תקוות לטיפול בקורונה הקפיצו את וול סטריט; נאסד"ק בשיא; הנפט מעל 40 ד'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

תקוות לטיפול בקורונה הקפיצו את וול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בדרכן לשבוע חיובי, ומדד נאסד"ק המשיך לשבור שיאים, על רקע תקוות לגילוי טיפול מוצלח לאנשים שחלו לאחר שנדבקו בנגיף הקורונה.

מדד דאו ג'ונס קפץ ב-1.4% בדרכו לעלייה שבועית של כ-1%. מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 1.1% בדרכו לעלייה שבועית של 1.8%. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.7% ונסגר בשיא זו הפעם ה-27 השנה. בסיכום שבועי זינק מדד מניות הטכנולוגיה ב-4% - שבוע חיובי שלישי בארבעה השבועות האחרונים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 0.63%, לאחר שבתחילת יום המסחר נפלה לרמה של 0.57% - רמתה הנמוכה ביותר מאז אמצע אפריל. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

מניית גיליאד סיינסס טיפסה ביותר מ-2% לאחר שחברת התרופות הודיעה כי התרופה האנטי-ויראלית רמדסיביר הפחיתה ב-62% את התמותה בקרב חולי קורונה ביחס לטיפול הסטנדרטי.

עוד בלטו מניות נטפליקס וטסלה, ששברו שיאים, וזינקו ב-8% ובכ-10% בהתאמה, כאשר האחרונה נסגרה בראשונה בתולדותיה מעל למחיר של 1,500 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של יותר מ-285 מיליארד דולר.

מניית אמזון השלימה זינוק שבועי של 11% בדרכה לשבוע חיובי 10 ברציפות.

מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון, נסקה ביותר מ-10%.

הנפט נסגר מעל 40 ד' - אך נסוג בסיכום שבועי

מחיר הנפט שב וטיפס מעל לרף של 40 דולר לחבית בניו יורק, לאחר שסוכנות האנרגיה הבינ"ל (IEA) העלתה את תחזית הביקוש לשנת 2020. עם זאת, מחיר הנפט ירד בסיכום שבועי בצל חששות כי התפשטות מגפת וירוס הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 40.55 דולר לחבית, עלייה של 2.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם ירדו ב-0.2% בסיכום שבועי.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 40.55 דולר לחבית, עלייה של 2.3%.

הזהב סגר שבוע חמישי ברציפות של עליות

מחיר הזהב השלים שבוע חמישי ברציפות של עליות, לאחר שזינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב וברחבי העולם, הגביר את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו היום במחיר של 1,801.9 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-0.7% לאחר שטיפס ביום רביעי לרמתו הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2011.

מחיר הזהב גבוה כעת ביותר מ-18% מרמתו בתחילת השנה.

בורסות אירופה מחקו את כל ירידות השבוע

בורסות אירופה נסגרו בעליות תוך מחיקת כל ירידות השבוע, בעקבות נתוני תפוקה תעשייתית חזקים מהצפוי שפורסמו בצרפת ובאיטליה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8%; פרנקפורט טיפסה ב-1.2%; פריז הוסיפה 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה היום ב-0.8%, לאחר שלושה ימים רצופים של ירידות, ותוך מחיקת כל ירידות השבוע.

התפוקה התעשייתית באיטליה זינקה ב-42.1% במאי לעומת החודש הקודם, על רקע הקלות בסגר שהוטל עקב מגפת וירוס הקורונה. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 22.8%.

התפוקה התעשייתית בצרפת זינקה בחדות במאי בעקבות הסרת הסגר ופתיחת המפעלים מחדש. התפוקה התעשייתית במאי עלתה ב-19.6% לעומת אפריל. תחזיות הכלכלנים היו לעלייה של 12.5% בתפוקה במאי.

מניית קרלסברג קפצה ביותר מ-6% בבורסת קופנהגן, לאחר שמבשלת הבירה הדנית מסרה כי הנפילה במכירות הבירה במערב אירופה החלה להתמתן.

ירידה מפתיעה במחירים הסיטונאיים בארה"ב

המחירים הסיטונאיים בארה"ב ירדו במפתיע ביוני בצל ירידה בביקוש עקב מגפת וירוס הקורונה.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב נסוג ביוני ב-0.2% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי, לאחר עלייה של 0.4% במאי וירידה של 1.3% באפריל. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.4% במדד ביוני. המדד נמוך כעת ב-0.8% מרמתו ביוני 2019

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי האנרגיה והמזון התנודתיים, טיפס ביוני ב-0.3% לעומת החודש הקודם, אולם עודנו נמוך ב-0.1% מרמתו ביוני 2019.

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 1.8%

בורסות אסיה ננעלו בירידות, בהמשך לירידות אמש בוול סטריט ועל רקע העלייה במספר הנדבקים בקורונה בעולם. טוקיו ננעלה בירידות של 1%; הונג קונג נחלשה ב-1.8%; שנחאי איבדה 1.9%; סיאול ירדה ב-0.8% וסידני ירדה ב-0.6%.

אתמול נרשם מספר שיא של מקרי מוות מקורונה בקליפורניה ובפלורידה. בהונג קונג הרשויות יסגרו את בתי הספר על רקע עלייה במספר הנדבקים בקורונה.

הין עולה ב-0.4% ל-106.72 ין לדולר. הזהב עולה ב-0.5% ל-1,812 דולר לאונקייה.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-2.2% ל-38.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-2% ל-41.5 דולר לחבית.

חששות קורונה הכבידו על וול סטריט; נאסד"ק המשיך לשבור שיאים

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בעיקרן על רקע מספר שיא של נדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב, ולאחר שבית המשפט העליון הורה לנשיא דונלד טראמפ לחשוף את דו"חות המס שלו. מניות ההיי-טק טיפסו ומדד נאסד"ק ונסגר בשיא זו הפעם ה-26 השנה. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזים בעולם, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 1.4%; מדד נאסד"ק טיפס ב-0.5%; מדד S&P 500 ירד ב-0.6%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.06% לרמה של 0.6% - שפל של שבעה שבועות. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%.

מניות המגזרים שנפגעו בצורה הקשה ביותר עקב מגפת וירוס הקורונה הובילו את הירידות היום בוול סטריט. מניית חברת שיט התענוגות קרניבל ירדה בקרוב ל-5%; מניות חברת התעופה יונייטד איירליינס והקמעונאית קוהלס צללו ביותר מ-7%; מניות הבנקים גולדמן סאקס, מורגן סטנלי וסיטי איבדו קרוב ל-3%.

מניית וולגרינס בוטס אליינס נפלה בכמעט 8%, לאחר שרשת בתי המרקחת האמריקאית הודיעה על כוונתה לפטר כ-4,000 עובדים בבריטניה, ונסוגה מתוכניתה לקנייה חוזרת של מניות עקב הרעה בעסקיה בשל מגפת וירוס הקורונה. החברה גם סיפקה תחזית רווח שנתי מותאם של 4.75-4.65 דולר למנייה - נמוך משמעותית מתחזיות האנליסטים לרווח של 5.43 דולר למנייה.

הנפט נסוג משיא של 4 חודשים; צנח מתחת ל-40 ד'

מחיר הנפט נסוג משיא של ארבעה חודשים, ושב ונסגר מתחת לרמה של 40 דולר לחבית בניו יורק, בצל חששות כי גידול במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב ומדינות נוספות בעולם, עלול לפגוע בכלכלה ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 39.62 דולר לחבית, ירידה של 3.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. הסגירה היום היתה הנמוכה ביותר מאז ה-30 ביוני.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 42.35 דולר לחבית, שפל של יותר משבוע, לאחר ירידה של 2.2%.

הן הטקסס מתוק והן הברנט נסגרו ביום רביעי ברמתם הגבוהה ביותר זה ארבעה חודשים.

הזהב נסוג משיא של 9 שנים - אך נסגר מעל 1,800 ד'

מחיר הזהב נסוג משיא של תשע שנים לאחר שהתחזקות הדולר פגעה בביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים. עם זאת, מחירו נותר מעל 1,800 דולר לאונקייה לאחר שמספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נותר מעל למיליון בצל מגפת וירוס הקורונה.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,803.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. אתמול נסגר הזהב ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-14 בספטמבר 2011.

רולס רויס הפילה את לונדון; SAP בלמה הירידות בפרנקפורט

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר שמספר שיא של נדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב, הכלכלה הגדולה בעולם, הגביר את החששות מפני פגיעה בהתאוששות הכלכלית מהמגפה הגלובלית.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.7%; פרנקפורט נסוגה בפחות מ-0.1%; פריז איבדה 1.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.8%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1305 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזק מול המטבע האמריקאי ב-0.1% לרמה של 1.2626 דולר לליש"ט.

בניגוד למגמת המסחר הכללית היום באירופה, מניות ההיי-טק נסחרו בעליות לאחר שענקית התוכנה הגרמנית SAP מסרה כי קצב התאוששות הפעילות העסקית ברבעון השני של השנה היה גבוה מהצפוי, והחברה שבה ואישרה את תחזיתה השנתית לצמיחה בהכנסות וברווח התפעולי. מניית SAP קפצה ביותר מ-4% בבורסת פרנקפורט.

מניית רולס רויס צללה ביותר מ-10% בבורסת לונדון לאחר שיצרנית המנועים הבריטית הזהירה כי צפויה הרעה בתחזית לעסקיה בטווח הבינוני עקב מגפת הקורונה, והעריכה כי קצב שריפת המזומנים של החברה יגיע השנה ליותר מחמישה מיליארד דולר.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב בשפל של 4 חודשים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב המשיך במגמת הירידה אולם נותר מעל למיליון זה השבוע ה-15 ברציפות.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-1.31 מיליון, שפל של ארבעה חודשים, מסר היום משרד העבודה האמריקאי, ירידה לעומת 1.41 מיליון תביעות בשבוע שלפניו. כלכלנים צפו כי 1.39 מיליון תביעות חדשות בשבוע שעבר, לאחר 1.43 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר התביעות הראשונות זינק בשיא שבועי של 6.9 מיליון בשלהי מארס, ומאז נמצא במגמת ירידה. לפני פרוץ משבר הקורונה, היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר התביעות המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, ירד ל-18.06 מיליון בשבוע שהסתיים ב-27 ביוני, לעומת 18.76 מיליון בשבוע שלפניו.

אוקספם: סכנה למגפת רעב

ארגון אוקספם הזהיר כי עד סוף 2020, "12 אלף אנשים ביום ימותו מרעב שקשור למגפת הקורונה – באופן פוטנציאלי יותר מהמתים מהווירוס עצמו".

הארגון אמר כי מספר גורמים יגרמו לעלייה ברעב, כולל אבטלה מסיבית, יצרניות מזון שמתמודדת עם סגרים וקשיים בחלוקת סיוע.

הדו"ח של הארגון זיהה עשרה "מוקדי רעב": תימן, קונגו, אפגניסטן, ונצואלה, סאהל במערב אפריקה, אתיופיה, דרום סודן, סוריה, סודן והאיטי.

עליות באסיה בהובלת סין

עליות בבורסות אסיה נרשמות לאחר שבוול סטריט התחדשה המגמה החיובית אמש. בורסת שנחאי מובילה עם עלייה של 1.3%. טוקיו נסגרה בעלייה של 0.4%. בהונג קונג נחלשו העליות ל-0.1%. סיאול סיימה ב-0.5%.

הדולר יציב מול הין בשער של 107.29 ין לדולר, בעוד שהיורו מתחזק ב-0.2% ל-1.1347.

הנפט הגולמי נסוג מעט, אך נסחר בסמוך בשיא של ארבעה חודשים, 40.83 דולר לחבית לחוזים על נפט מסוג ברנט.

עוד בנק גדול באסיה מוריד את הריבית - מלזיה

הבנק המרכזי של מלזיה הצטרף לשרשרת של בנקים שהורידו ריבית, והזהיר מסיכונים לכלכלת המדינה, הנפתחת לאחר חודשים של סגר. הריבית הורדה ב-0.25% ל-1.75%, הנמוכה מאז 2004. מדד המחירים לצרכן נפל במלזיה ב-2.9% - הירידה החדה ביותר מעולם – באפריל ובמאי. האינפלציה חזויה להיות מינוס 1.5% עד 0.5% השנה.

בנקים מרכזיים רבים הזדרזו להוריד ריבית כשהמגפה החלה להתפשט במארס ואילך, כולל הורדת ריבית לרמת אפס בארה"ב, הורדות באירופה, בריטניה, קנדה, ניו זילנד, רוסיה, ובנק ישראל, שהוריד את הריבית ל-0.1%.

עליות בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות על רקע ציפיות המשקיעים להתאוששות כלכלית למרות החשש מהתפרצות נוספת של מגפת הקורונה שתוביל להגבלות כלכליות. דאו ג'ונס עלה ב-0.7%; S&P 500 עלה ב-0.8%; נאסד"ק הוסיף לערכו 1.4%.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות ניקולה זינקה ב-34% אחרי שג'יי.פי מורגן צ'ייס שידרג את המלצת הקנייה שלו לחברה. אם תישמר המגמה עד לסוף המסחר, שווי השוק של ניקולה, אחרי יום המסחר הנוכחי מגיע ל-169.458 ומתקרב לזה של פיאט-קרייזלר, אף שניקולה עוד לא מכרה אפילו מכונית אחת.

מניית חברת התעופה יונייטד ירדה ב-0.1% אחרי שדווח שהחברה תפטר 36 אלף עובדים.

בשוק המט"ח, מדד הדולר ICE שעוקב אחרי ביצועי המטבע האמריקאי מול המטבעות של שש שותפות הסחר הגדולות של ארה"ב יורד ב-0.4%. התשואה על אג"ח של ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.659. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט עולה ב-0.5% ל-40.8 דולר לחבית. הזהב עולה ב-0.5% ל-1,820 דולר לאונקיה – שיא של שמונה שנים. המתכת היקרה, שנחשבת למקלט בטוח בעת משבר, עשויה, לטענת אנליסטים לפרוץ את השיא של 1,920 דולר לאונקיה שנרשם ב-2011.

דיווח: טוויטר תציע שירות מנויים בתשלום - המניה מזנקת

מניית טוויטר מזנקת ביותר מ-7% אחרי שדווח כי החברה עשויה להציע שירות מנויים בתשלום. לפי הדיווחים, הרשת החברתית מעוניינת להגדיל את ההכנסות שלה, ולכן היא שוקלת השקה של שירות מנויים בתשלום, אך לא ברור מה ייכלל בשירות הזה.

בעבר דווח כי טוויטר שוקלת פיתוח שירות למנויים שיכלול אפשרויות נרחבות יותר למשתמשים ואלי עריכת ציוצים אחרי פרסומם, קידום משתמשים משלמים וחסימת פרסומות. ואולם הדיווחים מעולם לא אושרו. 84% מהכנסות טוויטר מקורן בפרסום. הצעת שירות מנויים עשויה לגוון את מקור ההכנסות של החברה ולהקטין את התלות שלה בפרסום בתקופה שבה שוק הפרסום מצטמצם על רקע המשבר הכלכלי שנגרם מהתפרצות הקורונה.

ירידות של יותר מ-1% באירופה

ירידות בשוקי אירופה על רקע החשש כי הקורונה עדיין פוגעת בהתאוששות הכלכלית הגלובלית, ומתחזקת בארה"ב. בנוסף, דבריו של ראש ממשלת הונגריה, יקטור אורבן, שלפיהם ראשי מדינות האיחוד האירופי יתקשו להגיע להסכם חילוץ כולל למדינות היבשת, פגעו באווירה בשווקים.

לונדון ירדה ב-0.5%; פרנקפורט איבדה 1%; פריז נסוגה ב-1.2%; מדריד השילה 1.6%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-0.7%. היוררו מזנק מול הדולר ב-0.65% ונסחר תמורת 1.1367 דולרים; הליש"ט עולה ב-0.5% ונסחרת תמורת 1.26 דולרים.

את הירידות בשווקים האירופיים מובילות חברות האנרגיה והבנקים, ואחריהן חברות הקמעונות והתעשייה. מניית HSBC ירדה בלונדון ב-2.9%. מניית איזיג'ט ירדה ב-6.7%; מניית וויזאייר ירדה ב-4.8% על רקע החשש מהמשך הפגיעה בענף התעופה.

בכיר בבנק הפדרלי אומר שייתן שיאט את רכישת האג"ח התאגידיות

נאדיפ סינג, בכיר בבנק הפדרלי של ניו יורק, אמר היום כי ייתכן שהבנק המרכזי של ארה"ב יאט את קצב רכישת האג"ח התאגידיות אם יימשך השיפור בשווקים הפיננסיים. לדבריו, מאז שהחלט הבנק בתוכנית רכישת האג"ח שלו, ניתן להבחין בהתייצבות בשווקים. ואולם הוא אמר כי הבנק ערוך להתמודד עם עלייה באי ודאות אם תתרחש.

"אנחנו צריכים להשגיח על עמידות מגזר הבנקאות לאור הגלים הצפויים של חדלות פירעון על הלוואות ופשיטות רגל שעשויות לפגוע באיכות הנכסים שלהם", אמר סינג. "כל זה מזכיר לנו את מה שאנחנו כבר יודעים: עדיין קיימת אי ודאות אדירה בנוגע לעתיד, ולכן אנחנו חייבים להתבונן על הסיכויים בעתיד ולהתאים את ההתחייבויות שלנו לפי זה".

שנחאי זינקה ב-1.7%; טוקיו נסגרה בירידה

לאחר שוול סטריט נסגרה אמש בירידות, מסחר מעורב הבוקר באסיה: טוקיו ירדה ב-0.8%; הונג קונג עולה ב-0.2%; שנחאי זינקה ב-1.7%; סינגפור שומרת על יציבות; מדד אסיה דאו יורד ב-0.2%.

הין היפני יורד ב-0.1% מול הדולר ל-107.63 ין לדולר; היורו נותר כמעט ללא שינוי -  1.1278 דולר. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.2% למחיר של 40.5 דולר לחבית.

לפי דיווח בבלומברג הבוקר, בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה, אמר אתמול לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי אם האיחוד האירופי לא יהיה מוכן להתפשר, בריטניה תעזוב את האיחוד ללא הסכם סחר. בימים אלה ממשיך להתנהל משא ומתן בין בריטניה לאיחוד לגבי תנאי העזיבה.

וול סטריט קטעה את רצף העליות הארוך השנה; טסלה המשיכה לשבור שיאים

בורסות וול סטריט קטעו את רצף העליות הארוך ביותר ב-2020, לאחר שהארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) העריך כי שיעורי האבטלה בכלכלות המפותחות בעולם יסיימו את השנה ברמתם הגבוהה ביותר מאז ימי השפל הגדול בשנות ה-30 של המאה הקודמת, וכי לא ישובו לרמתם לפני מגפת וירוס הקורונה עד 2022.

מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא זה היום השלישי ברציפות וזו הפעם ה-24 השנה, ירד היום ב-0.9%. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-1.5%. מדד S&P 500, שטיפס אתמול זה היום החמישי ברציפות - הרצף החיובי הארוך ביותר מאז דצמבר - איבד היום 1.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 0.64%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מגזרי הבנקאות, התעופה, התיירות והקמעונאות, שהיו מהנפגעים הקשים ביותר מאז פרוץ מגפת הקורונה, הובילו את הירידות היום בוול סטריט. מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון, נפלה ב-6.6%. מניית חברת התעופה יונייטד איירליינס צנחה ב-7.6%. מניית בואינג ירדה ב-4.8%. מניית הקמעונאית גאפ נפלה ביותר מ-4%. מניות הבנקים ולס פרגו וגולדמן סאקס איבדו כ-4%.

מניית סנאפצ'ט קפצה בכ-6% לאחר ששר החוץ האמריקאי, מייק פומפאו, אמר היום כי ארה"ב שוקלת לאסור את השימוש האפליקציה הסינית טיק טוק.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה נסגרה בשיא זה יום המסחר החמישי ברציפות, והשלימה זינוק של כמעט 45% בתוך שישה ימי מסחר.

מניות אמזון ונטפליקס, שנסגרו בשיאים אתמול, נסוגו היום. מניית אפליקציית התשלומים סקוור, שנסגרה אתמול בשיא והשלימה זינוק של יותר מ-200% מהשפל של מארס, הוסיפה 5.6%.

הזהב נסגר מעל 1,800 ד' - שיא של 9 שנים

הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, נסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט תשע שנים, על רקע חוסר ודאות בשווקים בצל מגפת וירוס הקורונה, וחששות מפני התגברות האינפלציה כתוצאה מהתמריצים המוניטריים חסרי התקדים שבהם נקטו בנקים מרכזיים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,809.9 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-16 בספטמבר 2011, לאחר עלייה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אירופה נסגרה בירידות; התחזקות הליש"ט הפילה את לונדון

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע נתוני תפוקה תעשייתית מאכזבים שפורסמו בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביבשת - ולאחר שהנציבות האירופית הזהירה כי המיתון בו שקעה כלכלת גוש היורו עקב מגפת וירוס הקורונה היה עמוק מכפי שחזתה עד כה.

בורסת לונדון נסוגה ב-1.5% על רקע התחזקות הליש"ט; פרנקפורט ירדה ב-0.9%; פריז איבדה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.6%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1296 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2576 דולר לליש"ט.

בתחזית מעודכנת שפירסמה היום (ג'), הנציבות האירופית צופה כי כלכלת גוש היורו תתכווץ השנה ב-8.7%, לעומת תחזיתה הקודמת לירידה של 7.7% בתוצר.

בגרמניה פורסמו היום נתונים שמצביעים על עלייה חדה בייצור התעשייתי במדינה במאי. לפי נתוני משרד הסטטיסטיקה הפדרלי, הייצור התעשייתי עלה ב-7.8% במאי לעומת אפריל. תחזיות הכלכלנים היתה לעלייה של 10%. בהשוואה למאי 2019, התפוקה התעשייתית במדינה צנחה במאי השנה ב-19.3%.

הנציבות האירופית הורידה את תחזית הצמיחה

הנציבות האירופית הורידה היום (ג') את תחזית הצמיחה לכלכלות היבשת והזהירה ממיתון עמוק יותר מכפי שחזתה בעבר. לפי הדו"ח של הנציבות, הפגיעה הכלכלית מנגיף הקורונה עמוקה יותר משחשבו - על רקע הקושי של המדינות להתאושש מההסגרים. לפי תחזית הנציבות, כלכלת האיחוד האירופי תתכווץ השנה ב-8.7%, לעומת תחזית קודמת להתכווצות כלכלית של 7.7%. בנוסף, הורידה הנציבות את תחזית הצמיחה ל-2021 ל-6.1%, לעומת 6.3%.

לפי התחזית המעודכנת, איטליה תתכווץ השנה ב-11.2%, ספרד ב-10.9%, צרפת ב-10.6% וגרמניה - שצפויה לרשום את הביצועים הטובים ביותר ביבשת - ב-6.3%.

בנוסף, הזהירה הנציבות מסכנת קריסה של חברות ומעלייה מתמשכת באבטלה – למרות תמריצי הענק שאושרו על ידי מדינות האיחוד. הנציבות קוראת לממשלות להגדיל עוד יותר את התמריצים לשווקים.

בורסת שנחאי ממשיכה לטפס

יום אחרי שזינקה ביותר מ-5% בורסת שנחאי מטפסת היום ב-0.4% והבורסה בשנזן מוסיפה 1.7% אחרי שבמהלך יום המסחר נרשמו עליות חדות יותר. טוקיו ירדה ב-0.4%; הונג קונג יורדת ב-1.15%; סיאול ירדה ב-1.1%; סידני ננעלה ללא שינוי. העליות בסין נרשמות על רקע דיווחים חיוביים בכלי התקשורת במדינה שדוחפים את המשקיעים למניות. מניית סמסונג ירדה בסיאול ב-2.9% אחרי שהחברה אמרה היום כי היא חוזה עלייה של 23% ברווח ברבעון השני, בשל עלייה בביקוש לשבבי זיכרון.

בשוק המט"ח, הדולר עולה מול הין ב-0.2% סביב שער של 107.57 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט יורד ב-1.3% ל-40.1 דולר לחבית.

הריבית באוסטרליה נשארת ברמת שפל

הבנק המרכזי של אוסטרליה הודיע היום (ג') כי הוא מותיר את הריבית במדינה ברמות שפל בצל החשש מהתפרצות נוספת של קורונה ולמרות ההצלחה היחסית של המדינה בהתמודדות עם הגל הראשון. נגיד הבנק, פיליפ לאו, הודיע כי הריבית נשארת ברמה של 0.25% - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

בהודעה מטעם לאו, שפורסמה עם החלטת הריבית, נכתב: "הפגיעה הכלכלית היתה חמורה פחות משצפינו והתנאים הכלכליים התייצבו באחרונה. אי-ודאות בנוגע למצב הבריאותי וחוזקה העתידי של הכלכלה גורם למשקי בית ולעסקים רבים להיות זהירים, וזה משפיע על הצריכה ועל תוכניות ההשקעות".

למונייד סחטה יום שני של זינוקים בוול סטריט; קפצה ב-178% מאז ההנפקה

מניית חברת הביטוח הדיגיטלי הישראלית למונייד (סימול LMND) המשיכה לנסוק ביום המסחר השני שלה בוול סטריט, ושווי השוק שלה פרץ במהלך יום המסחר את רף חמישה מיליארד דולר.

מניית לומנייד נסגרה בעלייה של 16% במסחר בניו יורק, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר קפצה בקרוב ל-40%. זאת, לאחר שנסקה בכ-140% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, לאחר שביצעה הנפקה הראשונה לציבור (IPO) ששיקפה לחברה שווי של 1.6 מיליארד דולר.

הזינוק שרשמה המניה ביום חמישי, היה הזינוק החד ביותר שרשמה השנה מניה כלשהי בוול סטריט ביום המסחר הראשון שלה. ביום שישי לא התקיים מסחר בניו יורק לרגל חופשת יום העצמאות האמריקאי.

נאסד"ק בשיא; שווי אמזון מעל 1.5 טריליון ד'; טסלה עקפה את אינטל

בורסות וול סטריט פתחו ברגל ימין את שבוע המסחר המלא הראשון של יולי, לאחר שהמשקיע האגדי, וורן באפט, שבר את בצורת הרכישות שלו בזמן משבר הקורונה, ועל רקע אופטימיות בתקשורת הסינית לגבי שוק המניות המקומי, שדחפה את בורסת שנחאי לזינוק היומי החד ביותר מאז 2015. הדולר נחלש בעולם, ושוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות.

מדד נאסד"ק, שנסגר בשיא ביום חמישי, לפני סוף השבוע הארוך לרגל יום העצמאות בארה"ב, קפץ ב-2.2%. מדד דאו ג'ונס, שסגר את שבוע שעבר במרחק של 12.6% משיא הסגירה שרשם ב-12 בפברואר, טיפס ב-1.8%. מדד S&P 500, שנסגר ביום חמישי במרחק של 7.6% מהשיא שאליו טיפס ב-19 בפברואר, הוסיף היום 1.6%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות הסחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4% ומשלים בכך נפילה של 4% בשלושת החודשים האחרונים. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח לעשר שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 0.68%.

מאמר מערכת שפורסם היום בעמוד השער של העיתון הממשלתי הסיני, "צ'יינה סקוריטיס ג'ורנל", הדגיש כי עליות בשוק המניות הן היעד הכלכלי החשוב ביותר השנה. בעקבות המאמר קפצה בורסת שנחאי ב-5.7%, היום הטוב ביותר מאז 2015, ונרשם זינוק חד במספר החיפושים של הביטוי "פתיחת חשבון מניות" באינטרנט בסין.

מניית ברקשייר התאוויי טיפסה ביותר מ-2% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת האחזקות של וורן באפט שברה את בצורת הרכישות.

מניית אובר קפצה ב-6% על רקע הודעת חברת שירותי התחבורה כי הסכימה לרכוש את חברת המשלוחים פוסטמייטס.

מניית אמזון זינקה ב-5.8% ונסגרה לראשונה מעל למחיר של 3,000 דולר. השווי שוק של ענקית המסחר המקוון גבוה כעת מ-1.5 טריליון דולר. בכך הצטרפה אמזון לאפל ומיקרוסופט, ששתיהן נסחרות אף הן בשווי גבוה מרף זה. מניית נטפליקס קפצה ב-3.6% ונסגר אף היא בשיא.

מניית טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות של היזם אילון מאסק, שברה אף היא שיאים. אחרי ששווי השוק של טסלה, עקף בשבוע שעבר את השווי של חברות ותיקות דוגמת קוקה קולה, וולט דיסני ו-AT&T, קפצה היום המניה ב-13.5% ושווי השוק של החברה טיפס מעל ל-254 מיליארד דולר, וגבוה כעת משווי ענקית השבבים אינטל.

הבנקים הובילו את העליות באירופה; לונדון קפצה ב-2%

בורסות אירופה נסגרו בעליות חדות, בהובלת מניות הבנקים, לאחר שאופטימיות בסין דחפה את בורסת שנחאי לזינוק היומי החד ביותר מאז 2015.

בורסת לונדון קפצה ב-2.1%; פרנקפורט טיפסה ב-1.6%; פריז הוסיפה 1.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-1.6%.

מניות הבנקים הובילו את העליות היום באירופה. HSBC וסטנדרד צ'רטרד קפצו ב-5%-6% בבורסת לונדון. קומרצבנק הגרמני זינק ביותר מ-6% בפרנקפורט לאחר התפטרות המנכ"ל והיו"ר ביום שישי.

מאמר מערכת שפורסם היום בעמוד השער של העיתון הממשלתי הסיני, "צ'יינה סקוריטיס ג'ורנל", עודד את הציבור להשקיע בשוק המניות. בעקבות המאמר קפצה בורסת שנחאי ב-5.7%, היום הטוב ביותר מאז 2015, ונרשם זינוק חד במספר החיפושים של הביטוי "פתיחת חשבון מניות" באינטרנט בסין.

לאחר חודשיים שליליים: מגזר השירותים בארה"ב חזר לצמוח

פעילות מגזר השירותים בארה"ב חזרה לצמוח ביוני לאחר חודשיים של התכווצות שנגרמה כתוצאה מהסגר שהוטל בניסיון לבלום את התפשטות מגפת הקורונה.

מדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב התאושש ביוני לרמה של 57.1 נקודות לעומת רמה של 45.4 נקודות בחודש הקודם, מסר היום מכון המחקר ISM.

אסיה ננעלה בעליות חדות; שנחאי זינקה ב-5.7%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות חדותעל רקע נתוני מאקרו המעודדים את המשקיעים להאמין כי הכלכלה העולמית תתאושש במהרה. טוקיו עלתה ב-1.8%; הונג קונג התחזקה ב-3.8%; שנחאי זינקה ב-5.7%; סיאול עלתה ב-16%; וסידני ירדה ב-0.7%.

דו"ח התעסוקה החזק שפורסם ביום חמישי בארה"ב מעודד את המשקיעים למרות עלייה במספר הנדבקים בווירוס הקורונה בארה"ב. הין יורד ב-0.05% ל-107.56 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.69%.

מחיר נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.4% ל-40.8 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.5% ל-43.4 דולר לחבית.

גולדמן סאקס הוריד את התחזית לכלכלת ארה"ב ברבעון השלישי

בנק גולדמן סאקס הוריד את התחזית לכלכלת ארה"ב ברבעון השלישי, אך העריך כי תשוב למסלולה בספטמבר.

כלכלני הבנק מעריכים כעת כי הכלכלה תצמח ב-25% ברבעון השלישי, לאחר שקודם לכן צפו צמיחה של 33%. כלומר, הכלכלה האמריקאית תתכווץ השנה ב-4.6%, לעומת תחזית קודמת של 4.2%.

כלכלני הבנק הוסיפו כי הם צופים צמיחה של 5.8% בשנה הבאה, ושיעור אבטלה של 9% בסוף 2020, לעומת הערכה קודמת של 9.5%.

סעודיה הובילה את העליות בבורסות המפרץ

סעודיה הובילה את העליות בבורסות המפרץ על רקע פתיחת עונת הדו"חות לרבעון השני.

יצרנית המזון הסעודית אלמראעי - הראשונה לפרסם תוצאות רבעוניות - דיווחה על עלייה של 11% ברווחים. מנייתה עלתה ב-2%.

מדד לפעילות המגזר הפרטי, לא כולל נפט, באיחוד האמירויות התרחב ביוני לראשונה מזה שישה חודשים, ורשם את הקריאה החזקה ביותר מאז אוקטובר 2019 - 50.4 נקודות - על פי נתוני חברת IHS מרקיט. זאת, לעומת קריאה של 46.7 נקודות בחודש שעבר.

בורסות כוויית עלתה ב-0.4% לאחר שהממשלה הודיעה כי תזרים 240 מיליון דינר לתמיכה במגזר הפרטי. דובאי עלתה ב-0.1%. אבו דאבי ירדה ב-0.25.

מדד השווקים המתפתחים MSCI עלה ב-3.4% בשבוע שעבר - העלייה השבועית הגדולה ביותר מזה חודש. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker