וול סטריט סגרה שבוע חיובי שלישי ברצף; נטפליקס נחתכה ב-15 מיליארד דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

וול סטריט סגרה שבוע שלישי של עליות; נטפליקס נחתכה ב-15 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט סגרו שבוע חיובי שלישי ברציפות, על רקע פתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב השבוע, ולמרות זינוק חסר תקדים במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ונפילה מפתיעה בביטחון הצרכנים בכלכלה הגדולה בעולם. הדולר נחלש בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.3% אולם נסוג ב-1.1% בסיכום שבועי. מדד S&P 500 הוסיף אף הוא 0.3%, בדרכו לעלייה שבועית של 1.3%. מדד דאו ג'ונס נסוג היום ב-0.2%, אולם קפץ בסיכום שבועי ב-2.3%. עבור מדדי S&P ודאו ג'ונס היה זה שבוע חיובי שלישי ברציפות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

מניית נטפליקס, שזינקה ביותר מ-60% מתחילת השנה ועד אתמול, צנחה היום ב-6.5% במסחר בוול סטריט לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה אמש על רווח נמוך מהצפוי ברבעון השני של השנה, וסיפקה תחזיות הכנסות ומנויים מאכזבות לרבעון הנוכחי. בעקבות נפילת המניה היום, נחתך שווי השוק של נטפליקס ב-15 מיליארד דולר.

הנפט נסגר בירידות; הצליח לחלץ שבוע חיובי בניו יורק

מחירי הנפט נסוגו היום אולם סיימו את השבוע כמעט ללא שינוי לעומת רמתם ביום שישי שעבר, לאחר שציפיות לתמריצים כלכליים ממשלתיים נוספים קיזזו את השפעת החששות מפני פגיעה בביקוש עקב זינוק במספר הנדבקים בקורונה, והחלטת קבוצת אופ"ק פלוס להתחיל להגדיל את התפוקה בחודש הבא.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 40.59 דולר לחבית, ירידה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחירם ב-0.1%.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 43.14 דולר לחבית, ירידה של 0.5%, בדרכם לירידה שבועית של 0.2%.

הזהב סגר שבוע חיובי שישי ברציפות; קפץ ב-19% מתחילת השנה

מחיר הזהב טיפס בדרכו לשבוע שישי ברציפות של עליות, לאחר שמספר שיא של נדבקים חדשים בנגיף הקורונה בארה"ב, הגביר את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר. היחלשות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם תמכה אף היא בזהב, שמחירו נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו היום במחיר של 1,810 דולר לאונקייה, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב בקרוב ל-0.5%, שבוע חיובי שישי ברציפות, וגבוה כעת ביותר מ-19% מרמתו בתחילת השנה.

אירופה סגרה שבוע חיובי שלישי; מנהיגי האיחוד דנים בחבילת סיוע

בורסות אירופה נסגרו בעליות בדרכן לשבוע חיובי שלישי ברציפות, על רקע פתיחת פסגה בת יומיים של מנהיגי האיחוד האירופי בבריסל, בה הם מקווים להסכים על חבילת סיוע בהיקף של 750 מיליארד יורו (854 מיליארד דולר) עקב משבר הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; מנגד, פריז ירדה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 1.6% - שבועי חיובי שלישי ברציפות.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1437 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נחלשת קלות מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2549 דולר לליש"ט.

מניית אריקסון קפצה ביותר מ-11% בבורסת שטוקהולם לאחר שיצרנית ציוד הטלקום השוודית דבקה בתחזיתה השנתית, ודיווחה על פגיעה מוגבלת על עסקיה ברבעון השני עקב מגפת הקורונה.

ארה"ב: בטחון הצרכנים חזר לצנוח ביולי - קרוב לשפל הקורונה

בטחון הצרכנים בארה"ב נפל במפתיע החודש על רקע הזינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה, ובצל חששות הצרכנים מפני סיום סיוע הקורונה הממשלתי בסוף החודש, ונמצא כעת במרחק נגיעה מהשפל של משבר הקורונה שאליו נפל באפריל.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נפל ביולי ב-6.3% לעומת החודש הקודם, לרמה של 73.2 נקודות, לפי נתונים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 79 נקודות לעומת רמה של 78.1 נקודות. מדד יולי נמצא כעת במרחק של 1.4 נקודות בלבד מהשפל של משבר הקורונה שאליו נפל באפריל, ונמוך ביותר מ-25% מרמתו ביולי 2019.

רכיב המצב הנוכחי של המדד ירד ביולי לרמה של 84.2 נקודות לעומת 87.1 נקודות בחודש הקודם - ירידה חדה יותר מתחזיות הכלכלנים של 86.8 נקודות. רכיב הציפיות העתידיות של המדד נפל במפתיע לרמה של 66.2 נקודות לעומת 72.3 נקודות ביולי, ובניגוד לתחזיות הכלכלנים לעלייה לרמה של 74 נקודות. רכיב הציפיות העתידיות נמצא כעת במרחק נגיעה מהשפל של משבר הקורונה של 65.9 נקודות שאליו נפל במאי.

זינוק של 17% בהתחלות הבנייה בארה"ב ביוני

התחלות הבנייה בארה"ב זינקו ביוני ב-17.3% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 1.186 מיליון בתים, אולם עדיין נמוכות ב-4% מרמתן ביוני 2019, לפי נתונים ממשלתיים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לקצב שנתי של 1.17 מיליון התחלות בנייה ביוני.

היתרי הבנייה, הנחשבים לאינדיקטור לגבי התחלות הבנייה בעתיד, טיפסו ביוני ב-2.1% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 1.241 מיליון, אולם עדיין נמוכים ב-2.5% מרמתם ביוני 2019.

בהמשך לירידות בוול סטריט: טוקיו ושנחאי נחלשו

אווירה של זהירות איפיינה את המסחר בבורסות אסיה הבוקר (שישי), לאחר הירידות שנרשמו אמש בבורסות וול סטריט.

הירידות נגרמו חלקית בשל נתונים חדשים לגבי מספר המובטלים החדשים בארה"ב, שהיו גבוהים מהתחזית - 1.3 מיליון תביעות אבטלה שבועיות לעומת תחזית של 1.25 מיליון תביעות שבועיות.

טוקיו ירדה ב-0.3%. הונג קונג עלתה ב-0.6%. שנחאי עלתה ב-0.2%. סינגפור ירדה ב-0.1%.

היצוא המקומי בסינגפור, לא כולל נפט, זינק ביוני ב-16.1% לעומת יוני 2019, ולעומת תחזית לעלייה של 6.2%.

מחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלש כעת ב-0.2% ל-40.69 דולר לחבית. הין היפני נחלש ב-0.1% מול הדולר. 

התמתנות בירידה בהכנסות הפיסקליות של סין

הירידה בהכנסות הפיסקליות של סין התמתנה במחצית הראשונה של 2002 על רקע התאוששות בגביית מסים בשל התאוששות כלכלית מהירה, כך על פי נתונים רשמיים של משרד האוצר הסיני.

ההכנסות הפיסקליות של הממשלה ירדו ב-10.8% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, לעומת ירידה של 13.6% בינואר-מאי, אמר משרד האוצר. ההכנסה הפיסקלית ביוני עלתה ב-3.2%, העלייה החודשית הראשונה מזה שנה על רקע נורמליזציה בייצור התעשייתי והגידול ביצוא.

ההוצאות הפיסקליות של סין נפלו ב-5.8% בינואר-יוני. משרד האוצר אמר כי הממשלה הנפיקה 720 מיליארד יואן (103.1 מיליארד דולר) באג"ח ממשלתיות מיוחדות שמטרתן לסייע למתן את השפעות משבר הקורונה.

מגזר ההיי-טק הוביל את הירידות בוול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בצל התגברות המתיחות בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם, ועל רקע המשך עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב.

הירידות נרשמו גם על רקע נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב, שהצביעו על זינוק חד מהצפוי במכירות הקמעוניות בארה"ב ביוני, אך גם על הירידה המתונה ביותר מאז מארס במספר תביעות האבטלה הראשונות השבועי.

מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.5% - ירידה ראשונה מזה חמישה ימים; מדד נאסד"ק איבד 0.7%; מדד S&P 500 ירד ב-0.3%.

מניית טוויטר נסוגה ב-1.1% במסחר בוול סטריט, לאחר שחשבונות הטוויטר של שורת בכירים, בהם ברק אובמה, ג'ף בזוס, ביל גייטס ואילון מאסק, נפרצו בניסיון עוקץ להשיג ביטקוין ממשתמשים.

מניית בנק אוף אמריקה ירדה ב-2.7% לאחר שהבנק דיווח על ירידה ברווחיו ועל הפרשה של ארבעה מיליארד דולר לכיסוי הפסדים הקשורים למגפת וירוס הקורונה. מניית מורגן סטנלי טיפסה ב-2.5% לאחר שהבנק דיווח על רווח והכנסות שיא.

מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון הוסיפה 0.7% לאחר שענקית מוצרי הצריכה דיווחה על ירידה ברווח ובהכנסות, אם כי בשיעור מתון מכפי שצפו האנליסטים, והעלתה את תחזית הרווח והמכירות השנתיים.

מניית אלקואה קפצה ב-6.3% לאחר שיצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב דיווחה אמש על צמצום הפסדיה הרבעוניים ועל מכירות שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית נטפליקס טיפסה ב-0.8% לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים של ענקית הסטרימינג לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

הנפט נסוג בראשונה זה 3 ימים

מחיר הנפט נסוג בראשונה מזה שלושה ימים, לאחר שארגון אופ"ק ויצואניות נפט בולטות נוספות ובראשן רוסיה, הסכימו אתמול להתחיל בחודש הבא בצמצום הדרגתי של קיצוצי התפוקה שבוצעו עקב משבר הקורונה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 40.75 דולר לחבית, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 43.35 דולר לחבית, ירידה של 1%.

מחירי הברנט והטקסס מתוק קפצו ב-2% ביום רביעי בעקבות נפילה חדה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

התחזקות הדולר גררה את הזהב לשפל של יותר משבוע

מחיר הזהב נסגר ברמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משבוע, לאחר שהתחזקות הדולר בעולם צמצמה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,800.3 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז השישי ביולי, לאחר ירידה של 0.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מתחילת החודש, מחיר הזהב נסחר סביב רמה של 1,800 דולר לאונקייה על רקע זינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי העולם, והסלמה במתיחות בין ארה"ב לסין.

אירופה נסגרה בירידות לאחר החלטת הבנק המרכזי

בורסות אירופה נסגרו בירידות בצל הרעה ביחסי ארה"ב וסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם, ולאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר ללא שינוי את תוכנית החירום המוניטרית שעליה הכריז עקב מגפת וירוס הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.7%; פרנקפורט נסוגה ב-0.4%; פריז איבדה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.5%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1433 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2619 דולר לליש"ט.

המכירות הקמעוניות בארה"ב קפצו ב-7.5% ביוני - מעל לתחזיות

המכירות הקמעוניות בארה"ב גדלו בשיעור חד מהצפוי ביוני, אולם זינוק במספר הנדבקים החדשים בנגיף הקורונה בשבועות האחרונים מאיים לבלום את ההתאוששות.

המכירות הקמעוניות גדלו ב-7.5% בחודש שעבר, לאחר זינוק של 18.2% במאי - שהיה הקפיצה החדה ביותר מאז החל פרסם נתון זה ב-1992 - מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 5% ביוני.

הירידה במספר המובטלים החדשים בארה"ב - המתונה מאז מארס

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב רשם את הירידה השבועית המתונה ביותר מאז מארס לאחר שמספר הנדבקים בנגיף הקורונה זינק ותהליך חידוש הפעילות העסקית נבלם ואף התהפך ברחבי דרום ומערב ארה"ב.

מספר התביעות הראשונות ירד בשבוע שעבר ל-1.3 מיליון, ירידה של 10,000 בלבד לעומת השבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו ירידה חדה יותר במספר התביעות ל-1.25 מיליון.

מספר תביעות האבטלה הראשונות הכולל שהוגשו ב-17 השבועות שחלפו מאז פרוץ משבר הקורונה מסתכם כעת ביותר מ-51 מיליון.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, ירד ל-17.3 מיליון בשבוע שהסתיים ברביעי ביולי, לעומת תחזית הכלכלנים לירידה מתונה יותר לרמה של 17.5 מיליון.

האיחוד ממשיך בהרחבה הכמותית

הבנק המרכזי של אירופה הודיע כי ימשיך בתוכנית החירום המוניטרית. נשיאת הבנק המרכזי של אירופה, כריסטין לגארד, ועמיתיה החליטו להשאיר את תוכנית רכישת האג"ח בהיקף של 1.35 טריליון יורו, ואת הריבית על מינוס 0.5% - כדי לשמור את הנזילות בשוק, ועל יציבות השווקים.

באירופה אין התפרצות מחודשת קשה של קורונה, והלחץ על הבנק המרכזי פחת. עם זאת, התחזית עדיין שברירית והרבה תלוי באם מנהיגי האיחוד יצליחו להתגבר על חילוקי הדעות בנוגע לתוכנית ההתאוששות הכלכלית. הם אמורים להיפגש בבריסל ביום שישי.

מורגן סטנלי מדווח על הכנסות שיא של 13.4 מיליארד דולר

בנק מורגן סטנלי הביס את תחזיות הכלכלנים ודיווח על רווח של 3.2 מיליארד דולר שהם 1.96 דולר למניה, לעומת תחזיות הכלכלנים לרווח של 1.12 דולר למניה. הכנסות הבנק עלו בכ-30% לשיא של 13.4 מיליארד דולר – 3 מיליארד דולר יותר מתחזיות הכלכלנים.

מורגן סטנלי, שהוא למעשה בנק השקעות גלובלי, חבר לחברות גדולות לניהול נכסים ונהנה מהרבעון הטוב ביותר במסחר שראתה וול סטריט זה שנים. עסקי המסחר של הבנק במניות ובאג"ח הם הגדולים ביותר מבין הבנקים בוול סטריט. ההכנסות ממסחר עלו ב-71% ל-4.68 מיליארד דולר. ההכנסות מבנקאות ההשקעות עלו ב-35% ל-2.14 מיליארד דולר. מניית מורגן סטנלי עולה ב-1.6% במסחר המוקדם.

בנק אוף אמריקה מפריש 4 מיליארד דולר לטובת הפסדים בעקבות הקורונה

תאגיד הבנקאות בנק אוף אמריקה דיווח היום על רווח של 3.5 מיליארד דולר ברבעון השני של 2020, או 37 סנט למניה, לעומת תחזיות הכלכלנים לרווח של 27 סנט למניה. עם זאת, הבנק דיווח כי הוא מפריש 4 מיליארד דולר לטובת הפסדים בגין הלוואות שלא יוחזרו בעקבות משבר הקורונה. המניה יורדת ב-2.4% במסחר המוקדם.

הבנק דיווח על הכנסות של 22.5 מיליארד דולר ברבעון האחרון, לעומת תחזיות הכלכלנים להכנסות של 22 מיליארד דולר. הבנק דיווח על עלייה של 57% בהכנסות מעמלות על בנקאות השקעות. הכנסות חטיבת בנקאות ההשקעות הסתכמו ב-2.2 מיליארד דולר ברבעון, לעומת התחזיות להכנסות של 1.67 מיליארד דולר ברבעון.

ירידות באסיה; שנחאי איבדה 4.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות חדות בעקבות התגברות המתיחות ביחסי ארה"ב-סין. טוקיו ירדה ב-0.7%; הונג קונג ננחלשה ב-2%; שנחאי איבדה 4.5%; סיאול וסידני ירדו ב-0.8%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.1% ל-107.04 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-0.62%. הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1% ל-40.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.6% ל-43.5 דולר לחבית.

כלכלת סין צמחה ב-3.2% ברבעון השני של 2020, לאחר שהתכווצה ב-6.8% ברבעון הראשון ולעומת תחזיות הכלכלנים שצפו צמיחה של 2.4%. הצמיחה במחצית הראשונה של 2020 עדיין נמוכה ב-1.6% מהצמיחה במחצית הראשונה של 2019. התמריצים הכלכליים של ממשלת סין הצליחו לסייע מעט לכלכלה המקומית. עם זאת, ההתאוששות האטית בביקוש העולמי ליצוא הסיני עדיין מהווה בעיה בפני הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

ענקית השבבים הטייוואנית TSMC דיווחה על זינוק של 81% ברווחים

יצרנית השבבים הטייוואנית TSMC דיווחה על זינוק של 81% ברווח הנקי ברבעון השני של 2020, לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הרווח הנקי ברבעון השני עלה ל-120.82 מיליארד דולר טייוואני (4.09 מיליארד דולר אמריקאי), לעומת 66.77 מיליארד דולר טייוואני ברבעון המקביל. תחזיות הכלכלנים היו לרווח נקי של 110.55 מיליארד דולר טייוואני.

הכנסות TSMC נסקו ברבעון השני ב-29% ל-310.7 מיליארד דולר טייוואני. החברה מסרה כי 58% מההכנסות ברבעון השני הגיעו מצפון אמריקה, לעומת 61% ברבעון המקביל ב-2019, ו-21% מכלל ההכנסות הגיעו מסין, לעומת 17% ברבעון המקביל.

אלקואה היכתה את התחזיות; המניה קופצת לאחר הסגירה

מניית אלקואה קופצת ב-6% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט לאחר שיצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב דיווחה לאחר סגירת המסחר על צמצום הפסדיה הרבעוניים ועל מכירות שעלו על תחזיות האנליסטים.

החברה דיווחה על הפסד של 197 מיליון דולר, או הפסד של 1.06 דולר למניה, ברבעון השני של השנה, לעומת הפסד של 402 מיליון דולר, או הפסד של 2.17 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה אלקואה הפסד של סנט אחד למניה - לעומת תחזית האנליסטים להפסד מותאם של 38 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווחה החברה על מכירות של 2.15 מיליארד דולר, נפילה של יותר מ-20% לעומת הרבעון השני של 2019, אך מעל לתחזיות האנליסטים למכירות של 2.11 מיליארד דולר.

תקוות לחיסון לקורונה הקפיצו את מניות התעופה והתיירות בוול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא של יותר מחמישה שבועות על רקע תקוות לפיתוח חיסון לנגיף הקורונה ודו"חות כספיים חזקים של בנק גולדמן סאקס, ולאחר שהבנק הפדרלי מסר כי ישנם סימני התאוששות ראשוניים בכלכלת ארה"ב. הדולר נחלש לשפל של יותר מארבעה חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.9% בדרכו ליום רביעי ברציפות של עליות. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.6%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.9% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז השמיני ביוני.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 0.63%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%, לאחר שמוקדם יותר היום ירד לרמתו הנמוכה ביותר מאז חודש מארס.

מגזרים שרשמו את הנפילות החדות ביותר עקב מגפת הקורונה הובילו את העליות היום בוול סטריט. מניית רשת המלונות הילטון זינקה ב-10%; מניות חברות התעופה יונייטד איירליינס ואמריקן איירליינס המריאו ב-14%-16%; מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון, קפצה ב-16%. מניית הקמעונאית גאפ זינקה ביותר מ-12%.

מניית מודרנה קפצה בקרוב ל-7% לאחר שחברת הביוטק האמריקאית, הנחשבת לאחת המובילות הבולטות במרוץ העולמי למציאת חיסון נגד קורונה, פירסמה אמש תוצאות של ניסוי מוצלח בבני אדם שבמסגרתו מקבלי החיסון הניסיוני פיתחו נוגדנים יעילים לנגיף הקורונה.

מניית אפל עלתה ב-0.7% לאחר שענקית מוצרי האלקטרוניקה ניצחה בתביעה משפטית נגד האיחוד האירופי, ותקבל החזרי מס בסך 15 מיליארד דולר ששילמה לרשויות המס באירלנד.

מניית גולדמן סאקס הוסיפה 1.4% לאחר שהבנק דיווח היום על רווח רבעוני גבוה באופן ניכר מתחזיות האנליסטים, לאחר שהכנסותיו ממסחר הוכפלו ברבעון השני של השנה, הודות לתנודות החריפות בשוקי המניות והאג"ח מאז מארס.

נפילה במלאי בארה"ב הקפיצה את הנפט לשיא של 4 חודשים

מחיר הנפט נסגר בשיא של יותר מארבעה חודשים בעקבות הנפילה החדה ביותר השנה במלאי הגולמי בארה"ב, ולמרות שארגון אופ"ק ויצואניות נפט גדולות נוספות בראשן רוסיה, הסכימו להתחיל להגדיל את התפוקה החל מאוגוסט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 41.2 דולר לחבית, עלייה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, נסגרו החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר במחיר של 43.79 דולר לחבית, עלייה של 2.2%. הן עבור הטקסס מתוק והן עבור הברנט היתה זו הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-6 במארס.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב צנח בשבוע שעבר ב-7.5 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה מתונה יותר של 2.1 מיליון חביות.

הבנק הפדרלי: סימני התאוששות ראשוניים בכלכלת ארה"ב

כלכלת ארה"ב הפגינה סימני התאוששות ראשוניים בתחילת יולי, על רקע ריכוך המגבלות שהוטלו במדינות רבות ותחילת חידוש הפעילות הצרכנית, לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית.

"הפעילות הכלכלית גדלה בכמעט כל המחוזות, עולם נותרה נמוכה מהרמה בה היתה לפני מגפת וירוס הקורונה", נכתב בדו"ח שפורסם היום.

עדיין קיימת רמת חוסר ודאות רבה במגזר העסקי לגבי התחזית לכלכלת ארה"ב, ולגברי אורכו הצפוי של המשבר, נאמר בדו"ח.

תקוות לחיסון לקורונה הקפיצו את בורסות אירופה ב-2%

בורסות אירופה נסגרו בעליות חדות, בהובלת מגזר התעופה, התיירות והפנאי, על רקע תקוות לפיתוח חיסון לנגיף הקורונה.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בעליות של 1.8%; פריז קפצה ב-2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 1.9% וגבוה כעת ב-2% מרמתו בתחילת השבוע.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1409 דולר ליורו, והליש"ט מטפס ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2587 דולר לליש"ט.

בבריטניה פורסמו היום נתונים שמצביעים על עלייה באינפלציה בממלכה ביוני – אף שהנתונים היו עדיין קרובים לרמתם הנמוכה ביותר זה ארבע שנים. האינפלציה במדינה עלתה ביוני בקצב שנתי של 0.6%, לעומת עלייה של 0.5% במאי. התחזיות היו לעלייה של 0.4% בלבד. העלייה הכוללת נגרמה בשל עלייה במחירי פנאי ותרבות – ובעיקר בגלל עלייה במחירי משחקי וידאו.

אופ"ק פלוס יגדיל תפוקת הנפט בכ-2 מיליון חביות ביום מאוגוסט

ארגון אופ"ק ויצואניות נפט בולטות נוספות בעולם ובראשן רוסיה, יתחיל להגדיל את התפוקה בחודש הבא, אולם השפעת הצעד "בקושי תורגש" על רקע התאוששות הביקוש ממשבר וירוס הקורונה, אמר היום שר האנרגיה של ערב הסעודית, הנסיך עבדול עזיז בן סלמאן.

23 מדינות קבוצת אופ"ק פלוס יחלו לבטל בהדרגה את הקיצוצים החדים בתפוקה שביצעו בשלושה החודשים האחרונים בעקבות קריסת הביקוש העולמי לנפט עקב השבתת הפעילות הכלכלית בשל מגפת הקורונה.

"בעודנו עוברים לשלב הבא בהסכם, המשך התאוששות הביקוש יכסה את האספקה העודפת כתוצאה מצמצום הקיצוצים בתפוקה", אמר שר האנרגיה הסעודי בפגישת שיחת ועידה של מדינות אופ"ק פלוס. "כלכלות ברחבי העולם נפתחות, אם כי מדובר בתהליך זהיר והדרגתי. אין לטעות בסימני ההתאוששות".

היקף הקיצוץ בתפוקת מדינות אופ"ק שעליו הוחלט עקב הקורונה, יצומצם באוגוסט ל-7.7 מיליון חביות ביום, לעומת 9.6 מיליון חביות כעת. שתי החברות הגדולות ביותר בקבוצת אופ"ק פלוס, רוסיה וסעודיה, הצהירו על תמיכתן בהחלטה, ושרי אנרגיה אחרים שמשתתפים בשיחת הוועידה הסכימו עקרונית לכך, אמרו משתתפים בפגישה לבלומברג.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסחרים במחיר של 40.76 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

התפוקה התעשייתית בארה"ב בזינוק החד מ-1959

התפוקה התעשייתית בארה"ב זינקה ביוני ב-5.4% - הקפיצה החודשית החדה ביותר מאז 1959 - לאחר עלייה של 1.4% במאי, אולם עודנה נמוכה ב-10.9% מרמתה לפני פרוץ מגפת וירוס הקורונה בפברואר, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 4.1% ביוני.

ברבעון השני כולו צללה התפוקה התעשייתית בקצב שנתי של 42.6% - הנפילה הרבעונית החדה ביותר מאז מיד לאחר מלחמת העולם השנייה.

מחירי היבוא בארה"ב בזינוק החד מ-2012

מחירי היבוא בארה"ב זינקו ביוני בשיעור החד ביותר זה שמונה שנים, הודות לזינוק במחירי הדלק המיובא.

מחירי היבוא טיפסו ב-1.4% בחודש שעבר - הזינוק החודשי החד ביותר מאז מארס 2012 - לאחר עלייה של 0.8% במאי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 1% ביוני.

עם זאת, לעומת יוני 2019 נפלו מחירי היבוא ב-3.8% לאחר נפילה של 6.2% במאי.

מחירי הדלק המיובא קפץ ביוני ב-21.9% לעומת החודש הקודם - הזינוק החודשי החד ביותר מאז החל פרסום הנתון ב-1992 - לאחר קפיצה של 15.4% בחודש הקודם.

מחירי היצוא טיפסו אף הם ב-1.4% ביוני, לאחר עלייה של 0.4% בחודש הקודם.

בראשונה מתחילת המגפה: הפעילות העסקית בניו יורק חזרה לצמוח

הפעילות העסקית באזור ניו יורק חזרה לצמוח ביולי בפעם הראשונה מאז פרוץ המגפה בארה"ב במארס.

מדד פעילות הייצור באזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) טיפס החודש לרמה של 17.2 נקודות לעומת רמה של מינוס 0.2 נקודות בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 8.9 נקודות.

מדד גבוה מאפס מצביע על צמיחה בפעילות העסקית, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות.

גולדמן סאקס הכה את התחזיות

מניית גולדמן סאקס עולה במסחר המקדים ביותר מ-2% אחרי שהבנק האמריקאי דיווח על תוצאותיו לרבעון השני. הבנק הצליח לרשום רווח גבוה בהרבה מהתחזיות ורשם גם עלייה יציבה בהכנסות למרות משבר הקורונה.

הרווח הנקי של הבנק עלה ברבעון השני ל-2.25 מיליארד דולר, או 6.26 דולרים למניה, לעומת רווח של 2.2 מיליארד דולר, או 5.81 דולרים למניה בתקופה המקבילה ב-2019. תחזיות האנליסטים בסקר של פאקט-סט היו לרווח של 3.9 דולרים למניה.

הכנסות הבנק עלו ב-41% ל-13.3 מיליארד דולר, וההכנסות ללא ריבית זינקו ב-74% ל-12.35 מיליארד דולר, לעומת תחזיות הכנסות של 8.77 מיליארד דולר. ההכנסות מריבית ירדו ב-12% ל-944 מיליון דולר. הכנסות חטיבת ההשקעות עלו ב-36% לשיא של 2.66 מיליארד דולר.

הבנק המרכזי של יפן הוריד את תחזית הצמיחה למדינה

הבנק המרכזי של יפן הוריד היום את תחזית הצמיחה שלו למדינה בעקבות המשך התפרצות הקורונה. הבנק הודיע גם כי הוא שומר על המדיניות המוניטרית המרחיבה שלו.

"כלכלת יפן נמצאת במצב חמור במיוחד, לאור העובדה שנגיף הקורונה ממשיך להשפיע עליה בבית ובחוץ", נכתב בתחזית הכלכלית הרבעונית של הבנק. לפי תחזית הבנק, כלכלת יפן תתכווץ בשנת הכספים הנוכחית שתסתיים במארס 2021 ב-5.7%-4.5%. בתחזית הקודמת שפורסמה לפני שלושה חודשים, חזה הבנק כי כלכלת יפן תתכווץ ב-5%-3%.

עוד חוזה הבנק כי האינפלציה במדינה, לא כולל מזון טרי, תגיע השנה למינוס 0.5%-0.7%. הבנק אמר כי הוא לא יצליח להגיע ליעד אינפלציה של 2% בשנתיים הקרובות.

עליות בטוקיו; ירידות בשנחאי

בעקבות וול סטריט, גם בורסות טוקיו רושמות עליות - לאור האופטימיות בנוגע להתאוששות הכלכלית ממשבר הקורונה. בה בעת, בסין ובהונג קונג נרשמות ירידות, בגלל החשש מהסלמה ביחסים הכלכליים מול ארה"ב.

טוקיו עלתה ב-1.6%; שנחאי נחלשת ב-1.5%; הונג קונג יורדת ב-0.4%; סידני התחזקה ב-1.9%; וסיאול עלתה ב-0.8%.

בשוק המט"ח, הדולר יורד מול הין בפחות מ-0.1% לאחר פרסום התחזית הכלכלית של הבנק המרכזי של יפן, והוא נסחר תמורת 107.15 ין לדולר.

באוסטרליה פורסמו היום נתונים שמצביעים על היחלשות שוק התעסוקה בפעם הראשונה מאז ה-25 באפריל – שבועיים לפני שהוטל הסקר המחודש במדינת ויקטוריה באוסטרליה.

הממשל הסיני הזהיר היום כי הוא יתמוך בחברות המקומיות במידה שהממשל האמריקאי יתבע חברות סיניות בגין פגיעה בזכויות מוסלמים בצפון מזרח סין. המתיחות בין ארה"ב לסין בנושא מצטרפת למתיחות בנוגע חוק הביטחון בהונג קונג, ומלחמת הסחר הממושכת בין המדינות.

תקוות לחיסון קרוב לקורונה הקפיצו את וול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא של חמישה שבועות בהובלת מניות הבלו-צ'יפ, בתום יום מסחר הפכפך, על רקע תקוות לפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, ופתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב. מגזרי האנרגיה, חומרי הגלם והתעשייה הובילו את העליות.

המדדים פתחו יום המסחר בירידות בצל חששות גוברים כי ארה"ב אינה מצליחה לבלום את התפשטות המגפה בתחומה, ועל רקע הסלמה נוספת ביחסי וושינגטון וסין.

מדד דאו ג'ונס קפץ ב-2.1%; מדד S&P 500 טיפס ב-1.3%, הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה משבוע, ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה חמישה שבועות. מדד נאסד"ק הוסיף 0.9%.

מניית מודרנה קפצה ב-4.5% בוול סטריט לאחר שחברת הביוטק האמריקאית, הנחשבת לאחת המובילות הבולטות במרוץ העולמי למציאת חיסון נגד קורונה, הודיעה כי תתחיל בעוד פחות משבועיים בניסויים שלב 3 בחיסון לנגיף הקורונה.

בה בעת, עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט נפתחה היום עם פרסום תוצאותיהם של כמה מהבנקים הגדולים ביותר בארה"ב.

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס טיפסה ב-0.6% לאחר שהבנק הגדול בארה"ב דיווח היום על הכנסות גבוהות מתחזיות האנליסטים ועל נפילה מתונה מהצפוי ברווחיו הרבעוניים.

מניית ולס פרגו נפלה בכ-4.5% לאחר שהבנק האמריקאי דיווח על הפסד רבעוני ראשון מאז המשבר הפיננסי לפני יותר מעשור.

מניית סיטי צנחה ב-4% לאחר שענק הבנקאות דיווחה על נפילה של 73% ברווחיו הרבעוניים, ירידה מתונה יותר מזו שצפו האנליסטים.

הנפט טיפס לקראת פגישת אופ"ק פלוס

הנפט נסגר בעליות קלות לקראת פגישתה מחר של ועדת השרים המשותפת של ארגון אופ"ק ויצואניות נפט מובילות נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה שזכתה לכינוי אופ"ק פלוס.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוטס נסגרו במחיר של 40.29 דולר לחבית, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 42.9 דולר לחבית, עלייה של 0.4%.

הזהב התאושש לקראת סוף היום ונסגר מעל 1,800 ד'

מחיר הזהב, שנסק בשבוע שעבר לרמתו הגבוהה ביותר זה כמעט עשור, נסוג היום אולם עדיין נסגר מעל לרף של 1,800 דולר לאונקייה.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,813.4 דולר לאונקייה, ירידה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר כבר נפלו למחיר של 1,791 דולר לאונקייה.

אירופה נסגרה בירידות; כלכלת בריטניה חזרה לצמוח

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע זינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בכמה מדינות בעולם, בהן ארה"ב - הכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.8%; פריז ירדה ב-1%. מנגד, לונדון נסגרה בעלייה קלה, של פחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.8%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1405 דולר ליורו - שיא של יותר מארבעה חודשים - ואילו הליש"ט נחלשת קלות מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.255 דולר לליש"ט.

כלכלת בריטניה חזרה לצמוח בפעם הראשונה מאז הסגרים שהוטלו בעקבות התפשטות הקורונה. התמ"ג צמח במאי ב-1.8%, לפי נתונים שפירסמה הבוקר הלשכה הבריטית לסטטיסטיקה. באפריל התכווצה הכלכלה ב-20.3%, ובמארס ב-6.9%.

במאי חזרו חלק מהמפעלים בממלכה לפעול, מה שסייע לכלכלה. עם זאת, הנתון הרבה יותר נמוך מהצפי של הכלכלנים של סיטי, שחזו צמיחה של 5.5%. המשמעות היא שהנזק הכלכלי של הרבעון האחרון עדיין עצום. המגזר שהתאושש בצורה המרשימה ביותר הוא גם זה שספג את המהלומה הגדולה ביותר בחודשים האחרונים - מכירות קמעוניות וסיטוניות.

שר האוצר הבריטי, רישי סונאק, אמר בתגובה לנתונים הכלכליים כי הם מדגישים את גודל האתגר. "אני יודע כי אנשים מוטרדים מביטחון ההכנסות והעבודות שלהם", אמר.

המרוץ לחיסון לקורונה: מודרנה תחל בניסויי שלב 3 עוד שבועיים

חברת הביוטק האמריקאית מודרנה, הנחשבת לאחת המובילות הבולטות במרוץ העולמי למציאת חיסון נגד קורונה, תתחיל בקרוב בניסויים שלב 3 בחיסון לנגיף הקורונה. כך לפי מידע שפורסם היום באתר מרשם הניסויים הקליניים של ארה"ב, ClinicalTrials.gov. 30 אלף בני אדם ישתתפו בניסויים, שיחלו ב-27 ביולי, לפי האתר.

מניית מודרנה קופצת ביותר מ-3% במסחר בוול סטריט.

מודרנה, שהיתה הראשונה בעולם שהחלה ניסויים בבני אדם לחיסון לקורונה, עוד בתחילת חודש מארס, מעוררת עניין רב כי טכנולוגיית החיסונים שלה שונה לחלוטין וחדשנית יותר מהחיסונים המסורתיים. מודרנה פיתחה חיסון RNA שבו לא מחדירים וירוס לגוף, אלא חומר גנטי שגורם לתאי הגוף לייצר חלקים מהנגיף שמעוררים את התגובה החיסונית הנדרשת. זאת, בניגוד לחיסונים המסורתיים שרובם מתבססים על החדרת נגיף מומת או מוחלש לגוף.

חבילת חילוץ של 1.5 מיליארד ד' לחברת התעופה וירג'ין אטלנטיק

חברת התעופה הבריטית וירג'ין אטלנטיק, שהגיע אל סף קריסה כתוצאה ממשבר וירוס הקורונה, הודיעה היום כי הצליחה להבטיח קבלת חבילת חילוץ בסך 1.2 מיליארד ליש"ט (1.5 מיליארד דולר).

"זוהי אבן דרך חשובה בדרך להבטחת עתידנו", נאמר בהודעת החברה.

החבילה כוללת השקעה בסך 170 מיליון ליש"ט מצד קרן הגידור האמריקאית דיוידסון קמפנר קפיטל מנג'מנט, הזרמת 200 מיליון ליש"ט נוספים ממייסד וירג'ין אטלנטיק, המיליארדר ריצ'רד ברנסון, וכן מחיקת חובות בסך כ-400 מיליון ליש"ט לנושים, ודחיית מועד הפירעון של חובות נוספים בהיקף של 450 מיליון ליש"ט.

רווחי סיטי צללו ב-73%; הגדיל ההקצאות לחובות אבודים ל-26 מיליארד ד'

ענק הבנקאות האמריקאי סיטי דיווח היום על תוצאות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים, לאחר שזינוק בהכנסות ממסחר הצליח לפצות על האטה בעסקי הבנקאות הקמעונאית.

סיטי רשם ברבעון השני רווח נקי של 1.3 מיליארד דולר, או רווח של 50 סנט למניה, נפילה של 73% לעומת רווח של 4.8 מיליארד דולר, או רווח של 1.95 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. עם זאת, תוצאות הבנק בשורה התחתונה עלו על תחזיות האנליסטים לרווח של 35 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווח סיטי על הכנסות של 19.8 מיליארד דולר, צמיחה של כ-5% לעומת הרבעון השני של 2019, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 19.1 מיליארד דולר.

הבנק הגדיל את ההקצאות לכיסוי חובות אבודים ל-26.4 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השני, לעומת 12.5 מיליארד דולר לפני שנה.

מניית סיטי נסוגה ב-0.7% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

האינפלציה בארה"ב בזינוק החודשי החד מאז 2012

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס ביוני ב-0.6% לעומת החודש הקודם - העלייה החודשית החדה מאז 2012 - לאחר ירידה של 0.1% במאי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.5%.

לעומת יוני 2019 טיפס המדד ב-0.6%, לאחר עלייה שנתית של 0.1% בלבד ב-12 החודשים שהסתיימו במאי - העלייה השנתית המתונה ביותר מאז ספטמבר 2015.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנוטים להיות תנודתיים, טיפס ב-0.2% ביוני, עלייה ראשונה מאז פברואר.

לעומת יוני 2019 עלה מדד הליבה ב-1.2%, ללא שינוי לעומת החודש הקודם, ומעט מעל לתחזיות הכלכלנים לעלייה של 1.1%.

ולס פרגו דיווח על הפסד רבעוני ראשון מאז המשבר הפיננסי

הבנק האמריקאי ולס פרגו דיווח היום על הפסד רבעוני ראשון מאז המשבר הפיננסי לפני למעלה מעשור, והודיעה על הגדלת ההקצאה לכיסוי חובות אבודים ב-8.4 מיליארד דולר, כתוצאה ממגפת וירוס הקורונה.

מניית ולס פרגו נופלת ביותר מ-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק, שהיה היחיד מבין ששת הבנקים הגדולים בארה"ב שנדרש לצמצם את הדיווידנד למשקיעים בעקבות בדיקות העמידות השנתיות האחרונות של הבנק הפדרלי, רשם הפסד נקי של 2.4 מיליארד דולר, או הפסד של 66 סנט למניה, ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 6.2 מיליארד דולר, או רווח של 1.3 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להפסד נמוך יותר של 20 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווח ולס פרגו על הכנסות רבעוניות של 17.8 מיליארד דולר, ירידה של 17% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 18.4 מיליארד דולר.

רווחיו של ג'יי. פי. מורגן נחתכו במחצית

ג'יי. פי. מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב, דיווח על ירידה של יותר מ-50% ברווחיו ברבעון השני, לאחר שמגפת הקורונה הכבידה על עסקי ההלוואות שלו ואילצה אותו לחזק את הרזרבות שלו למקרה של גל אפשרי של פשיטות רגל. 

הרווח הנקי של ג'יי. פי. מורגן ירד ל-4.7 מיליארד דולר, או 1.38 דולר למניה, ברבעון השני, וזאת לעומת רווח של 9.65 מיליארד דולר, או 2.82 דולר למניה, ברבעון המקביל. אנליסטים צפו רווח נמוך יותר של 1.04 דולר למניה. הכנסות הבנק עלו ל-33.82 מיליארד דולר לעומת 29.48 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

ירידות בבורסות אסיה; הונג קונג מאבדת 1.7%

המסחר באסיה מתנהל בירידות על רקע התפשטות חוזרת של מגפת הקורונה בארה"ב ובמוקדים אחרים בעולם. טוקיו נסגרה בירידה של 0.9%; הונג קונג נחלשת ב-1.4%; שנחאי יורדת ב-0.8%; סיאול יורדת ב-0.6%  וסידני מאבדת 0.8%.

סינגפור נכנסה למיתון כאשר ההערכות הן כי התמ"ג ברבעון השני של 2020 ירד ב-12.5% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הוגנ קונג ואוסטרליה מגבירות את האכיפה על חוקי הקורונה בעקבות עלייה במספר הנדבקים. מושל קליפורניה הורה על סגירת כנסיות, חדרי כושר ומספרות בעקבות עלייה במספר המתים והמאושפזים מקורונה. מושל ניו יורק אמר כי ייתכן שבתי הספר לא ייפתחו מחדש בסתיו הקרוב.

הין עולה ב-0.1% ל-107.17 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-0.61%. הזהב יורד ב-0.7% ל-1,800 דולר לאונקיה.

מחיר הנפט יורד לאחר שאתמול אותתו מדינות החברות באופ"ק פלוס כי בכוונתן להגדיל את התפוקה. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-2.5% ל-39.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-2.1% ל-41.8 דולר לחבית.

עלייה ביבוא וביצוא בסין ביוני

עלייה ביצוא וביבוא בסין ביוני לאחר השתלטות המדינה על מגפת הקורונה וחידוש הפעילות הכלכלית במדינות המפותחות בעולם. היצוא הסיני עלה ב-0.5% ביוני, לעומת ירידה של 3.3% ולעומת תחזיות הכלכלנים לירידה של 4.3%.

היבוא לסין עלה ב-2.7% ביוני, לעומת נפילה של 16.7% במאי, כאשר תחזיות הכלכלנים היו לירידה של 10% ביבוא. עודגף הסחר של סין עומד כעת על 46.4 מיליארד דולר, לעומת עודף סחר של 62.9 מיליארד דולר במאי.

יום מסחר תנודתי בוול סטריט: נאסד"ק ננעל בירידות של 2%

המסחר בוול סטריט התנהל רוב היום בעליות שערים אך לקראת הנעילה עברו המדדים המובילים לירידות. דאו ג'ונס ננעל ללא שינוי ניכר לאחר שבמשך היום עלה ב-2%; S&P 500  ננעל בירידות של 1%; נאסד"ק זינק בתחילת המחסר ב-1.7% וננעל בירידות של 2%.

מדד הדולר של ICE - הבוחן את ערכו של המטבע מול ששת המטבעות המובילים בעולם, כולל היורו, הליש"ט והין - ירד ב-0.1%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ירדה ל-0.61%.

דיווחים על העלייה במספר חולי הקורונה בארה"ב וכן דיווחים על כוונת הרשויות במדינת ניו יורק וקליפורניה שלא לפתוח את הלימודים בבתי הספר בסתיו הקרוב ככל הנראההשפיעו עלהאופטימיות של המשקיעים. בנוסף היום דווח כי הגירעון התקציבי של ממשלת ארה"ב עלה ביוני לרמת שיא של 864 מיליארד דולר, בעקבות מאמצי הממשלה לרסן את השפעות מגפת הקורונה על הכלכלה.

מניית פייזר ומניית ביו-אן-טק (BioNTech) עלתה ב-4% וב-10%, בהתאמה, בעקבות דיווחים של החברות כי שני חיסונים פוטנציאליים שלהן לווירוס קורונה קיבלו אישור FDA ל"מסלול מהיר" - שיאפשר להן פיתוח מאוץ של החיסונים הפוטנציאלים.

מניית יצרנית השבבים מקסים עולה ב-10% לאחר שדיוחה על מיזוגה עם חברת אנלוג. מניות בתי הקזינו וויין ריזורטס ולאס וגאס סנדס, שבבעלות שלדון אדלסון, עולות ב-9% ו-6%, בהתאמה.

מניית טסלה פתחה את יום המחסר בעליות חדות של עד 12%, אך ננעלה בירידות של 3.4% במחיר של 1,492 דולר.  

מניית פפסיקו עלתה ב-0.2% לאחר שענקית המשקאות והחטיפים דיווחה על ירידה מתונה מהצפוי ברווחיה והכנסותיה ברבעון. זאת, הודות ליציבות בצריכת מוצריה בתקופת המגפה.

מחירי הנפט ירדו ב-1% בעקבות צפי להעלאת התפוקה

מחיר הנפט ירדו היום ב-1% לאחר שמדינות מובילות באופ"ק פלוס מסרו כי הן מוכנות להעלות את תפוקת הנפט בעקבות סימנים להתאוששות בביקוש לנפט. אופ"ק פלוס האריכה את הסכם הקיצוץ בתפוקה ליולי, כאשר המדינות קיצצו אף יותר מ-9.6 מיליון חביות ליום  - הקיצוץ עליו סוכם.

החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט ננעלו בירידות של 1.1% במחיר של 40.1 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה בספטמבר ירדו ב-1.2% וננעלו על מחיר של 42.72 דולר לחבית.

הזהב עלה בראשונה זה שלושה ימי מסחר בעקבות העלייה במספר ההנדבקים בווירוס קורונה בארה"ב ועל רקע עלייה בהשקעות בתעודות סל מגובות זהב. הזהב למסירה באוגוסט עלה ב-0.7% ל-1,814 דולר לאונקיה.

בורסות אירופה ננעלו בעליות של יותר מ-1%

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים ביום המסחר הראשון לשבוע, לקראת פתיחת עונת הדו"חות ועל רקע תקוות להתאוששות. לונדון עלתה ב-1.3%; פרנקפורט עלתה ב-1.3%; פריז עלתה ב-1.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-1%.

היורו התחזק ב-0.6% ל-1.1368 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.1% ל-1.2602 דולר. התשואה על אג"ח גרמניה ל-10 שנים עולה למינוס 0.41%.

מניית קרדיט סוויס עלתה ב-1% בבורסת ציריך, לאחר שהשבועון השווייצי "זונטאג צייטונג" דיווח כי הוא שוקל לקצץ מאות משרות כדי להגיע ליעדי הרווח במסגרת תוכנית התייעלות חדשה. לפי הדיווח, קרדיט סוויס צפוי לסגור 120 סניפים  ולפצל את בנק ההשקעות לשתי חטיבות.

"הכלכלה הגרמנית עברה את נקודת השפל"

כלכלת גרמניה עברה את נקודת השפל במשבר הקורונה, וכעת היא מתחילה את תהליך ההתאוששות, כך אמר היום משרד הכלכלה הגרמני. 

עליה בהזמנות בתעשייה הגרמנית מראה כי הייצור צפוי להתאושש בחודשים הקרובים, נכתב בדו"ח החודשי של משרד הכלכלה, אשר צופה כי הצמיחה בכלכלה הגרמנית תתחדש החל מהרבעון השלישי של השנה, לאחר שהכלכלה נכנסה למיתון במחצית הראשונה של השנה.

עם זאת, ישנם עדיין סיכונים שעלולים להעיב על ההתאוששות הזאת, ובראשם ביקוש חלש מדי מצד מדינות שאינן חברות בגוש היורו, לפי הדו"ח.

עליות באסיה; טוקיו עלתה ב-2.2%

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעליות, לקראת פתיחת עונת הדו"חות שתראה כיצד חברות מתמודדות עם מגפת הקורונה. בנוסף, צפויות השבוע החלטות ריבית של הבנק המרכזי של יפן והבנק המרכזי של אירופה (ECB). 

בורסת טוקיו עלתה ב-2.2%; הונג קונג עולה ב-1.2%; שנחאי עולה ב-1.9%; סיאול עלתה ב-1.9%; סידני עלתה ב-0.9%. 

הנפט יורד לקראת פגישת מדינות אופ"ק פלוס השבוע, שבה הן צפויות להודיע על תוכניתן להתחיל להעלות שוב בהדרגה את תפוקתן. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט יורדים ב-0.8% ל-40.21 דולר לחבית, ביום שישי זינק מחיר הנפט ב-2.4% בניו יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker