הזהב ברצף העליות הארוך מ-2006; הגז קפץ ב-24% השבוע; נאסד"ק נסוג משיא

מניות החברות הקטנות הובילו את העליות בוול סטריט בעקבות דו"ח תעסוקה חזק בארה"ב ■ רוקט של דן גילברט זינקה 37% מאז הנפקתה ביום רביעי ■ הדולר בשבוע חיובי ראשון מזה שישה שבועות ■ הזהב סגר שבוע תשיעי של עליות - קפץ ביותר מ-35% מתחילת השנה

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החברות הקטנות הובילו העליות בוול סטריט; רוקט של דן גילברט קפצה 37% ביומיים

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות זה יום המסחר השישי ברציפות, והדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, בעקבות נתוני תעסוקה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב. מניות החברות הקטנות הובילו את העליות. מנגד, מגזר  ההיי-טק נסוג על רקע צעדים שבהם נקט הממשל האמריקאי נגד חברות טכנולוגיה סיניות.

מדד נאסד"ק, שהשלים אתמול רצף של שבעה ימי עליות ונסגר בשיא זו הפעם ה-32 השנה, ירד היום ב-0.9%; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.2%; מדד S&P 500 הוסיף 0.1% בדרכו ליום שישי ברציפות של עליות, ונסגר ברמתו הגבוהה מאז פברואר - ובמרחק של 1% בלבד מרמתו הגבוהה מעולם. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 טיפס היום ב-1.6%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.7% ונמצא בדרכו לעלייה שבועית ראשונה מזה שישה שבועות. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.03% לרמה של 0.57%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם בלילה על שני צווים נשיאותיים שאוסרים על חברות אמריקאיות לעשות עסקים עם טיקטוק ו-WeChat הסיניות.

מניית רוקט (Rocket) השלימה זינוק דו-יומי של 37% מאז ההנפקה הראשונה לציבור (IPO) של חברת המשכנתאות של דן גילברט ביום רביעי.

מניית אובר נפלה ב-5.2% במסחר בוול סטריט, לאחר שהחברה דיווחה על ירידה ראשונה בהכנסותיה הרבעוניות, בצל מגפת הקורונה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הגז הטבעי בשבוע הטוב מ-2018: המחיר קפץ ב-24%

מחיר הנפט נסוג היום על רקע חששות כי זינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי תבל, ומתיחות הגוברת ביחסי ארה"ב וסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - עלולים לפגוע בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 41.22 דולר לחבית, ירידה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם טיפסו ב-2.4% בסיכום שבועי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 44.4 דולר לחבית, ירידה של 1.5%, בבורסת ICE בלונדון, אך עלו ב-2% השבוע.

עוד שוק האנרגיה: החוזים על הגז הטבעי למסירה בספטמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 2.238 דולר למיליון יחידות תרמיות בריטיות (Btu), עלייה של 3.4%, בדרכם לקפיצה שבועית של 24.4% - השבוע הטוב ביותר מאז נובמבר 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב טיפס שבוע תשיעי - הרצף החיובי הארוך מ-2006

מחיר הזהב קטע רצף של חמישה ימי שבירת שיאים, וצנח היום ב-2%, לאחר שהתחזקות הדולר בעולם פגעה בביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים. עם זאת, הזהב נותר מעל לרף של 2,000 דולר לאונקייה שאותו פרץ בראשונה השבוע, והשלים את רצף העליות השבועי הארוך ביותר זה 14 שנה.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 2,028 דולר לאונקייה, ירידה של 2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-2.2% - שבוע חיובי תשיעי ברציפות, ורצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז 2006.

מחיר הזהב קפץ ביותר מ-35% השנה, ונמצא בדרכו לזינוק השנתי החד ביותר זה למעלה מארבעה עשורים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה קפצו ב-2% השבוע; היורו והליש"ט נחלשים

בורסות אירופה נסגרו בעליות לאחר שנתוני תעסוקה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב, האפילו בהשפעתם על התגברות המתיחות ביחסי ארה"ב וסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. היורו והליש"ט נחלשים מול הדולר.

בורסות לונדון ופריז נסגרו בעליות של 0.1%; פרנקפורט טיפסה ב-0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.3% בדרכו לזינוק שבועי של 2%. היורו נחלש ב-0.9% מול הדולר לשער של 1.1777 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.8% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.304 דולר לליש"ט.

הייצוא מגרמניה עלה ביוני, חודש שני ברציפות, לאחר שבאפריל רשם ירידה בשיעור שיא בעקבות הגבלות הקורונה. הייצוא עלה ב-14.9% ביוני, לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית. אנליסטים צפו עליה מעט מתונה יותר של 14.4%. הייבוא עלה ב-7%. עם זאת, בהשוואה לפברואר, החודש האחרון לפני שמדינות רבות בעולם נכנסו לסגר בגלל נגיף הקורונה, ירד הייצוא ב-16% והייבוא ב-12.5%. העודף במאזן הסחר של גרמניה הסתכם ביוני ב-14.5 מיליארד יורו (17.2 מיליארד דולר).

מניית אסטרה-זנקה טיפסה ב-0.6% לאחר שחברת התרופות הבריטית חתמה על עסקה עם חברה סינית לייצור חיסון ניסיוני שלה נגד קורונה בסין. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה; טנסנט צונחת בהונג קונג

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות, על רקע החרפת המתיחות בין ארה"ב לסין, ועל אף שיפור בנתוני הייצוא של סין. טוקיו ירדה ב-0.4%; הונג קונג יורדת ב-1.7%; שנחאי יורדת ב-0.7%; סיאול עלתה ב-0.4%; סידני ירדה ב-0.7%. 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם בלילה על צו שאוסר על חברות אמריקאיות לעשות עסקים עם האפליקציות הסיניות טיקטוק ו-WeChat החל מעוד 45 יום, ונימק זאת בכך שהאפליקציות מהוות איום על הביטחון הלאומי של ארה"ב. מניית טנסנט, החברה האם של WeChat, צונחת ב-5% בהונג קונג. 

סין דיווחה היום על יצוא גדול מהצפוי ביולי, לאחר שהשחרור ההדרגתי של ההגבלות הקשורות למגפת הקורונה באירופה ובארה"ב הוביל לעלייה בביקוש העולמי למוצריה. הייצוא מסין עלה ב-7.2% ביולי לעומת יולי 2019, וזאת לאחר עלייה של 0.5% בלבד ביוני, לפי נתוני רשות המכס הסינית. אנליסטים צפו עלייה של 0.1% בלבד. הייבוא ירד ב-1.4%, ירידה מתונה מירידה של 2.7% שנרשמה ביוני ובניגוד לתחזיות אנליסטים שצפו עלייה של 1% בייבוא. העודף של סין במאזן הסחר הסתכם ב-62.33 מיליארד דולר ביולי, מעל לתחזיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק מעל 11,000 נקודות; שווי אפל על סף 2 טריליון דולר

בורסות וול סטריט טיפסו זה היום החמישי ברציפות, ומדד נאסד"ק נסגר מעל 11,000 נקודות בראשונה בתולדותיו. זאת, לאחר שמספר המובטלים החדשים בארה"ב צנח לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ מגפת וירוס הקורונה, ועל רקע הערכות כי הקונגרס האמריקאי יאשר בקרוב חבילת סיוע כלכלית נוספת להתמודדות עם משבר הקורונה.

מדד נאסד"ק טיפס ב-1%, יום שביעי ברציפות של עליות, ונסגר בשיא זו הפעם ה-32 השנה. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7%. מדד S&P 500 עלה 0.6%, יום חמישי ברציפות של עליות, ונסגר ברמתו הגבוהה מאז פברואר - ובמרחק של כ-1% בלבד מרמתו הגבוהה מעולם.

נתונים סותרים פורסמו היום בארה"ב על מצבו של שוק העבודה, לקראת פרסום דו"ח התעסוקה מחר. משרד העבודה האמריקאי דיווח היום כי מספר תביעות האבטלה הראשונות צנח בשבוע שעבר ל-1.19 מיליון, רמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ מגפת וירוס הקורונה, ונמוך משמעותית מתחזית הכלכלנים של 1.4 מיליון תביעות.

ואולם מוקדם יותר פירסמה חברת ההשמה צ'לנג'ר גריי אנד כריסמס נתונים שלפיהם מספר הודעות הפיטורין שהתקבלו ביולי קפץ ב-54% לעומת יוני - הזינוק השלישי הכי חד מעולם.

המשקיעים ממשיכים לעקוב גם אחרי דיונים שמנהלים המחוקקים בקונגרס האמריקאי על חבילת סיוע כלכלית נוספת עקב מגפת הקורונה, בניסיון לגשר על הפערים בין תוכנית שמקדמים הדמוקרטים לבין זו של הרפובליקאים. מנהיג הרוב הרפובליקאי בסנאט, מיץ' מקונל, העריך היום בראיון לערוץ CNBC כי הצדדים יצליחו להגיע להסכם על אישור חבילת הסיוע בעתיד הקרוב. הלחץ על המחוקקים הולך וגובר מאחר שהסנאט אמור לצאת לפגרה מחר, היום שבו גם יפורסם דו"ח התעסוקה של יולי.

מניית אפל קפצה ב-3.5% בוול סטריט ונסגרה בשיא, והשלימה בכך זינוק של 22% בשבעה ימי המסחר האחרונים. שווי השוק של יצרנית אייפון, החברה הבורסאית בעלת השווי הגבוה בעולם, טיפס ל-1.95 טריליון דולר.

מניית פייסבוק זינקה ב-6.5% לאחר שענקית הרשתות החברתיות השיקה מאפיין חדש באפליקציית אינסטגרם שאמור להתחרות בסטארט-אפ הסיני טיקטוק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג משיא של 5 חודשים; ירד בראשונה זה שבוע

מחיר הנפט נסוג משיא של חמישה חודשים, ונסגר בירידות בראשונה מזה חמישה ימים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 41.95 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 45.09 דולר לחבית, ירידה של 0.2%, בבורסת ICE בלונדון.

הן הברנט והן הטקסס מתוק נסגרו אתמול (ד') ברמתם הגבוהה ביותר מאז ה-6 במארס, בעקבות נפילה חדה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר בשפל של שנתיים; הזהב בדרך ל-2,100 דולר לאונקייה

מחיר הזהב שבר שיאים זה היום החמישי ברציפות, לאחר שהיחלשות הדולר הפכה את המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, להשקעה אטרקטיבית יותר עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 2,069.4 דולר לאונקייה, עלייה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. הזהב, הנחשב למקלט עבור משקיעים בעתות משבר, קפץ בכ-35% מתחילת 2020 לאחר שמגפת וירוס הקורונה גרמה לבנקים מרכזיים ברחבי העולם להודיע על תמריצים כלכליים חסרי תקדים, כולל הורדה של הריביות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות הסחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1% לאחר שמוקדם יותר היום נפל לשפל של יותר משנתיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בירידות; לונדון נסוגה ב-1.3%; גלנקור צללה ב-8%

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע דו"חות כספיים מאכזבים של חברות כמו לופטהנזה וגלנקור, ולאחר שבנק אוף אינגלנד הותיר את הריבית בבריטניה ללא שינוי בשפל של 0.1%.

בורסות לונדון ומילאנו נסגרו בירידות של 1.3%; פרנקפורט נסוגה ב-0.5%; פריז איבדה 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.7%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.185 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול המטבע האמריקאי, לרמה של 1.3141 דולר לליש"ט.

בגרמניה פורסמו היום נתונים שמצביעים על זינוק של 27.9% בהזמנות הייצור ביוני ביחס למאי. זהו החודש השני שבו נרשם זינוק בהזמנות, דבר שעשוי להצביע על התאוששות הכלכלה מהסגרי הקורונה שהשביתו חלקים גדולים בפעילות הייצור במארס ובאפריל. עם זאת, ביחס לשנה שעברה, הנתונים עדיין מייצגים ירידה של 11.3%.

מניית גלנקור צללה ביותר מ-8% בבורסת לונדון לאחר שענקית הכרייה והסחורות הודיעה על הפסקת חלוקת הדיווידנדים. עוד בלונדון, מניית ITV קפצה בכמעט 4%, למרות שרשת הטלוויזיה הבריטית דיווחה על הנפילה החדה בתולדותיה בהכנסות מפרסומות עקב מגפת הקורונה, והודיעה כי לא תספק תחזיות לשארית השנה.

מניית סימנס טיפסה ב-2% בבורסת פרנקפורט לאחר שקונצרן התעשייה הגרמני דיווח על רווח רבעוני גבוה מהצפוי.

מניית לופטהנזה נסוגה ב-1.2% לאחר שחברת התעופה הגדולה בגרמניה דיווחה על הפסד שיא רבעוני של 1.5 מיליארד יורו (1.8 מיליארד דולר) והעריכה כי התעבורה האווירית תשוב לרמתה לפני פרוץ המגפה רק בשנת 2024.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ריבית המשכנתאות בארה"ב בשפל היסטורי: צנחה ל-2.88%

ריבית המשכנתאות בארה"ב נפלה לשפל היסטורי, העשוי להגביר את הפעילות בשוק הדיור - שגם כך היה עד כה נקודת אור בכלכלה המקרטעת.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, ירדה בשבוע החולף ל-2.88%, רמתה הנמוכה ביותר בקרוב ל-50 שנה שבהן מפורסם נתון זה בידי חברת המשכנתאות פרדי מאק. זו הפעם השמינית שהריבית רושמת שפל מאז תחילת המשבר בשווקים עקב מגפת וירוס הקורונה.

השפל הקודם, 2.98%, נרשם בחודש שעבר, אז נפלה הריבית בפעם הראשונה מתחת לרף המשמעותי מבחינה פסיכולוגית של 3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר המובטלים החדשים השבועי בארה"ב - הנמוך מאז פרוץ המגפה

מספר המובטלים החדשים בארה"ב נפל בשיעור חד מהצפוי בשבוע שעבר לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ מגפת וירוס הקורונה, עדות אפשרית להתאוששות שוק התעסוקה בכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-1.19 מיליון, נפילה של 249 אלף לעומת השבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה למספר תביעות ראשונות גבוה יותר של 1.4 מיליון.

הירידה במספר התביעות הראשונות השבועי באה לאחר שמספרן גדל בשבועיים הקודמים. לפני השבועיים הללו, נרשמו 15 שבועות רצופים של ירידה שהחלה בשיא שבועי של 6.9 מיליון תביעות שנרשם בשלהי מארס, כאשר הושבתה הפעילות הכלכלית בחלקים מארה"ב עקב הקורונה.

השבוע שעבר גם היה השבוע ה-20 ברציפות שבו מספר התביעות הראשונות גבוה ממיליון. הרמה הנוכחית גם עודנה גבוהה משמעותית מהשיא השבועי לפני פרוץ מגפת הקורונה, שנרשם ב-1982 והיה 695 אלף תביעות. מספר תביעות האבטלה הראשונות שהוגשו מאז ראשית משבר הקורונה מתקרב ל-55 מיליון.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, צנח ב-844 אלף לעומת השבוע הקודם, ל-16.1 מיליון, בשבוע שהסתיים ב-25 ביולי, מסר היום משרד העבודה. תחזית הכלכלנים היתה ל-16.9 מיליון תביעות מתמשכות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק של 54% בהודעות הפיטורין בארה"ב ביולי

היקף הפיטורים המתוכננים במגזר הפרטי בארה"ב רשם ביולי את הזינוק החודשי השלישי הכי חד מעולם, על רקע סימנים גוברים כי התאוששות הכלכלה ושוק התעסוקה האמריקאים מאבדת מתנופתה.

מספר הודעות הפיטורין שהתקבלו בחודש שעבר קפץ ב-54% לעומת יוני, ל-262,649, לפי נתוני חברת ההשמה צ'לנג'ר גריי אנד כריסמס שפורסמו היום.

"המיתון רחוק מסיום, במיוחד לנוכח העלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי המדינה", אמר אנדרו צ'לנג'ר, סגן נשיא בכיר בצ'לנג'ר גריי אנד כריסמס, בעת פרסום הנתונים. "הצרכנים קונים פחות מוצרים ושירותים, עסקים נסגרים, ופשיטות רגל נמצאות בעלייה".

מספר הודעות הפיטורין מתחילת השנה מסתכם ב-1.848 מיליון, זינוק של 212% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי טויוטה צנחו ב-70%; אדידס עברה להפסד

טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה בעולם, דיווחה היום על רווח נקי של 158.84 מיליארד ין (1.5 מיליארד דולר), ברבעון השני של 2020, צניחה של 70% ברווח לעומת 619.13 מיליארד ין בתקופה המקבילה בשנה שעברה. התוצאות היו טובות מהערכות האנליסטים שחזו שהחברה תפסיד 66.73 מיליארד ין. ההכנסות צנחו ב-40% ל-4.6 טריליון ין.

יצרנית ביגוד וציוד הספורט אדידס דיווחה היום על הפסד נקי של 295 מיליון יורו ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 531 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. מכירות החברה צנחו ב-35% ל-3.58 מיליארד יורו, לעומת 5.5 מיליארד יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. החברה דיווחה גם על זינוק של 93% במכירות המקוונות ברבעון השני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הריבית בבריטניה נותרה ברמת שפל של 0.1%

הבנק המרכזי של בריטניה הודיע היום שהוא משאיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%. לצד החלטת הריבית פירסם הבנק אזהרה בנוגע לעלייה הצפויה באבטלה לקראת סוף השנה בשל מגפת הקורונה.

שי צסלר, אנליסט שווקים גלובליים ביחידת המחקר של בנק הפועלים, אמר בתגובה להחלטת הבנק המרכזי של בריטניה: "הבנק צופה ירידה של 20% בתוצר בבריטניה ברבעון השני בהשוואה לרמתו בראשית השנה, והוא אינו צפוי לשוב לרמתו טרום המשבר לפני תום 2021. האבטלה תעלה ל-7.5% בסוף שנת 2020, מרמה של 3.9% בראשית השנה. עם זאת, הבנק המרכזי הדגיש את הקושי במתן תחזיות ברקע לאי הוודאות הנובעת מהתפרצות הנגיף והתקדמות הטיפול בברקזיט.

"בהתאם, מתכנן הבנק המרכזי לשמר את יעד רכישת אגרות החוב ברמה של 745 מיליון פאונד, וצופה המשך תמיכה בשוקי החוב עד תום 2020. עם זאת, בשלב זה לא מתוכננת הפחתה של רף הריבית התחתון לרמה שלילית. לבסוף, הבנק המרכזי הדגיש כי הבנקים המסחריים יוכלו לספק את הנזילות הנדרשת לשווקים, אף כי היקף ההפרשות צפוי לצמוח.

"בהתאם לקצב ההתאוששות, הבנק המרכזי צופה כי האינפלציה תשוב לרמת היעד של 2% רק בעוד כשנתיים".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה: הונג קונג מאבדת 1.6%

המסחר בהונג קונג ובטוקיו התנהל בירידות, בזמן שבסיאול ובסידני ישנה התחזקות על רקע העליות שנרשמו אתמול (ד') בהמתנה לתוכנית תמריצים נוספת של הממשל האמריקאי. טוקיו ירדה ב-0.4%; שנחאי עולה ב-0.2%; הונג קונג נחלשת ב-1.1%; סיאול עלתה ב-1.3%; סידני הוסיפה לערכה 0.7%.

בשוק המט"ח, הדולר נחלש מול הין ב-0.1% ונסחר תמורת 105.53 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עולה ב-0.3% ל-42.3 דולר לחבית. זהב למסירה מיידית עולה ב-0.5% ל-2,049 דולר לאונקיה.

בפיליפינים דווח היום כי כלכלת המדינה התכווצה ב-16.5% ברבעון השני לעומת התקופה המקבילה. הירידה בתמ"ג היתה חדה בהרבה מתחזיות הכלכלנים, שצפו כי התמ"ג במדינה יתכווץ ב-8.5%. לעומת הרבעון הראשון, התמ"ג ירד ב-15.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום רביעי של עליות בוול סטריט; נאסד"ק בשיא; טבע קפצה ב-7%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות זה היום הרביעי ברציפות, ומדד נאסד"ק המשיך לשבור שיאים, על רקע תקוות לכך שחבילת סיוע כלכלית נוספת להתמודדות עם משבר הקורונה תאושר בארה"ב כבר השבוע. מניות הבלו צ'יפ הובילו את העליות בעקבות דו"חות כספיים מעודדים של דיסני. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 1.4%. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.5%, יום חיובי שישי ברציפות, ונסגר בשיא זו הפעם ה-31 השנה. מדד S&P 500 הוסיף 0.6% - יום רביעי ברציפות של עליות - ונסגר ברמתו הגבוהה מאז פברואר, ומרוחק כעת ב-1.7% מרמתו הגבוהה מעולם.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.04% לרמה של 0.55%, אולם עודנה קרובה לרמתה הנמוכה ביותר מאז מארס. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות הסחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.6%, לאחר שמוקדם יותר היום התקרב לכדי מרחק נגיעה משפל של יותר משנתיים שאליו נפל בשבוע שעבר.

המשקיעים ממשיכים לעקוב אחרי דיונים שמנהלים המחוקקים בקונגרס האמריקאי על חבילת סיוע כלכלית נוספת עקב מגפת הקורונה, בניסיון לגשר על הפערים בין תוכנית שמקדמים הדמוקרטים לבין זו של הרפובליקאים. שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, אמר כי המטרה היא להגיע לנוסח מוסכם עד סוף השבוע. הלחץ על המחוקקים הולך וגובר מאחר שהסנאט אמור לצאת לפגרה ביום שישי, היום שבו יפורסם דו"ח התעסוקה של יולי.

מניית טבע קפצה ב-7.3% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית התרופות הישראלית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, ואישררה את התחזית לשנת 2020 כולה.

מניית וולט דיסני זינקה ב-8.8% לאחר שענקית המדיה והבידור דיווחה אמש על רווח רבעוני מפתיע לפני סעיפים חד פעמיים, ומסרה כי מספר המנויים על חבילות שירותי הסטרימינג שלה טיפס ל-100 מיליון, מהם למעלה ממחצית מנויים לשירות החדש דיסני פלוס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בשיא של 5 חודשים; נסגר מעל 45 ד' בלונדון

מחיר הנפט טיפס לשיא של חמישה חודשים ונסגר מעל 45 דולר לחבית בלונדון, בעקבות ירידה במלאי הגולמי בארה"ב ועל רקע היחלשות הדולר, שהפכה את הנפט לזול יותר עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 45.13 דולר לחבית, עלייה של 1.6%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שכבר קפצו ביותר מ-4% במהלך יום המסחר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 42.19 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שגם הם זינקו ביותר מ-4% במהלך יום המסחר.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב צנח ב-7.4 מיליון חביות בשבוע שעבר, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה מתונה יותר של 3 מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר שפרץ מעל 2,000 דולר: הזהב המשיך לשבור שיאים

יום לאחר שפרץ בראשונה מעל לרמה של 2,000 דולר לאונקייה, המשיך היום מחיר הזהב לשבור שיאים, וטיפס זה היום הרביעי ברציפות.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 2,049.3 דולר לאונקייה, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, והשלימו בכך זינוק של 3.4% מתחילת השבוע.

הזהב, הנחשב למקלט עבור משקיעים בעתות משבר, קפץ ביותר מ-34% מתחילת 2020 לאחר שמגפת וירוס הקורונה גרמה לבנקים מרכזיים ברחבי העולם להודיע על תמריצים כלכליים חסרי תקדים, כולל הורדה של הריביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת התעופה המריאו באירופה; לונדון טיפסה ב-1.1%

בורסות אירופה נסגרו בעליות על רקע דו"חות כספיים שפירסמו חברות מובילות ביבשת. בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.1%; פרנקפורט טיפסה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.5%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.8% לשער של 1.1896 דולר ליורו, והליש"ט מוסיפה 0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3141 דולר לליש"ט.

מניות חברות התעופה הובילו את העליות היום באירופה: IAG, החברה האם של בריטיש איירווייס, המריאה ב-10.5%; לופטהנזה ואיזיג'ט קפצו ב-6.5%-7%.

מניית קומרצבנק זינקה בכ-5% לאחר שהבנק השני בגודלו בגרמניה דיווח על ירידה של 21% ברווח ברבעון השני של 2020 ל-220 מיליון יורו - ועקף את תחזיות הכלכלנים.

מניית אליאנץ נסוגה ב-0.5% לאחר שענקית הביטוח הגרמנית דיווחה על ירידה של 29% ברווחיה הרבעוניים, אולם העריכה כי צפויה התאוששות בעסקיה במחצית השנייה של השנה.

מניית BMW נפלה ב-3.5% לאחר שיצרנית מכוניות היוקרה הגרמנית דיווחה על מעבר להפסד נקי של 230 מיליון יורו ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 1.45 מיליארד יורו בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גירעון הסחר של ארה"ב התכווץ ב-7.5% ביוני

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ ביוני על רקע התאוששות ביצוא לאחר כמה חודשים של ירידות, עדות אפשרית להתאוששות בביקוש העולמי שצנחה כתוצאה ממשבר מגפת וירוס הקורונה.

גירעון הסחר התכווץ ב-7.5% לעומת החודש הקודם, והסתכם ב-50.7 מיליארד דולר לעומת 54.8 מיליארד דולר ביוני, מסר משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים של רויטרס היתה לגירעון של 50.1 מיליארד דולר.

היצוא קפץ ב-9.5% ביוני, בהובלת יצוא של מכוניות, חלק רכב ודלק. עם זאת, היצוא עודנו נמוך בכמעט 16% מרמתו ביוני 2019.

היבוא צמח בקצב מתון יותר של 4.7% לעומת החודש הקודם, על רקע עלייה ביבוא של מכוניות, טלפונים סלולריים ומחשבים. היבוא עודנו נמוך ב-14.2% מרמתו בחודש המקביל בשנה הקודמת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

167 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב - התחזיות היו ל-1.2 מיליון

מספר המשרות שנוספו למגזר הפרטי בארה"ב צנח בחדות ביולי, עדות לכך שהזינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בלם את התאוששות הכלכלה ושוק התעסוקה.

167 אלף משרות נוספו בחודש שעבר למגזר הפרטי, לפי נתונים שפירסם היום מכון המחקר ADP. תחזית הכלכלנים היתה לתוספת של 1.2 מיליון משרות ביולי.

בחודש יוני זינק מספר המשרות ב-4.31 מיליון, בהמשך לתוספת של 3.3 מיליון משרות במאי. זאת לאחר, נפילה של 19.4 מיליון משרות באפריל, לפי נתוני ADP.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם ביום שישי את דו"ח התעסוקה הרשמי של יולי, וכלכלנים צופים כי נוספו לשוק העבודה האמריקאי 1.5 מיליון משורת לאחר גידול של 4.8 מיליון משרות בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התמ"ג של שבדיה התכווץ ב-8.2% ברבעון השני

שבדיה לא הצליחה להתחמק מההתכווצות הכלכלית החמורה ביותר בתולדותיה למרות הגישה המרוככת ביותר באירופה למגפת הקורונה.

התמ"ג התכווץ ב-8.2% ברבעון השני, לעומת הרבעון השני ב-2019, וב-8.6% לעומת הרבעון הראשון, על פי הערכה ראשונית של סטטיסטיקס סוודן, לשכת הסטטיסטיקה של המדינה. כלכלנים צפו התכווצות של 7.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ווין ריזורטס ספגה נפילה של 95% בהכנסות ברבעון האחרון

מפעילת הקזינו ווין ריזורטס ספגה נפילה בהכנסות של 95% ברבעון על רקע המכה שקיבלה תעשיית ההימורים הגלובלית ממגפת הקורונה.

ווין ריזרטס דיווחה על הפסד של 523 מיליון דולר בשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 ביוני, לעומת רווח תפעולי של 219 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2019.

ההכנסות הרבעוניות נפלו ל-85.7 מיליון דולר לעומת 1.66 מיליארד דולר בשנה שעברה.

המתחרות, כגון לאס וגאס סנדס ו-MGM ריזורטס אינטרנשיונל דיווחו באחרונה על נפילה של 97% ו-91% בהתאמה בהכנסות.

ווין ריזורטס שילמה לכל 30 אלף עובדיה במהלך הסגר אך בסוף מאי נאלצה להוציא לחופשה ללא תשלום כמה עובדים בשל ביקוש חלש.

ההכנסות של ווין ריזורטס בלאס וגאס ירדו ב-86% ברבעון, וב-98% במקאו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סקוור זינקה לאחר פרסום תוצאות רבעוניות טובות

סקוור זינקה אתמול בערב (שלישי) לאחר פרסום תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי וצמיחה חזקה באפליקציית התשלומים לצרכנים שלה.

החברה דיווחה על הכנסות נקיות של 1.92 מיליארד דולר ברבעון השני – זינוק של 64% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח למניה עמד על 18 סנט, לעומת תחזית של הפסד של חמישה סנטים למניה שצפו האנליסטים. ההפסד הנקי ברבעון השני הסתכם ב-11 מיליון דולר.

המניה זינקה ב-11% במסחר האלקטרוני, ויותר מהכפילה את עצמה עד כה השנה בשל המגפה.

אפליקציית קאש של החברה סייעה לביצועי סקוור ברבעון השני. הרווח ברוטו עלה ב-167% ל-281 מיליון דולר לעומת הרבעון השני ב-2019. סכומי הכסף שהמשתמשים איחסנו באפליקציה זינקו ב-86% לעומת הרבעון הראשון. לאפליקציה היו 30 מיליון משתמשים ביוני, לעומת 26 מיליון משתמשים בסוף 2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; טוקיו ירדה ב-0.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות על רקע דיווחים כי ארה"ב וסין יחדשו את שיחות הסחר. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.6%; שנחאי הוסיפה 0.1%; סיאול עלתה ב-1.4% וסידני ירדה ב-0.6%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 105.57 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.7% ל-0.72 דולר אמריקאי.

נציגי ארה"ב וסין יחדשו את שיחות הסחר בין שתי המדינות ב-15 באוגוסט, כדי לדון בשאלה אם שתיהן צייתו לתנאים בשלב הראשון של הסכם הסחר עליו חתמו בינואר. במקביל, אלכס אזר, שר הבריאות של ארה"ב יבקר בטייוואן. זהו הביקור הרשמי הראשון זה 40 שנה של שר בממשלת ארה"ב בטייוואן והוא ככל הנראה יגביר את המתיחות מול סין.

הנפט נסחר בעליות חדות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-2.7% ל-42.8 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-2.4% ל-45.5 דולר לחבית. הזהב עולה ב-1.7% ל-2,056 דולר לאונקייה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הקורונה העבירה את דיסני להפסד של 4.7 מיליארד ד'

ענקית המדיה והבידור וולט דיסני דיווחה על הפסד רבעוני של כמעט חמישה מיליארד דולר, לאחר שמשבר וירוס הקורונה גרם להשבתת פארקי שעשועים, הפקות חיות ושיט התענוגות של החברה. מניית דיסני מטפסת ב-0.5% במסחר לאחר הסגירה בוולס סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 0.8%.

החברה דיווחה על הפסד של 4.72 מיליארד דולר, או הפסד של 2.61 דולר למניה, ברבעון הכספים שהסתיים ב-27 ביוני, לעומת רווח נקי של 1.43 מיליארד דולר, או רווח של 79 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

ההפסד הרבעוני נבע בעיקרו מהפרשה חד פעמית בסך 4.95 מיליארד דולר שרשמה דיסני עקב המגפה ושינויים בדפוסי הצריכה של מדיה בעולם בעקבותיה.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה בתקופה המדווחת רווח של 8 סנט למניה לעומת רווח של 1.34 דולר למניה ברבעון המקביל בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להפסד של 64 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווחה דיסני על הכנסות של 11.78 מיליארד דולר, נפילה של 42% לעומת הכנסות שיא של 20.25 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 12.4 מיליארד דולר.

הכנסות עסקי פארקי השעשועים של דיסני צללו ברבעון ל-983 מיליון דולר, נפילה של 85% לעומת הכנסות של 6.58 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. הכנסות עסקי הטלוויזיה של דיסני התכווצו ל-6.56 מיליארד דולר לעומת 6.71 מיליארד דולר ברבעון המקביל, אך עלו על תחזיות האנליסטים להכנסות של 6.28 מיליארד דולר. הכנסות פעילות הקולנוע של דיסני צנחו ל-1.74 מיליארד דולר לעומת 3.84 מיליארד דולר ברבעון השני של 2019, אך עלו על תחזיות האנליסטים להכנסות של 1.67 מיליארד דולר.

נקודת האור היחידה בדו"חות דיסני היתה שירות הסטרימינג דיסני פלוס שהושק באמצע נובמבר, שמספר המנויים עליו גדל ברבעון ל-57.5 מיליון - פחות מתחזיות האנליסטים ל-58.4 מיליון מנויים. הכנסות החטיבה הכוללת את פעילות דיסני פלוס גדלו ברבעון ל-3.97 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 3.86 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אולם היו נמוכות מתחזיות האנליסטים של 4.65 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק בשיא; תשואת האג"ח האמריקאיות צנחה ל-0.5%

בורסות וול סטריט טיפסו יום שלישי ברציפות ונסגרו ברמתן הגבוהה ביותר מאז פברואר, על רקע המשך המגעים על חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב עקב מגפת הקורונה. מדד נאסד"ק המשיך לשבור שיאים. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם, והתשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נפלה ל-0.5%.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.4% - יום חיובי חמישי ברציפות - ונסגר בשיא זו הפעם ה-30 השנה. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.6%. מדד S&P 500 הוסיף 0.4% ונסגר מעל לרמה של 3,000 נקודות בראשונה מאז פברואר, ומרוחק כעת בפחות מ-3% משיא תוך-יומי שקבע ב-19 בפברואר. עבור מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 היה זה יום חיובי שלישי ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.06% לרמה של 0.5%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות הסחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%, לאחר שצנח ביותר מ-6% בשלושה החודשים האחרונים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 41.7 דולר לחבית, עלייה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 44.43 דולר לחבי, עלייה של 0.6%, בבורסת ICE בלונדון.

המשקיעים ממשיכים לעקוב אחרי דיונים שמנהלים המחוקקים בקונגרס האמריקאי על חבילת סיוע כלכלית נוספת עקב מגפת הקורונה, בניסיון לגשר על הפערים בין תוכנית הסיוע שמקדמים הדמוקרטים לבין זו של הרפובליקאים. יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, ננסי פלוסי הדמוקרטית, אמרה היום כי היא "לא חושבת שיושג הסכם השבוע". הלחץ על המחוקקים הולך וגובר מאחר שהסנאט אמור לצאת לפגרה ביום שישי, ובאותו יום גם יפורסם דו"ח התעסוקה של חודש יולי.

מניית יצרנית השבבים AMD קפצה ב-9.5% לשיא במסחר בוול סטריט, לאחר שאנליסטים של בית ההשקעות ג'פריס העלו את מחיר היעד למניה. במהלך יום המסחר פרץ שווי השוק של AMD בראשונה בתולדותיו מעל 100 מיליארד דולר.

מניית AIG נפלה ביותר מ-7% לאחר שחברת הביטוח דיווחה אתמול (ב') לאחר הסגירה על רווח מותאם לאחר מס של 571 מיליון דולר ברבעון השני של השנה, נפילה של 56% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 66 סנט למניה לעומת רווח של 1.43 דולר למניה בתקופה המקבילה. תחזית האנליסטים היתה לרווח נמוך יותר של 50 סנט למניה.

לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט, יפרסמו דו"חות רבעוניים ענקית המדיה והבידור דיסני, מאץ' גרופ, מפעילת אפליקציית ההיכרויות טינדר, ויצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפיצוץ בלבנון הקפיץ את הזהב מעל 2,000 דולר בראשונה מעולם

מחיר הזהב פרץ בראשונה את רף 2,000 דולר לאונקייה לאחר שפיצוץ עצום החריד את בירת לבנון ביירות. כלי תקשורת שונים דיווחו כי הפיצוץ התרחש באזור מחסנים בנמל ביירות גרם לפציעתם של מאות בני אדם, ולפחות ל-10 הרוגים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסחרים במחיר של 2,002.4 דולר לאונקייה, עלייה של 1.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב, הנחשב למקלט עבור משקיעים בעתות משבר, קפץ ב-30% מתחילת השנה לאחר שמגפת וירוס הקורונה גרמה לבנקים מרכזיים ברחבי העולם להודיע על תמריצים כלכליים חסרי תקדים, כולל הורדה של הריביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנכ"ל פורד פורש; יוחלף על ידי סמנכ"ל התפעול

יצרנית המכוניות האמריקאית פורד הודיעה היום על פרישתו של המנכ"ל ג'ים האקט, וכי הוא יוחלף בתפקיד על ידי סמנכ"ל התפעול ג'ים פרלי.

האקט, בן 65, יפרוש לאחר שלוש שנים בתפקיד שבמהלך צנחה מניית פורד בקרוב ל-40%. פרלי ייכנס באופן רשמי לתפקיד מנכ"ל פורד בתחילת אוקטובר, וצורף גם לדירקטוריון יצרנית המכוניות הוותיקה שנוסדה לפני 117 שנים, נאמר בהודעת החברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות מאכזבים הכבידו על בורסות אירופה; איזיג'ט המריאה ב-9%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בעיקרן על רקע דו"חות כספיים מאכזבים שפירסמו חברות ביבשת. בורסת לונדון נסגרה בעלייה של פחות מ-0.1%; פרנקפורט ירדה ב-0.4%; פריז טיפסה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.1%. היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.1771 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נסוג ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3064 דולר לליש"ט.

מניית באייר נסוגה ב-2.4% לאחר שיצרנית התרופות וחומרי ההדברה הגרמנית הנמיכה את תחזית המכירות. מניית דיאגאו צנחה ב-5.5% בלונדון לאחר שענקית המשקאות החריפים לא סיפקה תחזית לשנת 2021.

מניית איזיג'ט המריאה ב-8.8% בבורסת לונדון, לאחר שחברת התעופה המוזלת דיווחה כי היא צפויה לצמצם את הפסדיה ברבעון הנוכחי, וכי תגדיל את היצע הטיסות שלה. איזיג'ט ציינה כי הכנסותיה ברבעון השני של 2020 הסתכמו ב-7 מיליון ליש"ט, לעומת 1.76 מיליארד ליש"ט ברבעון המקביל בשנה שעברה. ההפסד לפני מס בניכוי סעיפים חד פעמיים ברבעון הסתכם ב-324.5 מיליון ליש"ט, לעומת רווח של 174.2 מיליון ליש"ט ברבעון המקביל. 

מניית ענקית הנפט BP קפצה ב-6.5%, לאחר שהחברה הודיעה על הפחתת הדיווידנד למשקיעים זו הפעם הראשונה מזה עשור, בעקבות משבר הקורונה וירידת מחירי הנפט. BP דיווחה על הפסד של 16.8 מיליארד דולר ברבעון, בעקבות הפרשה חד-פעמית של 10.9 מיליארד דולר, שרובה נבע ממחיקת ערכם של פרויקטים שונים לאחר נפילת מחירי הנפט. אנליסטים צפו הפסד קטן יותר, של 11.6 מיליארד דולר. ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 1.8 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזמנות בתי חרושת בארה"ב קפצו ב-6.2% ביוני - מעל לתחזיות

הזמנות מבתי חרושת בארה"ב זינקו בשיעור חד מהצפוי ביוני, עלייה חודשית שנייה ברציפות, עדות להמשך ההתאוששות הענף לאחר השבתה נרחבת של פעילות הייצור עם פרוץ מגפת וירוס הקורונה בארה"ב.

הזמנות מבתי חרושת קפצו ב-6.2% ביוני, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, לאחר זינוק של 7.7% במאי, אולם ההזמנות עדיין נמוכות מרמתן בפברואר, לפני פרוץ משבר הקורונה בארה"ב. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 5% ביוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו עלתה ב-1.7%

מגמה חיובית נרשמה הבוקר בבורסות אסיה, בעקבות העליות אתמול בוול סטריט, על רקע תקווה להתאוששות בייצור בכל העולם. טוקיו עלתה ב-1.7%; הונג קונג עולה ב-2.2%; שנחאי עולה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-1.3%; סידני עלתה ב-1.9%. 

הבנק המרכזי של אוסטרליה הותיר היום את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.25%, בהתאם לתחזיות. המכירות הקמעוניות באוסטרליה עלו ביוני ב-2.7% לעומת מאי, לפי נתונים שפורסמו היום. העלייה היתה חדה מהצפוי. 

הנפט יורד על רקע חששות מעודף תפוקה. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר יורדים ב-0.2% ל-40.20 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. רוסיה החלה להגדיל את תפוקת הנפט והגז, לפי דברים שאמר מקור לרויטרס. יצרניות נפט נוספות צפויות להגדיל תפוקה החודש, לאחר שאופ"ק ובעלות בריתה החליטו לסגת מצמצום התפוקה שלהן. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב התקרב ל-2,000 דולר; הנפט עלה ל-41 דולר לחבית

הזהב התקרב לרמה של 2,000 דולר לאונקייה אך נסוג בעקבות התחזקות הדולר ועליית מחירי אג"ח ממשלת ארה"ב. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר עלו ב-0.1% וננעלו במחיר של 1,986 דולר לאונקייה. ממדד הדולר של ICE עלה ב-0.35 והתשואה על אג"ח ארה"ב ירדה ל-0.56%.

מחיר הנפט ננעלו בעליות על רקע סימנים להתאוששות כלכלית בארה"ב ובאירופה. הייצור התעשייתי בארה"ב בחודש יוני גדל בקצב המהיר ביותר מאז מארס. כך גם הייצור התעשייתי במדינות אירופה. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עלו ב-1.5% ל-41 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה באוקטובר עלו ב-1.5% ל-44.1  דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק ננעל בשיא; מיקרוסופט זינקה ב-5.6%

וול סטריט ננעלה בעליו חדות, כאשר מדד נאבד"ק ננעל בשיא בהובלת מניות הטכנולוגיה. דאו ג'ונס עלה ב-0.9%; S&P 500 עלה ב-0.7%; נאסד"ק עלה ב-1.5% לרמה של 10,902 נקודות.

מניית מיקרוסופט זינקה ב-5.6% בעקבות הדיווחים על המשא ומתן לרכישת פעילות טיקטוק בארה"ב. מניית אפל עלתה ב-2.5% אחרי שדווח כי החברה רכשה סטארט-אפ קנדי לעיבוד תשלומים תמורת 100 מיליון דולר.

מניית ADT, יצרנית מוצרי אבטחה ופתרונות לבתים חכמים, על,ה ב-59.6% לאחר שגוגל רכשה 6.6% ממניות החברה ב-450 מיליון דולר. מניית מרתון פטרוליום עולה ב-0.9% לאחר שמכרה את חנויות הנוחות שלה לסבן אילוון ב-21 מיליארד דולר.

מניית וריאן מדיקל, חברה העוסקת במחקר ופיתוח תרופות לסרטן, עולה ב-22% לאחר שסימנס הלתאינרס הודיעה על רכישת החברה ב-16 מיליארד דולר.

מניות חברות שיט התענוגות ירדו לאחר שכ-40 נוסעים ואנשי צוות נדבקו בוירוס קורונה בספינה של חברה בת של נורוויג'ן קרוז. קרניבל קרוז ירדה ב-5.8% ונורוויג'ן קרוז ירדה ב-4.3%.

מדד הדולר ICE, שעוקב אחרי ביצועי המטבע האמריקאי מול המטבעות של שש שותפות הסחר המרכזיות של ארה"ב כולל הין והדולר, עולה ב-0.3%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.55%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר הייצור באירופה מתאושש במהירות

מדד מנהלי הרכש (PMI) באירופה מצביע על התאוששות מהירה מהצפוי בפעילות הייצור ביבשת ביולי. המדד בגוש היורו הגיע ביולי ל-51.8 נקודות, לעומת נתונים ראשוניים של 51.1 נקודות. במדד זה, כל נתון מעל ל-50 נקודות מסמל התרחבות בפעילות. העליות נרשמו גם בתת המדד שבוחן תפוקה תעשייתית וגם בהזמנות חדשות.

בספרד הגיע המדד ל-53.5 נקודות – שיא של 27 חודשים; באוסטריה הגיע המדד לשיא של 19 חודשים – 52.8 נקודות. בגרמניה ובצרפת היה המדד גבוה מהתחזיות הראשונות והגיע ל-51 נקודות ו-52.4 נקודות בהתאמה. ואולם ביוון ובהולנד הפגינה התעשייה חולשה.

בבריטניה הגיע המדד ל-53.3 נקודות – נתון שמצביע על התרחבות בפעילות, אך הוא היה נמוך מהנתונים הראשוניים שפורסמו בסוף יולי והעריכו כי המדד יגיע ל-53.6 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בעליות; פרנקפורט זינקה ב-2.7%

בורסות אירופה ננעלו בעליות אחרי שנתונים כלכליים טובים מפיגים את חששות המשקיעים למרות שורה של דו"חות מדאיגים שפירסמו בנקים ביבשת. בנוסף, מוטרדים המשקיעים מהעלייה במתיחות בין סין לארה"ב ופרסום נתוני ייצור בסין ובאירופה. לונדון עלתה ב-2.3%; פרנקפורט זינקה ב-2.7%; פריז התחזקה ב-1.9%; מילנו עלתה ב-1.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי הוסיף 2%.

בשוק המט"ח, היורו יורד מול הדולר ב-0.2% ל-1.1752 דולרים; הליש"ט יורדת ב-0.1% ל-1.3065 דולרים. מניית HSBC נופלת בכמעט 5%, לאחר שהבנק דיווח על צלילה של 77% ברווח הנקי ועל גידול בהלוואות הרעות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי HSBC צללו ב-77%

בנק HSBC דיווח היום (שני) על צניחה ברווחים שלו במחצית הראשונה של השנה, על רקע צניחה גבוהה מהתחזיות בהחזרי אשראי. הרווח הנקי של הבנק צנח ב-77% ל-1.98 מיליארד דולר, לעומת 8.51 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2019. הכנסות הבנק ירדו ל-26.75 דולר לעומת 29.37 דולר במחצית הראשונה של 2019.

מנכ"ל הבנק, נואל קווין, אמר כי הצניחה ברווח חלה בעקבות מגפת הקורונה, הירידה בריביות בכל העולם והמתיחות הגאו-פוליטית הגואה. הבנק סיפק נתונים מטרידים כשהודיע שהפריש 6.9 מיליארד דולר לכיסוי קשיים בהחזר אשראי – כלומר, הבנק מזנק עלייה חדה בפיגור בהחזר הלוואות שעשויה להוביל לחובות אבודים. במחצית הראשונה של 2019 הבנק הפריש רק 1.2 מיליארד דולר בסעיף זה. הבנק אמר שהוא יפריש השנה 13-8 מיליארד דולר לכיסוי הלוואות רעות, אחרי שבכל 2019 הפריש רק 2.76 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו עלתה ב-2%; בורסת מנילה צנחה ב-3.6% בגלל זינוק בתחלואה

עליות נרשמו הבוקר בטוקיו ובשנחאי, אך בסיאול ובהונג קונג ירידות ביום המסחר הראשון באוגוסט - אחרי פרסום נתוני מקרו מעודדים בסין ולאור העלייה בתחלואה בקורונה. טוקיו ננעלה בעלייה של 2.2%; שנחאי מטפסת ב-1.5%; הונג קונג נחלשת ב-0.7%; סיאול הוסיפה 0.1%; סידני ננעלה ללא שינוי ניכר אחרי שהוחמרו ההגבלות במדינת ויקטוריה בעקבות העלייה בתחלואה.

מדד מנהלי הרכש של קאישין ומרקיט בסין הצביע על המשך התחזקות מגזר הייצור במדינה ביולי. המדד הגיע בחודש שעבר ל-52.8 נקודות, לעומת 51.2 נקודות ביוני. זה החודש השלישי ברציפות שבו המדד גבוה מ-50 נקודות – רף שמסמל התרחבות בפעילות. לפי קאישין, הייצור התעשייתי בסין צמח בקצב המהיר ביותר זה 9.5 שנים.

בורסת מנילה נפלה ב-3.6% לרמתה הנמוכה ביותר מאז סוף מאי, לאחר שנשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, הודיע על החמרה בסגר על עיר הבירה למשך שבועיים החל ממחר. ההחמרה בסגר ננקטת בעקבות זינוק בתחלואה בקורונה בפיליפינים ולאחר שרופאים במדינה הזהירו שהיא "מפסידה במאבק מול הנגיף". מספר הנדבקים בקורונה בפיליפינים זינק פי חמישה מאז ששוחררו ההגבלות במדינה ביוני - יותר מ-100 אלף חולים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker