לסרטן שמייצרת החברה. המכירות עלו ל-21.08 מיליארד דולר ברבעון השלישי לעומת 20.73 מיליארד ברבעון המקביל.

מכירות התרופות עלו ב-5% ל-11.42  מיליארד דולר ברבעון האחרון, לעומת תחזיות הכלכלנים למכירות בסך 11.22 מיליארד דולר. מכירות מוצרי הבריאות עלו ב-1.3% ל-3.5 מיליארד דולר ומכירות מכשור רפואי עלו ב-3.6% ל-6.5 מיליארד דולר. החברה העלתה את תחזיות הרווח ל-2020 כולה מטווח של 81.4-79.9 מיליארד דולר ל-82-81.2 מיליארד דולר.

אמש הודיעה ג'ונסון אנד ג'ונסון כי הפסיקה זמנית את הניסוי הקליני בחיסון לקורונה לאחר שאחד המשתתפים חלה במחלה. 

אסיה ננעלה בעליות קלות; סידני הוסיפה 1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות. טוקיו עלתה ב-0.2%; שנחאי וסיאול ננעלו ללא שינוי ניכר; סידני התחזקה ב-1%. בורסת הונג קונג סגורה היום (ב').

כלכלת סין ממשיכה להתאושש ממגפת הקורונה. סין דיווחה על עלייה חדה ביצוא וביבוא הסיני בספטמבר. היצוא עלה ב-9.9% לעומת ספטמבר 2019. היבוא עלה ב-13.2% לעומת ספטמבר 2019.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.2% ל-105.51 יו לדולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-0.2% ל-0.719 דולר אמריקאי.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.8% ל-40.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.7% ל-42.4 דולר לחבית.

וול סטריט נסגרה בעליות חדות; נאסד"ק זינק ב-2.6%

בורסות וול סטריט פתחו את השבוע בעליות שערים חדות בהובלת מניות הטכנולוגיה, לאחר שביום שישי סגרו את השבוע הטוב ביותר מאז יולי, ועל רקע תקוות כי הממשל האמריקאי יאשר בכל זאת חבילת תמריצים נוספת לכלכלת ארה"ב.

דאו ג'ונס עלה ב-0.9%; S&P 500 עלה ב-1.6% ואילו נאסד"ק קפץ ב-2.6%, לאחר שבמהלך היום זינק ב-4%, העליה החדה ביותר מאז אפריל. מדד הדולר של ICE, המודד את ערכו של המטבע מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, ללא שינוי. מסחר באג"ח לא מתקיים היום לרגל יום קולומבוס בארה"ב. 

הסיכויים לחבילת תמריצים שניה בארה"ב נראים כעת קלושים, לאחר שבסוף השבוע דחו הדמוקרטים הצעה בשווי 1.9 טריליון דולר מצד שר האוצר סטיבן מנוצ'ין, ההצעה הנדיבה ביותר מצד ממשל טראמפ עד כה. בראיון לפוקס ניוז בסוף השבוע תיאר טראמפ את יו"ר בית הנבחרים הדמוקרטית ננסי פלוסי כמי שמהווה מכשול בפני מתן סיוע נוסף לאמריקאים מובטלים ועסקים במצוקה. "הרפובליקאים רוצים לעשות זאת. קשה לנו עם ננסי פלוסי", אמר. 

עם זאת, צפויים פלוסי ומנוצ'ין לנהל השבוע שיחות בניסיון לגשר על הפער בין ההצעה של הדמוקרטים בגובה 2.2 טריליון דולר וההצעה הנגדית של הממשל.

מחר תיפתח עונת הדו"חות לרבעון השלישי של 2020, כאשר הבנקים הגדולים ג'יי.פי. מורגן וסיטיגרופ יפרסמו את תוצאותיהם לפני פתיחת המסחר. מניית אפל עלתה ב-6.4% לקראת השקת דגם האייפון החדש מחר. מניית אמזון זינקה ב-4.8% לקראת פריים דיי, יום המכירות השנתי שלה שיתקיים מחר ומחרתיים, לאחר שלוש פעמים שבהן נדחה בגלל הקורונה. 

הנפט נפל ב-3% וננעל מתחת ל-40 דולר לחבית

הנפט נפל היום, זה היום השני ברציפות, לאחר שפעילות הקידוחים במפרץ מקסיקו החלה לחזור לשגרה לאחר שהושבתה בשל סופת ההוריקן דלתא, ולאחר שלוב נקטה צעד חשוב לקראת פתיחה מחודשת של מאגר הנפט הגדול ביותר שלה. 

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר ירדו ב-2.9% ונסגרו ברמה של 39.43 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. 

במפרץ מקסיקו התחדשה פעילות החיפושים והקידוחים, לאחר שסופת ההוריקן דלתא הביאה להשבתת 92% מתפוקת הנפט. בלוב, חברת הנפט הלאומית הודיעה על חידוש הפעילות בשדה הנפט הגדול ביותר של המדינה, אשר יגיע לתפוקה של כמעט 300 אלף חביות בתוך עשרה ימים, לדברי מקור המקורב לעניין. 

עוד בשוק הסחורות, הזהב עלה היום ונשאר ברמתו הגבוהה ביותר מזה שלושה שבועות, על רקע אי ודאות לקראת הבחירות בארה"ב והתפשטות הקורונה בעולם. עם זאת, העליות בשוקי המניות הגבילו את העליה במחירים היום. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר עלו ב-0.1% וננעלו ברמה של 1,928.90 דולר לאונקיה. היתה זו הרמה הגבוהה ביותר מאז 18 בספטמבר. 

בורסות אירופה נסגרו בעליות

המסחר במרבית בורסות אירופה התנהל בעליות, על רקע אופטימיות של המשקיעים לאישור חבילת תמריצים נוספת לכלכלת ארה"ב. לונדון ירדה ב-0.3%; פרנקפורט עלתה ב-0.7%; פריז התחזקה ב-0.7% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי התחזק ב-0.7%.

היורו נחלש ב-0.2% מול הדולר ל-1.180 דולר ליורו. הליש"ט התחזקה ב-0.2% ל-1.306 דולר. התשואה על אג"ח ממשלת גרמניה ל-10 שנים ירדה למינוס 0.55%.

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג מוסיפה 2%

המסחר בבורסות אסיה בעליות בהמשך לשבוע הטוב ביותר בוול סטריט מאז יולי. טוקיו ירדה ב-0.2%; הוגנ קונג עלתה ב-2.2%; שנחאי התחזקה ב-2.6%; סיאול עלתה ב-0.5%; סינגפור הוסיפה 0.8% וסידני עלתה ב-0.5%.

הין נסחר ללא שינוי ניכר  ברמה של 105.6 ין לדולר. סין מבצעת פיחות ביואן כדי לעצור את התחזקות המטבע הסיני. הרשויות הסירו מגבלות שהקשועל הימורים נגד היואן. היואן יורד ב-0.4% ל-6.72 יואן לדולר.

הנפט נסחר בירידות . נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.5% ל-40 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1.3%  ל-42.3 דולר לחבית.

מנכ"ל בריטיש איירווייז פורש מתפקידו

אלכס קרוז, יו"ר ומנכ"ל בריטיש איירווייז, הודיע כי הוא פורש מתפקידו על רקע המשבר החמור ביותר אי פעם בענף התעופה, כך הודיעה היום החברה האם ICA. מניית ICA יורדת ב-0.1% בבורסת לונדון.

מנכ"ל ויו"ר אייר לינגוס, שון דויל, ימונה למנכ"ל חברת התעופה הבריטית. קרוז החל את הקריירה שלו באמריקן איירליינס ומונה למנכ"ל ויו"ר בריטיש איירווייז ב-2016. הוא יישאר יו"ר החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker