וול סטריט סגרה שבוע שלישי של עליות; "נטפליקס הסינית" צללה ב-11%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

שוק המניות בארה"ב סגר שבוע חיובי שלישי ברציפות; טסלה שוברת שיאים

בורסות וול סטריט נסוגו זה היום השני ברציפות על רקע נתוני מקרו שהצביעו על האטה בהתאוששות כלכלת ארה"ב, ובעקבות מבוי סתום שאליו נקלעו השיחות בקונגרס האמריקאי על חבילת סיוע כלכלית נוספת. עם זאת, שוק המניות בארה"ב סגר שבוע חיובי שלישי ברציפות.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.2% אולם הצליח לחלץ עלייה שבועית של 0.1%. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.1% בדרכו לעלייה של 1.8% בסיכומו של שבוע; מדד S&P 500 נסגר בירידה של פחות מ-0.1%, לאחר שבמהלך שני ימי המסחר הקודמים טיפס מעל לשיא סגירה של 3,386.15 נקודות שרשם ב-19 בפברואר, אך לבסוף נסגר מתחתיו. בסיכום שבועי טיפס מדד S&P 500 ב-0.6%, בדרכו לשבוע חיובי שלישי ברציפות.

מדד S&P 500 השלים ביום חמישי קפיצה של 50.7% ב-100 ימי המסחר שחלפו מאז השפל של משבר וירוס הקורונה ב-23 במארס, אז נסגר ברמה של 2,237.4 נקודות. היה זה הזינוק החד ביותר שרשם המדד בתקופה באורך כזה, מאז 100 ימי המסחר שהסתיימו ב-18 באוגוסט 1933, לפי נתוני דאו ג'ונס מרקט דאטה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות בראשונה מזה שישה ימים, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 0.71%, לאחר שטיפסה אתמול לרמתה הגבוהה ביותר זה שמונה שבועות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי ערך הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.3% ומשלים בכך נפילה של 7.3% בשלושת החודשים האחרונים.

מניית אפל נסוגה ב-0.1% לאחר שנסגרה אתמול בשיא של 460.04 דולרים, ששיקף ליצרנית אייפון שווי השוק של 1.967 טריליון דולר. מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה טיפסה ב-1.8%, ונסגרה בשיא.

מניית חברת שירותי הסטרימינג הסינית iQiyi נפלה ב-11% לאחר שהחברה - שהוכתרה לא פעם בתור "נטפליקס הסינית" - הודיעה כי רשות ני"ע בארה"ב (SEC) פתחה נגדה בחקירת הונאה בחשד לניפוח רווחיה.

מניית חברת הביוטכנולוגיה הגרמנית קיורוואק (CureVac) נסקה ב-249% ביום המסחר הראשון בוול סטריט. החברה עלתה לכותרות במארס לאחר שממשלת גרמניה האשימה את ממשל נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בניסיון לשכנע את החברה הגרמנית לעבור לארה"ב כדי לזכות בבלעדיות על חיסון לנגיף הקורונה שהחברה מפתחת.

הנפט השלים עלייה שבועית שנייה ברציפות; טיפס ב-2% השבוע

מחיר הנפט נסוג בצל חששות שלפיהן הביקוש העולמי שנפל בעקבות התפשטות מגפת וירוס הקורונה יתאושש לאט מהצפוי, אולם השלים עלייה שבועית שנייה ברציפות על רקע נפילה במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 42.01 דולר לחבית, ירידה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם טיפסו ב-1.9% בסיכום שבועי - שבוע חיובי שני ברציפות.

בבורסת ICE בלונדון, נסגרו החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר במחיר של 44.86 דולר לחבית, ירידה של 0.2%.

הזהב סגר שבוע שלילי ראשון זה 10 שבועות; נפל ב-4%

מחיר הזהב השלים נפילה שבועית של כמעט 4%, שבוע שלילי ראשון מזה 10 שבועות, לאחר שעלייה בתשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות השבוע פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1.949.8 דולר לאונקייה, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הזהב ב-3.9%, ירידה שבועית ראשונה מאז השבוע שהסתיים בחמישי ביוני. ביום שלישי רשם הזהב את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבע שנים במונחים דולריים.

עוד בשוק המתכות: החוזים על הכסף למסירה בספטמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 26.09 דולר לאונקייה, נפילה של 5.9%, לאחר זינוק של 6.7% ביום חמישי. בסיכום שבועי ירד מחיר הכסף ב-5.3%.

מניות התעופה והתיירות צנחו באירופה; לונדון ופריז נסוגו ב-1.6%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בהובלת מגזרי התעופה והתיירות, בצל חששות מגל שני של מגפת הקורונה ביבשת, ולאחר שבריטניה הכניסה את צרפת לרשימת המדינות האדומות שהמגיעים מהן צריכים לשהות בבידוד של 14 יום.

בורסות לונדון ופריז נפלו ב-1.6%; פרנקפורט נסוגה ב-0.7%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-1.2%.

מניית IAG, החברה האם של בריטיש איירווייס ואיבריה, צנחה בקרוב ל-5%; מניית חברת התיירות TUI צללה ביותר מ-8%; איזיג'ט נפלה ב-6.5%.

בטחון הצרכנים בארה"ב מדשדש קרוב לשפל משבר הקורונה

בטחון הצרכנים בארה"ב נותר ברמתו הנמוכה גם באוגוסט, בצל חששות כי המשך התפשטות נגיף הקורונה עלולה למנוע התאוששות מהירה של הכלכלה הגדולה בעולם.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס באוגוסט לרמה של 72.8 נקודות לעומת רמה של 72.5 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים שפורסמו היום. עם זאת, המדד עודנו נמצא במרחק נגיעה מהשפל של מגפת הקורונה, ונמוך בכ-19% מרמתו באוגוסט 2019.

רכיב המצב הנוכחי של המדד נסוג באוגוסט לרמה של 82.5 נקודות לעומת 82.8 נקודות בחודש הקודם. רכיב הציפיות העתידיות טיפס לרמה של 66.5 נקודות לעומת 65.9 נקודות ביולי.

זינוק בתפוקה התעשייתית בארה"ב - עדיין נמוכה ב-8% מרמתה לפני המגפה

תפוקה התעשייתית בארה"ב צמח ביולי ב-3% לעומת החודש הקודם, לאחר זינוק של 5.7% ביוני, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 2.7% ביולי לאחר קפיצה של 5.4% שעליה דווח במקור ביוני.

עם זאת, התפוקה התעשייתית עודנה נמוכה ב-8.4% מרמתה לפני פרוץ משבר מגפת הקורונה בפברואר.

ניצול כושר הייצור טיפס ביולי ל-70.6% לעומת 68.5% בחודש הקודם - בהתאם לתחזיות הכלכלנים. ניצול כושר הייצור גבוה כעת ב-6.4% מהשפל שאליו נפל באפריל, אולם עודנו נמוך ב-9.2% מהממוצע בחמישה העשורים האחרונים.

פריון העבודה בארה"ב קפץ ב-7.3%; שעות העבודה בנפילה החדה מ-1947

פריון העבודה בארה"ב קפץ בשיעור החד ביותר מזה 11 שנים ברבעון השני, על רקע נפילה חדה במספר שעות העבודה.

פריון העבודה זינק ב-7.3% במונחים שנתיים לעומת הרבעון הקודם, לאחר ירידה של 0.3% ברבעון הראשון של 2020. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה של 1.4% ברבעון השני. לעומת הרבעון השני של 2019, גדל פריון העבודה בקצב של 2.2%.

מספר שעות העבודה צלל ברבעון השני ב-43% במונחים שנתיים, הנפילה החדה ביותר מאז 1947.

האטה חדה בהתאוששות המכירות הקמעוניות בארה"ב

האטה חדה נרשמה בהתאוששות המכירות הקמעוניות בארה"ב בחודש שעבר, עדות לכך שזינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ושיעור האבטלה שממשיך להיות גבוה מכבידים על התאוששות הכלכלה הגדולה בעולם. עם זאת, עיקר החולשה נרשמה במכירות המכוניות.

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו ב-1.2% ביולי - חודש שלישי ברציפות של עליות - לאחר זינוק של 8.4% ביוני. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 2% ביולי, לאחר זינוק של 7.5% שעליו דווח במקור ביוני. לעומת יולי 2019 גדלו המכירות הקמעוניות ב-2.7%.

בניכוי מכירות מכוניות ודלק, גדלו המכירות הקמעוניות ביולי ב-1.5% בהמשך לקפיצה של 7.3% ביוני. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 1.2%.

סיאול יורדת ביותר מ-1% אחרי שנרשם זינוק בחולי הקורונה החדשים

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעיקר בעליות על רקע הירידות שנרשמו אתמול בוול סטריט והמתנת המשקיעים להסכם בקונגרס האמריקאי להזרמת תמריצים נוספים לשווקים. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג עולה ב-0.5%; שנחאי עולה ב-1.2%; סיאול ירדה ב-1.2%; סידני עלתה ב-0.6%.

בדרום קוריאה התגלו ביממה האחרונה 103 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה, לעומת 56 מקרי הידבקות ביממה הקודמת. במדינה חוששים מהחמרת ההגבלות לאור העובדה ש-82 מההדבקות היו בתוך המדינה ו-18 מהחולים החדשים הגיעו מחוץ למדינה.

בשוק המט"ח, הדולר נחלש מול הין בפחות מח-0.1% ונסחר תמורת 106.83 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עולה ב-0.2% ל-42.3 דולר לחבית. זהב למסירה בדצמבר יורד ב-1% ל-1,950 דולר לאונקיה.

עלייה בתפוקה התעשייתית בסין

בסין פורסמו היום (ו') נתונים שהצביעו על שיפור בפעילות הכלכלית ביולי בעוד הכלכלה השנייה בגודלה בעולם ממשיכה להתאושש ממשבר הקורונה. לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה הלאומית, הייצור התעשייתי עלה ביולי ב-4.8% לעומת השנה שעברה. ואולם העלייה היתה קלה מתחזיות האנליסטים שצפו כי הייצור התעשייתי ייתחזק ב-5%.

במקביל, פורסמו נתונים שהצביעו על ירידה של 1.1% במכירות הקמעונאיות בסין, אחרי שביוני נרשמה ירידה של 1.8% במכירות. תחזיות האנליסטים היו כי לא יהיה שינוי במכירות הקמעונאיות. הנתונים שפורסמו היום משקפים את האתגרים שעמן מתמודדת המדינה להשיב לצרכנים את הביטחון ולהגדיל את התפוקה הכלכלית במדינה.

וול סטריט קפצה ב-50% משפל הקורונה - הזינוק החד מ-1933

בורסות וול סטריט, שטיפסו במהלך יום המסחר מעל לשיא הסגירה שרשמו בפברואר לפני פרוץ משבר הקורונה, נסגרו לבסוף בירידות על רקע מבוי סתום שאליו נקלעו השיחות בקונגרס האמריקאי על חבילת סיוע כלכלית נוספת. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם, ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו זה היום החמישי ברציפות. מחיר הזהב עלה זה היום השני ברצף, ואילו מחיר הנפט נסוג לאחר שסוכנות האנרגיה הבינ"ל הנמיכה את תחזית הביקוש לשנת 2020.

מדד דאו ג'ונס, שנסגר אתמול ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שישה חודשים, נסוג היום ב-0.3%. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.3% בהובלת מניית אפל שנסגרה בשיא.

מדד S&P 500 נסוג ב-0.2% לאחר שבמהלך יום המסחר טיפס מעל לשיא סגירה של 3,386.15 נקודות שרשם ב-19 בפברואר. מדד S&P 500 קפץ ב-50.7% ב-100 ימי המסחר שחלפו מאז שנסגר ברמה של 2,237.4 נקודות ב-23 במארס, השפל של משבר וירוס הקורונה. זהו הזינוק החד ביותר שרשם המדד בתקופה באורך כזה, מאז 100 ימי המסחר שהסתיימו ב-18 באוגוסט 1933, לפי נתוני דאו ג'ונס מרקט דאטה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות זה היום החמישי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 0.71% - רמתה הגבוהה ביותר זה שמונה שבועות. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי ערך הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1% ומשלים בכך נפילה של יותר מ-7% בשלושת החודשים האחרונים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,970.4 דולר לאונקייה, עלייה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 42.24 דולר לחבית, ירידה של 1%.

מניית סיסקו צנחה ביותר מ-11% במסחר בוול סטריט - היום הגרוע ביותר מאז 2011 - לאחר שיצרנית ציוד רשתות התקשורת האמריקאית דיווחה אמש על ירידה של 9% בהכנסות הרבעוניות, וסיפקה תחזית רווח מאכזבת לרבעון הנוכחי. החברה גם הודיעה על פרישת סמנכ"לית הכספים, קלי קריימר. בעקבות נפילת מניית סיסקו היום, שווי השוק של החברה נחתך ב-23 מיליארד דולר.

מניית 3M טיפסה ב-1% לאחר שהחברה, המייצרת מגוון רחב של מוצרים בתחומי הרפואה, התעשייה ועוד, דיווחה על שיפור במכירות כל התחומים ברבעון האחרון. מניית ליפט ירדה ב-5.4% לאחר שחברת שירותי הנסיעות דיווחה אמש כי הכנסותיה הרבעוניות נחתכו במחצית.

בורסת לונדון נסוגה ב-1.5%; תיסנקרופ צללה ב-16%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בראשונה זה חמישה ימים, לאחר שארה"ב הודיעה כי מכסים שהטילה על יבוא מהאיחוד האירופי יישארו בעינם, למרות מאמצי יצרנית המטוסים האירופית איירבוס לעמוד בפסיקת ארגון הסחר העולמי נגד סיוע ממשלתי אירופי שקיבלה - ואשר גררה את הטלת מכסים אמריקאים.

דו"חות כספיים מאכזבים של חברות אירופיות בולטות בהן תיסנקרופ, אגון וקרלסברג אף הם הכבידו על המדדים ביבשת.

בורסת לונדון נסוגה ב-1.5%; פרנקפורט ירדה ב-0.5%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.6% לאחר שטיפס בארבעת ימי המסחר הקודמים. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.182 דולרים ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי, לרמה של 1.3081 דולרים לליש"ט.

מניית תיסנקרופ, ענקית הפלדה הגרמנית שעומדת במרכז פרשת הצוללות בישראל, צללה היום ב-16% בבורסת פרנקפורט, לאחר שדיווחה על הפסד רבעוני של 800 מיליון דולר.

מניית איירבוס ירדה ב-2.2% לאחר שארה"ב הודיעה כי המכסים על תוצרת של האיחוד האירופי יישארו ללא שינוי. לשכת נציג הסחר של ארה"ב הודיעה כי תשאיר על כנם את המכס של 15% על מטוסים והמכס של 25% על מוצרים אחרים מתוצרת אירופית בשווי כולל של 7.5 מיליארד דולר.

מניית אגון (Aegon) צנחה ב-15% בבורסת אמסטרדם לאחר שחברת הביטוח ההולנדית דיווחה על נפילה של 67% ברווחיה במחצית הראשונה של השנה.

מניית קרלסברג נפלה בקרוב ל-6% בבורסת קופנהגן לאחר שמבשלת הבירה הדנית הזהירה כי צפויה נפילה של 15%-10% ברווחיה השנה עקב השפעת מגפת הקורונה.

האבטלה בצרפת ירדה לשפל של 37 שנה ברבעון השני, לאחר שהסגר הממושך לא איפשר למובטלים לחפש עבודה, כך לפי נתונים שפירסמה לשכת הסטטיסטיקה הצרפתית INSEE. האבטלה ירדה ל-7.1%, לעומת 7.8% ברבעון הראשון. היה זה שיעור האבטלה הנמוך ביותר מאז 1983.

מחירי היבוא בארה"ב בזינוק התלת-חודשי החד מ-2011

מחירי היבוא בארה"ב טיפסו ב-0.7% ביולי, עלייה חודשית שלישית ברציפות, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. עם זאת, מחירי היבוא עדיין נמוכים ב-3.3% לעומת יולי 2019. הזינוק במחירי היבוא בשלושה החודשים האחרונים היה הזינוק התלת-חודשי החד ביותר מאז 2011.

מחירי הדלקים המיובאים קפצו ביולי ב-6.9% בדרכם לזינוק התלת-חודשי החד ביותר מאז 1990. עם זאת, מחירי הדלק המיובא עדיין נמוכים ב-32.8% מרמתם ביולי 2019.

מחירי היצוא טיפסו ביולי ב-0.8%, אולם עדיין נמוכים ב-4.4% לעומת בחודש המקביל ב-2019.

בראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה: מספר המובטלים החדשים בארה"ב נמוך ממיליון

מספר המובטלים החדשים השבועי בארה"ב נפל במפתיע מתחת למיליון בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה בכלכלה הגדולה בעולם. זאת לאחר 20 שבועות רצופים שבהם עלה על מיליון.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-963 אלף לעומת 1.19 מיליון תביעות בשבוע הקודם, מסר היום (ה') משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה ל-1.08 מיליון תביעות ראשונות.

זה השבוע השני ברציפות שבו נרשמת ירידה במספר התביעות הראשונות, לאחר עלייה בשבועיים הקודמים. לפני שבועיים אלה, נרשמו 15 שבועות רצופים של ירידה שהחלה בשיא שבועי של 6.9 מיליון תביעות ראשונות שנרשם בשלהי מארס, כשהושבתה הפעילות הכלכלית בחלקים מארה"ב עקב הקורונה.

הרמה הנוכחית עודנה גבוהה מהשיא השבועי לפני פרוץ מגפת הקורונה, שנרשם ב-1982 והיה 695 אלף תביעות. מספר תביעות האבטלה הראשונות שהוגשו מאז ראשית משבר הקורונה מתקרב ל-56 מיליון.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, נפל ל-15.49 מיליון בשבוע שהסתיים ב-1 באוגוסט, לעומת 16.1 מיליון בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית הורידה תחזית הביקוש לנפט

הביקוש לנפט השנה יהיה חלש יותר מכפי שצפו תחזיות קודמות, בשל מגפת הקורונה, כך צופה סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA), בתחזית חדשה שפורסמה היום. 

הסוכנות הורידה את תחזית הביקוש העולמי לנפט השנה ב-140 אלף חביות ליום ל-91.9 מיליון חביות ביום. הורדת התחזית - לראשונה בכמה חודשים - נובעת בעיקר מחולשת הביקוש לדלק מטוסים, בשל העובדה שהטיסות בחלקים גדולים מהעולם עדיין לא התחדשו על רקע המספר הגבוה של חולי הקורונה, לפי IEA. 

מחיר הנפט שומר על יציבות, לאחר שאתמול קפץ לשיא של חמישה חודשים. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסחרים סביב מחיר של 42.66 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. 

אסיה ננעלה בעליות; טוקיו התחזקה ב-1.8%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות בהמשך לעליות אמש בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-1.8%; הונג קונג ירדה ב-0.1%; שנחאי עלתה ב-0.05%; סינגפור עלתה ב-1.4%; סיאול עלתה ב-0.3% ב-1% וסידני ירדה ב-0.6%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-106.68 ין לדולר. הדולר האוסטרלי  עולה ב-0.1% ל-0.71 דולר אמריקאי לאחר שמספר המועסקים ביוני עלה ב-114 אלף, לעומת התחזיות לעלייה של 30 אלף בלבד.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק  יורד ב-0.2% ל-42.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-45.3 דולר לחבית.

מניית סיסקו צונחת ב-7% בעקבות תחזית רווח מאכזבת

יצרנית ציוד רשתות התקשורת האמריקאית סיסקו דיווחה הערב על תוצאות רבעוניות שהיו בעיקרן בהתאם לתחזיות האנליסטים, אולם סיפקה תחזית מאכזבת. מניית סיסקו צונחת ב-6.8% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 1.9%.

החברה דיווחה על רווח נקי של 2.64 מיליארד דולר, או רווח של 62 סנט למניה, ברבעון הכספים שהסתיים ב-25 ביולי, לעומת רווח של 3.4 מיליארד דולר, או רווח של 80 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה סיסקו בתקופה המדווחת רווח של 80 סנט למניה, ירידה לעומת רווח של 83 סנט ברבעון המקביל בשנה הקודמת, אך מעל לתחזיות האנליסטים לרווח מותאם של 65 סנט למניה.

בשורה העליונה, דיווחה החברה על הכנסות של 12.15 מיליארד דולר, ירידה של 9% לעומת הרבעון המקביל, אך מעל לתחזית האנליסטים של 12.09 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה סיסקו לרשום ברבעון הנוכחי רווח של 69-71 סנט למניה - פחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 75 סנט למניה.

וול סטריט במרחק נגיעה מהשיא של פברואר; נאסד"ק קפץ ב-2%

בורסות וול סטריט, שקטעו אתמול את רצף העליות היומי הארוך ביותר מזה 16 חודשים, חזרו לטפס היום, ונסגרו במרחק נגיעה מהשיא שרשמו לפני פרוץ משבר הקורונה. מניות ההיי-טק הובילו את העליות. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק קפץ ב-2.1% - הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה משלושה שבועות. מדד דאו ג'ונס, שנסוג אתמול בראשונה מזה שמונה ימים, וקטע בכך את הרצף החיובי הארוך ביותר מאז ספטמבר 2019, טיפס היום ב-1.1% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שישה חודשים. מדד S&P 500 הוסיף 1.4%, היום הטוב ביותר זה למעלה מחמישה שבועות, ונסגר במרחק של 0.2% בלבד משיא סגירה של 3,386.15 נקודות שרשם ב-19 בפברואר. המדד קטע אתמול רצף של שבעה ימים חיוביים, שהיה רצף עליות הארוך ביותר שלו מאז אפריל 2019. 

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 0.66% - רמתה הגבוהה ביותר זה למעלה מחמישה שבועות. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי ערך הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% ומשלים בכך נפילה של 6.8% בשלושה החודשים האחרונים.

מניות הטכנולוגיה הובילו את העליות היום בוול סטריט. אפל קפצה ב-3.3%; מיקרוסופט עלתה ב-2.9%; אמזון הוסיפה 2.7%.

מניית טסלה קפצה ב-13.1% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות של המיליארדר אילון מאסק הודיעה על פיצול מניות ביחס של 1:5.

מניית קודאק נסוגה ב-3.1% בהמשך לנפילה של 33% ביומיים הקודמים. זאת, אחרי שהלוואה ממשלתית לחברה בסך 765 מיליון דולר לייצור רכיבים לתרופות, הושהתה בשל חקירה.

מניית מודרנה טיפסה ב-0.8% לאחר שיצרנית התרופות הודיעה כי חתמה על הסכם למכירת 100 מיליון מנות חיסונים נגד וירוס הקורונה לממשלת ארה"ב תמורת יותר מ-1.5 מיליארד דולר.

בה בעת, עונת הדו"חות הרבעוניים נמשכת בוול סטריט, ובין החברות שיפרסמו את תוצאותיהן הכספיות לאחר סגירת המסחר היום נמנות סיסקו וליפט.

הנפט קפץ לשיא של 5 חודשים; נפילה במלאי הגולמי בארה"ב

מחיר הנפט קפץ לרמתו הגבוהה ביותר זה חמישה חודשים, לאחר שהמלאי הגולמי בארה"ב התכווץ זה השבוע השלישי ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 42.67 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-5 במארס, לאחר עלייה של 2.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 45.44 דולר לחבית, עלייה של 2.1%.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-4.5 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה מתונה יותר של 2.9 מיליון חביות.

בורסת לונדון קפצה ב-2% למרות קריסת התמ"ג בבריטניה ב-20%

בורסות אירופה נסגרו בעליות זה היום הרביעי ברציפות, על רקע הערכות כי כלכלת היבשת תחל בקרוב להתאושש ממשבר וירוס הקורונה, למרות הנפילה החדה מעולם בתוצר המקומי הגולמי של בריטניה.

בורסת לונדון קפצה ב-2%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.1% בדרכו ליום חיובי רביעי ברציפות. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.2796 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נסחרת כמעט ללא שינוי מול המטבע האמריקאי, ברמה של 1.3046 דולר לליש"ט.

מניית ABN אמרו זינקה ב-8% בבורסת אמסטרדם לאחר שהבנק ההולנדי דיווח על תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי בשורה התחתונה, וגם הודיע על כוונתו למכור את כל פעילותו בתחום הבנקאות התאגידית מחוץ לאירופה.

אופ"ק הנמיך את תחזית הביקוש ל-2020; הנפט מטפס ב-2%

ארגון יצואניות הנפט אופ"ק הנמיך היום את תחזית צמיחת ביקוש הנפט העולמי לשנת 2020, וצופה כעת נפילה של 9.1 מיליון חביות בביקוש, לעומת תחזיתו מחודש שעבר לירידה של 9 מיליון חביות. אופ"ק ייחס את ההפחתה בתחזית בעיקר לפעילות כלכלית מצומצמת יותר בכלכלות מתפתחות.

בדו"ח החודשי של אופ"ק שפורסם היום, העריך הארגון כי הביקוש העולמי צפוי לצמוח ב-2021 ב-7 מיליון חביות ביום, ללא שינוי לעומת תחזיתו ביולי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסחרים במחיר של 42.47 דולר לחבית, עלייה של 2.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

ארה"ב: המחירים לצרכן בניכוי מזון ואנרגיה בזינוק החד ביותר מאז 1991

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס ביולי ב-0.6% לעומת יוני, לאחר עלייה בשיעור דומה בחודש הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.4%. לעומת יולי 2019, טיפס המדד ב-1%, לאחר עלייה של 0.6% ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני.

מדד הליבה, שלא כולל את מחירי המזון והאנרגיה שנחשבים לתנודתיים, עלה אף הוא ב-0.6% ביולי - הזינוק החד ביותר מאז ינואר 1991, ופי שלושה מתחזית הכלכלנים לעלייה של 0.2%. לעומת יולי 2019 עלה מדד הליבה ב-1.6%.

מחירי המזון לצרכן קפצו ביותר מ-4% ב-12 החודשים האחרונים, ואילו מחירי האנרגיה לצרכנים נפלו ביותר מ-11% באותה התקופה.

אסיה ננעלה בעליות; הזהב יורד ל-1,940 דולר לאונקייה

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות. טוקיו עלתה ב-0.4%; הונג קונג התחזקה ב-1.4%; שנחאי נחלשה ב-0.6%; סינגפור עלתה ב-0.7%; סיאול עלתה ב-0.5% וסידני ירדה ב-0.1%.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים, והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.65%. הין יורד ב-0.3% ל-106.8 ין לדולר. הדולר הניו זילנדי יורד ב-0.3% ל-0.65 דולר אמריקאי, לאחר שהבנק המרכזי של ניו זילנד הודיע כי יגדיל את תוכנית רכישת הנכסים שלו מ-60 מיליארד דולר ניו זילנדי ל-100 מיליארד דולר ניו זילנדי.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.6% ל-42.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.4% ל-45.1 דולר לחבית. הזהב ממשיך ביום שני של ירידות. מחיר הזהב יורד ב-0.2% ל-1,941 דולר לאונקייה.

בריטניה נכנסה רשמית למיתון

כלכלת בריטניה נכנסה רשמית למיתון, לאחר שהצמיחה ברבעון השני של 2020 ירדה ב-20.4% בקצב שנתי - מה שמעלה שאלות בנוגע לניהול משבר הקורונה על ידי הממשלה. זוהי הירידה החדה ביותר בצמיחה ברבעון מאז 1955, והפעם הראשונה מאז 2009 שבריטניה נכנסנת למיתון - שמוגדר כשני רבעונים רצופים של התכווצות כלכלית.

הנתונים מעידים כי בריטניה משלמת את המחיר על כך שלא הגיבה באמצעות סגר מהיר כמו מדינות אחרות באירופה. מספר המתים מקורונה בבריטניה הוא הגבוה באירופה.

וול סטריט קטעה רצף העליות הארוך זה 16 חודשים; נאסד"ק נפל ב-1.7%

בורסות וול סטריט, שבתחילת היום התקרבו לשיא שאליו טיפסו לפני פרוץ מגפת וירוס הקרונה, מחקו את העליות בשעה האחרונה של יום המסחר וקטעו את רצף העליות היומי הארוך ביותר מזה 16 חודשים. מניות ההיי-טק הובילו את הירידות.

המדדים פתחו את היום בעליות לאחר שהנשיא דונלד טראמפ אמר כי הוא שוקל הפחתה נוספת של המס על רווחי הון, ועל רקע סימני האטה בהתפשטות וירוס הקורונה בארה"ב. מגמת המסחר החיובית נרשמה גם בעקבות הודעת רוסיה כי הצליחה לפתח חיסון לקורונה.

מדד נאסד"ק נפל ב-1.7%. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.4%, ירידה ראשונה זה שמונה ימי מסחר, וקטע בכך את הרצף החיובי הארוך ביותר מאז ספטמבר 2019. מדד S&P 500 נסגר בירידה של 0.8% לאחר שבתחילת היום התקרב לכדי מרחק של 0.5% משיא של 3,386.15 נקודות בו נסגר ב-19 בפברואר. המדד קטע בכך שבעה ימים חיוביים רצופים - רצף עליות הארוך ביותר מאז אפריל 2019.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.06%, הזינוק החד ביותר זה יותר מחודשיים, לרמה של 0.63%, שיא של חודש. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי ערך הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2% לאחר שנפל ביותר מ-6% בשלושה החודשים האחרונים.

אף שמספר הנדבקים בקורונה בעולם כבר עולה על 20 מיליון, לפי מדד של "ניו יורק טיימס", מספר מקרי ההדבקה החדשים בארה"ב ירד בשבועיים האחרונים ב-18%, ומספר מקרי המוות ירד ב-6%. 

טראמפ אמר אתמול כי הוא שוקל מאוד ברצינות קיצוץ במס על רווחי הון. "אנחנו בוחנים קיצוץ במס על רווחי הון, אשר ייצור הרבה יותר משרות", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים בבית הלבן. בספטמבר 2019 אמר טראמפ כי לא יקצץ את המס על רווחי הון, משום שהדבר לא יסייע למעמד הביניים.

מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות היום בוול סטריט: אפל ונטפליקס נפלו בכ-3%; אמזון ומיקרוסופט נסוגו ביותר מ-2%.

בתום יום מסחר הפכפך: הנפט נסוג משיא של חמישה חודשים

מחיר הנפט נסגר בירידות לאחר שבמהלך המסחר בניו יורק טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז מארס, אחרי שמשרד האנרגיה האמריקאי הפחית היום את תחזית תפוקת הנפט של ארה"ב ל-2020.

המשרד גם העלה את מחיר היעד לנפט מסוג טקסס מתוק ל-2020 ב-2.5% לעומת תחזיתו ביולי, ל-38.5 דולר לחבית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 41.61 דולר לחבית, ירידה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שכבר טיפסו במהלך יום המסחר לרמה של 42.94 דולר לחבית.

בבורסת ICE בלונדון, נסגרו החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר במחיר של 44.64 דולר לחבית, ירידה של 0.8%.

הזהב ביום הגרוע מ-2013; צנח ב-5%; הכסף צלל ב-11%

לאחר שפרץ בשבוע שעבר בראשונה בתולדותיו את רף 2,000 דולר לאונקייה, מחיר הזהב רשם היום את הנפילה החדה ביותר זה יותר משבע שנים במונחים דולריים.

הנפילה באה על רקע עליות בשוקי המניות ובתשואות האג"ח ברחבי העולם, שנרשמו בעקבות הודעת רוסיה כי הצליחה לפתח חיסון לנגיף הקורונה, ופגעו בביקוש למתכת היקרה.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,946.3 דולר לאונקייה, נפילה של 93.4 דולרים או של 4.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. היתה זו הנפילה היומית החדה ביותר מאז אפריל 2013 במונחים דולריים, והיום הגרוע ביותר מאז ה-13 במארס במונחי אחוזים. היה זה גם יום שלישי ברציפות של ירידות במחיר הזהב.

מחיר הזהב קפץ ביותר מ-30% מתחילת 2020 לאחר שריביות אפסיות ותמריצים מוניטריים חסרי תקדים מצד בנקים מרכזיים בעולם, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה כגידור נגד שחיקת ערך מטבעות ואינפלציה.

עוד בשוק המתכות: החוזים על הכסף למסירה בספטמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 26.05 דולר לאונקייה, נפילה של 3.21 דולרים או של 11%. כמו הזהב, גם עבור הכסף היתה זו הנפילה היומית החדה ביותר מאז אפריל 2013 במונחים דולריים, והחדה מאז ה-13 במארס במונחי אחוזים.

בורסת מדריד קפצה ב-3%; תשואת האג"ח בגרמניה בזינוק החד זה חודש

בורסות אירופה רשמו את היום הטוב ביותר זה קרוב לחודשיים בהובלת מניות יצרניות המכוניות, ומגזרי התיירות והפנאי.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.7% למרות הנפילה החדה ביותר זה יותר מעשור במספר המועסקים בבריטניה. בורסת פרנקפורט קפצה ב-2%; פריז זינקה ב-2.4%; מילאנו המריאה ב-2.8%; מדריד נסקה ב-3%.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בעלייה של 1.7% לאחר שבמהלך המסחר כבר קפץ ביותר מ-2% - הזינוק היומי החד ביותר מאז אמצע יוני.

התשואה על האג"ח הממשלתיות הגרמניות (בונד) ל-10 שנים קפצה ביותר מ-0.05%, הזינוק היומי החד ביותר מזה חודש, למינוס 0.46% - הרמה הגבוהה זה שבועיים.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של בריטניה ל-10 שנים קפצה ב-0.07%, הזינוק היומי החד ביותר זה יותר מארבעה חודשים, לרמה של 0.2% - הגבוהה מזה חמישה שבועות.

המחירים הסיטונאים בארה"ב בזינוק החד מאז 2018

המחירים הסיטונאים בארה"ב רשמו את הזינוק החד בחד ביותר מאז אוקטובר 2018, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס ביולי ב-0.6% לעומת החודש הקודם, לאחר ירידה של 0.2% ביוני, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.3%. לעומת יולי 2019 ירד המדד ב-0.4%.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, עלה ב-0.3% ביולי לאחר עלייה בשיעור דומה בחודש הקודם. לעומת יולי 2019 טיפס מדד הליבה ב-0.1%, לאחר שלושה חודשים רצופים של ירידות.

7.5 מיליון בריטים נמצאים בחל"ת

שוק התעסוקה בבריטניה ספג מכה קשה כתוצאה ממגפת הקורונה, לפי נתונים שפורסמו היום. שיעור האבטלה ברבעון השני נותר אמנם נמוך - 3.9% - אך לפי לשכת הסטטיסטיקה, שפרסמה את הנתונים, הנתון הנמוך נובע מכך שרבים התייאשו מחיפוש עבודה.

7.5 מיליון בני אדם, יותר מרבע מכוח העבודה בבריטניה, היו רשומים כמועסקים, אך למעשה היו בחל"ת. מספר המועסקים ברבעון השני ירד ב-220 אלף. בנוסף, ירד מספר שעות העבודה השבועי בשיעור שיא של 5.6 שעות לשפל של 25.8 שעות. גם השכר ירד. השכר השבועי הממוצע ברבעון השני ירד ב-1.2% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, מעבר לתחזיות אנליסטים. 

סופטבנק רשמה ברבעון השני רווח נקי של 1.26 טריליון ין

סופטבנק התאוששה מהפסד שיא ברבעון הראשון ורשמה ברבעון השני רווח נקי של 1.26 טריליון ין (11.8 מיליארד דולר), כך הודיעה היום החברה. זאת לעומת הפסד של 1.44 טריליון ין ברבעון הראשון. הכנסתה של קרן החזון היתה 129.6 מיליארד ין, לאחר הפסד של 1.13 טריליון ין ברבעון הראשון של 2020.

סופטבנק רשמה רווח של 296.6 מיילארד ין מהשקעותיה של קרן החזון ברבעון, 700 מיליון דולר מאובר לבדה.

עליות בבורסות אסיה: טוקיו מתחזקת ב-1.7%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות בהמשך לעליות אמש בוול סטריט. טוקיו עולה ב-1.7%; שנחאי מוסיפה 0.3%; הונק קונג מתחזקת ב-2.4%; סיאול עולה ב-1.7% וסידני עולה ב-1%.

כלכלת סינגפור התכווצה ב-42.9% ברבעון השני של 2020, לעומת הרבעון המקביל ב-2019. מעבר לתחזיות הכלכלנים להתכווצות של 41.2%. כלכלת סינגפור התכווצה בקצב שנתי ב-13.2% לעומת תחזיות הכלכלנים להתכווצות של 12.6%.

הין יורד ב-0.1% ל-106.05 ין לדולר; הדולר האוסטרלי עולה ב-0.4% ל-0.718 דולר אמריקאי; מחיר הזהב יורד ב-0.5% ל-2,029 דולר לאונקייה.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.8% ל-42.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.5% ל-45.2 דולר לחבית.

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות אחרי שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, חתם על צו נשיאותי שמרחיב את הסיוע הממשלתי למשק כדי לרכך את הפגיעה של מגפת הקורונה. מדד דאו ג'ונס עלה ב-1.3%; S&P 500 עלה ב-0.3% ונאסד"ק ירד ב-0.4%.

מדד הדולר ICE, שעוקב אחרי ביצועי המטבע האמריקאי מול המטבעות של שש שותפות הסחר הגדולות של ארה"ב, כולל הין והיורו, עולה ב-0.2%. התשואה על אג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.581%. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עולה ב-1.8% ל-42 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה באוקטובר עולה ב-1.3% ל-45 דולר לחבית. זהב למסירה בדצמבר עולה ב-0.3% ל-2,033 דולר לאונקיה.

מניית איסטמן קודאק צללה ב-28%, לאחר שסוכנות ממשלתית מסרה כי ההסכם בין החברה לממשל לייצור רכיבים לתרופות מושהה עד בירור ההאשמות כי החברה הדליפה את המידע לפני העסקה.

מניית טוויטר עלתה ב-0.8% לאחר דיווחים כי היא שוקלת מיזוג עם טיקטוק. מוקדם יותר זינקה המניה ב-5% מניית אפל עלתה ב-1.5% אחרי שהועלו המלצות הקנייה למניית החברה. החברה מתקרבת לשווי שוק של 2 טריליון דולר.

בואינג עלתה ב-5.5% וקאטרפילר עלתה ב-5.2%. שתי החברות הובילו את העליות במדד דאו ג'ונס.

עליות קלות באירופה; החברה האם של בריטיש איירווייז זינקה ב-9%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות קלות. לונדון עלתה ב-0.2%; פרנקפורט הוסיפה; פריז עולה ב-0.4%; מדריד התחזקה ב-0.9% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.3%.

היורו יורד ב-0.3% ל-1.1752 דולר. הליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.3083 דולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-0.55%. התשואה על אג"ח ממשלת גרמניה ל-10 שנים יורדת למינוס 0.525%.

מניות הבנקים הספרדים בנקיה ובנקו דה סבדל עולות ב-5%. מניות חברות התעופה ממשיכות להתאושש: מניית ICA, החברה האם של בריטיש איירווייז, עלתה ב-8.6%. מניית איזיג'ט זינקה ב-5.1%.

זינוק במספר המשרות הפנויות בארה"ב

בארה"ב פורסמו היום נתונים מעודדים שמצביעים על עלייה מפתיעה במספר המשרות הפנויות במדינה. לפי נתוני משרד העבודה האמריקאי, מספר המשרות הפנויות בארה"ב עלה ביוני ל-5.89 מיליון, לעומת 5.37 מיליון במאי. תחזיות הכלכלנים בסקר של בלומברג היו כי מספר המשרות יהיה 5.3 מיליון. הנתונים לא כולל משרות של עובדים שהוחזרו מחל"ת או מכרזים פנימיים בחברות.

ואולם קצב העסקת העובדים הואט ל-6.7 מיליון ביוני לעומת שיא של 7.2 מיליון במאי. העסקת עובדים, לא כולל עובדים שהוחזרו מחל"ת ירד ל-503 אלף. מספר האנשים שהתפטרו מעבודתם עלה ביוני ב-522 אלף והגיע ביוני ל-2.6 מיליון.

רויאל קריביאן מדווחת על הפסדי ענק של 1.6 מיליארד דולר

חברת שיט התענוגות רויאל קריביאן, שבבעלות מיקי אריסון, דיווחה על הפסדי ענק ברבעון השני בעקבות מגפת הקורונה שהשביתה כמעט לחלוטין את פעילותה. החברה דיווחה על הפסד נקי של 1.63 מיליארד דולר, לעומת רווח של 480 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

הכנסות החברה צנחו ל-175 מיליון דולר, לעומת 2.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל. ההפסד המותאם של החברה היה 6.13 דולרים למניה – גבוה בהרבה מתחזיות האנליסטים שצפו הפסד של 4.82 דולרים למניה.

בסך הכל, ברבעון השני שטו בספינות של החברה 20 אלף נוסעים, לעומת 1.66 מיליון נוסעים ברבעון המקביל בשנה שעברה.

הונג קונג נחלשה ב-0.6%; הנפט מתקרב ל-42 דולר לחבית

המסחר ברוב בורסות אסיה התנהל בעליות קלות. בורסות טוקיו וסינגפור סגורות לרגל חג. הונג קונג ירדה ב-0.6%; שנחאי עולה ב-0.7%; סיאול התחזקה ב-1.5% וסידני הוסיפה 1.7%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-105.98 ין לדולר. הזהב עולה ב-0.5% ל-2,038 דולר לאונקייה.

המשקיעים ממתינים לאישור חבילת חילוץ נוספת על ידי הקונגרס בארה"ב. ביום שישי חתם דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, על צו נשיאותי לחבילת תמריצים זמנית בעקבות עיכוב אישור החבילה בקונגרס, על רקע מחלוקות בין הדמוקרטים לרפובליקאים. טראמפ אישר הארכה של מתן תוספת של 400 דולר לדמי האבטלה.

סין דיווחה כי מדד המחירים לצרכן ליולי עלה ל-2.7% לעומת 2.5% ביוני, בעקבות שיטפונות שפגעו באזורים חקלאיים במדינה. מדד המחירים ליצרן ואינפלציית הליבה, שאינה כוללת את מחירי המזון והאנרגיה, ירדו ל-0.5% - שפל של עשר שנים. נתונים אלה משקפים את חולשת כלכלת סין בעקבות מגפת הקורונה.

הנפט נסחר בעליות לאחר שארמקו, חברת הנפט הממשלתית של סעודיה, מסרה אתמול כי היא צופה התאוששות בביקוש. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.5% ל-41.8 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.1% ל-44.8 דולר לחבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker